Komentowana treść: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
[#1] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
jakie sa zmiany w stosunku do poprzedniej wersji ? Nie lepiej zrobic fast sata ? :)
[#2] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@PrzemasIII, post #1

Na pierwszy rzut oka, jedyną zmianą wydaje się być nowa wersja sterownika.
[#3] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
To Elbox sprzedal prawa do tego kontrolera? Lipa troszke :(
[#4] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@Phibrizzo, post #3

Raczej nie,nie chwaląc się wiedziałem o tym kontrolerze tydzień temu mam u nich zaklepaną jedną szt,więc raczej,to oni będą go produkować.
[#5] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
Przerażają mnie ceny tego amigowego hardware'u.
104 € ??????
Ciekawe co tyle kosztuje......sterownik ?
[#6] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #5

Michał Ty znowu swoje
[#7] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@Grisza, post #6

a jak. pozostaje się cieszyć że nie 199...
[#8] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #5

Gdybym mial placone tyle samo co niemiec na podobnym stanowisku odczulbym to finansowo tak samo jak wizyte w kinie z moja ladniejsza polowa . Niestety ale zanim zarobki w naszym kraju dorownaja tym europejskim minie 20-30 lat . . . A tak pozostaje nam ciulanie
[#9] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
niby nic ale z drugiej strony trzeba sie cieszyc ze nowy sprzet sie pojawia. Szczerze liczylem na wiecej zmian w stosunku do MKII i MKIII
[#10] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
A na stronie ELBOXu nie ma sterowników w wersji 10.0 :(.
Myślicie, że się pojawią, czy to będzie wersja tylko dla sprzętu z amigakit,com?
[#11] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #5

Zobacz ile wyszła nam sama płytka drukowana z 3 złączami i diodami(wątek 4xIDE) - około 20zł. W tym nie jest liczony ŻADEN zarobek z mojej i szwagra strony. Fakt, że małe ilości ale elektroniki i naszego wkładu pracy jest tam prawie zero. Boli cena ale wyobraź sobie gdybyśmy zarabiali w euro i czy cena 90 euro/funtów byłaby dużą kwotą?
[#12] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@Tomski, post #11

Porównując ceny na amigakit, koszt fastata jest absurdalny.
MiniMig: 159 €
Amiga 1200 : 143 €

To ile się zarabia nie ma nic do rzeczy.
[#13] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #12

tupnij nóżką !!!
[#14] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
MK-IV to nie jest aby to samo co Elbox sprzedawał jako GOLD? Bo wersji Fastłaty było nieco - sam miałem dwie różne...
[#15] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #12

tu ceny sa oderwane od rzeczywistosci ...w swiecie amigowym "po prostu jest inaczej" ja sie z tym dawno pogodzilem ..i nie pisze farmazonow ze A3000 ktora ma 20 lat powinni oddawac za przyslowiowe piwo.. Ceny amigowe zawsze byly "inne"
[#16] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@rzookol, post #13

He he,to było dobre Rzookol
[#17] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@hrw, post #14

Gold MK II obslugiwal tryb PIO5 i wyciagal 10.5 mb/s na apollo 040/40 wiec MK IV nie wiele sie rozni
[#18] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@Grisza, post #4

W takim razie jakas dziwna polityke obrali. Nie pochwalili sie na swojej stronie a w ofercie handlowej nie maja dostepnego zadnego kontrolera, nawet MKIII.
Na poczatku myslalem ze pracuja nad czyms nowszym ale jak widze ze wersje IV sparzedaje ktos inny to do innych wnioskow mozna dojsc.
[#19] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #5

Nawiązując do tego co napisałeś o horrendalnych cenach sprzętu amigowego waham się napisać to co zamierzam napisać Bo ja mianowicie mam takie pytanie: czy za taką cenę wziętą z kosmosu miałbym prawo wymagać trybu DMA wreszcie? Hobbystyczny charakter komputera nie powinien usprawiedliwiać ordynarnego ździerstwa pieniędzy. Producenci tego cuda techniki nie udostępniają swojego sprzętu hobbystycznie tylko za pieniądze i to dość niemałe.

Tu pisałem ja tomaszek1983, wstrętny grzybiarz, posiadacz dwóch wstrętnych i starych i tanich pecetów. A w ogóle to AMIGA RULEZ
[#20] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@rzookol, post #13

po dlugim namysle ja odpowiem :) : a no tupnie bo nie kupi
[#21] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
obsługa dysków twardych SATA wraz z dodatkowym adapterem IDE2SATA.

to wczesniej takie adaptery nie dzialaly? troche to dziwne?
Te urzadzenia sa "niewidoczne" dla IDE.

Ostatnia edycja: 06.07.11 16:46:51
[#22] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@tomaszek1983, post #19

Z tego co wiem tryb DMA nie jest fizycznie możliwy w "małych" amigach. A w Elboxie nie pracuje David Copperfield.
[#23] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #5

no niesamowite, cena 4 czy 5 plyt CD, 2 obiadkow czy kolacji w restauracji, tygodniowych zakupow w lidlu dla 4 osobowej rodziny, albo poltora tankowania sredniej klasy samochodu. faktycznie cena kosmiczna.
[#24] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@stachu100, post #22

Czemu tak uważasz? Powstało sporo rozszerzeń do A1200, które używają DMA. Np. kontrolery SCSI na kartach Blizzard.
[#25] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
O proszę, mój FastATA MK2 uległ awarii a tu już 4 jest. Cena może nie szokuje, ale w tej chwili mija mi się to z celem, abym miał zakupić - czekam na coś innego.
[#26] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@strim, post #24

To prawda. Ale wtedy wszystko co potrzebne jest do obsługi DMA (kontroler dysku, odpowiedni *.device, pamięć RAM do której procesor i kontroler mają bezpośredni dostęp) siedzi na karcie turbo i transmisja danych odbywa się z dysku przez kontroler do pamięci FAST na karcie turbo. Czyli w tym przypadku "mała" amiga to tylko dawca prądu.
[#27] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@stachu100, post #26

W tym sensie oczywiście masz rację... Choćby dlatego, że A1200 nie ma niczego analogicznego do Bustera w dużych Amigach ;). Więc pewnie urządzenie z poza karty turbo w ogóle nie ma dostępu do pamięci Fast na niej. A nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie raczej robił transferów DMA z kontrolera dysku do pamięci chip (w teorii wydaje się to możliwe, ale pewnie wydajność byłaby znikoma).
[#28] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@strim, post #27

Buster byl do ZORRO .. chyba DMA dysku to raczej Ramsey aczkolwiek moge sie mylic
[#29] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@strim, post #27

nie będzie raczej robił transferów DMA z kontrolera dysku do pamięci chip (w teorii wydaje się to możliwe, ale pewnie wydajność byłaby znikoma).

Dlaczego nie? W małych Amigach DMA "siedzi w Chip", tzn. obsługa kanału jest realizowana w taki sposób, że adres musi być z zakresu Chip.

Na kartach rozumiem, że MMU+"większa prędkość RAM" załatwia sprawę wymaganych adresów.
[#30] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@Skotos, post #29

Przy procku 68060 DMA do pamięci chip wcale nie byłoby szybsze niż PIO . Prawdopodobnie dlatego nikomu nie chce się w to bawić...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem