Komentowana treść: Co dalej z Directory Opus Magellan?
[#1] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?
Ubaw po pachy:)

We made a number of attempts to work with developers continuing with Amiga development to further develop Directory Opus for the Amiga line. Initially we signed a contract with Hyperion for licensing and development but they proved to be, well to be blunt, dishonest and untrustworthy, not what one expected in the Amiga world:). Even after repeated requests and discussions over six months after they signed the contract they refused to honour the deal and make payments for the licence as agreed.


hahahah
Hyperion i profesionalna firma ......

Ostatnia edycja: 17.02.11 21:00:51

Ostatnia edycja: 17.02.11 21:06:47
[#2] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Drako^lM, post #1

na ich miejscu zawarlbym w licencji open source klauzule ze program nie ma byc przeportowany na os4, podobnie jak hyperion zrobil z warpem3d. jak tak to place. hehe.
[#3] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Drako^lM, post #1

Skąd to wziąłeś? Ciekawe czy takie info ujrzy światło dzienne na sąsiednim portalu? W końcu dotyczy pośrednio Amigaos, Hyperionu.
[#4] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@wawrzon, post #2

Dobre, no ale czego sie spodziewac po Hyperionie. Ciekawe jak dyskusja przebiegala. Hyperion podobnie jak ainc to ludzie bez honoru, nie dziwie sie, ze okreslil ich tak jak okreslil. "Swietlana" komercyjna przyszlosc stoi przed os4
[#5] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Ender, post #3

W tym wywiadzie jest ten kawalek :)
[#6] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Drako^lM, post #5

Nie czytałem, moja wina.
[#7] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?
Jak wam nie wstyd oczerniac taka firme, ktora tyle dobrego zrobila dla siebie.....yyyyyyy....tzn dla amigi ;)
[#8] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@eastone, post #7

Sami się oczerniają
[#9] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Drako^lM, post #1

Podoba mi się wersja tłumaczenia z googla :
Zrobiliśmy kilka prób z deweloperami kontynuowania rozwoju Amiga do dalszego rozwoju Directory Opus na linii Amiga. Początkowo podpisał kontrakt z Hyperion licencjonowania i rozwoju, ale okazały się one dobrze być tępe, nieuczciwe i nierzetelne, a nie co się spodziewać w świecie Amigi. Nawet po wielokrotnych próśb i dyskusji w ciągu sześciu miesięcy po podpisaniu umowy nie chcieli uczcić transakcji oraz dokonywania płatności za licencję zgodnie z ustaleniami.

Hyperion zapewne to firma która należy do CIA i ma za zadanie zamykać rozwój Amigi, bo jest używana w tajnych agendach....
[#10] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Drako^lM, post #1

Gdzie jest majonez i jego reakcja na te "oszczerstwa" ?
[#11] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Drako^lM, post #1

Hmm... Moze powinnismy znac tez wersje Hyperionu? W takich sytuacjach chodzi o kase i kazdy z checia kazdego blotem obrzuci czy to taka czy inna firma.
[#12] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@pampers, post #10

Coż jak widać pan majonez tym razem siedzi cicho czyli coś jednak jest .
Bo przecież w przeszłości zaraz się wypowiadał na forum
[#13] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@radzik, post #11

Coż może jednak mają coś na sumieniu . Bo jak napisałem we wcześniejszym poście
Pan Hermans wcześniej odrazu komentował rożnego rodzaju rewelacje i straszył sądem przy okazji . A teraz tylko cisza ......

Ostatnia edycja: 18.02.11 07:58:30
[#14] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Drako^lM, post #13

Jeśli to prawda, to Hyperion nieźle nawarzył sobie piwa - Directory Opus jest zgodnie uważany przez dużą część amigowców jako jeden z najważniejszych programów na Amigę. Ludzie naprawdę mają sentyment do tego softu. Rozumiem, że Hyperion chciał "zabezpieczyć" program przed wpadnięciem w ręce konkurencji, ale (powtarzam) jeśli to prawda, to chyba sami się wymanewrowali. Co innego zagrać na nosie AInc; których nikt w środowisku nie lubi, a co innego taki numer.
[#15] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@recedent, post #14

Ja tam sentymentu do Magellana nie mam. Mimo, że kupiłem pełną wersję i używałem przez kilka lat.
[#16] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@G. Kraszewski, post #15

No, ale DOpus to nie tylko Magellan. Wersje niższe od 5.0 też mają swoich zagorzałych zwolenników (mnie akurat nie wliczając, ale jak widzę komentarze do wywiadu na forum AW.net, w których np. ktoś pisze, że DOpus to główny powód dla którego pozostał przy Amidze... )
[#17] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@recedent, post #16

Coś w tym jest. Za to uwielbiam Ambienta, za jego Magellanowość ;)
[#18] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Drako^lM, post #1

Zawsze miałem "kupe śmiechu" z Hyperiona i tego co usiłuje zrobić
[#19] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@G. Kraszewski, post #15

Grzegorz a posiadasz jeszcze tego Magellana ? :D
[#20] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@esial, post #18

Przecież to jest wspaniała wiadomość!!! OK

Może zrzucimy się na licencję, w sam raz dla Natami będzie :P


- Kto to jest majonez ? -



Ostatnia edycja: 18.02.11 09:58:28
[#21] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@(V)(I)mothe(P), post #20

Hellmans a.k.a. Hermans
[#22] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@(V)(I)mothe(P), post #19

Grzegorz a posiadasz jeszcze tego Magellana?

W zasadzie już nie. Kupiłem go przez WFMH (kiedyś można tam było rejestrować różne programy), dostałem go na płycie CD-R, która już jako nowa miała poważne problemy z byciem odczytaną. Z biedą udało mi się go zainstalować, czytając niektóre pliki po kilka razy. Po latach niestety ta płyta w ogóle nie jest czytana przez żaden napęd (podobny problem dotknął między innymi moją płytę z oryginałem Earth 2140 :-/). Tak więc została mi na pamiątkę oryginalna drukowana instrukcja do Magellana...
[#23] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?
W czasach Ambienta Magellan raczej MOSowców nie zainteresuje. No ale jako zamiennik Workbencha ciągle Magellan może być atrakcyjny. To znaczy po odnowieniu, bo ma tam parę takich rzeczy, które strasznie kłują w oczy i nie tylko. :)

Ambient też nie ma kilku rzeczy, które od zawsze były w Magellanie (np. FTP) ale konsekwentnie podąża bardzo słuszną drogą i już jest na poziomie na którym można go zupełnie normalnie używać i mieć z tego radochę.

Ostatnia edycja: 18.02.11 11:20:24
[#24] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@radzik, post #11

"Zostalismy oszukani przez Amigowe społeczeństwo! Nie było jak ukończyć tego projektu z braku środków, czemu nie kupujecie najnowszego sprzętu pod AOS4.x?"
[#25] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@radzik, post #11

[Do usunięcia]

Ostatnia edycja: 18.02.11 12:21:07
[#26] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@MDW, post #23

Wiesz, są jeszcze tacy, co używają Magellana na MorphOSie :) Siła przyzwyczajenia robi swoje... a podejrzewam, że nie jestem jedynym wyjątkiem i bardzo chętnie bym poprawił to i owo w Magellanie dla MorphOSa.
[#27] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Marek Szyprowski, post #26

Poprawic bugi, wypuscic w wersji mos4 only i bedzie wypas:)
[#28] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Marek Szyprowski, post #26

Ja bym chyba wolał zrzucić się na bounty, dzięki któremu Scalos(dopracowany), byłby tylko na motylka (część systemu) i był alternatywą do Ambienta. Przy instalacji systemu wybieram Ambient czy Scalos

Ostatnia edycja: 18.02.11 22:30:32
[#29] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Ender, post #28

Ja bym chyba jednak wolał Magellana do wyboru zamiast Scalosa. Chociaż na Ambienta nie narzekam. Jest naprawdę dopracowany.
[#30] Re: Co dalej z Directory Opus Magellan?

@Sir_Lucas, post #29

No to wszystkie trzy. Od przybytku głowa nie boli.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem