Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Classic
[#1] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Świeta wiadomość :)
[#2] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Świetna wiadomość.
[#3] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Świetna wiadomość! OK
[#4] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Szydercy

Inni na "czerwonym" portalu przeżywają orgazm, a Wy tylko "świetna wiadomość" - brak szacunku

Ostatnia edycja: 07.05.11 19:45:52
[#5] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@krismiszcz, post #4

Nie przesadzaj, to że nie używam tego systemu nie znaczy, że będę źle życzył jego użytkownikom w tym przypadku klasykowcom. Oni (część) czekali i na pewno się cieszą. No i git. Nie tacy morphosowcy straszni jak ich malują.
Co do orgazmu to nie skomentuje :)

Ostatnia edycja: 07.05.11 19:50:04
[#6] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Świeta wiadomość :)
[#7] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Cieszy, że Hyperion dalej wspiera Amigi klasyczne. Mam tylko nadzieję, że nie są przez to marnowane zasoby na rozwój systemu bez oglądania się na stary sprzęt.
[#8] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@krismiszcz, post #4

Jestem mocno zaskoczony taką lakoniczną wiadomością o AOS 4.1 na Execu. No i na PPA była ona wcześniej.

Edit: No teraz nie jest lakoniczna, ale jak wszedłem wcześniej, to była tylko informacja bez opisu.

Ostatnia edycja: 07.05.11 20:08:24
[#9] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@grxmrx, post #7

Nie sa marnowane. Ujednolicono system na wszystkich dostępnych i wspieranych platformach sprzetowych.
Kolejne aktualizacje dla systemu beda obejmowayly kazda platforme.
[#10] Re: AmigaOS 4.1 Classic
No to chyba nastał moment kiedy na serio trzeba rozejrzeć się za PPC dla mojej Amigi.
[#11] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Ja też nie będę oryginalny: Świetna wiadomość OK

Ostatnia edycja: 07.05.11 20:17:32
[#12] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Skoro "klasyk" to tylko z ppc na pokladzie, to ja ladnie tym Panom juz podziekuje :)
[#13] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@pekdar, post #9

Git majonez,jak mówi pani Basia.Klasyk znów jest na fali! OK
[#14] Re: AmigaOS 4.1 Classic
No, NO. To pokazali. Ladnie się czyta Warpo3D dla Radka; natywny ster do faty :)
[#15] Re: AmigaOS 4.1 Classic
no to musze zlozyc swoja A4000 do kupy
[#16] Re: AmigaOS 4.1 Classic
A tak z ciekawości rzucę pytanko, bez podtekstów, czy ten system ruszyłby na Natami? Wtedy to mógłby pewno pokazać co potrafi tak OS jak i komp.

Ostatnia edycja: 07.05.11 21:23:50
[#17] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@Tomski, post #16

Odpowiedź brzmi: "Ruszyłby na NatAmi gdyby ktoś go przepisał na 68k". Podobnie brzmiałaby gdybyś zapytał "Czy Windows 7 ruszyłby na Natami?"
[#18] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@Tomski, post #16

Nie, bo wymaga procesora PowerPC, którego Natami w żadnej formie obecnie nie dostarcza. Nie opracowano też metody podłączenia takiego procesora do Natami.
[#19] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@strim, post #18

jest port na procesor więc PPC do NatAmi może powstać i zapewne powstanie :D
[#20] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@XoR, post #19

A po co? Z tego co widzę, potencjalni nabywcy NatAmi nie są zainteresowani PPC.
[#21] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Swietna wiadomosc dla mojej Amiśki :) Szacunek dla Hyperionu, za to, ze widzi linie klasykow. Retro sprzet z konkretnym softem. Wspaniale hobby, ktore wciaz jest wspierane przez tworcow systemu. Teraz czekam co bedzie pierwsze. X1000 czy uaktualniony os z pelna obsluga sam460. Sam uwiodla mnie micro plyta, ktorej rozmiar jest jedynym mankamentem x1000. Pomysle, zobacze, poczekam. Nie wyobrazam sobie, bym mogl pozbyc sie linii a4k, wiec szykuje sie podwojne wsparcie. Swietna wiadomosc!
[#22] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Fajnie , ze pojawiaja sie wersje na rozny sprzet,ale szkoda, ze nie mozna kupic nowego i szybkiego sprzetu ( sam460, czy peg2 to jest bida troche ) ;/
[#23] Re: AmigaOS 4.1 Classic
Proszę zatem Efunzine o dodanie do swojej oferty AOS4.1 Classic. :)
[#24] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@recedent, post #20

A po co? Z tego co widzę, potencjalni nabywcy NatAmi nie są zainteresowani PPC.

Ja akurat jestem. Jedna z moich A1200 ma PPC i sobie chwalę. Mam fajny koprocesor w AOS3, mogę sobie także odpalić AOS4 i MOS.

Komputera tylko z PPC nie rozumiem, ale PPC jako dodatek do klasyka68k (czyli także Natami), to rozumiem bardzo dobrze. :)
Jestem za. PPC w Natami, jako dodatek taki jak PPC w klasyku, to może być fajna sprawa. Podkreślam - jako dodatkowy koprocesor, taki jak na kartach BPPC i CSPPC, a nie jednostka centralna (taka jak w X1000 lub PowerMac).
[#25] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@Andrzej Drozd, post #24

alepoco pcha sie na usta. ale tak to jest jak nowego - poza jabkowym (sic!) - hardwaru nie widac. to sie kusi tych kilkunastu userow ktorzy jeszcze kurzu nie maja.
zabawna nomenklatura przy tym - classic - bije w oczy. tam gdzie eppl i pegazik nie sa true sprzetem, prdukty p5 nadal wchodza z połykiem.
[#26] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@Andrzej Drozd, post #24

W OS4 i MOS to akurat ten koprocesor zamienia się w główny procesor, a to co dotychczas było głównym jest praktycznie zupełnie nieużywane.
[#27] Re: AmigaOS 4.1 Classic
z tego co mówił Darren na ircu, to można uruchomić quake3 na tych sterach do permedii2 i calkiem niezle to dziala
[#28] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@rzookol, post #27

No no ciekawe :)
[#29] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@pekdar, post #9

Hej Daro, świetna wiadomość! Zatem na następnym SACP prezentacja 4.1 classic na Twojej A4k !!! OK
[#30] Re: AmigaOS 4.1 Classic

@biax, post #29

hmmm.... no nie wykluczone ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem