Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
[#1] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
Świetna wiadomość OK.
[#2] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@G. Kraszewski, post #1

Wspaniała wiadomość OK OK
[#3] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
Extra wiadomość OK

Mimo iż mam wersję papierową to i tak zasysam elektroniczną.
[#4] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
Megafullwypas wiadomość OK
[#5] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
Thx! :)
[#6] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@Prince, post #5

Dokąd tak biegniecie? ;)
A wiadomość całkiem całkiem :)
[#7] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@parallax, post #6

Przypomnieliście mi, że jeszcze nie kupilem ostatniego wydania....
[#8] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
Swoją drogą pytając - jak ma się sprawa z PPA #4 ? Brakuje artykułów czy numer merytorycznie jest zamknięty i czekamy na skład oraz inne sprawy organizacyjne ??

Ostatnia edycja: 25.12.10 15:15:09
[#9] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@Logan, post #8

Brakuje artykułów. Teraz okres świąteczny, także więcej czasu i moglibyście coś skrobnąć.
[#10] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@parallax, post #9

Dostałeś nominację na rzecznika prasowego PPA?
[#11] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@parallax, post #9

świetna wiadomość
[#12] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@parallax, post #9

Ja czekam na Natami. Ależ się będę rozpisywał.
A teraz nie bardzo wiem co jeszcze mogłbym pisać o klasyku, aby była to lektura zachęcająca, ponieważ wszystko już zostało napisane :)
No, chyba że AOS4.1 Classic doczeka się 3D dla BVision/CVision, to zrobię testy i opiszę :)
[#13] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@G. Kraszewski, post #10

Niestety nie, aczkolwiek uważam, że bym był w tym dobry.

Ostatnia edycja: 25.12.10 16:01:53
[#14] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
To wydanie mnie wlasnie minelo, takze to jest... swietna wiadomosc :thumbsup
:

Ostatnia edycja: 25.12.10 16:14:19
[#15] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@Andrzej Drozd, post #4

Pirat świetny tym razem!!... Ee, nie to okno :P
[#16] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@Logan, post #8

Numer #4 jest zamknięty od strony artykułów (nota bene, nie ma już żadnych artykułów w rezerwie - wszystkie zostały wykorzystane), w 90% złożony. Każdy tekst, który teraz spłynie trafi do #5 (o ile takowa się pojawi).
[#17] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@snajper, post #15

Heh, uprzedziłeś mnie ;)
[#18] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@Andrzej Drozd, post #12

a dozyjesz? :) dopiero pod koniec stycznia natami team ma dostac do rak pierwsza wersje natami mx .. wiec do kupienia nie bedzie raczej najwczesniej przed koncem Q2 2011 :)
[#19] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
Tradycyjnie: "Świeta wiadomość!"

I już ode mnie:
Nie wiem czy kogoś to obchodzi ale trochę ludzi używa iOS więc może mieć to znaczenie. Wersja PDF trzeciego numeru PPA była praktycznie niemożliwa do oglądania na iOS (iPhone, iPod Touch, iPad). Przynajmniej nie było to możliwe na iPhone3G. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Po prostu po długim renderowaniu strony domyślna aplikacja do PDF się wywalała. Tak samo było z innym z najlepszą z nich - GoodReaderem - na czele. Nie chodziło tu o pamięć, bo PPA ma kilkanaście MB, a spokojnie przeglądam GoodReaderem PDFy, które ważą ponad 200MB. Pisałem do autora, wymienialiśmy tochę maili, były dwie aktualizacje i ciągle nic. PPA#3 było jedynym PDFem, którego na iPhone3G nie mogłem czytać. No ale dzień przed świętami AppStore zgłosiło jak zwykle aktualizację kilku aplikacji i między innymi GoodReadera. Oczywiście pozwoliłem na aktualizację i zupełnie bez przekonania spróbowałem PPA#3. I... zaskoczenie. Aplikacja renderuje strony PPA#3 bardzo szybko (nawet na stareńkim iPhone3G), wszystko wygląda idealnie (antialias, filtracja zeskalowanych obrazków). Tak więc nareszcie jest ok. Ale co było problemem to do dzisiaj nie wiem i prawdę mówiąc średnio mnie to już interesuje, bo przeglądanie PDFów na iOS czymkolwiek innym niż GoodReader mnie nie interesuje. :)

-------- po chwili --------

Dla formalności sprawdziłem PDF PPA#1 i także bardzo ładnie działa na GoodReader. Polecam zarówno gazetkę jak i aplikację (najlepiej z dokupionymi dodatkowymi funkcjami). :)

Dzięki za PDF. Przypomnę go sobie jadąc tramwajem skoro jest taka okazja. :)

Ostatnia edycja: 25.12.10 23:26:11
[#20] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@MDW, post #19

Witam, ja wrzuce tylko swoje szybkie 3 groszy... idea bardzo szczytna z wrzucaniem pdf'ow do sieci PPA pytanie tylko czy nieprzydaloby sie wrzucac wersji light pdf'ow - ta ma 38mb i z tego, co widze jest przygotowana pod druk poligraficzny, a przeciez mozna spokojnie zoptymilizowac pdf'a i numer ma 5mb [http://www.try2emu.net.pl/www/files/ppaa1.pdf]. Czesc problemow z otwarciem moze wynikac wlasnie z "wagi" pdf'a.
[#21] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@faust, post #20

"to kup se lepszą drukarkę" :P
[#22] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@DRACOX, post #18

jak Bóg da :)
[#23] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
Dzięki za wersję PDF, pamiętajmy że wersja papierowa rządzi! OK
[#24] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@faust, post #20

Na każdym urządzeniu z iOS PDF-y wielkości ponad 200 MB działają zupełnie normalnie (na GoodReader). Tak więc i na urządzeniach z Androidem, WindowsPhone7, WebOS, Bada też nie powinno być problemów. Każde z tych urządzeń ma dzisiaj 8-64GB więc i składowanie też nie jest problemem.
[#25] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@MDW, post #24

nie ma problemu sciagnałem Safari, później wyesportowałem do IBooks. Gdzie czyta znakomicie. Wiec i na darmowych aplikacjach da sie dobrze czytac.
[#26] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@sand, post #25

PPA#3 w PDF też działa w iBooks na iPhone3? Na iPhone3GS i iPhone4 nie sprawdzałem.
[#27] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@faust, post #20

wywalenie wartsw (flatten) na poczatek to bylby juz postep :)
[#28] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
Dodatkowo, zgodnie z ustalonymi warunkami, na portalu zostały opublikowane wszystkie artykuły zamieszczone w magazynie.


Jak na razie widzę jeden. Chyba, że źle szukam?
[#29] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna

@recedent, post #28

Artykuły są w odpowiednich działach. Tekstu o Efice nie znajdziesz w publicystyce, lecz w dziale Sprzęt. Recenzja Stellarium jest w Programach itd.

Myślałem, czy nie podlinkować tematów artykułów z indeksu numeru (na podstronie magazynu) z ich elektroniczną wersją na portalu. Dzisiaj może już nie dam rady, ale jutro to zrobię.
[#30] Re: Polskie Pismo Amigowe #1 - wersja elektroniczna
super , moje prosby została spelnione :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem