Komentowana treść: Sam460ex w zestawach
[#31] Re: Sam460ex w zestawach

@pinior, post #26

Jeśli słowa "Ci, których nie interesuje PC-towa stacja robocza, tylko sprzęt pod Amiga OS 4.x (...) mają prawo wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na co im się podoba" uważasz za uczestniczenie we flejmie, to wypada pogratulować umiejętności czytania.

@wszyscy: Proszę nie odpowiadać na zaczepkę kolegi piniora.
[#32] Re: Sam460ex w zestawach

@recedent, post #31

Chodziło mi raczej o nie karmienie trolla, poprostu na takie zaczepki nie powinno się odpowiadać, przecież do niego i tak nie trafi, a potem znowu odpowie i flame gotowy, ale cóż to Ty jesteś moderatorem, więc to Twoja decyzja. Nie rozumiem tylko dlaczego macie w nazwie "amigowy".
Z mojej strony EOT.
[#33] Re: Sam460ex w zestawach
Cena jak cena, temat wałkowany X-razy.
O gustach podobno się nie dyskutuje, ale te obudowy są naprawdę delikatnie pisząc "bardzo przeciętne"

Ostatnia edycja: 10.03.11 10:19:46
[#34] Re: Sam460ex w zestawach
Co do ceny - w latach 90-tych gdzieś około tego kosztował zestaw CyberstormPPC + CyberVisionPPC, a było to ponad 10 lat temu i także wtedy za tę samą cenę można było mieć wypasionego peceta... Dziś nawet w Polsce stać na Sam w obudowie więcej ludzi niż wtedy na zestaw CPPC+CVPPC. Ale podejście się zmieniło - i dziś zestaw taki jak Sam jest "drogi".

Nikt nie zmusza do kupna - ale kto zechce, może kupić bo jest sprzęt i jest to dobra informacja .

Ostatnia edycja: 10.03.11 11:12:48
[#35] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #21

Powodzenia. Jedyny tablet z androidem jaki ma na obecną chwilę start do iPada to Motorola Xoom. I tak się jakoś składa, że jest nawet ciut droższa od Apple'a. Umyka ci na dokładkę podstawowy argument, nie kupuje się iPada dla jego możliwości sprzętowych tylko dla iStore. Takiej usługi nie oferuje i jeszcze długo nikt nie będzie oferował.
[#36] Re: Sam460ex w zestawach

@General_Specific, post #35

offtop i tu polecam zajrzec, mozesz cos tam dodac od siebie na ten temat :)

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&t=22544#reply_22569
[#37] Re: Sam460ex w zestawach

@APair, post #34

Stosunek prędkości sama i peceta jest obecnie gorszy jak stosunek prędkości kart ppc i pecetów te 10 lat temu. Ludzie nauczyli sie mało płacic za komputery (mało czyli <2000).

Ostatnia edycja: 10.03.11 11:54:11
[#38] Re: Sam460ex w zestawach
Obudowy moim zdaniem to porażka. Jeżeli mają oferować byle jakie to lepiej niech sobie odpuszczą kompletne zestawy. Jest tyle ładnych "skrzynek", po co na siłę robić takiego wizualnego powtorka.
[#39] Re: Sam460ex w zestawach

@Ender, post #38

Pewnie tanio je kupili. Ale są okropne. Już ArosOne są ładniejsze.
[#40] Re: Sam460ex w zestawach

@selur, post #22

Nie bardzo rozumiem Twojego punktu nr 3. Dlaczegóż to uważasz, że pod AOS4 nie można nic zrobić poza oglądaniem ikon? Na os4depot jest w tej chwili dokładnie 2817 plików do pobrania, reprezentujących wszelkie kategorie, z czego tylko 101 jest w graphics->icon.

Również nazywanie nabywców SAM szaleńcami jest lekkim nadużyciem... mamy wolny rynek - nikt Cię nie zmusza do zakupu. Pozwól potencjalnym zainteresowanym decydować we własnym zakresie na co chcą wydać swoje własne pieniądze i nie martw się o ich zdrowie psychiczne.
[#41] Re: Sam460ex w zestawach

@respector, post #40

Są dziedziny w których X1000 i Sam odpada już na starcie. Ale nie tylko X1000, a także wszystkie maszyny pod MOSa.

Dziedziną taka jest np. obróbka wideo w Full HD oraz studyjna obróbka i realizacja nagrań muzycznych. Po pierwsze komputery te mają za małą moc, po drugie nie mają odpowiedniego oprogramowania.

Dlatego ja też wypraszam sobie, aby niektórzy użytkownicy martwili się o moje zdrowie psychiczne, dlatego że chcę sobie kupić Natami.

Trzeba jasno sobie powiedzieć że komputery kupujemy w jakimś celu.
Tak więc droga stacja robocza będzie służyć do profesjonalnej obróbki wideo, muzyki, pociągnie najnowsze gry i będzie to sprzęt najnowocześniejszy do wszystkiego. X1000/Sam będą służyć do komfortowego używania AOS4. Predkościowo będą 6 lat za teraźniejszym pecetem i trochę więcej ze względu na brak oprogramowania, ale przecież nikomu nie chodzi o ściganie się z pecetami. Prawda?
Natami będzie kilka razy szybszą A1200, na której będą śmigać stare gry 3D oraz dema i dzięki prędkości klasyk nabierze lepszej wartości użytkowej. Dodatkowo Natmami zrealizuje kwestie związane z nostalgią do świata Amigi 68k i lat 90-tych. :)

Jak widać każdy z tych komputerów będzie miał inne zastosowanie i komputery te nie są w stanie siebie zastąpić, ponieważ będą służyć do innych celów. Chociaż łączyć ich może codzienność, jak np. odtwarzanie MP3, filmów (w przypadku Natami w 480p) serfowanie po internecie itp.
[#42] Re: Sam460ex w zestawach
komp za 4000 , za tą kaskę mam wypasiony komp z monitorem .
Szkoda , Amiga była jest i będzie w mym sercu , szkoda iż producenci nas traktują po macoszemu .
[#43] Re: Sam460ex w zestawach

@Andrzej Drozd, post #41

Natami będzie kilka razy szybszą A1200


psychicznie chory jestes;) jezeli myslisz, ze to bedzie tylko kilka razy. zalezy w jakim aspekcie, od kilku do kilkuset razy Natami bedzie szybsze od A1200/060, na jakim Ty swiecie zyjesz, to nie lata 90, odloz czasami swoje 1200 na bok i wez cos innego do reki :)

Dziedziną taka jest np. obróbka wideo w Full HD oraz studyjna obróbka i realizacja nagrań muzycznych.


tu przede wszystkim brak oprogramowania na AOS, a nie mocy np: takiej x1000. Oprogramowanie to nie tylko program jako taki, takze dobry sterownik do grafiki.

Na sprzecie slabszym od x1000 obrabialem sobie ostatnio filmik FullHD (amatorska kamera), na Linuksie:). Dawal rade, potrzeba duzo pamieci, najlepiej 2GB przyjac za minimum. Przy bardziej zlozonych operacjach oczywiscie procek zamuliby sie calkiem, ale to kazdy procek ma swoje granice.

Ostatnia edycja: 12.03.11 09:33:15
[#44] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #43

:P

Miałem na myśli minimum kilka razy szybszy od Apollo 040/40 MHz, a napisało mi się gołej Ami. :)

Co do obróbki filmów to nie wiem jak jest na G4.
Ogólnie mi chodzi o działanie podglądu łączonych i przenikających się ujęć w czasie rzeczywistym. Polega to na tym, że np. jednocześnie odtwarzane są dwa ujęcia w HD i wszystko widzę w czasie rzeczywistym na podglądzie (np. okienku 320x240 lub większym). Bez czasu rzeczywistego nie można zrobić dobrego klipu wideo jakiegoś zespołu, nie można zesynchronizować obrazu z dźwiękiem (ponieważ osobno nagrywa się w studio piosenkę i osobno robi do tego wideo).
Ogólnie mój stary pecet 2GHz nie radzi sobie całkowicie w czasie rzeczywistym przy niepełnym HD, czyli 1280x720. A w FullHD nie radzi sobie wcale. :)
Czyli chodziło mi o kwestie obróbki i edycji w czasie rzeczywistym.

Bo to że można połączyć kilka obrazów w jeden film bez wcześniejszego podglądu, to wiadomo że można. Nawet na Celeronie 300. Będzie się kodowało całą noc i już. :)
[#45] Re: Sam460ex w zestawach

@Andrzej Drozd, post #44

Miałem na myśli minimum kilka razy szybszy od Apollo 040/40 MHz, a napisało mi się gołej Ami.


minimum to bedzie wiecej niz tylko kilka razy szybciej od 040 :). Kilka razy to wynika juz tylko z samej roznicy taktowania, a przeciez N68k to procesor superskalarny (czyli wykonujacy czesto do 2 instrukcji na takt, wg. tworcow Natami ma byc momentami do 3), posiadajacy znacznie szybszy dostep do cache, pamieci etc., takze wszystkie instrukcje potrzebuja mniej taktow, oprocz tego szereg innych optymalizacji... SAGA to juz kompletnie miazdzy AGA... Nie ma obecnie programow dla klasyka, ktore moglyby "zmeczyc" Natami.

Ogólnie mój stary pecet 2GHz nie radzi sobie całkowicie w czasie rzeczywistym przy niepełnym HD, czyli 1280x720. A w FullHD nie radzi sobie wcale.
Czyli chodziło mi o kwestie obróbki i edycji w czasie rzeczywistym.


mozna przyjac, ze jeden rdzen PA.Semi poradzi sobie z odtwarzaniem jednego strumienia FullHD, a rdzenie sa dwa. Ogolnie praca na materiale FullHD to meka na czymkolwiek (takze mocnym PC) bez specjalistycznego dopalacza lub wstepnego przygotowania materialu FullHD tj. przekodowania na "lzejszy" format (rozdzielczosc dalej pozostaje FullHD), jezeli ktos chce pracowac na kilku strumieniach w RT.

Ostatnia edycja: 13.03.11 01:48:34
[#46] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #45

Nie ma obecnie programow dla klasyka, ktore moglyby "zmeczyc" Natami.

DigiBooster 3?
[#47] Re: Sam460ex w zestawach

@G. Kraszewski, post #46

DigiBooster 3?


ciekawe, tracker ? :)
[#48] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #47

060/50 zamęcza bez problemu...
[#49] Re: Sam460ex w zestawach

@Andrzej Drozd, post #41

Jak widać każdy z tych komputerów będzie miał inne zastosowanie i komputery te nie są w stanie siebie zastąpić, ponieważ będą służyć do innych celów.


Dokładnie. Co wcale nie oznacza, że zastosowanie sprowadza się do "oglądania ikon"...
[#50] Re: Sam460ex w zestawach

@G. Kraszewski, post #48

060/50 zamęcza bez problemu...


operacja zwyklego miksowania kilkudziesieciu kanalow z/do std. formatu audio 16bit/44.1khz nie zameczy N68k, bo glownym powodem jest tu znacznie (tj. min. kilkadziesiat razy) nizsza przepustwowsc pamieci/cache(8x mniejszy rozmiar) w 060/50 w porownaniu do N68k, mniejsze taktowanie dok. 3x, a wiekszosc instrukcji bedzie potrzebowac min. 4x mniej taktow..., nie zameczy, jezeli rzecz jasna nie dojda do tego jakies bardziej zlozone efekty DSP liczone w czasie rzeczywistym... :) Ale i na to jest satysfakcjonujace kazdego rozwiazanie, przynajmniej czesciowo ;)

Ostatnia edycja: 14.03.11 02:37:57
[#51] Re: Sam460ex w zestawach

@1989, post #50

No to świetnie, bo ja się przecież wcale nie cieszę z tego zamęczania procesora...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem