Komentowana treść: Uwolnić źródła sterownika HD Audio
[#1] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio
marketing pełną gembą :).
[#2] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@jimiche, post #1

Hehe. Kazdy moze wyceniac swoja prace i probowac ja sprzedac...
[#3] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@JaCoP, post #2

pytanie tylko po co
[#4] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@rzookol, post #3

Po to by mieć z niej wymierną korzyść, poza satysfakcją.
[#5] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@rzookol, post #3

I do this to fund a new secret development for Aros that will benefit all, but as the IMICA hardware does not make any profit then I will use this method to raise the funds needed.
Steve
[#6] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tszczurek, post #4

Mozna zaplacic ale przeciez takie cos mozna stworzyc poprzez analize zrodel sterownika linuxowego.
[#7] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #6

Zapewne wiesz jak miło się analizuje linuksowy kod...
[#8] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #6

tak samo mozna zrobic ze sterownikami do grafiki, filesystemami, obsluga kart tv, sieciowych, wifi, usb, drukarek. no i zobacz, jakos nikt nie zrobil (poza kilkoma moze wyjatkami). tu masz gotowy sterownik podany na tacy. za to ktos chce pieniadze.

ps. nie sugeruje, ze ten sterownik jest napisany na podstawie sterownika linuksowego. najprawdopodobniej po prostu jest napisany na podstawie dokumentacji

Ostatnia edycja: 30.09.10 10:42:17
[#9] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@kiero, post #8

Po co robic sterowniki jak nie ma softu do jego wykorzystania?
Wifi ktorego nie ma,karty tv ktorych sie nie obsluzy(aaa tu chyba jest jakis soft) itp.

Nie tak dawno ktos wypuscil sterowniki do ukladu Envoy i w komentach padlo, dlaczego do tak drogiego ukladu

Ostatnia edycja: 30.09.10 11:34:04
[#10] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #9

To w takim razie po co robić cokolwiek?
Większa ilość sterowników do atrakcyjnego/taniego/whatever sprzętu może spowodować jakiś soft który go z czasem wykorzysta.
[#11] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #9

jakiego softu? wifi tez jest na linuksa wiec mozna dopasowac. do kart muzycznych softu nie potrzeba. do kart tv jest. wystarczy dopasowac. tak samo z drukarkami. wszystko "wystarczy" dopasowac.
[#12] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@kiero, post #11

po co dopasowywać, wystarczy skompilować pod x11
[#13] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@kiero, post #11

Nie wiem, czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi. Napisalem nie ma softu aby tego uzyc wiec nikomu nie zalezy.
[#14] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #13

ale jakiego softu nie ma? nie ma softu do dzwieku? nie ma softu do drukowania? nie ma softu odo internetu?
[#15] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@kiero, post #14

Pokaz mi soft do np. dtp z ktorego bezposrednio wydrukuje bez zadnych cyrkow typu klasyczny tp czy gs. Oczywiscie w tym przypadku chodzi o standard a nie o stricte program.
Soft do (pol)profesjonalnej obrobki dzwieku jest?
Jest do nieliniowej obrobki obrazu?
Jest np. klasyczny sterownik do prism2, jest w mosie obsluga wifi?
[#16] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #15

dtp: nie znam sie
muzyka: dlaczego soft ma byc polprofesjonalny? nie rozumiem tego toku myslenia. w linuksie jest masa sterownikow do 'normalnych' kart na ktorych mozna posluchac mp3. je tez mozna po prostu zaadaptowac.
video: nie znam sie wiec sie nie spieram. jest za to prosty soft i nawet system sterownikow do video (vhi) pod ktory mozna zaadaptowac kod z linuksa.
wifi: nie ma stosu wifi, ale przeciez jak juz bierzemy kod z linuksa to mozna i stos prosto zaadaptowac.

strzelasz jakimis dziwnymi argumentami. zaczales od tego, ze po co placic jak mozna zaadaptowac z linuksa a teraz wynajdujesz dziwne powody dla ktorych nikt tego nie zrobil mimo, ze to 'wystarczy wziac'.
[#17] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@rzookol, post #12

x11 nie ma nic wspolnego ze sterownikami do sprzetu
[#18] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #9

Wifi ktorego nie ma

Nie bardzo rozumiem. Mam w komputerze Wifi no i mam sterownik, żeby działało. Co masz na myśli?
[#19] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@kiero, post #16

Nie, chodzi o to ze nie potrzeba robic sterow bo nie ma softu ktory by to obsluzyl.
[#20] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #18

Jaki ty masz komputer i jaki system?
[#21] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #20

Komputer: Acer Aspire One A150, system AROS.
[#22] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #21

W sumie o AROSie nie myslalem bo to system (nie obrazajac)nie do uzytkowania jak dla mnie tylko do zabawy.
[#23] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #22

Ciekawe, ze nie pomyślałeś o AROS-ie po przeczytaniu newsa dot. AROS-a :)
Dziwi mnie też ten fragment Twojej wypowiedzi:
Po co robic sterowniki jak nie ma softu do jego wykorzystania?

News dotyczy sterownika HDAudio - układu dźwiękowego, który zamontowano np. w moim netbooku Acer One, na którym mam zainstalowanego Icarosa i na którym używam np. Mplayera. Czy odtwarzacz multimedialny to nie wystarczający soft, by odczuwać potrzebę posiadania sterownika układu dźwiękowego?
[#24] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #23

Pewnie nie. :) Ale tak to jest, gdy występuje się z pozycji "zlewacza", który zawsze wie najlepiej co warto, a czego nie warto robić.
U mnie niestety AROS nie działa w 100% - mam nierozpoznawalnego Radeona, oraz nieobsługiwane póki co kości dźwiękowe.
[#25] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #19

ale jak juz ci napisalem soft jest
[#26] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #23

Nie, news dotyczy "bounty" na uwolnienie zrodel i odpowiedz tyczyla sie tego. A to ze byl napisany dla imica jest tu drugorzedna informacja.

[#27] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@AmiChris, post #26

Nie, news dotyczy "bounty" na uwolnienie zrodel i odpowiedz tyczyla sie tego. A to ze byl napisany dla imica jest tu drugorzedna informacja.

W newsie nie ma słowa "bounty" ale:
- news jest w dziale AROS,
- w newsie jest zdanie "Steven przekaże źródła sterownika społeczności użytkowników AROS-a"
- sterownik, którego źródła mogą być uwolnione jest sterownikiem napisanym dla systemu AROS.
Ponieważ jestem autorem tego newsa będę się upierał, że dotyczy przede wszystkim systemu AROS
[#28] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #27

Please, please! This is supposed to be a happy occasion! Let's not bicker and argue about who killed who :).
[#29] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@fazior, post #28

Jasne, że tak! W moich wypowiedziach nie chciałem być złośliwy. Chciałem zwrócić uwagę na trochę dziwne argumentowanie wypowiedzi kol Amichrisa.
Jeśli takie wyszły, to przepraszam Cię Amichris! Ten diabełek mi tak sam jakoś wskoczył ;)
Mam nadzieję, że uda się zebrać te pieniążki i sterownik będzie uwolniony.



Ostatnia edycja: 01.10.10 10:38:54
[#30] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #29

imica musi sie zajebiscie zprzedawac...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem