Komentowana treść: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
[#31] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@Valwit, post #30

Tak jak piszesz do A1200 żaden wypas, ale w A600 to już inna sprawa.
[#32] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@Valwit, post #30

Dokładnie tak. Jest popyt na niedrogie turbiacze do whdload to jest i podaż. Proste. Chętnych na wypasione turbo z 060 do klaskyka możnaby policzyć na palcach jednej ręki pracownika tartaku.
[#33] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #26


Ja żałuję nie ma kart do amig z prockiem Freescale ColdFire - wikipedia "Newer models of ColdFire are now compatible enough with 68k processors for the creation of binary compatible Amiga and Atari ST clones"

[#34] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@madman15, post #28

Pozwolę sobie stwierdzić, że pleciesz. Moje ct60 działa na 100Mhz i zarówno MMU jak i FPU działają bez zarzutów. Jedyne "ale" przy 100Mhz to posiadanie procka w ostatniej wersji (rev6 chyba).
[#35] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers
SUPER! SUPER!, dzieki temu na pewno odzyskam od syna moja full wypas A1200, mam juz oldskulasta A600, wlasnie dokupilem HDD:), teraz ACA 030/40Mhz i bedzie mial brzdac swoja supermaszine z superfrogiem itp.:)
[#36] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@stachu100, post #27

Stachu akurat dla mnie 500 eurasow nie stanowi problemu
plusy tej karty to SDRAM + nowa konstrukcja z gwarancja
wiec 500 Euro za 060/100 jest cena nie przesadzona ..
jednak dla polskich reali tak..

wezcie rynek Atari CT60 i CT61 znajduja nabywcow i za 500 Euro

MadMan a po cholere ci MMU jesli masz na pokladzie np 256 MB RAM ?
MMU jest bezuzyteczne wedlug mnie..


Ostatnia edycja: 21.10.10 16:31:43
[#37] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #36

Ja lubię np. przemapować ROM do fastu i mieć nieco szybciej :) No i niektóre szybsze sterowniki graficzne do Shapeshiftera pracują na MMU... Softu korzystającego z MMU jest wbrew pozorom sporo. Czasem soft może zakładać nawet że jak jest 060 to ma MMU i klops...
[#38] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@madman15, post #37

przemapowac mozesz bez MMU np na procesorze 68000 tlumaczenie troszke nie trafione tym razem MadMan
[#39] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #36

Ah, nie przesadzajmy. Może softu stricte Amigowego nie jest dużo. Choć sporo narzędzi programistycznych potrafi skorzystać z MMU.

Poza tym mój ulubiony system operacyjny - NetBSD - wymaga MMU do działania na Amidze.
[#40] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@ede, post #33

Ja żałuję nie ma kart do amig z prockiem Freescale ColdFire


nowej amidze puderpc bylo tak potrzebne jak diablu swiecona woda, a przydaje sie jak umierajacemu kadzidlo :)

amigi z commodore nie beda wieczne dzialac .kieruja sie ku odleglym marzeniom, to marzeniem jest stary nowy klasyk z prockiem coldfire, czyli sercem pozostaje 68k!:), aga++ w jednym czipie i xmosy lub cos ala cuda_ki;)..., bo wydajnosc amigi nie skupiala sie na cpu w pieknych czasach - cpu sluzylo do zarzadzania spec.koprocesorami wykonujacymi mozolne zadania...

ps. a jako dodatkowy smaczek dodalbym audiofilski przetwornik i ruska lampe na plycie do wzmacniacza;)
[#41] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #36

Dla ścisłości ct63 (nie ct61) kosztuje ok. 300 euro. za 500 euro można mieć ct63 + ctpci.
[#42] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@sqward, post #41

jestem laikiem w dziedzinie Atari
wybacz pomylke
[#43] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #42

Skoro jest tylu chętnych na w/w kartę to proponował bym pomyśleć nad zrobieniem obrazu dysku z systemem na docelową konfigurację dla A1200 mam tu na myśli coś na zasadzie Classic Workbench i najlepszą propozycję umieścić na PPA w dziale download. Przydatne to by było dla osób takich jak ja, którzy nie są jeszcze dobrze rozeznani w systemie. Jeszcze kwestia ustalenia jaki soft umieścić w obrazie i oczywiście ile się da w języku polskim.
[#44] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@cim, post #43

chyba zly watek :D ?
[#45] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@madman15, post #28

Te turbo do falcona nie jest okrojone, gdzies źle wyczytałeś ;)
[#46] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@atarens, post #45

Może, aczkolwiek to mocarne do A1000 ponoć coś ma wycięte. Źródła nie podam, zasłyszane w rozmowie.
[#47] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@arti4-92, post #4

to nie ta karta arti4-92
[#48] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@Komisarz, post #18

komisarzu, nikt nie zmusza cię do kupna to raz. dwa - pokaż alternatywę w analogicznej cenie.
[#49] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@madman15, post #28

060 bez MMU czy FPU? Jak dla mnie porażka.



tak wogóle to MMU spowalnia dostęp do pamięci przez co karta, jest wolniejsza.
[#50] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@smackme, post #48

no niestety przyrost predkosci poprzez szybsze pamieci SDRAM zamiast SIM72 jest sredni jak dla mnie

LINK

M-Tec 1230/28 ma wedlug sys info 4.8 Mipsa .. ta karta do A600 030/25 ma 5.88 Mipsa ..takze wolniejsza i to duzo od Apollo 030/40
juz nie mowie o bilzzardzie 030/50 ktorego mial z palcem w nosie pokonac przy 25 mhz SDRAM ...
[#51] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #50

z tego wynika, że albo inteface pamięc-reszta systemu jest zrobiony zle albo wymysły twórców natami, że szybka pamięc przyspieszy znacznie ich komputer są jedynie mrzonkami
[#52] Re: Nowe karty procesorowe od Individual Computers

@HOŁDYS, post #50

Cudów nie bedzie, procesor ma jakąś prędkość i koniec. Według mnie jest i tak nieźle że zmiana RAMu i optymalizacja dostepu daje te.... powiedzmy 20%.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem