Komentowana treść: Sam460ex w zestawach
[#1] Re: Sam460ex w zestawach
1000 euro ?!?!

Za 2000e mozna kupic PC-towa stacje robocza, ktora moca obliczeniowa zmiazdzy z nascie jak nie wiecej takich Samow razem wzietych.
Kto kupuje takie badziewa za taka cena
[#2] Re: Sam460ex w zestawach

@selur, post #1

Ci, których nie interesuje PC-towa stacja robocza, tylko sprzęt pod Amiga OS 4.x? Ludzie, którzy nie mają aktualnie innej alternatywy (poza sprzętem używanym) i - szczerze mówiąc - mają prawo wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na co im się podoba?
[#3] Re: Sam460ex w zestawach

@recedent, post #2

Oczywiscie, ze kazdy moze kupic sobie to czego chce pod warunkiem, ze go stac na to.

Rownie dobrze mozna sobie kupic diamentowy sedes...
bo owo hi-endowe amigowanie z os4 zaczyna przypominac jakies snobowanie grupki wariatow.
Trudno powiedziec kto jest bardziej szalony, ten co wola 1000euro za cos takiego czy ten co to kupuje...

Ja wyrazam w pelni swoj podziw dla cen tak marnego sprzetu na dodatek bez oprogramowania...tego to juz w ogole nie rozumiem.
[#4] Re: Sam460ex w zestawach
Obudowa bardzo brzydka - zresztą już kiedyś było coś podobnego nawet?

Jeżeli miałbym już kupować to raczej samą płytę, ale i tak musiałbym się bardzo mocno nad tym zastanowić. Wydać tyle pieniędzy to nie problem, tylko co potem?

Może kiedyś...
[#5] Re: Sam460ex w zestawach

@selur, post #3

A widziałeś za jakie pieniądze potrafi pójść porządna karta turbo do A500? Albo CyberStormPPC? Przecież to jakieś "szaleństwo snobów", zupełnie jak Twój "diamentowy sedes". I to za sprzęt mocno używany i bez gwarancji.
[#6] Re: Sam460ex w zestawach

@selur, post #1

a dlaczego porównujesz sprzęt za 900 euro ze sprzętem za dwa tysiące euro?
To tak jakby się zastanawiać dlaczego ludziska kupują fiaty za 50 tys. zł skoro za 100 tys zł można kupić saaba... Widzisz bezsens swojej wypowiedzi?
[#7] Re: Sam460ex w zestawach
Panie toć to pół darmo
[#8] Re: Sam460ex w zestawach

@tomek, post #6

Bezsens jak bezsens. 899 euro (plus VAT pomijam nawet) to jest na dzisiaj 3550 zł. Za tyle mogę sobie np. w Komputroniku (a nie jest to sklep najtańszy) kupić komputer z 4-rdzeniowym Core i5 760. Gdy testowałem taki w pracy, w zastosowaniach obliczeniowych okazał się około 20 razy szybszy od Pegasosa 2 z G4. Więc od Sam 460 jest co najmniej też 20 razy szybszy. Zatem Twoje porównanie samochodowe w tym momencie odpada. Za tę samą kasę mam sprzęt 20 razy szybszy.

Oczywiście na rzeczonym i5 nie odpalę AmigaOS 4, więc ten agrument pozostaje - fani AmigaOS 4 są podstawieni pod ścianą, o ile chcą kupić nowy sprzęt. Niemniej wydajnościowo selur ma całkowitą rację. Sprzęt pod MorphOS-a o podobnych osiągach można kupić za 300 zł...

Ostatnia edycja: 09.03.11 19:50:06
[#9] Re: Sam460ex w zestawach

@G. Kraszewski, post #8

A widzisz... Ty porównujesz z sensem, bo sprzęt w tej samej cenie.
Ja nie uzasadniam sensu zakupu SAM (to sobie każdy sam musi uzasadnić) tylko krytykuję porównywanie rzeczy nieporównywalnych.

Ostatnia edycja: 09.03.11 19:51:57
[#10] Re: Sam460ex w zestawach

@selur, post #3

Trudno powiedziec kto jest bardziej szalony, ten co wola 1000euro za cos takiego czy ten co to kupuje...


A co powiesz na to, za Ipada wolaja cos kolo 1000 usd, nie ma USB, czytnika SD, bateri nie mozna wymienic, ma jakas stara kamere sprzed dwoch dekad, zamkniety system itd. I z jakiegos tam powodu ludzie kupuja Ipady, za 1000 usd, choc za wielokrotnie mniejsze pieniadze moga miec rownie dobrego tableta, ale nie bedzie to tablet Apple :).

Wiec moze tutaj o AmigaOS sie rozchodzi, a innego wyboru nie ma, jak w przypadku Apple ?.

Chyba nie warto rozpatrywac tego w kategoriach szalenstwa :)
[#11] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #10

ipad za 1000 USD? kosztuje połowę tego
[#12] Re: Sam460ex w zestawach

@wali7, post #11

errata, ipad2, niewielka roznica :) reszta taka sama.
[#13] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #12

najtańszy ipad2 kosztuje 499 $, najdroższy jest tańszy niż 1k $ :)
[#14] Re: Sam460ex w zestawach

@wali7, post #13

mozliwe, nie wiem, w sklepie w Polsce widzialem za tyle.
[#15] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #14

tylko ciekawe gdzie go widziałeś, skoro nawet w USA go jeszcze nie można kupić... ma być dopiero pojutrze, a ceny podałem ze sklepu BestBuy gdzie m.in. będzie
oczywiście wciąż mówimy o ipadzie 2 ... a ceny są dokładnie takie same jak dla pierwszego ipada, więc pewnie i w PL będzie podobnie

Ostatnia edycja: 09.03.11 21:33:36
[#16] Re: Sam460ex w zestawach

@wali7, post #15

errat, w sklepie internetowym, cena jest taka

http://mac-store.pl/produkty/category/52/ipad-2.html

ps. w tym sklepie sa bardziej kosmiczne ceny, ... :)


Ostatnia edycja: 09.03.11 21:40:44
[#17] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #16

nikt nie każe u nich kupować :)
[#18] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #16

Cena iscie kosmiczna aczkolwiek tego Ipada jeszcze nie ma w sprzedazy tak czy siak... czytaj szczegoly.

A odnosnie polskich sprzedawcow... ktos powiedzial, ze polski biznesmen probuje dorobic sie w 3 lata tego, co amerykanskiemu biznesmenowi zajelo pokolenia. Nic dodac nic ujac.



[#19] Re: Sam460ex w zestawach
@ll: a czy na tym PC 20 razy szybszym uruchomie i bede uzywal tak samo AOS 4.1 ??? Chyba nie wiec o czym mowa ?
A czy fiatem czy sabem za 50-100tys bede mogl orac pole i jezdzic po bezdrozach tak jak full wypasionym ciagnikiem za 100tys maki Ursus lub JohnDeere ??? Chyba nie wiec o czym mowa ?
Porownania macie jak ...
[#20] Re: Sam460ex w zestawach

@MaveRick, post #19

saabem pewnie by się dało :)
[#21] Re: Sam460ex w zestawach

@wali7, post #17

i nikt nie kaze kupowac :).

gdybym mial kupic sobie taka mala wygodna zabawke to wolalbym jakiegos Androidowego twora za kilkadziesiat usd :)
[#22] Re: Sam460ex w zestawach

@MaveRick, post #19

To moze ja Ci objasnie o czym mowa ;)

1) Kupujesz taka stacje robocza. Renderujesz na niej wlasny film 3d.
Pokazujesz kolegom i sa zachwyceni.

2) Kupujesz klasyka. Odpalasz jedna gierka, druga. Ogladasz demka. Jest fajnie jest git.

3) Kupujesz takie SAM'e cos tam. Odpalasz na nim AOS4.0 i jedyne co mozesz porobic to pozachwycac sie fajnymi ikonkami...


bramka nr jeden - zastosowania profesjonalne
bramka nr dwa - zabawa
bramka nr trzy -.... ZONK ?
[#23] Re: Sam460ex w zestawach

@selur, post #22

no ale każdy, może wybierać taką zabawę jaką woli, jednego kręci odpalanie starej gry na a500, drugiego kręci przeciąganie ikonek

ps. renderowanie wlasnego filmu 3d żeby pokazać kolegom to nie jest zastosowanie profesjonalne, to kolejna forma zabawy. Co kto lubi.

Poza tym, zastosowanie profesjonalne to może mieć komputer do pracy. Więc jesli chce mieć komputer do zastosowan domowych to nie musi miec takich mozliwosci co komputer do pracy, który jak sama nazwa wskazuje znajduje sie w pracy a nie w domu.

Oczywiscie z mojego punktu widzenia kupowanie Sama, ktory jest wolniejszy niż Pegasos (troche wolniejszy) za 1500 zł czy mój PowerMac (dużo wolniejszy) pod Mosa za 300 zł jest idiotyczne ale to tylko mój punkt widzenia, inni mogą mieć inny


Ostatnia edycja: 09.03.11 22:21:30
[#24] Re: Sam460ex w zestawach

@rzookol, post #23

Ja bym taką stację roboczą przygarnął. Bardzo przydałaby mi się do obróbki wideo Full HD w czasie rzeczywistym. :)
[#25] Re: Sam460ex w zestawach
Spójrzcie na cenę jak osoba która mieszka za granicą. Tam 1000 euro nie jest jakimś nie wiadomo jakim wydatkiem, można odłożyć w 3 miesiące bez większych problemów.

A, że 1000 euro dla nas to kosmos? Polska.
[#26] Re: Sam460ex w zestawach
No nie, kolejny raz przy okazji newsa o sprzęcie pod AOS4 pojawia się jakiś jaśnie oświecony baran i oznajmia wszystkim (nikt z obecnych na tym forum oczywiście tego jeszcze nie wie), że taniej można kupić wydajniejszego peceta, normalnie tego już nie można czytać! Dlaczego moderacja nie reaguje na taki offtop, ewidentną próbę wywołania flame'a, mało tego sama w tym cyrku uczestniczy?
[#27] Re: Sam460ex w zestawach

@pinior, post #26

ah ta niedobra moderacja :)
[#28] Re: Sam460ex w zestawach

@UZi, post #25

owszem nawet jak 1000 eur jest osiagalne to i tak ludzie czuja sie robieni w bambuko. ale prawda jest taka ze jak ktos chce to kupi, jak nie to w krzyz na droge. innej opcji nie ma jak sie chce uzywac os4
[#29] Re: Sam460ex w zestawach

@pinior, post #26

Tak ale juz nikt nie zauwazyl, ze te 1000e jest dla leni. Sprawdzcie ile oni sobie zycza za 2gb DDR2 - 40e!
Kazdy ma wybor i moze sobie kupic sama plyte glowna i z szafy wyciagnac zasilacz i kosci pamieci... + kasa za AOS i chyba juz nie wyjdzie 1000e...
[#30] Re: Sam460ex w zestawach

@MaveRick, post #29

no nieststy pamiec DDR2 jest strasznie droga ostatnio. akurat dokupowywalem 8 giga ddr2 2 tygodnie temu i z przykroscia patrylem w cennik gdzie za te 8 giga mialbym spoko ponad 16G ddr3. a i wez poprawke na to ze to so-dimm a nie zwykly desktopowy

Ostatnia edycja: 10.03.11 02:40:39
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem