Komentowana treść: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
[#1] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
A600 wreszcie dostanie turbiaszcza :D Tylko skąd ja wezmę 1000 PLN ?

Ostatnia edycja: 20.10.10 18:51:26
[#2] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@PrzemasIII, post #1

Skąd wziąłeś te 1000 zł? Karta do A1200 jest wyceniona na 99 euro, do A600 jeszcze nie jest. Może nie będzie aż tak droga?
[#3] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@madman15, post #2

kiedys kosztowala 139 EUR ale dochodzi koszt przesylki A600 (w obydwie strony) oraz montazu na plycie
[#4] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
http://www.vesalia.de/e_aca630.htm
Zdjęcia nowej karty dla a600.

Ostatnia edycja: 20.10.10 19:29:18
[#5] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@arti4-92, post #4

Hmm, ale to chyba nie jest karta od Individual Computers? Ta ichnia miała mieć pamięć SDRAM wbudowaną w płytę o ile się nie mylę.
Inna sprawa że ta z linka też jest ciekawa.
[#6] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@madman15, post #5

No właśnie jest ... Mam tylko nadzieję że nie trzeba będzie wysyłać A600 (bądź samej płyty)
[#7] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@PrzemasIII, post #3

ciekawe na ile taki montaż wyceniają ? przesyłka z polski chyba nie będzie już tak droga.
[#8] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@PrzemasIII, post #6

Chodzi o luty pod procesorem, trzeba im wysłać a600 do poprawy tych lotów, w inym wypadku nie sprzedadzą turbiszy.
[#9] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@PrzemasIII, post #1

030/25 szalu nie ma ale dla ECSa moze i wystarczy .. 28 mhz w A1200 to chyba zart ?
[#10] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #9

a po co ci wiecej do gier?
[#11] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
Bardzo dobra wiadomość. OK
[#12] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
Podziwiam Was klasykowców i tych co dla Was produkują hw :)
[#13] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@Valwit, post #10

WhdLoad czasami upomina sie o przynajmniej 020. Taki "glupi" Lost Patrol np. nie chce się bez tego odpalic się na A600 z fastem.
[#14] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@jarema, post #13

cos masz skopane w tooltypach slava u mnie smiga Lost Patrol na A600 fast ram
[#15] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #9

Karty dedykowane są przede wszystkim dla ludzi którzy grają używając WHDLoad. Stąd tylko 28MHz dla 1200. Ma się jeszcze pojawić wersja 56MHz w cenie 199E. Przy czym będzie to najszybsza karta Turbo oparta na 68030 do A1200.
[#16] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@tom256, post #15

Najszybsza wersja ma mieć ponad 12MIPSów.
[#17] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@PrzemasIII, post #1

Fajna sprawa. Moze wreszcie tez zrobia pierwsza karte graficzna do A600 :)
[#18] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
PO Pierwsze te karty turbo z prockiem 030 powinny być taktowane w takich czestotliwosciach odpowiednio do amigi 600 030/40 mhz a do amigi 1200 030/50 mhz a nie jakies tam 25 czy 28 mhz ta firma po prostu wali w ch..a i tyle w temacie...



ps. ja do dzisiaj posiadam A1200 + blizzard1240/40 mhz + 64 mb fast
i inne dodatki.
[#19] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@Komisarz, post #18

Widzę, że tylko tyle masz do powiedzenia...

Ostrzeżenie za wulgarny język. Następnym razem będzie ban.

--
Moderator
[#20] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@Komisarz, post #18

Zamiast tych wszystkich kart turbo, niech dopasuja plyte Natami do obudowy A600 i zrobia gniazdo na tasme do klawiatury od A600 ;)
[#21] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
Wreszcie będzie jakieś namacalne turbo do A600, a nie czekanie na alledrogo jak ktoś łaskawie wystawi do licytacji od 600pln :)
[#22] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@esial, post #21

OK Cena wynikała z rzadkości owego rozszerzenia i była rynkowym regulatorem popytu do podaży :)

Ostatnia edycja: 21.10.10 08:48:30
[#23] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
Kurcze, jakby to 630 umożliwiało od razu podłączenie Indivision ECS, to bym sobie sprawił fajne combo na święta...
[#24] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@AceMan, post #23

ja dostałem od swej lubej A603 :) Mam tylko nadzieję że starczy dla mnie turbiaczy... Kto pierwszy ten lepszy :(
[#25] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
Moze wreszcie zakupie sobie A600, zawsze odpychal mnie fakt braku turbowinek (w razasdnych ilosciach ma sie rozumiec :) :) Hmm do mojej drugiej A1200 moze tez dokupie turbinke, bo na 040 sporo gierek sprawia problemy pod WHD, tylko musze z niej wywalic zorra :P

Ostatnia edycja: 21.10.10 09:49:27
[#26] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@tom256, post #16

Najszybsza wersja ma mieć ponad 12MIPSów.

mysle ze to nadal moc nie wystarczajaca dla amigi ..
bardzo zaluje ze nie ma kart 060/100 Mhz dla A1200 (patrz Atari Falcon turbo CT61)..030 w 2010 r ? nawet dema sie nie ogladnie wspolczesnego dla AGA !
[#27] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #26

bardzo zaluje ze nie ma kart 060/100 Mhz dla A1200

A jakby była taka karta 060@100MHz za powiedzmy 500EUR to byś kupił? Mierzmy siły na zamiary.
[#28] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #26

To turbo do Falcona, podobnie jak i takie do A1000 o którym czytałem jakiś czas temu, ma na 99% coś okrojone - wyłączone jakieś funkcje czy części procesora. Z tego co pamiętam to chyba MMU nie lubiło tak wysokiego taktowania.
060 bez MMU czy FPU? Jak dla mnie porażka.
[#29] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@madman15, post #28

A czy 060 nie mogłoby korzystać z zewnętrznego FPU?
[#30] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
to sa karty pod wdhload, do gier. pamiec jest na stale wlutowana, nie ma na nich nic do wymiany czy konfiguracji. otoh sa zoptymalizowane pod wzgledem timingow i predkosci tak ze te 28 MHz powinno zaginac bliza 030/40. To nie sa karty zeby miec wypasiona Amige, tylko zeby gry dzialaly dobrze. na to jest popyt, to ludzie chca kupic, a nie jakies 060/1GHz ktore bedzie kosztowac tyle co strucel czy sam, i gry na tym beda sie wywalac bo to 040 czy 060. i tyle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem