Komentowana treść: MorphOS 2.6 na AmiWest?
[#1] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?
O wilku (wiadomości) mowa :D
[#2] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?
boszzzz pięknie tylko może ktoś by powiedział na jakiego duala polować.Ewentualnie jaką najsilniejszą G5 obsłuży MOS.
[#3] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?
Oprócz zainstalowanego MorphOS 2.5 z licencją, na dysku eMaca ma być zainstalowany również OSX. Nie znalazłem informacji o dołączeniu oryginalnej płyty z osxem :)...
[#4] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@Arbuz, post #2

Na chwile obecna nie ma co sie podniecac. Jak wyjdzie to sobie kupisz. Mialem nadzieje, ze juz bedzie 2.6 dostepny dla ogolu.
[#5] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@ede, post #3

nie musi być, eMaki były dostarczane razem z MacOSXem
[#6] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@Arbuz, post #2

Jeżeli chodzi o PowerMaćki G4 to tutaj masz świetny przewodnik:

http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=7332&forum=11#76409
[#7] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@pampers, post #6

Dzięki bardzo ładnie. Ale chciało by się coś więcej wiedzieć o G5:)
[#8] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@rzookol, post #5

Brak płytki z osx oznacza brak licencji podobno.
[#9] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@ede, post #8

nope. mozesz sobie skopiowac od kogos lub z sieci, ale max wersje ktora byla oryginalnie. nowsze musisz kupic
[#10] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@Arbuz, post #7

obsluga g5 nie zostala nigdzie zapowiedziana. na pewno 2.6 nie bedzie jej miala.
[#11] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@Valwit, post #9

Zasugerowałem się tą wypowiedzią - link
[#12] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@kiero, post #10

Tak tak wiem tylko tak się zastanawiałem kiedy będzie :)
[#13] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@Arbuz, post #12

jeszcze nie ma na powermaki z g4 a ty sie pytasz o g5. nie wiadomo kiedy bedzie. nie wiadomo nawet czy bedzie
[#14] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@Arbuz, post #12

Dla mnie priorytetem są PowerBooki, PowerMac mi na razie styknie :)
[#15] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@pampers, post #14

PM moze w ogole nie byc, dokladnie, PB sa aktualnie najwazniejsze ;)
[#16] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@AmiChris, post #15

(imo) najważniejsze sa te które można dzis kupic taniej niz byle karte z 030 do tzw classica.
moj dual juz czeka...
[#17] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@smackme, post #16

To zależy co uznajesz za istotne. Z pewnością dostęp do taniego jak barszcz sprzętu zwiększy ilość użytkowników MorphOSa, ale niezwykle istotny "prestiżowo" jest fakt obsługi komputerów przenośnych (plus niektórzy zarzekają się, że jak tylko będzie MorphOS na laptopa to zaraz kupią). Moim zdaniem obie wersje są równie ważne dla przyszłości systemu.
[#18] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@recedent, post #17

My z pampersiakiem sobie zartujemy bo mamy juz pb mos ready
[#19] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@AmiChris, post #18

Plus powermac ready i euro for licence ready OK

Ostatnia edycja: 23.09.10 23:03:09
[#20] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@pampers, post #14

Nie po to w 2004r kupiłem najsilniejszego pega, żeby się teraz zadowolić zwykłym g4:)
[#21] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@Arbuz, post #20

To zwykłe G4 zostawia Twojego najsilniejszego Pega w tyle, niestety taka jest prawda. A jak padnie to mała strata, w przeciwieństwie do Pega czego zresztą sam uświadczyłeś (i oby nigdy więcej).
[#22] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@pampers, post #21

Ano, o ile taktowanie cpu takie same tak dzialanie komponentow jest zajebiaszczo szybkie np w takim mini.
[#23] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@pampers, post #21

Ok to wiem tyle że jak mam zamieniac i dokupywać mosa to chcę aby był dokupiony na w miarę najsilniejszą maszynkę :)
[#24] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@AmiChris, post #22

miniaczk 1.5GHz vs 1Ghz pegaza ? trochę jednak różnicy i na cpu będzie...
[#25] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@MaaG^dA, post #24

raczej myslalem o nizszych czestotliwosciach

Ostatnia edycja: 23.09.10 23:51:20
[#26] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@pampers, post #21

Jeśli chodzi o procesor i komponenty, to Peg2 jest wolniejszy. Ale wystarczy tylko przeczytać wątek o problemach z ilością pamięci karty garficznej, jak nie można sobie założyć ciekawszej skórki - to Peg2 jest dużo bardziej bezproblemowy. No i mogę włożyć ATI 8500 i w grafice jest sporo do przodu. A dalej patrząc, jeśli powstanie sterownik na szybsze karty graficzne ... a w mini nadal 32 MB VRamu, a kilku szczęśliwych ma 64.
Myślę, że stąd pytania o duże Maki.
[#27] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@AS, post #26

Właśnie. Mi też te Maci nie pasują tylko z powodu wręcz symbolicznej ilości pamięci graficznej. Te 32MB VRAM jest trochę bez sensu. :(
[#28] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@Arbuz, post #23

No a jeżeli wersja na G5 zostanie upubliczniona i w tym czasie okaże się że pojawi się port na jeszcze szybszy sprzęt to będziesz czekać w nieskończoność? :)

Wszystkim którym nie pasuje mała ilość VRAMU w Mini powinni być zadowoleni z faktu, że wersja 2.6 będzie obsługiwać PowerMaci. Tam przecież można wsadzić kartę z 128MB Vramu.
[#29] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@MDW, post #27

Wiesz, zawsze mozeszesz mieć jakieś mdd 2x1.8ghz z 3gb ramu i ati x800xt. Mega moc pod osx, a co do mosa niejestem pewny karty graficznej.
[#30] Re: MorphOS 2.6 na AmiWest?

@arti4-92, post #29

Ale ja wcale nie chcę wielkich mocy czy ilości pamięci. Ja chcę tylko żeby wspierane przez MorphOS maszyny miały pewne gwarantowane minimum. Niech to ma 64 MB VRAM, 512 MB RAM, G4/1000. Styka spokojnie do tego żeby nie było głupich problemów. MacOSX na maszynie z PowerPC i tak nie zamierzam odpalać, bo to jest już średnio wspierane. Do MacOSX mam intelowe Macówki.

Ostatnia edycja: 24.09.10 14:50:10
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem