Komentowana treść: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test
[#31] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@wawrzon, post #30

ja sie z wawarzonem po czesci zgadzam. sfs na 68k robil mi jazdy, i mu nie ufam. mosowa wersja jest na razie ok. predkosciowo sfs traci przewage przy bloku > 512 a takich uzywam, bo 512 imo nie ma wiekszego sensu.

a co do tematu:

obstawiam ze wersji niebeta nie zobaczymy przed latem 2011 - i mysle ze to optymistyczny termin. mam tez cicha nadzieje ze pichcą coś na boku i beda w stanie zaprezentowac jakis x500 bo inaczej skonczy sie tym ze po tym jak betatesterzy dostana hardware to firma zniknie. hyperion bedzie to supportowal ale juz nie naprawial - bo niby jak. patrzac na warunki testu aeon zniknie a hyperion w kazdej chwili bedzie mogls sie zalonic dobrowolnoscia supportu i wypiac na wszelka odpowiedzialnosc. i wyjdzie ze przynajmniej romach chlopaki maja: kiedys dymano owce za 50 czy 100 dolcow za koszulke, teraz wydymaja ich na sprzecie za kilka tysiecy zlotych oraz cala reszte wierzaca w rozwoj os4. marki amiga nie udalo sie zdobyc, amigaos za duzo nie jest warte poza amiswiatkiem, wiec pociagna kase gdzie sie da jak np na klasykach, opyla x1000 i caly os4 stanie sie hobby-projektem friedenow w najlepszym razie. to wersja pesymistyczniejsza :) mysle w ciagu roku sie wszytskiego dowiemy.
[#32] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@Valwit, post #31


mam tez cicha nadzieje ze pichcą coś na boku i beda w stanie zaprezentowac jakis x500 bo inaczej skonczy sie tym ze po tym jak betatesterzy dostana hardware to firma zniknie.


Być może.


hyperion bedzie to supportowal ale juz nie naprawial - bo niby jak.


Takie życie.


patrzac na warunki testu aeon zniknie a hyperion w kazdej chwili bedzie mogls sie zalonic dobrowolnoscia supportu i wypiac na wszelka odpowiedzialnosc. i wyjdzie ze przynajmniej romach chlopaki maja: kiedys dymano owce za 50 czy 100 dolcow za koszulke, teraz wydymaja ich na sprzecie za kilka tysiecy zlotych


Pegasos G5 zapowiadany również na ppa skończył ostatecznie jako YDL PowerStation za $1895.
Gdyby niebieska firma nie skoćzyła z projektem Pegasosa G5 sprzedawali by w cenie porównywalnej do x1000.

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?komentarze=1&id=661&drzewo=1

http://www.powerdeveloper.org/forums/viewtopic.php?p=12748

http://lwn.net/Articles/285538/


os4 stanie sie hobby-projektem friedenow w najlepszym razie.


Moim zdaniem Amiga OS 4 już od wielu lat jest hobby-projektem Friedenów (nazwiska piszemy z dużej litery).
Raczej nie ma szans na to żeby to było ich główne zajęcie.

[#33] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@Valwit, post #31

Prorok, czy ki diabel... Masz fantazje chopie. Nie myslales zeby pisac scenariusze filmow katastroficznych... Na przyklad Tytanic 3, bo dwojke juz robia?
[#34] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@qwerty40001, post #32

YDL PowerStation miało tak jakby 2x więcej rdzeni i jednak niższą cenę.
[#35] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@qwerty40001, post #32

jak to jest hobby projekt to cos za bardza chca na tym zarabiac, mogliby oczywiscie otworzyc zrodla (pewnie nie maja nawet prawa, ale nie chca sie przyznac) i zrobic z tego hobby projekt calej spolecznosci, gdzie kazdy by chcial pomoc. a tak, to niech siedza sobie w piwnicy i pichca tam ta swoja zupe do ululanej smierci.
[#36] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@wawrzon, post #35

Jak ci ta zupa nie smakuje to nie jedz A czemu MorphOS nie jest open source, jak open source jest takie dobre?
A wogóle to obecna sytuacja sprzyja - jakby to powiedzieć - konstruktywnemu marudzeniu przez użytkowników AmigaOS 4.x. Mamy większy wpływ na ten system - w końcu głosujemy portfelami. Friedenowie nie mogą go rozwijać dowolnie, tylko też liczyć się z oczekiwaniami nabywców.
[#37] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@reactor, post #33

Nie myslales zeby pisac scenariusze filmow katastroficznych...

Ironia całkowicie zbędna, bo jak do tej pory klasyczny amigowy scenariusz katastroficzny jest grany bez zająknięcia:

1. Hurraoptymistyczny news i super strona internetowa.
2. Nieudolne fotomontaże sprzętu, którego jeszcze nie ma.
3. Z półrocznym opóźnieniem sprzęt się pojawia (prototyp, sztuk raz), ale widać, że jest jeszcze mooocno beta, żeby nie powiedzieć alpha.
4. W międzyczasie wyciągamy do amigowców łapę po pieniądze. Żeby chętniej płacili obiecujemy naklejki i odznaki betatestera.
5. Komunikat o kolejnym obsuwie czasowym, ale generalnie "on schedule and rocking".

Ciąg dalszy napisze życie. Podobne filmy w AmiBollywood już paru reżyserów kręciło, ale żaden scenariusz nie przewidział happy endu.
[#38] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@adam_mierzwa, post #36

to fajniescie zaglosowali portfelami rok temu jak wam na marchew firefoxa pokazali. no i gdzie jest?
[#39] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@adam_mierzwa, post #36

osobiscie wole odgrzac sobie os3 na tak zwanym klasyku niz wsluchiwac sie bacznie w odglosy z piwnicy gdzie gotuja te nowa zupe. bo na razie slychac tylko co jakis czys smutne ciche popi****wanie. ale moze bedzie jeszcze bialy dym.
[#40] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@wawrzon, post #39

Ech, chyba wystarczy pisać już na ten temat. Tony łez już rozlano przy tym i czasu.

Niech sobie dłubią jak i kiedy chcą. Jak będzie to będzie - stara śpiewka, ot co.

Starczy już :(
[#41] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@G. Kraszewski, post #37

Tragedia normanie. Widac na sercu Ci los pieniedzy obcych ludzi, taki dobry z ciebie czlowien.
[#42] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@reactor, post #41

To się nazywa empatia ;P
[#43] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@reactor, post #41

Cóż, możesz tylko brnąć dalej i trzymać się swojej ironicznej roli. Los pieniędzy obcych ludzi mnie w ogóle nie interesuje, jak projekt nie wypali, zapłacą za naiwność. Ani mnie to wszakże ziębi, ani grzeje. Nie śmiej się jednak z tych, którzy przewidują porażkę. Historia lubi się powtarzać, amigowa historia w szczególności. Jak dotychczas wydarzenia następują w znanym nam dobrze porządku. Niemniej – ja w tym filmie jestem tylko widzem, a popcornu mi nie brakuje.
[#44] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@G. Kraszewski, post #43

No to wcinaj ten popcorn w spokoju, bo ja tez z zainteresowaniem ogladam ten film... a nie ma nic bardziej wkurzacacego od jakiegos goscia w tylnim rzedzie, ktory co scene, pod nosem, ale tak zeby wszyscy slyszeli, opowiada swoje spekulacje na temat zakonczenia filmu.
[#45] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@reactor, post #44

Masz duzo racji w tym, jednakze sa typy ktore lubia komentowac.
Mysle, ze dobrze mowic o mankamentach x1000 aby ustrzec jakiegos mlodego amigowca ktory chcialby kupic ten, jakze drogi sprzet, nie wiedzac co moze na niego czekac.
Czulbys sie zapewne nieprzyjemnie gdyby rzeczona osoba zaczela po kupnie albo przedplacie, bedac niezadowolona wypominac ludziom to, ze nie pisali o faktycznym stanie rzeczy (vide smieszny czerwony portalik).
Dlatego uwazam, ze powinno sie pisac i takze jezeli jest powod-krytykowac.

Btw.
Przeciez nikt nic zlego ci nie powie gdy krytykujesz mosa, czy sprzet na niego. Oczywiscie dobrze by bylo aby to byly prawdziwe zarzuty.

Ostatnia edycja: 16.11.10 20:24:10
[#46] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@reactor, post #44

Pamiętaj o tym, że to Valwit roztoczył określoną wizję przyszłości. Ja tylko odniosłem się krytycznie do próby wyśmiewania go. Przyszłości nie można przewidzieć, można co najwyżej próbować ekstrapolacji doświadczeń z przeszłości, a te nie napawają optymizmem. Poza tym - nie siedzimy w kinie, tylko na forum sieciowym, tu rozmawianie nie jest niczym nagannym, wręcz przeciwnie .
[#47] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@AmiChris, post #45

dobrze mowic o mankamentach x1000 aby ustrzec jakiegos mlodego amigowca ktory chcialby kupic ten, jakze drogi sprzet, nie wiedzac co moze na niego czekac

Na razie nie ma przed czym ustrzegać, bo kupić się nie da (chyba, że uczestnictwo w programie betatestingu nazwiemy kupnem, co ma jakieś podstawy nawet, biorąc pod uwagę tekst umowy). O mankamentach X1000 też nic nie można na dzisiaj powiedzieć, podobnież nie mamy żadnych informacji na temat tego, co może czekać nabywcę. Dlatego za wcześnie na krytykę X1000 jako konkretnego sprzętu, oczywiście można się uprzeć i krytykować prototyp, ale nie będzie to miało wielkiego sensu... Krytykować można by ewentualnie poczynania Hyperionu i A-Eonu wokół projektu X1000, ale po co. Niech kombinują dalej, ja sobie popatrzę. A skrytykować chciałem li tylko postawę reactora, który jak zawsze w sytuacji braku merytorycznych argumentów uciekł się do próby bezpodstawnego ośmieszenia adwersarza.
[#48] Re: AmigaOne X1000 - nowe informacje o programie Beta Test

@reactor, post #33

samocenzura. nie ma co ciagnac off topa.

Ostatnia edycja: 16.11.10 22:18:23
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem