Komentowana treść: Uwolnić źródła sterownika HD Audio
[#31] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@smackme, post #30

Pewnie sprzedawałaby się lepiej z naklejką "Amiga" ;)
[#32] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #31

Powinni się zatem dogadać z commodore!
[#33] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tszczurek, post #32

Steven napisał jak się dogadywali ;) Ponieważ Commodore chciał dodawać do swoich "Amig" wyposażonych w HDAudio Icarosa, którego częścią jest sterownik HDAudio Steven zaoferował C=, że sprzeda im ten sterownik, bo jest co prawda darmowy ale nie dla celów komercyjnych. Uzgodnili cenę ale potem się C= wycofało. Ostatecznie wycofało się także całkowicie z pomysłu wyposażania nowych "Amig" w AROS-a. Będą zatem Amigi z Ubuntu

Ostatnia edycja: 01.10.10 12:23:32
[#34] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #33

Naklejka gora!
[#35] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio
Dla zwykłego użytkownika ta zbiórka to trochę bez sensu. Jeśli sterownik jest już napisany i działa to po co mu źródła.
[#36] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@Bigo, post #35

wlasnie
[#37] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@Bigo, post #35

Sęk w tym, że AROS jest systemem Open Source i sterowniki są częścią systemu. Sterownik jest tylko w wersji na x86 a AROS jest także na PPC i x86_64 no i "robi się" na ARM-a.
Z punktu widzenia systemu Open Source lepiej, żeby ten źródła uwolniono.
[#38] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #37

Sterownik nie koniecznie musi być częściom systemu, nawet w windowsie często doinstalowuje się sterowniki od producenta danego rozszerzenia.
[#39] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@Bigo, post #38

Argument o braku sterownika w wersji PPC i ARM Cię nie przekonuje?
[#40] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@Bigo, post #38

Czyli liczysz na to, że producent napisze sterownik pod Arosa?
[#41] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #39

Mnie nie przekonuje. Ostatnio dostrzegam że każdy z trzech teamów developerskich skoncentrował się na poszerzaniu bazy sprzętowej dla swojego systemu. A więc mamy teraz AROS-a na platformy x86, PPC i ARM w przygotowaniu, Morphos-a na MacaMini, emaca i w przygotowaniu na Powermaca i Powerbooka, Amigaos-a na Sam440 i w przygotowaniu na X1000 i Sam460. Tylko że przez takie podejście ze względu na małą ilość developerów stoi rozwój systemów. Dla mnie AROS powinien rozwijać się tylko na platformie x86 i na niej sterownik już jest więc nie mam zamiaru za niego płacić.

PS. Oczywiście autorzy AROSa mogą dowolnie dysponować swoim czasem i rozwijać system na dowolną platformę.
[#42] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@pampers, post #40

Sterownik o którym mowa w newsie jest już napisany na platformę x86 a chodzi o uwolnienie źródeł.
[#43] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@Bigo, post #41

Porty na inne platformy robi jedna osoba: Michał Schulz. Czy to opóźnia rozwój samego systemu nie wiem. Port na ARM-a uważam za uzasadniony skoro Genesi przeszła z PowerPC na ARM. Swoją drogą ciekawe dlaczego Genesi porzuciła PowerPC na rzecz ARM. Wie ktoś?
[#44] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #43

z powodów finansowych
[#45] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@rzookol, post #44

ARM o zbliżonych parametrach do PowerPC jest tańszy? To jedyny powód?
[#46] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #45

nie ma armów o zbliżonych możliwościach do powerpc, po prostu army znalazly dobrą niszę rynkową a powerpc nie
[#47] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@rzookol, post #46

A czy ARM ma zbyt małe możliwości w stosunku do procesora użytego w Efice PowerPC?
Tak sobie myślę, że Efika MX z amigowym systemem w cenie, jaka widnieje na stronie byłaby bardzo ciekawą propozycją.

Ostatnia edycja: 02.10.10 12:48:22
[#48] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #47

nie dyskutujmy o procesorach słabszych niż komórki
[#49] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #47

Tak sobie myślę, że Efika MX z amigowym systemem w cenie, jaka widnieje na stronie byłaby bardzo ciekawą propozycją.

No to śmiało, wystarczy przecież skończyć port AROS-a...
[#50] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@rzookol, post #48

Efika 1 miała procesor taktowany zegarem 400 MHz, Efika MX ma procesor taktowany 800 MHz. Rozumiem, że 1MHz PPC > 1 MHz ARM ale czy aż dwukrotnie?
[#51] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@G. Kraszewski, post #49

No to śmiało, wystarczy przecież skończyć port AROS-a...

O tym mówię. Nie spodziewam się przecież na Efice OS4. MorphOS-a bym się spodziewał, gdyby nie to, że usłyszałem już, że takich planów nie ma. A szkoda. Chyba, że ARM to faktycznie taki badziew jak pisze Rzookol. W takim jednak razie nie rozumiem postępowania Genesi. Rozum im odebrało?
[#52] Re: Uwolnić źródła sterownika HD Audio

@tomek, post #51

ja nie pisalem, że arm to badziew, po prostu jest ukierunkowany na inny segment rynku gdzie właśnie badziewiem nie jest i jest lepszy od konkurencji, czym wykańcza intela atoma i wykończył powerpc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem