Komentowana treść: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad
[#1] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad
No i rewelacja ! OK
[#2] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Sir_Lucas, post #1

Gdzie takiemu Alien Breedowi choćby do Dooma...
[#3] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad
No i Natami już nam nie potrzebna.
[#4] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad
"zapewniając możliwą grę na pełnym ekranie, z maksymalną liczbą szczegółów na procesorze 68060" Omg popieram przedmówcę "Do dooma mu daleko" i dziwi mnie taka optymalizacja. na 608030 na full to było by git a tak .... :/ nothing special
[#5] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@deejayremix, post #4

A grałeś w to kiedyś na 060? Polecam ostatni poziom - slideshow aż miło.
[#6] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@deejayremix, post #4

Mylisz pojęcia optymalizacji pliku slave dla WHDLoad z optymalizacją kodu gry o której tutaj nie ma mowy.
[#7] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@naziemny_nakurwiacz, post #2

Pieprzycie głupoty
W AB był klimat którego doom nie ma
Sam kiedyś zarywałem noce w AB3DII na 040
[#8] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad
Oj - będzie się działo OK
[#9] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@naziemny_nakurwiacz, post #2

Doom, Hexen, Heretic, Alien Breed 3D, Alien Breed 3D2, Fears, Gloom - każda z tych gier ma swój klimat i nie można ich do siebie porównywać.
[#10] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@(V)(I)mothe(P), post #9

Zapomniałeś o Breathless :)
[#11] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Shredder, post #7

Tak, AB mial klimat to prawda ale nie pisz bajek, ze doom nie mial.
Ze wzgledu na bardziej zlozone levele byl ciekawszy w grze. Zebysmy sie dobrze zrozumieli, chodzi mi o design poziomow w ktorych bylo wiecej swobody w poruszaniu sie.
[#12] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@naziemny_nakurwiacz, post #2

Jeśli chodzi o kwestie techniczne - to może i tak, choć z AB3D oraz AB3DII nie było tak źle - zwłaszcza z tym drugim. AB3DII gdy wyszedł miał nawet kilka elementów innowacyjnych, których nie miały wtedy w takim stopniu dopracowanych, inne gry, z tego co pamiętam: "realistyczna" woda, dobre efekty oświetleniowe/smugi światła (później inne gry też to przejęły).

AB3DII zabijał natomiast atmosferą ... grając w niego, wielokrotnie wprost bałem się wychylić za róg . Atmosferę potwierdzali również przychodzący grać pecetowcy.

Doom zaś był grą innego typu i nie znaczy to że był gorszy, ale po prostu inny, nastawiony na dobrą zabawę: fire i do przodu, szybko biegając po korytarzach .
[#13] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@APair, post #12

Jakby jeszcze się komuś chciało dołożyć mały sequel, lub cały level bonusikowy, to by się chciało od nowa grę przejśc. Myślę że poprawa jakości grafiki też jest możliwa w dzisiejszych czasach.
Grałem we wszystkie tu wymienione tytuły i amigowe gry nie odbiegały klimatem, jedyna wada to szybkosć gry i koniecznośc grania na zmniejszonym ekranie. Koledzy z pecetów nie mieli już tych problemów, oprócz pixelowatej grafiki....
[#14] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Wojox, post #13

[#15] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@mailman, post #14

Potwierdzam - bardzo fajny mod. Gra ma dużo lepszy klimat ( lepiej dobrane tekstury, kolorystyka, migające światła ). Tyle że nie działa z patchem RTG
[#16] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@reenstix, post #15

Żeby każde oprogramowanie działało na Amigach to trzeba by mieć chyba wszystkie modele i wszystkie możliwe konfigi. Jak coś działa na A1200 to nie działa na A1500. A4000, a A500 to już w ogóle fantazyjne zestawienie niekompatybilności. A ta gra do pięt nie dorasta Doomowi, choćby nie wiem jakie mody w niej zastosować.
[#17] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Andrzej Drops, post #16

A jakie przesłanie płynie z Twojej wypowiedzi?
[#18] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@stachu100, post #17

Takie oto:
WHDLoad powinien być za free
Amigi są ze sobą kiepsko kompatybilne i tylko wspomniane wyżej rozwiązanie (wszystkie modele z kombinacją wszelkich konfigów) lub emulator UAE, załatwia sprawę.
[#19] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Andrzej Drops, post #18

Czyli używasz WHDLoad pod UAE (WinUAE???) oraz UAE i jesteś bardzo zadowolony.
Czy tak?
[#20] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@stachu100, post #19

Używam, ale nie jestem zadowolony. Złości mnie ten początkowy komunikat o rejestracji i zanim gra się uruchomi to mija dobre pół minuty. Poza tym nie każda gra działa. Gdyby za WHDLoad stała jakość i gwarancja uruchomienia każdej gry, to oczywiście mogę zapłacić za korzystanie z tego programu. Jednak w takiej sytuacji nie godzi się płacić, bo i nie ma za co
[#21] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Andrzej Drops, post #20

Jest za co.
Komunikat przeszkadza? Zarejestruj. Pakiet nie jest drogi, szczególnie przy rejestracji masowej.
[#22] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Andrzej Drops, post #20

Złości mnie ten początkowy komunikat o rejestracji i zanim gra się uruchomi to mija dobre pół minuty.

Pierwsze słyszę o tak długim oczekiwaniu na wczytanie się gry z WHDLoad (chyba, że mówisz o jakiejś wielodyskowej przygodówce).

Poza tym nie każda gra działa.

Wymień taką, która Ci nie działa i Twój konfig, bo mam wrażenie, że masz jakiś problem sprzętowy lub z konfiguracją systemu/WHDLoad.

Gdyby za WHDLoad stała jakość i gwarancja uruchomienia każdej gry

WHDLoad nie uruchamia gier. Od tego jest slave. Kupujesz WHDLoad, a nie slave. Jeżeli coś się nie uruchamia, męcz autora slave o poprawkę.

to oczywiście mogę zapłacić za korzystanie z tego programu. Jednak w takiej sytuacji nie godzi się płacić, bo i nie ma za co

To przestań używać skoro nie ma za co.
[#23] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@madman15, post #21

Mówienie o "masach" poprzez pryzmat niewielkiej amigowej społeczności jest lekkim nadużyciem.
A programu nie zarejestruję, bo po pierwsze autor nie odpisuje na emaile, a po drugie program nie jest tego wart.
[#24] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@mailman, post #22

Chodzi o grę Fighting Spirit oraz Capital Punishment na WinUAE
[#25] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Andrzej Drops, post #23

Mówienie o "masach" poprzez pryzmat niewielkiej amigowej społeczności jest lekkim nadużyciem.

Wydaje mi się, że WHDLoad w samej Polsce zarejestrowało grubo ponad 200 osób. W odniesieniu do liczby czynnych w Polsce amigowców to jest masa.

A programu nie zarejestruję, bo po pierwsze autor nie odpisuje na emaile,

Ja jakoś nie mam problemu korespondować z nim po kilka razy w tygodniu. Może pytasz o rzeczy, które nie są związane z WHDLoad.
[#26] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Andrzej Drops, post #24

Chodzi o grę Fighting Spirit oraz Capital Punishment na WinUAE

WHDLoad nie powstał z myślą uruchamiania gier pod WinUAE, lecz na prawdziwym sprzęcie. Bert nie zajmuje się wyjaśnieniami i poprawkami w programie, które wynikają z powodu jego błędnego działania na WinUAE. Pisał o tym wiele razy na forach internetowych. Błędy z działaniem WHDLoad na WinUAE należy zgłaszać do Tony'ego Wilena - autora WinUAE.
[#27] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@Andrzej Drops, post #23

po pierwsze autor nie odpisuje na emaile

Na moje e-maile odpisywał zawsze. Ale jeżeli e-mail dotyczy rzeczy napisanej w FAQ to może po prostu nie chce mu się pisać o rzeczach oczywistych które wyjaśniał 100 razy.

po drugie program nie jest tego wart.

To znacznie upraszcza sprawę:
Wywal WinUAE ze swojego Windowsa oraz skasuj swoje konto tutaj i będziesz miał święty spokój. Dobrych i darmowych gier na Windowsa jest cała masa. OK
[#28] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@stachu100, post #27

To znacznie upraszcza sprawę:
Wywal WinUAE ze swojego Windowsa oraz skasuj swoje konto tutaj i będziesz miał święty spokój. Dobrych i darmowych gier na Windowsa jest cała masa. OK


Każdy ma prawo do swojego zdania, więc nie widzę powodu dlaczego używasz takich argumentów. Kolega uważa, że nie jest wart - jego opinia i trzeba ją uszanować.

--
Moderator
[#29] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad

@mailman, post #28

To tylko moja sugestia.
Jeżeli coś mi wybitnie nie pasuje i nie jest mi bardzo potrzebne w życiu to wywalam i zapominam o temacie. Po co się męczyć.
A kolega sam napisał że nie jest zadowolony z WHDLoad na WinUAE.
Podejrzewam że jest też niezadowolony z wielu innych rzeczy, ale to tylko moje niczym nie poparte przeczucie.
[#30] Re: Przyspieszony Alien Breed 3D II dla WHDLoad
Wypróbowałem i gra śmiga na 040!!!!!
Sciągnijcie bete 17 WHDLoad - http://whdload.de/whdload/whd170.lha
Slave z linka na EAB i grać mi tu szybko.

Naprawdę szybko działa. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem