Komentowana treść: Natami - dzień ósmy
[#1] Re: Natami - dzień ósmy
ta Annika to jakies dziecko chyba, słyszałem że apple zmusza do pracy nieletnich ale widze, że u natamowców podobne zwyczaje
[#2] Re: Natami - dzień ósmy

@rzookol, post #1

Przecież cały świat zmierza w tym kierunku - mogą być szkoły dla sześciolatków, to może być i nieletnia szefowa działu IT i testów (chociaż ja bym ją obsadził raczej w dziale PR).
[#3] Re: Natami - dzień ósmy

@recedent, post #2

no tak, ale ciąć koszta kosztem dziecka i czyjejś młodości
[#4] Re: Natami - dzień ósmy

@rzookol, post #3

Czym skorupka za młodu... tym na starość będzie zryta. ;)
[#5] Re: Natami - dzień ósmy
Nadal nic na AGA?
[#6] Re: Natami - dzień ósmy
A kto jest najlepszym testerem? Najbardziej prawdopodobny użytkownik czyli dzieci i młodzież. Oby historia nie potoczyła się na wyprodukowaniu wielu tematów i treści na forum a niewielu egzemplarzy (tak jak niegdyś Sam Coupe, który też był nowocześniejszą wersję starego sprzętu)). Początkowo byłem sceptyczny co do tego projektu, niewielka nadzieja jednak już jest...
[#7] Re: Natami - dzień ósmy
A ciekawe jaka bedzie cena mam nadzieje ze tak do 1500 zl ;)
[#8] Re: Natami - dzień ósmy

@SzaryWilk, post #7

Mam nadzieję, że tak do 500 złotych raczej, chociaż to nierealne. W przeciwnym wypadku nie wróżę temu jakiejś popularności - spójrzmy prawdzie w oczy, jak ktoś będzie chciał sobie pograć, to za takie [500] pieniądze kupi klasyka i do tego jakieś trzy wiadra dyskietek z grami, a i jeszcze na 6-pak zostanie.
[#9] Re: Natami - dzień ósmy

@SzaryWilk, post #7

Hmm, 1500 podzielić przez 3.96 (dzisiejszy kurs euro) daje 378 euro z groszami, znaczy się z centami. Myślę że jak dołożysz ze 200 euro to płyta NatAmi będzie Twoja :)
[#10] Re: Natami - dzień ósmy

@waldiamiga, post #9

ale bez vatu liczysz i wysylki tak? :) bardzo sie zdziwie jak bedą tansi od FireBee(bo ten podobny do natami ,lecz atarowy twor razem z vatem i wysylka to juz prawie ..800 Ojro :D )

Ostatnia edycja: 06.05.11 22:24:28
[#11] Re: Natami - dzień ósmy

@Geekboy68k, post #8

500 zł.? Pomnóż to co najmniej przez 5.
>> jak ktoś będzie chciał sobie pograć, to za takie [500] pieniądze kupi klasyka
Widzę, że nie do końca rozumiesz czym jest NatAmi. Wątpię by ktoś ją kupił jako wyłącznie maszynkę do gier. Są tańsze rozwiązania.
[#12] Re: Natami - dzień ósmy

@DRACOX, post #10

Założyłem że Szary Wilk odbije sobie podatek VAT np. na firmę a po sprzęt pojedzie osobiście, przy okazji zagranicznych wojaży :D
[#13] Re: Natami - dzień ósmy

@waldiamiga, post #12

moze wojaz tez sobie odliczy jako koszty podrozy sluzbowej? :)
[#14] Re: Natami - dzień ósmy

@frywolny_marian, post #11

@frywolny_marian
No więc oświeć mnie, abym lepiej zrozumiał ideę powstania tego cuda :D
[#15] Re: Natami - dzień ósmy

@DRACOX, post #13

...a ponieważ podpisze przy odbiorze kontrakt na kilkuletnią deweloperkę, to sprzęt dostanie ze specjalną, 50% zniżką :).
[#16] Re: Natami - dzień ósmy

@Geekboy68k, post #14

idea? a no taka ze ktos sobie ubzdural ze "prawdziwy" nastepca amigi powinien byc oparty o wymarłą motorole 68K i lekko podpicowane uklady specjalizowane z okolic roku 84' i tylko to ma racje bytu!i tylko to jest "prawdziwą" "nową" "amigą" ..a ze kazdy olal 68k, paule i agatę to chca udowodnic ze wszyscy sie mylą...oczywiscie w ami swiecie pelno jest ekstremistow o podobnych pogladach, wiec to jakos sie kreci.

projekt byl ok, jako ciekawy pomysl hobbystyczny,ale teraz stal sie jakims jihadem-ideologiczno-sprzetowym

Ostatnia edycja: 06.05.11 22:49:57

Ostatnia edycja: 06.05.11 22:51:22
[#17] Re: Natami - dzień ósmy

@Geekboy68k, post #14

Idea jest prosta: stworzenie nowej Natywnej Amigi, czyli NatAmi :)
[#18] Re: Natami - dzień ósmy

@Geekboy68k, post #8

jak ktoś będzie chciał sobie pograć

Jak ja chcę sobie pograć, to mam Ami z Apollo i AGA lub Ami z PPC i BVision. Nie pozbędę sie Amig. Dwie będą na jednym biurku, a na drugim Natami z pecetem. Oba kompy w necie. Właściwie użyję trzeciego kabelka do routera i Ami z PPC też będzie w necie tak jak teraz. Ja Natami kupię jako sprzęt użytkowy. Do gier także, ale tych 3D i do odpalania dem. :)
Natami to mocna, użytkowa Amiga 68k. :)
[#19] Re: Natami - dzień ósmy

@DRACOX, post #16

Kolega ma jakieś uprzedzenia. Jakiej barwy jest kolega? Czerwonej czy niebieskiej? ;)
[#20] Re: Natami - dzień ósmy

@1989, post #17

Choć zadając to pytanie wiem już, że będę żałował (czasem lepiej nie ruszać), ale... Co w tym konkretnym przypadku znaczy "Natywna"?
[#21] Re: Natami - dzień ósmy

@DRACOX, post #16

jihadem-ideologiczno-sprzetowym


"niech zyje wolnosc, wolnosc i swoboda, niech zyje Natami i dziewczyna mloda" Tańczący banan

nigdzie nie ma przymusu uczestniczenia w tym projekcie :). jakos nie kazdy olal, skoro jest ten projekt. Nikt tez nie twierdzi, ze taki powinien byc nastepca Amigi, bo jakby nie patrzec, krolowa jest tylko jedna i nastepcy nie ma, i nie bedzie - bezplodna krolowa :)

Ostatnia edycja: 06.05.11 23:11:29
[#22] Re: Natami - dzień ósmy

@recedent, post #20

znaczy tyle, co bedaca sprzetem.
[#23] Re: Natami - dzień ósmy

@recedent, post #20

Co w tym konkretnym przypadku znaczy "Natywna"?

Ja to rozumiem jako komputer z procesorem 68k, na którym działa AmigaOS 68k oraz dyskietki np. z Super F..., tzn. Chaos Engine. :)
Czyli że nie potrzeba w systemie żadnego emulatora 68k lub UAE, ponieważ komputer jest 68k i ma układy AGA i Paula, a plusem jest to że są rozszerzone i działają jak normalne karty GFX 24/32 bit i 16 bit w przypadku Pauli, zachowując kompatybilność z układami Amig 1200/4000, a nawet Amigi 1000 (nie mylić z X1000) :)

Ostatnia edycja: 06.05.11 23:24:47
[#24] Re: Natami - dzień ósmy

@1989, post #22

a to amiga one , sam czy pegazy nie są sprzetem?


#23 ...ale tam niema procesora 68k. jest wsad do ukladu fpga ktory "emuluje" procesor 68k, zreszta procesor ktory nigdzie nie istnial

Ostatnia edycja: 06.05.11 23:22:29
[#25] Re: Natami - dzień ósmy

@DRACOX, post #16

Kto mówi o następcy Amigi? Ludzie zafascynowani NatAmi mają raczej gdzieś durne wojenki i kompleksy. Zupełnie inaczej podchodzą do kwestii amigowania. Ja nie szukam "nowej", "prawdziwej" Amigi. Do niczego mi następca (w Twoim rozumieniu znaczenie tego słowa) nie jest potrzebny, a jedyny dżihad "ideologiczno sprzętowy" uprawiasz w tej chwili Ty.
[#26] Re: Natami - dzień ósmy

@DRACOX, post #24

a to amiga one , sam czy pegazy nie są sprzetem?

Są sprzętem. Pecetami z PPC i kartami grafiki oraz dźwiękowymi które są kartami stosowanymi w pecetach.
Amigowość tych komputerów jest żadna jako sprzętów kompatybilnych z Amigami 68k. Amigowość jest tylko w systemach AmigaOS4 i MOS.
Sprzętowo, AmigaONE, Pegaz, Sam, Efika i PowerMace nie są Amigami 68k, chociaż jeden z tych komputerów ma w swoim dwuczłonie nazwę Amiga. Czy Amiga z C= i x86 będzie sprzętową Amigą 68k? Nie będzie. Proste.
[#27] Re: Natami - dzień ósmy

@frywolny_marian, post #25

Dżihadem w moim mniemaniu jest próba imputowania czytającym, że NatAmi jest "bardziej koszerna" niż to, co oni mają i czego używają.

I myślę, że z Twoim stwierdzeniem (tzn. że ludzie zafascynowani NatAmi nie uważają jej wcale za "prawdziwą Amigę" albo jej następcę) wielu tych ludzi się nie zgodzi. Poglądy są naprawdę różne i bardzo dobrze, że takie są. Cały myk polega na tym, żeby uszanować zdanie innych i nie narzucać im swojego.
[#28] Re: Natami - dzień ósmy

@recedent, post #27

No to moim zdaniem Natami jest nowiutką A1300/A5000 - rozszerzeniem i potomkiem A1200/4000. Dlatego jestem tak zafacynowany tym komputerem. :)
[#29] Re: Natami - dzień ósmy

@DRACOX, post #24

a to amiga one , sam czy pegazy nie są sprzetem?


sa sprzetem, ale innym sprzetem, tak jak Apple Macintosh, Playstation, SGI O2 itd.

ale tam niema procesora 68k. jest wsad do ukladu fpga ktory "emuluje" procesor 68k


emuluje ?, po wsadzeniu nie emuluje. jezeli chodzi o to, ze jest to uklad fpga, a co w tym zlego, dzisiaj taki uklad fpga, jutro inny, wszyscy korzystaja z jakis tam ukladow (nawet w Ami sa uklady HP, moze niedlugo bedziemy zwraca uwage na pochodzenie piasku...), pojutrze asic, przejscie z fpga do asic jest wykonalne, w odroznieniu od mozliwosci przejscia z uae do asic - niewykonalne :)
[#30] Re: Natami - dzień ósmy

@recedent, post #27

Nie do końca zgodnie mnie cytujesz. Pisałem przede wszystkim w swoim imieniu. Według mnie NatAmi to "próba rekonstrukcji Amigi klasycznej w nieco udoskonalonej formie". Nic poza tym.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem