Komentowana treść: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test
[#1] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test
Testujcie dobrze Panowie i Panie, bo w dniu premiery chcę możliwe najbardziej dopracowany sprzęt
[#2] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@cacodemon666, post #1

Zgłosiłeś się?
[#3] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@Ender, post #2

Po co, lepiej siedzieć biernie na życi.
[#4] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@pampers, post #3

rzyci
[#5] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@pampers, post #3

Skoro napisał, że chce kupić jak najbardziej dopracowany komputer, to nie ma co się dziwić, że czeka na wersję produkcyjną zamiast wyłapywać bugi wersji testowej.
[#6] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@recedent, post #5

Myślałem, że jako fan z kasą włączył się pośrednio w rozwój sprzętu, ale masz racje tak też może w końcu jego kasa.
[#7] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@luk, post #4

Luk - dzięki
[#8] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@cacodemon666, post #1

Nie, no - wiadomość naprawdę dobra :)

Ciekawe kiedy w końcu ta płyta trafi ostatecznie do produkcji?
[#9] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@Ziolo, post #8

W grudniu po południu
[#10] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@Ziolo, post #8

Nie, no - wiadomość naprawdę dobra

W tej wiadomości jest tylko tyle, że Hyperion Entertainment skontaktuje się z osobami, które wpłaciły zaliczkę. Czy jest to dobra, czy zła wiadomość, dowiedzą się tego te osoby od Hyperionu.
[#11] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@G. Kraszewski, post #10

Oj trochę wiary ;)

Sam fakt, że coś się dzieje w tym temacie można uznać za dobrą wiadomość. Przynajmniej powinniśmy się dowiedzieć kiedy pierwsze płyty trafią do beta-testerów.
[#12] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@G. Kraszewski, post #10

hyperion skontaktuje sie z ludzmi ktorzy wplacili kase firmie aeon. kase wplacili 2 miechy temu i najwyrazniej do dzis nie wiedza co jest grane, tak przynajmniej pisza na innych portalach ci co sie zapisali. jedyne informacje jakie do nich - bylo nie bylo finansujacyh impreze - dociaraja to to samo co czytamy w newsach. i pomyslec ze na wspomnienie wtop z nalepkami czy koszulkami od razu lecialy teksty ze to profesjonalisci i jacy to powazni ludzie. intencje maja moze i szczere ale profesjonalisci z nich tacy jak ... i tu zabraklo mi przykladu ktory nie bylby obelga.

Ostatnia edycja: 15.11.10 13:10:21
[#13] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@Valwit, post #12

Typowy przykład morphosowego szkodnika i marudy!
Nie zapłacił i narzeka, jeszcze profesjonalizm podważa, zakała jedna!
[#14] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@cacodemon666, post #1

Tylko ciekawi mnie czy teraz tak piszemy a później się okaże że jednak za drogie kasy brak - wiadomo są pewne i ważniejsze priorytety niźli jakiś sprzęt za kupę forsy.

Ostatnia edycja: 15.11.10 15:38:24
[#15] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@Ender, post #6

Widac, ze tak mu zalezy na tym sprzecie. Zapewne kolejny screen fighter. Okaze sie, ze nie kupi bo cos tam albo strzeli focha i nie bedzie tu pisal
[#16] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@AmiChris, post #15

A gdyby tak zaczekać aż sprzęt będzie dostępny w sklepach i dopiero wtedy naskakiwać na kolegę? Nie, że sam tego z satysfakcją nie zrobię, ale jestem gotów poczekać te parę miesięcy plus ewentualne opóźnienia. Myślę, że warto.
[#17] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@recedent, post #16

Myślisz ?

Ale takie wyczekiwanie niewiadomej jest bardzo ciężkie. A kolega cocoś pisze tak jakby już ta maszyna była.

Ale jakby się pojawiła za min 3000 zł to może się skusze.
[#18] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@(V)(I)mothe(P), post #17

Za trzy kafelki to możesz jedynie ładnego klasyka poskładać. Na X1000 to zdecydowanie za mało, a na strucle za dużo...
[#19] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@przemysław, post #18

Tak wiem, ale taką cenę kupna mogę zaoferować - nic więcej.

Strucla kupiłem okazał się wadliwy lub ze starości wyzionął ducha - wiec poluje na następnego ( kasa mała wiec mogę sobie na to pozwolić).

,, A co do X1000 coś siadzie to tylko ręce załamywać.''
[#20] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@(V)(I)mothe(P), post #17

kolega cocoś pisze tak jakby już ta maszyna była


Kolega cocoś pisze: "Testujcie dobrze Panowie i Panie, bo w dniu premiery chcę możliwe najbardziej dopracowany sprzęt". Tylko tyle i aż tyle. No, chyba że masz na myśli jakąś inną wypowiedź kolegi.

A co do X1000 coś siadzie to tylko ręce załamywać


Zawsze pozostaje jeszcze gwarancja (no, chyba że jesteś akurat testującym Panem/Panią).
[#21] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@recedent, post #20

Oczywiście pisałem o innych komentarzach - mój błąd.

Gwarancja,gwarancją i czekanie miesiąc, dwa, trzy - bo nie sądzę aby był z tego powodu otwarty serwis w Polsce.

No ale mniejsza już o to, bo znów zjedzie się na boczny tor w komentarzach.
[#22] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test
AmigaONE X1000, mocy przybywaj

coz, informacja o x1000 poszla szerokim frontem w swiat, takze nawet z moich peryferiow wszechswiata dostrzeglem, ze znow cos sie dzieje na amigowym poletku OK

MorphOS i MacPPC byl niedostrzegalny dla mnie, przygnieciony przez slowo Mac i Apple, takze o istnieniu tego tandemu dowiedzialem sie dopiero w tym roku, dzieki x1000, a o AROSie jeszcze pozniej, dzieki x1000, a o NatAmi pare tygodni temu, znow dzieki x1000:). Takze x1000 cos w sobie ma, choc jeszcze go nie ma i kto wie czy bedzie, a jak bedzie, to pewnie malo kogo bedzie na poczatku stac i tak oto zamyka sie kolo w kwadracie tej nowej puszki.

Dla Amigi bedzie lepiej zeby projekt AmigaONE x1000 doczekal szczesliwego konca tj. nowego poczatku, nawet jezeli teraz patrzymy na pewne aspekty rozwoju krytycznie....
[#23] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@1989, post #22

no wiec wlasnie o to chodzi ze wcale na to nie wyglada zeby projekt doczekal sie szczesliwego konca. i to mnie najbardziej w***wia. rozbudzone oczekiwania. cala horda naiwniakow wodzona za nos rok po roku. cala spolecznosc poblokowana we wzajemnej vendetcie. i klapa, bo tak to bedzie wygladalo. wystarczy poczytac fora, z czym uzytkownicy os4 maja problemy i jakie sa postepy, np. nie nalezy zapisywac nic na nosikach usb, (nigdy!):
LINK
za to sa cienie pod oknami i nowy shell z zakladkami (po roku ostrego programowania)
[#24] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@wawrzon, post #23

Niepotrzebnie ferment siejesz.. W instrukcji wyraźnie pisze żeby używać SFS lub JXFS a nie starego FFS, którego użył Cass.
Odnośnie tego zdania:
"nie nalezy zapisywac nic na nosikach usb, (nigdy!)"
Mogę jednoznacznie stwierdzić, że nie miałeś nigdy styczności z tym systemem i po prostu piszesz głupoty.
USB działa prawidłowo tylko z niektórymi penami są problemy ("Wszytko zależy od producenta i użytych elementów oraz ze zgodności ze specyfikacją.").
Na 3 pendrivy tylko z jednym (8GB) mam problemy (może działa tylko pod USB2.0?). Reszta "chodzi" bez zarzutu (system wykrywa błyskawicznie po podłączniu, żadnych problemów z kopiowaniem/nagrywaniem. Po prostu cud, miód i orzeszki).

Ostatnia edycja: 15.11.10 21:33:36
[#25] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@Leon, post #24

aa, jak tak to swietnie. bo ja o os4 mam w miedzyczasie faktycznie jut tylko wspomnienia. nawet nie pamietam kiedy to ostatnio odpalalem. no i zycze powodzenia po przeformatowaniu dyskow na sfs. bo ten wlasnie system wielokrotnie pokaszanil mi partycje i dopiero od kiedy z niego zrezygnowalem jest spokoj. ale moze to po prostu loteria i mozna miec szczescie. dodam tylko ze pod klasykiem nie mialem jeszcze pendriva albo dysku ktory nie chodzilby mi pod usb2, choc nie przebieram. ale na szczescie zawsze mozna zdowngradowac z 4.x na 3.x jezeli ktos potrzebuje usb2, a programisci hyperionu w koncu pewnie przyjda po rozum do glowy i przeportuja posejdon. w koncu zrodla sa dostepne pod arosem.
[#26] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@wawrzon, post #25

No to masz dziwne doświadczenia z SFS, mi zaczął kiedyś na klasyku nieco wariować, no ale tam po pierwsze były badsectory na dysku, po drugie zasilanie pozostawiało nieco do życzenia, po trzecie tasiemki były samoróbkami. Danych żadnych nie straciłem.
Używam SFS od dobrych kilku lat (pewnie będzie koło 10) i się nic tragicznego nie dzieje.
[#27] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@madman15, post #26

o ile znam zycie to na kazdym dysku predzej czy pozniej sa badsektory, pytanie jak filesystem sobie z tym radzi, a pozatym czy ich sam nie sieje. wiec miales te badsektory przedtem czy dopiero ci je sfs zaraportowal? zreszta bylem kiedys tego samego zdania co ty, jeszcze moze przeszlo rok temu przedkladalem naiwnie sfsa, w mniemaniu ze problemy ktore mialem zlozyc nalezy na karb jakichs moich zaniedban. w miedzyczasie nie mam zludzen, a ze amigi uzywam na codzien a nie od swieta nie zamierzam sobie pozwolic ponownie na podobne ryzyko.
[#28] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@wawrzon, post #27

Były wcześniej, pojawiły się i później, teraz nie wiem jak jest bo dysk w szufladzie na emeryturze leży. Obecnie w klasyku mam kartę CF na której mam 0 problemów z SFSem.
[#29] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@wawrzon, post #27

Mam SFS-a na wszystkich partycjach roboczych na moim Pegasosie 2, Efice a ostatnio również PowerMacu. Wszystkie dyski mają już swoje lata (40 GB/60 GB/27 GB), mimo to nie miałem jak dotąd żadnego problemu z systemem SFS.

Co więcej na Pegasosie 2 mam również AmigaOS 4 z partycją systemową w SFS i robię straszną podobno rzecz, czyli zapisuję pliki spod OS4 na partycjach MorphOS-owych i odwrotnie. Nic się niedobrego nie dzieje.
[#30] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@G. Kraszewski, post #29

pewnie zalezy jaki sfs, z tego co piszesz, ty pewnie uzywasz mosowskiej wersji, ja mowie o sfsie strohmayera, zwlaszcza tym 68k. zreszta znam ludzi z podobnymi doswiadczeniami, chociaz pojawiaja sie odwrotne opinie. nature tego problemu tlumaczyl kiedys piru na a.org, o ile pamiatam mos ma workaround. z kolei co do efektywnosci sfs w porownaniu do pfs i ffs wypowiadal sie rowniez niezbyt pochlebnie thor (thomas richter) na natami forum.
ale polozyc na to lage. nie ma co ciagnac offtopic.
panowie, unioslem sie troche, bo mi sie flaki wywracaja jak takie newsy czytam. choc nie powinno mnie to wlasciwie obchodzic.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem