Komentowana treść: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
[#1] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
Świetna wiadomość OK
[#2] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@parallax, post #1

Parallax, czy Ty masz jakiś skrypt na te komentarze? :)
[#3] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
Zapowiada się coś REWELACYJNEGO!!! Ten AmigaOS4.1 na klasycznej Amidze wygląda jak na nowocześniejszym sprzęcie typu Sam440. Pewnie i z prędkością będzie w porządku (trzymam kciuki). Dzięki za uruchomienie tego bloga! Czy komukolwiek się śniło, że Amigę 1200/4000 można rozbudować by mogła korzystać z takiego nowoczesnego systemu?
[#4] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@Leander, post #2

Na pewno skrypt na bycie nudnym...
[#5] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@Minniat, post #3

To prawda że zrzuty ekranu zapierają dech w piersiach z perspektywy technologii :D No i to wsparcie dla Redeona!

Z drugiej strony stawia to w trochę gorszym świetle SAM bo skoro AmigaOS może wyglądać na 20 letnim sprzęcie to jak powinien wyglądać na nowszych płytach PPC? ;)

Tak trzymać dalej a dostaniemy super produkt.
[#6] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@alekc, post #5

Z drugiej strony stawia to w trochę gorszym świetle SAM bo skoro AmigaOS może wyglądać na 20 letnim sprzęcie to jak powinien wyglądać na nowszych płytach PPC?

morphos ze swoim gui zmiata na klasyku wszystkie samy i klasyki z os4.x
(to tak odnosnie technologii i gui)

Ostatnia edycja: 19.12.10 22:58:28
[#7] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@rzookol, post #6

Mowisz o tej wersji MorhpOS ktory da sie odplic na klasyku czyli 1.4.5 ? Że zamiata ?
[#8] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@fibi, post #7

Chodziło koledzie o klasycznym Macu G4 :P
[#9] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
Mam nadzieję, że Hyperion wyciągniął wnioski ze sprzedaży AmigaOS4.0 i zabezpieczy system dla klasyka na zasadzie podobnej co konkurencyjny system.
[#10] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@rzookol, post #6

Zwróć uwagę, że mój komentarz był z ;)i nie miał na celu krytykowanie którejkolwiek ze stron. Mówiąc inaczej: nawet jeśli użytkownicy klasyków dostaną część funkcjonalności AmigaOS 4.1 który przecież do tej pory działał na szybszych i nowszych płytach to naprawdę należą się brawa Hyperionowi. Nie zmniejsza to jednak użyteczności mojej SAM. Po prostu każdy sprzęt będę używał do czegoś innego ale pod tym samym systemem. Nie przestanę także używać AmigaOS 3.9 na klasyku.
[#11] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@Leon, post #9

Za słabi są na dobre zabezpieczenie systemu ...
[#12] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@Minniat, post #3

Ten AmigaOS4.1 na klasycznej Amidze wygląda jak na nowocześniejszym sprzęcie typu Sam440.

A jak ma niby wyglądać? Wygląda tak samo jak AmigaOS 4.1 na moim Pegasosie. Pytanie tylko czy będzie równie szybko działał. Pozwolę sobie mieć wątpliwości. Zrzut ekranu zupełnie nie pokazuje dynamiki działania systemu.
[#13] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@fibi, post #7

yhy, mui4 beta + ambient na klasyku to lepsze gui niż ma os4 na jakimkolwiek sprzęcie. Nie porównywałem systemów tylko gui.

Wiem także, że gui to nie wszystko i np. nie mógłbym polecic użytkownikowi Medaitora MorphOSa bo MorphOSgo nie obsluguje, a z czystym sercem mogę polecic mu AmigaOS4.x. Użytkownikowi blizzarda ppc z scsi nie polecilbym natomiast OS4 bo jak wiadomo OS4 nie ma obslugi scsi na bppc.
[#14] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@G. Kraszewski, post #12

No ja też jestem strasznie ciekawy jak będzie działać OS4.x na classyku
[#15] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@rzookol, post #13

Az csppc bys polecil ? Tutaj dziala. :)
[#16] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@rzookol, post #13

Porownujac tylko gui, to nie wiem czy pamietasz ale w dystrybucji mosa 1.4 ambient jest w jakiejs leciwej wersji, ktora nie jest fajna. Malo bawilem sie mosem przez ostatnie kilka lat na klasyku (wczesniej wiecej) ale wydaje mi sie ze masa rzeczy nie pojdzie na 1.4, na os4 jestesmy ograniczeni jedynie pamiecia i ... szybkoscia. system masz najnowszy.
[#17] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@G. Kraszewski, post #12

Jestem dobrej myśli, zauważ, że w okienku leci benchmark 3D, więc betatester testuje szybkość nie tyle systemu, ale i jego dodatkowych komponentów. Podejrzewam, że z dobrym rezultatem.
[#18] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@alekc, post #5

Niesamowite, że teraz użytkownicy AmigaOS4.0 będą mogli zupgrade'ować system i być na czasie jeśli chodzi o nowe oprogramowanie i aktualizacje systemowe. To jest największy atut tego przedsiewzięcia. Wierzę w Hyperion i ich programistów. Jestem pewien, że wiedzą co robią. :)
[#19] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
Full wypas :> Wyglada pieknie, oby dzialalo tak jak wyglada :)
[#20] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@Minniat, post #17

Jeśli przejrzeć jakieś zrzuty AmigaOS 68k z końca lat 90, to zazwyczaj zobaczymy otwarte jednocześnie mrowie okienek, wśród nich koniecznie player MP3 (AmigaAMP się to nazywało?) i player filmów. Nikt oczywiście nie słuchał na tym sprzęcie MP3 (bo się zazwyczaj rwało...) i oglądał filmów (bo 0.2 fps to trochę za mało)... ale za to na screenshocie wyglądało super i wysyłało w świat swoje "Amiga rulez" ;)
Więc oglądanie screenshotów systemu i wnioskowanie jaki jest super, to jak opisanie wrażeń smakowych deseru oglądanego w witrynie cukierni. :)
[#21] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@wali7, post #20

Rozumiem metaforę.

Jak spojrzeć na ostatnie komentarze do wpisu w blogu, to można zobaczyć, że autor screenshotów żartuje, że szybkość jest całkiem dobra i Radeon w tym pomaga, ale prosi by nie spodziewać się szybkości X1000 :)

P.S. Co do AmigaAMP to program istnieje dalej w wersji na AmigaOS4.0 też i działa bardzo dobrze (testowane na A1200 z PPC).
[#22] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@wali7, post #20

dokladnie, na 4.0 malo co chodzi, wiec nie liczylbym ze na ciezszym wagowo 4.1 bedzie lepiej. No chyba ze Staszko wypusci blizzardy i cyberstormy z g4:).
[#23] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@wali7, post #20

ikt oczywiście nie słuchał na tym sprzęcie MP3 (bo się zazwyczaj rwało...)


ojtamojtam, ja slucham do dzisiaj.
[#24] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@luk, post #4

Ale o co Wam chodzi??? Przecież to świetna wiadomość.
[#25] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
A ja się zastanawiam co się takiego stało, że nastąpi powrót zainteresowania klasyczną Amigą (mocno rozbudowaną). Przecież Friedenowie mają pełne ręce roboty z przygotowaniem wsparcia nowych maszyn. Czyżby okazało się, że miniaturowy rynek Amigi Classic PPC jest jednak znacząco duży (albo i większy) niż rynek nowych Amig (te wszystkie A1, SAM, X1000, Peg)? To oczywiście godne pochwały posunięcie. Jednak ciekawy jestem co tak naprawdę leży u źródła tej decyzji. :)

A co do zastanawiania się czy AmigaOS 4.1 będzie tak samo wyglądał na Classicu czy nie... A jak ma niby wyglądać? :) Z tego co obserwowałem to AmigaOS 4.0 to było takie trochę nic. Niby miało się AmigaOS4, a jak się chciało coś uruchomić nowego to i tak bardzo często człowiek spotykał się z sytuacją, że to coś wymaga AmigaOS 4.1. Według mnie to albo zupełnie 4.0 nie powinno być dla Amigi Classic albo 4.1 powinien być. Tak więc decyzja o wydaniu OS4.1 dla Classica była bardzo dobra, wręcz niezbędna.
[#26] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@MDW, post #25

Moze dostali info od elboxu ze shark ppc wyjdzie na swieta! (..tylko ktore?...to juz beda.. )
[#27] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@MDW, post #25

Ja myślę że to jest po prostu dodatkowy projekt mający na celu zapewnienie części finansowania a po drugie przywiązania dawanych klientów do firmy Hyperion i być może nakłonienie ich do zainwestowania w SAM lub X1000. Z drugiej strony w świecie Amigi deadline'y są po to aby je przekraczać więc nikt się nie powinien przejmować ilością pracy jaka jest do wykonania. Z Timberwolfem na razie dali sobie spokój a z którejś wypowiedzi na AW.NET wynika że tylko jeden z braci F jest tak naprawdę zajęty wersją dla klasyka.

Z drugiej strony klasyczne Amigi mają ten swój niepowtarzalny czar który obecnym płytom głównym będzie raczej trudno uzyskać i nawet za 10-20 lat pewnie nie będą miały takiej wartości sentymentalne oraz finansowej co karty Phase5 z PPC.

Niezależnie od wszystkiego dla użytkowników klasycznych Amig z PPC to jest świetna wiadomość.
[#28] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@alekc, post #5

zrzuty ekranu zapierają dech w piersiach

Nie widzę tam nic czego bym 15 lat temu na WB3.1 z MUI na AGA nie miał,
Przezroczystość? Tiaa, wypas...

Bardziej bym się podniecał tym czego nie widać, a co znacząco usprawnia pracę w systemie.
Na ami i pececie to zawsze miałem filemastera jakiegoś na całym ekranie czy też browsera. Nawet okienek nie otwierałem, tysiące tapet HD, a widuję je kilka chwil podczas startu i zsmykania systemu.

Zrzut ekranu zupełnie nie pokazuje dynamiki działania systemu.


Dokładnie.

Myślę, że 4.1C będzie szybszy od 4.0C, inaczej to trochę bez sensu.
[#29] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@alekc, post #5

Wyglądać, a działać to dwie jakże różne kwestie.
[#30] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@wali7, post #20

Jakoś na A1200 040/40 (Apollo) słuchałem sobie MP3 (Prayer, 22kHz) i w tym samym czasie używałem CEDa do pisania HTMLa, IBrowse wyświetlał to, co pisałem, a często do tego miałem odpalony program graficzny, w którym robiłem elementy strony. I dało się wszystko jednocześnie robić. Tak w 2004 napisałem stronę (jest jeszcze w sieci) na zaliczenie informatyki na studiach.

Ostatnia edycja: 21.12.10 09:59:37
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem