Komentowana treść: Program Beta Test - dalsze szczegóły
[#1] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły
kiedyś były naklejki dziś są odznaki, świat idzie jak widać do przodu OK

Ostatnia edycja: 21.08.10 23:28:54
[#2] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@rzookol, post #1

Ciekawe czy odznaki będą tak przepiękne jak klawiatury A4Techa z naklejką AmigaOne.
[#3] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@sand, post #2

NieA4Techa, tylko Cherry. Ponoć jest znaczna różnica w jakości.

Czy ktoś z użytkowników PPA otrzymał maila potwierdzającego udział w programie?
[#4] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@recedent, post #3

ponieważ I post zapoczątkował czepialstwo wiec teraz ja, idac dalej wyznaczonym kierunkiem sie zapytam jak można "użytkować PPA" ?? ;)

myślę ze nikt nie ma jeszcze zaklepanego miejsca jako beta tester.. ja otrzymalem powyższa wiadomość na maila i czekam dalej co sie z tego wykluje..

Ostatnia edycja: 22.08.10 11:39:06
[#5] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@recedent, post #3

Jeszcze nic, przestrzeń kilku dni to pojęcie względne i trzeba poczekać.
[#6] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły
No to się zaczęło... OK

A za to pewnie dostanę bana...
"specjalną odznakę poświadczającą bycie członkiem zespołu testującego"
...ale czyżby chodziło o to? ;)
[#7] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@fibi, post #4

Swoją drogą dość duża liczba beta testerów =< 125 to całkiem sporo jak na taki projekt.
[#8] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@sand, post #7

1) 100 testerów, rozważają zwiększenie do 125
2) Początek testów to połowa września, a może dwa tygodnie później. Hmm..., nie za późno jeżeli do sprzedaży X1000 ma trafić w okolicy końca roku 2010?
[#9] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@Ender, post #8

Jeżeli odpowiednio rozłożą testy na taką liczbę użytkowników, to powinni się wyrobić w terminie.
[#10] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@Ender, post #8

nie za późno jeżeli do sprzedaży X1000 ma trafić w okolicy końca roku 2010?

Zakładając, że krążące po sieci pogłoski nt. OS4 dla X1000 są prawdziwe (brak wsparcia w pierwszym wydaniu OS4 dla drugiego rdzenia itd.) to czemu nie - ostatecznie nie wygląda na to, żeby Hyperion włożył dużo pracy w przystosowanie systemu do sprzętu, czyli wiele do przetestowania nie będzie. Sam sprzęt też wydaje się być już wstępnie przetestowany, skoro mówi się, że A-EON zleciło produkcję już kolejnej (drugiej?) rewizji płyty...
[#11] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły
Baaaaaaacznooooość!
Spooooocznijjjjjjj!

Ku Chwale Ojczyzny!


:PPPPPPPPPPPPPPPPPP
[#12] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@fibi, post #4

Musisz zapisać się do sekty i mieć odważne ramię. Odznaki bardzo dużo ważą :P
[#13] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@APC74, post #6

:)
[#14] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@Andrzej Drozd, post #13

floodzisz Andrzeju:)

Hmm, jestem ciekaw, czy osoby dostana pierwsza rewizje plyty czy juz druga. Pewnie pierwsza rewizja byla strasznie zabugowana.
Dla mnie wyglada to na przygotowywanie sie do obsuwy terminu dostarczenia plyt dla betatesterow.
Nic to, pozyim-uwidim.
[#15] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@rzookol, post #1

grxmrx napisał:
"Po tym wątku idealnie widać, że są również takie osoby, których aktywność ogranicza się jedynie do trollowania, do dyskusji nic nie wnieśli poza pokazaniem swoich popisów ironii."

Jak widać są równi i równiejsi.
Jako "krewni i znajomi królika" mogą bez obaw o jakiekolwiek sankcje administracyjne dawać popisy, co do których moderacja udaje, że nie widzi usilnej i nieustannej próby wywołania flame'a.

Brawa dla "bezstronnej" moderacji
[#16] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@lekarz_med, post #15

Komentarz #15 jest nie na temat newsa. Tymczasem minęło 228 dni od oficjalnej zapowiedzi X1000, która to zapowiedź, jak przypuszczałem, była totalnym falstartem. Dojdzie pewnie do tego, że prędzej doczekamy się MorphOS-a na PowerMace z G5, to będzie najszybsza maszyna dla amisystemów przez dłuższy czas.
[#17] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@Andrzej Drozd, post #13

@Andrzej Drozd

Blokada komentowania do środy. Trzy wypowiedzi, każda to OT, z żadnej nic nie wynika. Ochłoń.
[#18] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@lekarz_med, post #15

@lekarz_med

Ban do końca wakacji za:

1. Komentowanie nie w temacie wiadomości
2. Komentowanie na zamknięty wątek na forum w miejscu do tego nie przeznaczonym.
3. Dyskusja z moderatorem.

Pominę już fakt zdublowanego konta.
[#19] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@lekarz_med, post #15

w sumie nie powinienem pisać do osoby z blokadą konta gdyż nie odpisze teraz ale...

1) mam negatywny stosunek do sposobu reklamowania X1000 i MAM PRAWO o tym napisać, nie wałkuje tematu ceny bo wypowiedzialem się już o tym raz i ciągnięcie tego tematu nie bylo by sensowane

2) nie jestem też malkontentem, uważam sprzętowo x1000 za baaaaardzo interesująca maszynkę, droższą i gorszą niż dostępne obecnie PowerMac G5 2.7 ghz ale lepsza niż np. powermace g5 1.8 Ghz.

3. Jesli ktoś się nie zgadza z moim poglądem dotyczącym reklamy x1000 może na ten temat tutaj podyskutować, natomiast wyciąganie karty: "równiejszy, troll, znajomy królika" jest nie na miejscu



[#20] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@G. Kraszewski, post #16

AmiGrzegorz robi AmiReklame AmiMacow dla AmiSystemow ;)
[#21] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@mailman, post #17

Nie do końca z #11 uśmiałem się szczerze jak bóbr.
Co do tematu to faktycznie niech już rudszą a produkcją, sprzedażą itp. itd. wtedy się wyjaśni co i jak; bo ciagłe podchody przy newsach tego rodzaju napełniają mnie obrzydzeniem do rasy ludzkiej.
[#22] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@G. Kraszewski, post #16

Tu wiele komentarzy jet nie na temat a tylko niektórzy dostają bana!!!

Ja ostatnio otrzymałem nie wiem za co....... może za dobry humor, ok, teraz będę smutny i posępny jak ujrzę stronę PPA!

Pewnie to śmieszy i cieszy wielu że są opóźnienia X1000 i że prędzej MorphOs na G5 wyjdzie.
Ot cała prawda, jak kogoś nie stać czy mu się nie podoba sprzęt to niech nie pluje na ludzi którzy próbują coś zrobić. A kogo kiedyś było stać na A4000?
Jest news z betatesterami, to chyba dobrze przecież!!!

A Morphosa wypuszczają już na tyle platform zamiast go lepiej dopracować, przykład - dlaczego w eMacu nie działa wejście dźwięku? No ale pewnie szybciej wyjdzie na PowerBooka i na PowerMaca G5 niż wejście dźwięku zadziała w eMacu!

Mnie cieszy że są tacy ludzie którzy mają chęci zainwestować w taką niszę jak Amiga, w rzeźni czytałem co inni o tym myślą z wysyłaniem petycji żeby sobie to w................ ten ktoś i że go nie chcemy w naszym kraju!

Jak zbankrutuje to jego problem że tyle śpiewa za sprzęt ale nie mam mu nic za złe i śledzę z pasją postępy z wypuszczeniem na rynek X1000!

Pewnie i ja teraz dostanę bana no ale cóż, nie należę do grupy nietykalnych inaczej i noszę ubranka również w kolorze czerwonym choć stronę PPA zostawiłem w jej oryginalnym "niebieskiem" kolorze!!! OK
[#23] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@atarens, post #22

Pewnie to śmieszy i cieszy wielu że są opóźnienia X1000 i że prędzej MorphOs na G5 wyjdzie.

Nikt nie zabronił zrobić tańszą X1000 albo AOS4 na platformę Apple. Prawda?


Ot cała prawda, jak kogoś nie stać czy mu się nie podoba sprzęt to niech nie pluje na ludzi którzy próbują coś zrobić.

Nie zuważyłem żeby ktoś pluł, jeśli pisanie faktów tak odbierasz, to może masz złe podejście?

A Morphosa wypuszczają już na tyle platform zamiast go lepiej dopracować, przykład - dlaczego w eMacu nie działa wejście dźwięku? No ale pewnie szybciej wyjdzie na PowerBooka i na PowerMaca G5 niż wejście dźwięku zadziała w eMacu!

Instalujesz demo i testujesz - jak się nie podoba to nie rejestrujesz. Proste? AOS4.x musisz kupić :)

w rzeźni czytałem co inni o tym myślą z wysyłaniem petycji żeby sobie to w................ ten ktoś i że go nie chcemy w naszym kraju!

To napisał cacodemon666, trollował podobnie jak lekarz_med (czerwona krucjata). Więc jego pewnie też byś bronił, tylko że to on tą petycję napisał.

Jak zbankrutuje to jego problem że tyle śpiewa za sprzęt ale nie mam mu nic za złe i śledzę z pasją postępy z wypuszczeniem na rynek X1000!

Jego problem? Jak zbankrutowało C= to był to problem tylko C=, czy także wszystkich amigowców? Hę?

A teraz na temat:

Mam nadzieję że jak najprędzej wybiorą betatesterów, oni jak najprędzej przetestują, jak najszybciej błędy zostaną poprawione, następnie jak najszybciej X1000 pojawi się w sprzedaży.

Tylko obawiam się że potem pojawią się na allegro, i z aukcji na aukcję będzie cena spadała o 100zł, a sprzedający będą płakać że niżej z ceną nie zejdą.








[#24] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@atarens, post #22

Ja ostatnio otrzymałem nie wiem za co...

Powód otrzymania bana został podany w wątku, w którym komentowałeś.

Każdy kolejny komentarz nawiązujący do otrzymania bana będzie nagradzany przerwą w komentowaniu. Dotyczy to wszystkich.

Pewnie i ja teraz dostanę bana no ale cóż,

Mógłbyś za jak wyżej, ale wychodzę z założenia, że niektórych ludzi można spróbować czegoś nauczyć bez szkody dla żadnej ze stron.

nie należę do grupy nietykalnych inaczej

Nie ma takich osób.

To tyle od moderatora.

Proszę trzymać się tematu komentowanej wiadomości.
[#25] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@kjb, post #23

Nikt nie zabronił zrobić tańszą X1000 albo AOS4 na platformę Apple. Prawda?
Kilka osób próbuje wskrzesić coś nowego, nowy sprzęt ale już byś chciał od razu kilka modeli?
A dlaczego na platformę Apple? Bo na niej Mosrphos? Jakby ktoś chciał to i na Intela mogłby wydać!
Zupełnie nowy sprzęt i jeszcze oparty na ppc w dzisiejszych czasach to dopiero wyzwanie, poprzeczka wysoko postawiona!
Apple już dawno na intelu, czy nie więc można okazać miarę szacunku NOWEJ PŁYCIE AmigaOne DualCore PPC? A nie mówić że AmigaOS mogłby na platformie Appla powstać!

Nie zuważyłem żeby ktoś pluł, jeśli pisanie faktów tak odbierasz, to może masz złe podejście?
Jakich faktów? Bo chyba mnie coś ominęło ;) Za to widzę negatywne podejście do X1000!

Instalujesz demo i testujesz - jak się nie podoba to nie rejestrujesz. Proste? AOS4.x musisz kupić
Jak kupiłem pierwszą amigę to nie musiałem testować systemu, poprostu był, jak kupuję Amige to nie po to żeby testować system, MorphOs to nie AmigaOS więc rozumię inne podejście!

To napisał cacodemon666, trollował podobnie jak lekarz_med (czerwona krucjata). Więc jego pewnie też byś bronił, tylko że to on tą petycję napisał.

Tutaj proszę się zastananowić, łatwo można kogoś pomówić, piszę własne słowa z własnej woli ale kolega uważa że stanę za kimś kto w jego mniemaniu jest trollem. Nie mi to oceniać kto kim jest i czy wogóle jest ale dlaczego jestem zailiczony odrazu do tej "gorszej grupy" (gorszej w mniemaniu kolegi)?

Jego problem? Jak zbankrutowało C= to był to problem tylko C=, czy także wszystkich amigowców? Hę?
Commodore miało złą politykę, nie wykorzystało szansy, zmarnowali sznsę, ale też amigowcy nie pomagali (piractwo), upadło i zaczęły się żale. Commodore w pewnym okresie miało kasę na wszystko i mogło się postarać!!!
Z X1000 jest zupełnie inaczej, garstka ludzi z pasją i z obfitszym portfelem próbuje coś wskrzesić nowego, zaczynają od 0, amiga jako tako to juz rynek dla pasjonatów. Ryzykują ale próbują a jak się nie powiedzie to stracą przede wszystkim oni.
Ale miło że kolega napisał że to by był też problem wszystkich amigowców, żal gdyby nowy sprzęt amigowy poprostu upadł na starcie, macintosh-ów już nie jest żal bo i nie ma nowych ani nic nowego wyprodukowanego pod MorphOs-a!
Więc doceńmy to!!!!!!



Odnośnie X1000 to liczę na to że wyjdzie jak najszybciej, że będzie wystarczająco oprogramowana (mam przede wszystkim na myśli przeglądarkę internetową z prawdziwiego zdarzenia i pakiet oppen office)!!!
I na 100% znajdą się chętni na nią nawet za taką cenę i będą szczęsliwi bo jakby nie było będzie to nowa Amiga, nowy sprzęt, prawdziwy Amigowy system a taki jest tylko 1!!!!!!!!
[#26] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@atarens, post #25

może to [ot] ale czy uważasz OWB w wersji dla morphosa za przeglądarke z prawdziwego zdarzenia i jeśli nie to dlaczego ?
[#27] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@rzookol, post #26

To jest OT. Proszę dyskutować na ten temat na forum.

Ostrzeżenie.
[#28] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@rzookol, post #26

Uwazam OWB jak narazie za najlepsza przegladarke, ale tak uczciwie to jeszcze sporo jej brakuje do firefoxa czy opery..... Dlatego tak licze na X1000 z taka przegladarka jaka maja inne platformy jak Mac/Pc/Linux. OWB jest tez ciagle udoskonalana wiec mysle ze tez dotrzyma kroku.
W 21 wieku na tak szybkich CPU no poprostu woła o pomstę że w świecie amigowym nie ma takiej przegladarki internetowej jak na tych innych platformach.
Pamiętam jak się bałem poprzez OWB ok roku temu wchodzić na internetowe konto bankowe, jak odświeżałem stronę bo mogłem sobie podwójnie coś wysłać a zresztą działało to też niezbyt. (na pegu2 g4/1133Mhz). Mniejsza o to, ważne że wsio idzie do przodu!!

Dla mnie jak ta X1000 będzie miała takiego "firefoxa" i oppen office z obsługą najnowszych drukarek to będzie już samo wystarczalna, jak dla mnie!!! Oczywiście nie kupię jej za 7tyś ale z czasem może coś się zmieni (stanieje) a zawsze jest alternatywa jak sam460ex.




[#29] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@atarens, post #28

Jak dla mnie to za dużo życzeniowego myślenia w twojej wypowiedzi.
Mnie ciekawi ten nowy sprzęt bo się interesuję ogólnie hardwarem komputerowym ale do codziennego użytku chyba się nie sprawdzi.
[#30] Re: Program Beta Test - dalsze szczegóły

@Dzban, post #29

do codziennego użytku powinien być ok, procek szybki, kartę się wsadzi dowolną nową, dyski nowe pod sata, linuxik i jazda, nie powinno być gorzej niż na PC za 600 zł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem