Komentowana treść: AmigaOS 4.1 w działaniu
[#61] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #57


akurat stosunek jakosc/cena moze byc b.dobra, o ile plyta x1000 bedzie dobrze odpluskwiona i pozostale elementy na plycie beda z tzw. wyzszej polki.


O tekstach z "wyzszej półki" raczej zapomnij. Pamiętam, że w ten sam sposób tłumaczono wysoką (w stosunku to płyt Pegasos I) cenę płyt AmigaOne - że z wyższej półki, że specjalne opracownie, że hobby.. ale jak zestawiłem wygląd tych dwóch płyt i możliwości .. to zdecydowałem się na zakup Pegaosa.
Nie sądzę więc, aby tym razem sytuacja miała by być inna. Opracowanie i wdrożenie projektu X1000 zapewne sporo kosztowało, a nikt "dobrym wujkiem" (wbrew niektórym opiniom) nie jest. Zwykły biznes (ocierający się o wyłudzenie).
A reszta.. to zwykły marketing.
Tak czy siak - jak to napisano - AmigaOS4.1 będzie działał "tak sobie" na klasykach - ale do poważniejszych zastosowań "klasyk" jest zwyczajnie za słaby - i tego się żadnym systemem nie nadgoni.. a sentyment.. no cóż.. kwestia gustu .. i potrzeb.
[#62] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@MaaG^dA, post #61

Nie sądzę więc, aby tym razem sytuacja miała by być inna.


nie potwierdzam, nie zaprzeczam, dopoki nie bedziemy mogli sie o tym przekonac, dlatego napisalem wyzej moze, jak mowia gorale zaa urala, pazywiom uwidim :). wole jednak byc dobrej mysli co do samej jakosci wykonania, bo specyfikacja jest tym czego wielu oczekuje.

Ostatnia edycja: 24.12.10 02:20:41
[#63] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #57

Piszesz:

Amiga 1200HD kosztowala w 1994 roku ok. jednej sredniej krajowej (A4000 "fortune!", wielokrotnie wiecej...)


A potem:

przypominam, ze wtedy PC w cenie A4000 mial szybszy procek niz 68040/25Mhz i reszte lepsza niz to co oferowala AGA


Właśnie. Jednak mit o tym, że "Amiga zawsze była droga" pryska w momencie, gdy zestawimy ze sobą ceny kiedysiejszych Amig i współczesnych im PC/Maków. Oczywiście w czasach "późnego CBM" i "post-CBM" już tak różowo nie było, a im później tym gorzej. Niemniej jednak zagłębienie się w cenniki firm komputerowych z 1992 roku może być bardzo pouczające.
[#64] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@recedent, post #63

Jednak mit o tym, że "Amiga zawsze była droga" pryska w momencie, gdy zestawimy ze sobą ceny kiedysiejszych Amig i współczesnych im PC/Maków.


Cena A1200 z 93r to cena najczesciej golej A1200 (wtedy ok. 600usd bez HDD), zeby uzywac w miare przyzwoicie systemu potrzebny jest HDD, monitor i samo rozszerzenie Fast. W takiej konfiguracji A1200 to juz byly prawie dwie srednie krajowe (czyli wtedy calkiem przyzwoity PC), caly wic tkwi w tym, ze wiekszosci wystarczala gola A1200 podlaczona do jakiegos TV. A1200 wcale nie byla taka tania uwzgledniajac powyzsze dodatki, natomiast x1000 nie ma byc w zamiarze odpowiednikiem tanich Amig, choc kosztuje tylko dwie srednie krajowe place...:)

Maki nie wliczam, bo to zawsze byla jedna wielka pomylka, 70% marketingu i 30% sprzetu w cenie nowego :)
[#65] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #64

Ee, jaka pomyłka? Poszukaj sobie ile Jobs ma na koncie :P Dla niego to nie jest żadna pomyłka.
[#66] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu
Ja tam się nie podniecam. Póki nie będzie obsługi 3D dla BVision/CVision, to nie widzę sensu robić updejtu z 4.0 na 4.1.
[#67] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #64

Kup, napisz co i jak - pomyslim czy by nie wygrzebac co nieco z sakiewki. Na tym etapie zlamanego grosza bym za toto nie dal.


Ostatnia edycja: 24.12.10 11:55:32
[#68] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@madman15, post #65

Ee, jaka pomyłka? Poszukaj sobie ile Jobs ma na koncie :P Dla niego to nie jest żadna pomyłka.


ale mnie dzobs nie interesuje i jego konta :). interesuje mnie tylko mak, a to jest pomylka, trzeba miec naprawde parcie na jablko zeby przeplacac z trzysta procent za takiego samego PCx86:). Natomiast Amiga x1000 bedzie unikatowa, tylko za 7 tys pln ;), w swiecie Apple to brzmi jak swiateczna promocja

Nie zdziwi mnie nawet kiedy Ejpl calkiem wycofa sie z komputerow osobistych jako takich i skupi sie tylko na ajfonie i ipadzie... :)
[#69] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@wali7, post #55

win 3.1 juz wolał o 386 :)
[#70] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@fazior, post #67

Na tym etapie zlamanego grosza bym za toto nie dal


na tym etapie jeszcze AmigaOne x1000 nie ma, trzeba poczekac :). Sama specyfikacja sprzetu x1000 jest zachecajaca (zeby nie peszyc) i ciekawszej alternatywy nie ma. Natomiast AmigaOS 4.1 to w pierwszym dniu sprzedazy, na pewno nie bedzie wspierac x1000 w pelni, na to potrzeba czasu, to jednak jest bol wszystkich bez wyjatku systemow amigowych. Jezeli taki dzien nie nadejdzie, moze nie nadejsc, roznie bywa, zostane przy mojej A1200 do usranej smierci, moze sprawie sobie Efike za 7 stowek pln, dla otarcia lezki :)
[#71] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #70

moze sprawie sobie Efike za 7 stowek pln, dla otarcia lezki

No co ty? Nie lepiej 3x tańszego PowerMaca? :)
[#72] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@Andrzej Drozd, post #71

No, nie lepiej? Za 80 zeta już ponoć są :D
[#73] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@Andrzej Drozd, post #71

zlomu nie skupuje, nie mam miejsca pod stolem na zlom, zeby z kurzu wycierac zlom, az tak nisko upadac nie musze :). do systemow amigowych ppc wystarczy w zupelnosci zgrabna powabna malutka nowiutka Efika ktora zasile bateryjka od budzika;), to tak na otarcie lezki, of course.
[#74] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #73

to Efika teraz chodzi po 700 zł? Ja za swoją (nową) dałem 99$, czyżby tak podrożała?
A A1200 to też złom, tylko starszy :)

Ostatnia edycja: 24.12.10 23:36:58
[#75] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@wali7, post #74

A A1200 to też złom, tylko starszy


napisalem chyba wyraznie, zlomu nie skupuje, a taka Amige 1200 mam od nowosci :)
[#76] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@AmiChris, post #50

Po prostu ci ludzie maja zla skale porownawcza.


a z skad wiesz czy ta skala jest wlasciwa dla mnie lub kogos innego :) zreszta ja nie zamierzam wkladac do a1200 karty ppc. jezeli juz to kupie jakis nowy sprzet ppc. stwierdzilem tylko cos w komentarzu#46, z czym wielu moze sie zgodzic.
[#77] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #75

Zdaje się Efiki nowej też już nie kupisz. Toooooooooooooo lateeeee
[#78] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@wali7, post #77

W efunzine mają chyba jeszcze jedną nową sztuke.
[#79] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@wali7, post #74

Ja mam dwie Efiki do sprzedania, chyba nawet taniej niż 700 zł od sztuki.
[#80] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@G. Kraszewski, post #79

Ja mam maca z Morphosem, za zeta- promocja świąteczna ;)
[#81] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@parallax, post #80

Jaki model? Jak miniacz i za złotówkę, to biorę.
[#82] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #70

E tam czekac, dla wierzacych konta zdaje sie juz dostepne sa.
[#83] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@wali7, post #77

Zdaje się Efiki nowej też już nie kupisz. Toooooooooooooo lateeeee


Łi tam za późno... :) Mają w Directronie.
[#84] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@recedent, post #83

no proszę, i nawet po starej (promocyjnej) cenie mają
[#85] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@wali7, post #84

Od pewnego czasu chyba ciągniecie OT. Proszę przenieść się na forum.

--
Moderator
[#86] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@1989, post #76

Jezeli ktos porownuj to do klasyka z motorolka to jest to zla skala porownawcza. nikt nie mowi, ze tak nie mozna. Chodzi o to, ze falszuje wynik.
X1000 jest taka sama porazka jaka byl teron a1. Jedna miala babole kontrukcyjne, druga tez bedzie miec, oczywiscie wliczone w cene :)

[#87] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@AmiChris, post #86

druga tez bedzie miec, oczywiscie wliczone w cene

Tego nie wiesz. Na razie wiadomo tylko to, że po prawie roku nie ma jeszcze nawet wersji beta.
[#88] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@AmiChris, post #86

Zapomniałeś dodać "moim zdaniem". Poza tym nie wydawaj wyroków zanim produkt nie będzie dostępny. No i wydaje mi się, że to nie jest wątek o X1000.
[#89] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu

@mailman, post #88

Oczywiscie, ze moim zdaniem. Nie pisze, ze wszyscy tak uwazaja. Nie reprezentuje zadnej grupy aby mozna mi zarzucac takie cos ;)

No ale rzeczywiscie ciagniemy offtopa.
[#90] Re: AmigaOS 4.1 w działaniu
Żeby wrócić na główny temat związany w tytułem news'a...

Zachwyt u mnie wzbudza fakt, że Hyperion nie zapomniał o klasyku i że na swojej A4000D, którą traktuje wyłącznie jako fajne hobby i nic więcej będę mógł uruchomić tą samą wersję systemu AmigaOS 4.1 co na swojej SAM.

Co do kwestii szybkości w 4.1 zaszły zmiany związane z zarządzaniem pamięcią oraz sterownikami kart graficznych i kompozycją obrazu. W efekcie tego rozwiązania i ewentualny zachwyt nad szybkością działania mają sens. Po prostu każdy użytkownik klasyka chce zobaczyć te mechanizmy działającej na jego Amidze. Tylko tyle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem