Komentowana treść: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com
[#31] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #5

Ciekawe co tyle kosztuje......sterownik ?

Ojro. :)
[#32] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@PrzemasIII, post #8

Niestety ale zanim zarobki w naszym kraju dorownaja tym europejskim minie 20-30 lat

No co ty? Już po 5 latach zarabiamy więcej o 3x. Nie pamiętasz czasów gdy "ławkowcy" (podsubkultura Hip-Hop) marudzili że nie pójdą do pracy za 500 zł? Dzisiaj minimum to 1300. Jeszcze daleko nam do ojro, ale ja myślę że to kwestia 10 lat. Wcześniej i tak nie wejdziemy do strefy ojro, jak zarobki nie zrównają się z tymi zachodnimi. Zarobki wzrosły od tego czasu 3x, cena chleba wzrosła tylko 2x, a co śmieszniejsze, piwo wciąż można kupić za 2 zł.
Nie marudźmy. :)
[#33] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@tomaszek1983, post #19

Hobbystyczny charakter komputera nie powinien usprawiedliwiać ordynarnego ździerstwa pieniędzy.

E tam. Starszy typ FastATA można kupić za niecałe 200 zł. Po co kupować nowy? A cena w strefie ojro jest całkiem normalna. :)
[#34] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@Andrzej Drozd, post #32

wtedy minimum to nie bylo 500 zl, tylko 900zl :). Akurat zarobki w Polsce REALNIE!!! spadaja dla 80% spoleczenstwa tj. ceny rosna szybciej niz zarobki - nie siej propagandy rzadu Donaldinho trampkarzyny :)

ps. i rosnie wciaz bezrobocie, pomimo ogromnych dotacji z UE.
[#35] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@michalmarek77, post #5

mnie rowniez przerazaja ceny, ale nie jest to masowka i czesto to hobbystyczne rozwiazania.
[#36] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@Andrzej Drozd, post #32

ale juz wtedy wyzycie za minimalna caly miesiac to horror . A piwo kosztowalo 1.20 (sik typu DiT) a lepsze 1.60 (np. Dojlidy)
[#37] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@stachu100, post #22

Przyszlo mi cos ciekawego do glowy. Mysle ze zrobienie IDE (lub SATA) DMA do klasycznej Amigi jest mozliwe o ile posiadaloby sie karte turbo Blizzard 1240/60.
Mozna by pokusic sie o wykonanie ukladu wpinanego w zlacze przeznaczone dla modulu SCSI na tych kartach.
Ale do tego faktycznie Copperfiled by sie przydal.
[#38] Re: FastATA 1200-MK-IV w ofercie AmigaKit.com

@Phibrizzo, post #37

Zadanie wielce trudne nie jest w dobie dzisiejszych układw FPGA.
Tylko nieszczęśliwy wynalazca musiałby dopłacić sporo z własnej kieszeni bo zyski ze sprzedaży wszystkim PIĘCIU zainteresowanym osobom nie pokryłyby nawet 1% nakładów poniesionych na stworzenie takiego cudeńka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem