Komentowana treść: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
[#31] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@MikeN, post #30

Ale gdy dawałeś refresh w IBrowse lub próbowałeś przesunąć okienko, lub ten program graficzny wykonywał jakąś operację (chyba, że masz na myśli PPainta lub DPainta) to na 100% przycinało. Chyba, że:

1. Plik MP3 był w niskim bitrate
2. Bufor miałeś ustawiony tak duży, że cały utwór był w pamięci
3. Twoja strona to był czysty HTML.
[#32] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@mailman, post #31

MP3 normalne, 192 kilo - nie pamiętam, by przy odświeżaniu MP3 przycinało, buforami też się raczej nie bawiłem. A strona nie była czystym kodem, co można samemu zobaczyć http://pegasos-morphos.webpark.pl (proszę się nie śmiać, byłem młody i głupi htmla dopiero się uczyłem, a informatyka była na poziomie kopiowania plików i dodawania w Excelu, więc i tak wyrobiłem 1000% normy na szóstkę ). Wiadomo, że prędkość operacji nie była powalająca, ale muza się nie cięła.

P.S. Na stronie można znaleźć screen z PageStreama http://pegasos-morphos.webpark.pl/pic_strony/pagestream.png (dla potrzeb strony zrobiony w SuperHiresieDoubleLejcu, normalnie pracowałem HiLejcu) ze schematem księgowania operacji rachunkowych. Żeby go wydrukować zapisałem go do obrazka w dużej rozdziałce, potem w ImageFX jakieś korekty i konwersja na PNG, aby w końcu odpalić go na piecu (AMD K6-II 3DNow! 350MHz) - po wczytaniu do MS Painta myślałem, że prędzej zajdę w ciążę i urodzę (co przy mojej "pci" byłoby problemowe ), niż przesunę obrazek. A biedna Ami 40MHz bez problemu obrabiała obrazek. Przynajmniej laserowy wydruk na piecu piknie wyszedł OK

Ostatnia edycja: 21.12.10 11:37:26
[#33] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
chcialbym jeszcze dodać, że Darren Eveland jest bardzo kulturalnym i milym człowiekiem :)
[#34] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@MikeN, post #32

I tak drogie dzieci powstają bajki, w których Amiga była niesamowicie wydajna, stabilna i wogóle była najlepszym komputerem i żadna inna platforma do pięt jej nie sięgała.
Prawda niestety była taka, że o wszystkim decydowały umiejętności użytkownika danej platformy i jakieś jego względne poczucie obiektywizmu, którego przeważnie amigowcom brakowało
(vide ImageFX i MS Paint). Konfigurację A1200/040 na drobne mieliły znacznie słabsze i starsze konstrukcje Intela/AMD, niż ta którą wymieniłeś.

Odnośnie bloga Hyperionu: wreszcie przyzwoita stronka i sensownie podawana treść. Dobrze wiedzieć, że jest takie coś, zamiast przebijać się przez forumowe przepychanki i spekulacje jak do tej pory.


[#35] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@przemysław, post #34

A gdzie wyczytałeś takie rzeczy w moim poście? MP3 słuchane na 22kHz (i chyba w mono) uważasz za wydajność? Pisałem przecież, że prędkość operacji nie była powalająca, ale przy słuchaniu muzy i pisaniu nic się nie cięło, rysowanie grafiki też nie było spowolnione. Wiadomo, że zapuszczone filtry na ImageFX chwilę się liczyły, ale tego przy WWW nie potrzebowałem.
Stabilność - hmm, mając gołą A1200 guru latało co chwilę. Po zakupie BlizkaIV (a potem Apollo 40/40) ilość medytacji drastycznie spadła. PPaint w zasadzie był nie do powieszenie (w zasadzie, bo jak przychodził kumpel to wieszał wszystko, od PP po FileMastera - chyba moja Ami miała na niego alergię

Bajka o MS Paint - nie fantazjuję, w ImageFX czarno-biały obrazek A4 w co najmniej 300DPI dało się jako tako obrabiać (mówię o dorysowaniu czegoś, nie o wciskaniu filtrów) - przesunięcie do dowolnego fragmentu trwało kilka-kilkanaście sekund. Za to na MS Paint próba przesunięcia obrazka na ekranie kończyła się czekaniem półminutowym, jak nie więcej. Więc co szybciej zamknąłem program (po kilku minutach czekania, aż wykona te wszystkie ruchy myszką, które zrobiłem) i wrzuciłem obrazek do Worda - tu już nie był problemów. Nie twierdzę, że PC było wolniejsze od Ami, bo w grach miałem porównanie NFS 3 kontra jakiegoś Lotusa - zauważyłem tylko opisany problem z MSPaintem.

Więc na przyszłość nie przypisuj mi rzeczy, których nie mówiłem.
[#36] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@przemysław, post #34

W dawnych czasach dosyć popularną praktyką było przycinanie pamięci w pecetach... bo po co "aż 16 MB, skoro Win 95 chodzi na 8 MB". I tak Win95 miał 8 MB fizycznego RAMu, Win 98 32 MB, a XP 256 MB. Zbyt wiele takich konfiguracji widziałem aby można to uznać za odchyłkę statystyczną. A Win intensywnie korzystający z pamięci wirtualnej chodzi tragicznie, niezależnie od szybkości CPU. I ot tajemnica tych przycinających 350 MHz K6-2 kontra 68040 40 MHz.

Ostatnia edycja: 21.12.10 15:03:04
[#37] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@MikeN, post #35

MP3 słuchane na 22kHz (i chyba w mono)

Tego nie zauważyłem w poprzednim poście, ale to wszystko tłumaczy. Prayer + 22 kHz + mono i już wszystko jasne. Ale co to za słuchanie... ;)
[#38] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
faktem jest ze ten blog i screenshoty wiele nie udowadniaja, podobnie jak to czy ktos jest sympatycznym (a moze i naiwnym) czlowiekiem czy nie. mnie rzuca sie w oczy przezroczystosc okien i tzw. "cube benchmark" (ktory w istocie nic nie mierzy). mam tu sciagniete z os4 depot minigl-zrodlo ktore chcialem uzyc do porownywania stormmesy z miniglem na 68k, jednak do niczego powaznego sie to nie nadalo. cube benchmark zawiera pozatym tylko zupelnie podstawowe instrukcje, gdzie tam jakies tekstury czy co.
wiec jezeli to sa zrzuty z klasyka to trudno powiedziec czy wspomniane ficzery sa juz wspomagane sprzetowo czy tylko softwareowo. trudno tez powiedziec czy betatesterzy sa w stanie to ocenic.
[#39] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@wali7, post #36

Mała korekta - zajrzałem na swoją stronę i wtedy miałem już PC Duron 1.4GHz, 256MB, Radek 64MB (tamto AMD K6 było wcześniej) - wiadomo, że mielił wirtualką, ale co mnie to obchodzi jako użytkownika - w tym przypadku chodził wolno i tyle.

@mailman
"Ale co to za słuchanie..." Na monitorze Philipsa 22kHz, czy 44kHz nie robiły dużej różnicy albo ja taki głuchy jestem.

A moderatorom obiecuję, że z mojej strony to już koniec offtopa
[#40] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@MikeN, post #35

@MikeN:
Jakbyś mojego posta zrozumiał, to byś nie musiał wyjaśnienia pisać. W moim poście mowa była o jakimś tam obiektywiźmie, a tekst "A biedna Ami 40MHz bez problemu obrabiała obrazek" na zauważenie problemów MS Painta nie wskazuje,
tylko porównanie paltform (abstrahując od przeznaczenia softu używanego na obu). W następnym poście jakoś to zauważyłeś, no ale obróciłeś kota ogonem albo Wordem jak kto woli.
W przyszłości zamierzam nadal pisać co mi się żywnie podoba, tym bardziej że w kwestii "powstawania bajek" nic nie zrozumiałeś (za to z każdym Twoim kolejnym postem "pary" z tej A1200/040 ubywa).

@wali7:
Trudno do biegu wystawiać okulawionego zawodnika i robić porównanie, a to że jeden z nich będzie miał bieg "szarpany" to żadna nowość.
[#41] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@MikeN, post #39

Jeszcze z ciekawości zapytam (i pociągnę oftopa... ale obiecuję już nie ciągnąć dalej :) ), jaki tam miałeś system na tym pececie? Bo jeśli Win98 to faktycznie dziwne, podobnie Win2000 - bo obydwa te systemy na 256 MB oddychały "pełną piersią". Ale w przypadku WinXP i 512 MB to zazwyczaj za mało.
Ale sam widzisz... to co opisujesz, zapewne nie wynikało z jakichś różnic konstrukcyjnych i przewag (hipotetycznych bądź nie) Amigi nad PC, tylko z niedostosowania systemu operacyjnego do sprzętu.
To trochę jakbyś Robertowi Kubicy odkręcił jedno koło w bolidzie a potem chwalił się, że wyprzedziłeś go rowerem ;)
[#42] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@mailman, post #37

Ja daaawano temu słuchałem MP3 na 22 kHz mono na 68030 50 MHz (to był jakiś archaiczny player w postaci komendy CLI). Po ustawieniu dużego bufora dla napędu nie rwało. Ale pracować na komputerze się nie dało.
[#43] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@przemysław, post #40

pierwszej mp3 sluchalem u siebie na amidze (030/882/50Mhz) i dalo rade, zzeralo prawie cala moc, ale gralo:), co na tamte czasy wystarczalo kazdemu (owczesny dysk 850MB nie dawal za wiele miejsca na mp3 (128kb/s), w tle trzymalo sie raczej hipcia i modki, a format mp3 traktowany byl bardziej jak archiwum do muzyki ala lha i konwerterowalo sie do mp2 lub pcm przed sluchaniem). koledzy pececiarze nie mieli tez lekko, na nie slabym 486(66-100Mhz) tez mogli sobie najwyzej posluchac i popisac w notatniku, dopiero pentium pozwalal na cos wiecej np: winamp na pentiumMMX 166Mhz zajmowal procka do 30% i dlatego do sluchania w tle zbawieniem byl w pozniejszym czasie coolplayer (7-9%), ktorego uzywalem na pentiumMMX 233Mhz.

Ostatnia edycja: 21.12.10 19:03:10
[#44] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@przemysław, post #40

tekst "A biedna Ami 40MHz bez problemu obrabiała obrazek" na zauważenie problemów MS Painta nie wskazuje

MSPaint był wymieniony zdanie wcześniej, więc w cytowanym przez Ciebie fragmencie odnosiłem się właśnie do niego. A to, że stosujesz rozszerzającą interpretację mojej wypowiedzi (tak samo jak napompowałeś Ami "parą", którą to podobno upuszczam) to już nie moja wina.
[#45] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga
Nie bardzo się orientuję w AmigaOS 4.x. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy różnice między AmigaOS 4.0 a 4.1 są aż tak rewolucyjne, że fakty wypuszczenia 4.1 dla Amigi Classic PPC jest aż tak ważnym wydarzeniem? Wersja 4.1 może na przykład zjada jakieś ogromne ilości pamięci, ma zupełnie zmieniony GUI, który wymaga lepszego sprzętu? Jeżeli nie to skoro 4.0 chodziło zupełnie normalnie to nie rozumiem tego zastanawiania się jak będzie wyglądał i działał 4.1 na Amidze Classic PPC. Normalnie. :) Na screenshotach 4.1 nie widać nic co miałoby nie działać na Classicu skoro działa tam 4.0.
[#46] Re: Hyperion Entertainment uruchamia bloga

@rzookol, post #33

Potwierdzam. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem