Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach
[#1] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach
ok, racja OK
[#2] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach
czyli na nasze 500 zl .. jak kogos stac na wypasiona Amige Classic zeby uruchomic AOS4.1 z 2011 r .. to bedzie go stac wydac te 500 zl za prace programistow z hyperionu.

[#3] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@HOŁDYS, post #2

Mimo wszystko - nie za drogo ?

Apple, Mac OS X Snow Leopard v10.6.3 Retail PL - 109 zł
Microsoft Windows 7 Home Premium PL BOX Upgrade -349 zł
/Win7 - ceny od 349-do ok 1200zł/

AmigaOS 4.1 Classic - 480 zł

Nie licząc ceny, to minimalny konfig Amigi klasycznej, na której system się uruchomi, jest "wyszukany".
Ile takich konfigów, może być obecnie uzytkowanych - 100-200, nie więcej .......

Ciekaw jestem, kto w Hyperion jest odpowiedzialny za dopuszczanie produktów do sprzedaży oraz planowanie takiej strategii biznesowej.



[#4] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@HOŁDYS, post #2

U mnie wciąż jeszcze leży nie zainstalowany OS4 dla klasyka. Czy kupię 4.1 - nie wiem. Dla klasyka raczej nie (chociaż może po instalacji OS4 jakoś się przekonam do tego pomysłu). On jednak u mnie służy do retro-klimatów. Dopóki nie ma na ten system dobrej, działającej przeglądarki nie bardzo dla mnie jest sens z korzystania z OS4.1. w ogóle. Sądziłem, że trochę szybciej się uwiną z przepisaniem Firefoxa. Tyle czasu już mineło, że prawie o tym zapomniałem. Co do ceny - no to jest rynek amigowy i trochę tutaj wszystko wygląda inaczej niż "w szerokim świecie".

Ostatnia edycja: 18.05.11 09:09:13
[#5] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@michalmarek77, post #3

Trudno porównywać system masowy do "hobbystycznego".Popyt, praca programistów... Wszystko jest inne, więc takie porównania NIE MAJĄ SENSU.
[#6] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach
A co to za cena... Dwumiesięczne ostre palenie papierosów. Coś takiego kupuje się raz na wiele lat i to jest hobby/przyjemność/radocha. Gorzej jak ktoś nie pali (jak ja)... wtedy nie ma z czego oszczędzić. :D
[#7] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@michalmarek77, post #3

OS X w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od premiery został sprzedany w i lości 2 mln egzemplarzy ... także co tu się dziwić cenie. Za to winda za droga raczej (przy swej popularności)
[#8] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@Jacques, post #5

Sprzęt na którym zainstalujesz ten AmigaOS4.1 Classic powienien być nazywanym kolekcjonerskim a nie hobbystycznym!
Hobbystyczne klasyczne amigi nie mają szans na instalację AmigaOS Classic. A jak ktoś się uprze, i w końcu dokupi potrzebny sprzęt do instalacji tego softu na A1200 to pół życia straci na konfigurowaniu takiego rozbudowanego "potworka" by w miarę stabilnie działał.......
[#9] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@Deftronic/..., post #4

@michalmarek77

W tym kontekście i MacOSX i w szczególności Windows7 są horendalnie drogie. Bo ilość włożonej pracy, zasobów itp. nie będzie przystawać do zysków, natomiast w przypadku Hyperion praca nad AOS4.1 wydaje się grą na krawędzi, bo system jest niszowy (mniejsza cena nie zagwarantuje wyższej sprzedaży). Traktujmy więc to jako ukłon w stronę klasykowców na sterydach.

...a najlepszą strategią marketingową, byłaby pewnie rezygnacja z PPC i to wieki temu ble ble ble

@Deftronic/...

Całkiem niedawno wznowiono prace nad FF, bo bracia czekali na stabliną wersję FF4 - bounty zakłada ukończenie portu aktualnej wersji, a nie np. 3.6. Dlatego powstało to, co można nazwać obsuwą.

Ostatnia edycja: 18.05.11 09:43:45
[#10] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@MDW, post #6

zawsze mozesz przestac pic gorzale i jeszcze wiecej zaoszczedzisz :P
[#11] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@HOŁDYS, post #10

Ciężko mi sobie wyobrazić MDW narąbanego i ledwo siedzącego przy stole pełnym wódy:)
Ale za to Ciebie i Faziora ze mną sobie wyobrażam z łatwością:)
[#12] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@Arbuz, post #11

pierdykniem bo odwykniem

MDW to przyczajony tygrys ukryty smok

Ostatnia edycja: 18.05.11 10:32:48
[#13] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@michalmarek77, post #8

Po pierwsze, kolekcjonerstwo to hobby, po drugie konfigurowanie jak to nazwałeś "potworka" to też jest hobby (może właśnie o to chodzi). ok, racja
[#14] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@michalmarek77, post #3

cenę porównywać można tylko z systemami niszowymi czyli morphosem lub riscosem lub jakimś z beosów, inaczej nie ma sensu
[#15] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@rzookol, post #14

czy Haiku ;)
[#16] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach
Ludzie, przestańcie krzyczeć że coś jest drogie bo to jest pojęcie względne, zwłaszcza że szczególnie w przypadku wersji classic nie można mówić o jakimkolwiek rozsądku a jedynie o pasji, bo przecież komercyjnych zastosowań ta wersja mieć nigdy nie będzie.

Ja zamierzam kupić tylko mam nadzieję że pojawi się w eFunzine, bo po ostatnim zakupie StormC w Alinea jestem zniesmaczony. Zresztą zakup to także forma wsparcia Hyperionu i zachęta do kolejnej aktualizacji linii classic.

No i oczywiście: świetna wiadomość :D
[#17] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@nimrod7, post #15

czerwony os nie jest zly ;] za to timberwolf w wersji beta, to bida straszna
[#18] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@cactoos, post #17

chyba alpha?
[#19] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@michalmarek77, post #3

Ciekaw jestem, kto w Hyperion jest odpowiedzialny za dopuszczanie produktów do sprzedaży oraz planowanie takiej strategii biznesowej.


o jakiejs strategi biznesowej to mozna pisac jak sprzedaz przekroczy nedzne 100 tys, a nie przekroczy pewnie 2 tys. mozna to porownac do produkcji nowej skrzyni biegow do rolls-royce, choc to auto eksluzywne, niezaleznie od rocznika, wiec raczej do nowej skrzyni biegow do Wolgi rocznik 53, a to tez jest hobby czy kolekcjonerstwo i kazdy posiadacz takiej Wolgi w koncu kupi, a wszystko rzadzi sie podobnymi zasadami podazy i popytu, z stad takie ceny, za taki system, jak ta nowa skrzynia do Wolgi :)

Ostatnia edycja: 18.05.11 11:38:50
[#20] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@HOŁDYS, post #10

zawsze mozna zrobic napad na bank wiking Turrican
[#21] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@1989, post #20

Banki rabują wszystkich bezustannie, więc przysługa za przysługę. ;)

A cena systemu jest OK.
[#22] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@HOŁDYS, post #10

Za całą wypitą w życiu wódę nie kupiłbym sobie jednorazowego biletu MPK (2,40 zł). Za całe wypite wino może poszedłbym ze 4 razy na sushi. W moim przypadku to są kwoty tego właśnie rzędu. Aaaa, jeszcze piwo. Jak się mocno zastanowię to nie wiem czy wypiłem w swoim 36-letnim życiu więcej niż 5-6 piw. A i tak zastanawiam się jak udało mi się do nich zmusić. :)

Tak więc ja nie mam na czym oszczędzać żeby kupić AmigaOS 4.1. Oczywiście gdybym planował go kupić. :)
[#23] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@michalmarek77, post #3

Ale jak się porówna to co oferują systemy to gdyby AmigaOS/MorphOS nawet gdyby kosztowały 5 zł to w porównaniu z Windows7 albo MacOSX też byłyby za drogie (AOS/MOS). To hobby, nisza, zabawa. MacOSX/Windows7 oferują rewelacyjne możliwości, a jednocześnie nie mają szans z AmigaOS/MorphOS. Dlaczego? No bo Windows7/MacOSX nigdy nie zastąpi mi AmigaOS/MorphOS jeżeli ja chcę używać amigowego systemu. Choćby nie wiem jak wypasiony był inny system to gdy chcę używać amigowego systemu to tamten mi go nie zastąpi.

To tak jakbym lodówką z rewelacyjnie niską ceną próbował zastąpić drogi odkurzacz. To i to jest sprzętem AGD. No ale na tym podobieństwa się kończą. Potrzebuję odkurzacza i tyle. :) Co mnie obchodzi, że Skoda mało pali i jest tania jak ja lubię starsze auta z ogromnymi silnikami. Mogę kupić tę Skodę i jeździć do pracy. Ale zawsze będę wchodził na YouTube i z łzą w oku oglądał/słuchał jak chodzi Dodge Challenger z silnikiem 6200 cm3. :)

Ostatnia edycja: 18.05.11 12:04:39
[#24] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@tszczurek, post #21

napad na bank to glupota i rzeczywiscie naruszenie wlasnosci, tyle zachodu i przemocy wobec niewinnych ludzi (pracownikow), zeby troche papieru komus zabrac, bez sensu :)... obecnie wystarczy otworzyc wlasny bank i produkowac taki sam lub podobny papier z nadrukami podobnymi do tych co ma konkurencja czarodziej ;)

w relacji do planowanej sprzedazy, to cena nie jest wysoka.
[#25] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@MDW, post #22

MDW to musisz byc bardzo poszkodowanym przez zycie czlowiekiem ..a wrecz jak to ponownie przeczytalem NIESZCZESLIWYM ..

moi koledzy z "warszafki" chodza z reklamowkami lekow na wszystko a mi nic ..zima nie zima bez czapki nawet wracajac z basenu.
Zdrowy jak dzik :) Gorzalka w ograniczonych ilosciach naprawde nie jest zla na krazenie i dezynfekcje jak znalazl ..
generalnie ja nie lubie ludzi ktorzy sa dretwi i nie pija ..jak nie pije to pewnie pod... tak sie mowilo za komuny.

polecam ksiazki Grzesiuka i jak bylo w przedwojennej warszawie ..bez cwiary nie bylo co isc na zabawe :P w latach 30-tych nie mialbys kolegow ;p


no ale do tego sportu trzeba sie urodzic..

Ostatnia edycja: 18.05.11 12:19:14
[#26] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@michalmarek77, post #3

Hmm. Radeon na PCI to wydatek
[#27] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@1989, post #24

Banki nie produkują fizycznych pieniędzy (papierów/bilonu), tylko kreują wirtualny w postaci cyferek (dług).
A ludzie którzy pracują w bankach sami są sobie winni - znaleźliby sobie porządną, uczciwą pracę...

Koniec offtopa. ;)
[#28] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@HOŁDYS, post #25

Gorzalka w ograniczonych ilosciach naprawde nie jest zla na krazenie

Gdybyś znał mnie bliżej to wiedziałbyś, że zdrowie jest czymś o co najmniej dbam. Nie palę nie dlatego żeby nie mieć raka tylko dlatego, że mi to śmierdzi i rzygać mi się chce jak mi rano ktoś zawieje taką pojarą. Nie piję piwa, bo zwyczajnie nie lubię tego smaku. I to nie jest sprawa, że gorzkie, bo tonic lubię bardzo. Po prostu tego nie lubię. Gdybym pił to musiałbym się bardzo zmusić. Po co skoro tego nie lubię? :)

Jak ktoś mówi, że nie pije to od razu wszyscy mu współczują i płaczą jaki on jest biedny i jaką ma silną wolę, że daje radę nie pić. A nikt jakoś nie pomyśli, że ten ktoś naprawdę może tego nie lubić i miałby silną wolę gdyby mimo wszystko zmusił się do kielicha. :)

Offtopici, że hoho. Jedni rabują banki, inni się tłumaczą dlaczego nie piją. :) Mailman/Grx, gdzie jesteście? Ostrzeżenia się nam należą. ;)

Ostatnia edycja: 18.05.11 12:37:57
[#29] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@MDW, post #28

ktoś naprawdę może tego nie lubić[b]

buha ha ha kosmici istnieja :DDDDDDDDDDDD OK

dobre poprawiles mi humor na reszte dnia ..


Ostatnia edycja: 18.05.11 12:48:43
[#30] Re: AmigaOS 4.1 Classic już w sklepach

@michalmarek77, post #8

Sprzęt na którym zainstalujesz ten AmigaOS4.1 Classic powienien być nazywanym kolekcjonerskim a nie hobbystycznym!


Coś się koledze pomyliło. Hobbystyczny to właśnie dla mnie sprzęt z odpowiednimi możliwościami. Kolekcjonerski, to nówki w kartonie leżące w szafach
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem