Komentowana treść: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
[#61] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@frywolny_marian, post #60

Jeśli Twój wpis miał brzmieć
"Też bym chętnie zobaczył taką ankietę. Jednak przedział 1000 zł jest zbyt duży. Proponuję 500 zł"
to pragnę zauważyć, że zrobi się nam 9 przedziałów cenowych, a to dość sporo. Co myślą inni?

@wali7: Nie ukrywam, segregator jest ogólnie dostępny. Po prostu ona sama nie odczuwa potrzeby zaglądania do środka. Oto sztuka, oto kunszt! :)
[#62] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@recedent, post #61

Na czym polega trudnosć, na trafieniu w opcje, czy procesor nie wyciąga? To może każdy wprowadzi po prostu wartość max. ile jest skłonny dać, a policzy się na jakimś pececie.
[#63] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@grg, post #62

Que? Jaki procesor? Chodziło mi o to, że taka "rozbudowana" ankieta może być trudniejsza w interpretacji (ale to moje zdanie, więc pytałem o Wasze). Co ma do tego jakiś nie "wyciągający" procesor, czy pecet - pozostaje dla mnie tajemnicą.
[#64] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@recedent, post #63

I pozostanie już na zawsze.


No tak, myślałem, że w ankiecie chodzi o wyniki ale ok, już zaczynam kminić ten wasz system wzajemnych "interpretacji".
[#65] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@grg, post #64

Kolejny "spiskowiec teoretyk"...

Przeczytaj post #37 a potem prześlij wymyślone przez siebie przedziały na adres redakcji, tak jak prosił mailman. Do tej pory nikomu nie udało się tego uczynić, udało się natomiast wygenerować kolejne 30 postów i teorię spiskową.

P.S. Adres redakcji to redakcja@ppa.pl - żeby nikt się nie zasłaniał, że za małe literki, że na dole strony, albo że mu satelity CIA zasłoniły.
[#66] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@recedent, post #65

Przeczytaj post #37



Sam sobie przeczytaj i apotemuj. Ja wypowiadam się w komentarzu i to wszystko co mam do zaoferowania w kwestii. Tyle z mojej strony.
[#67] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@grg, post #66

Tyle z mojej strony.


Dziękuję.

A teraz do rzeczy: Na razie mamy trzy głosy - jeden mój, z propozycją konkretnych przedziałów, drugi frywolnego_mariana, że powinny być mniejsze i trzeci, o bliżej niezidentyfikowanym "systemie wzajemnych interpretacji". A także zero maili z konkretnymi propozycjami wysłanymi na adres redakcji. Ktoś ma coś jeszcze do dodania w temacie?
[#68] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@recedent, post #67

ew mozna zrobic przedzialy co te 500 pl ale nie zaczynajac od 500 tylko zrobic cos w stylu


-ponizej 1000
-1000-1500
-1500-2000
-2000-2500
-2500-3000
-3000-3500
-3500-4000
-4000 i wiecej

wynikow aniekty tez nie przedstawial bym w postaci wykresu kolowego a slupkowego, oraz przedstawil go wtedy w wersji szczegolowej czyli taka jak ja proponuje, i w wersji mniej szczegolowej, czyli takiej zaproponowanej przez Ciebie.
[#69] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@DRACOX, post #68

Wiesz, moim zdaniem idea takiej ankiety, poza charakterem quizowo-zabawowym nie ma większej wartości merytorycznej, bo pytanie o cene produktu, którego ostateczna forma nie jest znana uniemożliwa ewaluację nawet jego subiektywnej wartości. Oczekiwania i indywidualne projekcje powodują, że wiele osób odpowie na pytanie o taka Natami, jaką sobie wyobrażają, co w większości przypadków może być z gruntu odmienne. Ale powiedzmy, że jest jakaś ogólna, społeczna świadomość wartości związanej z marką Natami, pozwalająca zorientować się jak ta wartość przekłada się na ewentualny potencjał rynkowy tego projektu i siłę nabywczą wśród fanów (i niefanów, bo to osobna sprawa i pole do popisu przy ewentualnych 'interpretacjach' wyników).

Niewystarczająco do tej pory podkreśliłem, że żadne pytania w tej chwili nie precyzują czy mając na myśli Natami rozumiemy samą płytkę główną, czy może kompletny komputer w obudowie, zasilaniem, dyskiem itp. a to jest przecież ważne dla wielu osób.

Dlatego formułując pytanie warto zdecydować się o co tak naprawdę pytamy, wówczas być może ankieta będzie posiadała jakąś wartość informacyjną. Inaczej będzie wyłącznie kolejną możliwością do pokłócenia się między przedziałem "do 50zł" a "ponad 5000zł"...

Np.: moim zdaniem lepsze jest zapytanie o samą płytę, bez akcesorów, bo sa to komponenty opcjonalne. I zamiast budowania przedziałów, pytania w mojej opinii powinny być w formie "ile wydać do [kwota]", bo to, że jestem skłonny wydać xxxx złotych nie oznacza wcale, że nie chciałbym wydać znacznie mniej.

Ostatnia edycja: 13.05.11 14:01:56
[#70] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@grg, post #69

Przecież recedent jasno określił co ma na myśli pytając o NatAmi: Za Natami (płyta główna +VAT) jestem w stanie zapłacić:
[#71] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@frywolny_marian, post #70

No to w tym punkcie mój wniosek wygasa z powodu przeoczenia ;)
[#72] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
Tak jak pisałem w ostanim moim komentarzu do tego wątku branie pod uwagę Natami skoro jej jeszcze nie ma jest bezcelowe tak jak huraoptymizm z wynikiem ankiety. Ankieta o cenie pokazuje jakie będzie zainteresowanie nikłe. Cena będzie powyżej 2500 PLN, jak widać wielu co by tyle dali się nie znalazało. Deklarować to się każdy może, a później jak się sprzęt pojawi to zacznie się wybrzydzanie. Jednak postawienie na strucle przez MOS team było dobrym posunięciem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem