Komentowana treść: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
[#91] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@AmiChris, post #88

@AmiChris: Nie wyciągaj tak daleko idących wniosków tak wczesnie. Bo potem - kto wie? A nuż przyjdzie się wycofywać. A pewnych słów wycofać się już nie da (zwłaszcza gdy minie termin edycji posta).

@Mufa: Użyta przez Ciebie analogia jest niefortunna. Z takich słów nie wyjdzie nic dobrego. Lepiej użyć argumentów. Wiem, że czasem trudno się opanować, gdy ktoś się z Tobą drażni. Ale po co nakręcać jakieś bezsensowne wojenki?
[#92] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@recedent, post #91

Wiem, że czasem trudno się opanować, gdy ktoś się z Tobą drażni. Ale po co nakręcać jakieś bezsensowne wojenki?

Mufa po prostu lubi poruszać się na poziomie kanalizacji.
[#93] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Andrzej Drozd, post #80

Problem tylko w tym, że komputer z PPC trzeba wyprodukować. C= USA nieczego nie musi produkować. Wystarczy że poskłada pecety z komponentów które są najbardziej kompatybilne z AROSem i już. Naklejka zrobi swoje, a amigowy AROS już na pewno sie obroni/zacznie gwałtowniej rozwijać po dobrym nagłośnieniu sprawy.


Ja, patrząc na samą stronę internetową, nie wierzę, że ta firma może zrobić coś takiego jak zmontowanie kilku komponentów, dobranych dodatkowo pod AROSa. Ok, mogą kupować gotowe zestawy i naklejać tylko stickera, ale nawet w to nie wierzę. ;D To jakiś krzak i to śmierdzący na kilometr.

Nie mam nic do Amig na x86 z AROSem, za to nie podoba mi się pomysł, żeby zarabiali na tym ludzie AInc i im podobni. Zwłaszcza, że o ile mi wiadomo, oni i tak nic nie zrobili nigdy.

Myślę, że AROS i tak się obroni sam :] bez pomocy marki-zombie i firm-krzaków.
[#94] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Mufa, post #89

Jak zapowiedziałem tak czynię:

@Mufa - odpoczynek do jutra, do 12:00 - wycieczki osobiste
@G.Kraszewski - odpoczynek od jutra, do 12:00 - OT.
[#95] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne
Tak sobie myślę, że skoro Hyperion od razu przeszedł do ofensywy sądowej to nie jest zainteresowany współpracą z Commodore, nawet gdyby ta była w ogóle możliwa, chce wyłącznie swojej wizji Amigi.

Rodzi się pytanie, czy Hyperion decydując się na załatwienie sprawy w sądzie, a nie jakieś negocjacje, tudzież próby przyciągnięcia do swojego projektu "nowego" właściciela Amigi, ma jakiegoś asa w rękawie, czy to tylko rozpaczliwe postawienie wszystkiego na jedną kartę? Poczekamy zobaczymy.
[#96] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@Ender, post #95

Asa w rękawie?
[#97] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@pampers, post #96

Zastanawiam się, bo w mojej ocenie skoro nie ma produktu (konkurencyjnego dla Hyperionu ich zdaniem) na rynku to chyba za wcześnie na rozprawę sądową, która przecież kosztuje. (Chyba, że są pewni błyskawicznej rozprawy sądowej i zwycięstwa).

Przypomina mi sie sytuacja z Fiatem Gingo (nazwa zbieżna fonetycznie z Twingo), ale Renualt wystapiło do sądu dopiero jak produkt wszedł do sprzedaży (na samym poczatku pierwsze dni).

Ostatnia edycja: 02.09.10 22:58:41
[#98] Re: Hyperion Entertainment podejmuje kroki prawne

@recedent, post #91

Kiedy mam wyciagac, za kilka miesiecy albo lat? Chyba, ze klony wygraja ale to oznaczaloby, ze musieli posmarowac sedziemu. Poza tym ten watek juz dawno zostanie zamkniety i zapomniany.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem