Komentowana treść: AmigaOS potrzebuje Cię - update
[#31] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@1989, post #28

Bo Ty miałeś wszystko lepsze... nawet PRL miałeś lepszy niż reszta populacji ;)
[#32] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update
No no ,nie spodziewalem sie tak duzego odzewu. Super :)
[#33] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@1989, post #29

Pozostaje tylko otwarte pytanie, co powinien zobaczyc uzytkownik zaraz po uruchomieniu NatAmi ?


To zależy od preferencji. Miachalmarek77 będzie cieszyć się z gołej Natami bez HDD i systemu. Będzie mógł sobie oglądać przy starcie "rączkę" kikstartu lub od razu ładować Super Froga z dyskietki.
Ja np. zobaczę od razu AmigaOS3 lub AROSa68k.

Możlwości jest dużo, dokładnie tyle co na A1200/A4000. :)
[#34] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@1989, post #29

Jak to co? Toć przecież oczywiste, iż przy wykorzystaniu jako główny system AROS-a oczom użytkownika ukaże się Wanderer. pomysł
[#35] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@Mandi^ATO, post #34

widzę, że nie masz pełnych informacji, arosowce pracują nad uproszczonym blatem dla 68k
[#36] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@rzookol, post #35

Hmn.....
To w sumie fantastyczne rozwiązanie - taki XMB, na zasadzie PS3/Xbox'a. Ja przynajmniej tak sobie, ten uproszczony blat wyobrażam
Faktycznie, gdyby coś takeigo zrobili - bomba.
Np, wkladasz dyskietke, gra/program zrzuca się na dysk, a pozniej mozesz wybrac z listy.
Osobna zakladka na np, przeglądarkę,kolekcję gier, programów, video i obrazki, ....

Dla mnie bomba.
[#37] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@michalmarek77, post #36

a po co w ogóle obsługiwać dyskietki skoro wszystko jest w adfach na sieci ?
[#38] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@michalmarek77, post #36

To w sumie fantastyczne rozwiązanie - taki XMB, na zasadzie PS3/Xbox'a. Ja przynajmniej tak sobie, ten uproszczony blat wyobrażam
Faktycznie, gdyby coś takeigo zrobili - bomba.
Np, wkladasz dyskietke, gra/program zrzuca się na dysk, a pozniej mozesz wybrac z listy.


Ja wolę jednak po amigowemu niż po konsolowemu. :)
Po Amigowemu jest tak:
Odpalasz Amigę/Natami, ładuje się AmigaOS, klikasz na ikonkę gry WHDLoad i grasz. Gdy gra ci się znudzi za 5 min, to jednym klawiszem przerywasz działanie WHDLoad i odpalasz kolejną gre. Można nawet 100 gier odpalić i wyłączyć w ciągu 10 min bez resetowania systemu.

A po konsolowemu, to musiałbyś za każdym razem resetować Natami.

Ostatnia edycja: 01.06.11 10:37:15
[#39] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@Andrzej Drozd, post #38

Właśnie że nie musisz. Zawsze z gry możesz wyjść do XMB/Dashoardu.
Po prostu robisz Quit :)

I dlatego myślę, że to byłoby świetne :)

[#40] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@michalmarek77, post #39

tak, wychodzenie do ekranu wybierania z gry jest zajebiste, potrzebujemy takiego entuzjastycznego podejścia, czekamy na więcej, myślę że własnie na to amiga czekała, to da jej wielkie możliwości
[#41] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@rzookol, post #40

Myślę, że trochę za bardzo zeszliśmy z tematu. A gdyby tak dedykowany wątek? Chociaż - po co dedykowany? Przecież już jeden jest.
[#42] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@michalmarek77, post #39

ano byloby,to jest pewne rozwiniecie koncepcji ekranu startowego z Amigi, tylko zamiast wyskakujacej dyskietki/plyty etc. mamy wiecej nosnikow, obrazy nosnikow np: adf,iso.., instalacje whdload, filmy, muzyke, zdjecia, dokumenty itp. i mozliwosc zarzadzania tym wszystkim, przy czym, nic nie stoi na przeszkodzie zeby jedna z glownych opcji do wyboru byl AmigaDOS i klasyczny pulpit Workbencha z ikonami i okienkami w stylu lat 80/90...

promowanie poprzez takie klasyczne pulpity jak AmigaOS,MorphOS,AROS to nie jest dobry pomysl, bo dzis nawet nic nowego nadzywczajnego nie oferuja, nie wnosza...,za to powinno sie promowac przez gry (klasyczne i nowe), demoscene tj. dema (klasyczne i nowe), jako male centrum multimediow, a dopiero na koncu AmigaDOS i Workbench dla zaawansowanych userow :). Taka jest/byla chyba od poczatku koncepcja Amigi - prostego w uzyciu komputera dla kazdego "dzieciaka", gdzie nawet jak sobie nie zainstaluje systemu, to tez bedzie mial zabawe.

Ostatnia edycja: 01.06.11 13:20:06
[#43] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@1989, post #42

News jest w temacie os4.1 a nie wynurzenia fana anniki :)
40 osob to sporo. Sadzilem ze core kodujace systemy o popularnosci os4, mos, aros zmiesci sie na jednej kanapie. 40 osob zmiesci sie w autobusie:) Niezle, po przesortowaniu pewnie dostawia druga kanape :)
[#44] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@pawelini, post #43

bez danych równie dobrze mogło się zgłosić 40 osób z hyperion nie wybrał żadnej
[#45] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update
Jak 5-10 z tych ludzi będzie umiało programować sterowniki i jądro a 10-20 łatać drobne bugi to gitara OK
[#46] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@XoR, post #45

gitare najwyzej zrobia, a nie napisza kernel i sterowniki w rozsadnym czasie.
[#47] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update
Muszę mieć duże problemy, ciekawe jak wygląda stan prac nad OS4 dla X1000. Pewnie sprzęt jak się pojawi to bez systemu.
[#48] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@XoR, post #45

Jeśli myślisz, że z tych 40 osób zakwalifikowało się więcej niż kilka, to muszę Cię rozczarować. ok, racja
[#49] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@1989, post #42

Może coś w tym stylu:

http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160571970798

Ale - jak dla mnie - wystarczyłby zwykły bank guzików na blacie, normalnie...

Ostatnia edycja: 02.06.11 17:19:18
[#50] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@Banter, post #48

Poczekamy zobaczmy, ocenimy po efektach pracy. Mnie tylko ciekawi czy człowiek pracujący przy OS4 do konca życia już nie będzie mógł napisać programu na AROS/MOS ??
[#51] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@rzookol, post #9

oczywiście, że jest wojna miedzy morphosem a amigaos4


I oby ta wojna skończyła się jak najszybciej. Wojna to nic dobrego. Zdrowa konkurencja bądź współpraca to jest to co powinno być. Już teraz po wydzieleniu z PPA MorphOS.pl jest nieco ciszej na PPA.
[#52] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@Sventevith, post #50

Mnie tylko ciekawi czy człowiek pracujący przy OS4 do konca życia już nie będzie mógł napisać programu na AROS/MOS ??


Wątpię czy taka deklaracja jest potrzebna.
[#53] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@Minniat, post #51

jeszcze troche a bedzie tak cicho jak na execu :)
[#54] Re: AmigaOS potrzebuje Cię - update

@Minniat, post #51

Minniat nie ma sensu zachowywać politycznej poprawności, mówiąc o miłości między OS4 i MOS takiej nigdy nie będzie, współpracy też nie. Wojną bym tego nie nazywał ale konkurencją jak najbardziej bo target tych systemów jest ten sam. Rożnica jest tylko w podejściu twórców do systemu jedni nie ukrywają, że system jest od hobbystów dla hobbystów, a drudzy robią z siebie komercyjną firmę chcącą zawojować systemem świat i ograniczając jednocześnie dostęp do systemu poprzez drogi sprzęt.

Wyjątkiem jest tutaj OS4.1 na klasyka, zagospodarowali coś czego MOS nie był w stanie zagospodarować, ze względu na podejście użytkowników klasyków.

Ostatnia edycja: 03.06.11 11:05:31
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem