Komentowana treść: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
[#1] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
OK
[#2] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
Noo, w końcu! Czekam na testy, oby nie były objęte NDA...
[#3] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@madman15, post #2

Raczej na pewno będa
[#4] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
Świetnie superowa wiadomść! OK

To miło że na rynek wchodzi kolejny komputer który będzie najszybszą odpalaczką dla AmigaOS4. :)
Zapewne pożytek z tego nowego komputera opartego o PPC, będzie większy niż reklamowane pecety x86 o nazwie Amiga i Win7, które próbuje promować C= ;)
[#5] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Andrzej Drozd, post #4

Akurat raczej pożytek bedzie wiekszy z tej Amigi x86 :)
[#6] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Drako^lM, post #5

No nie do końca. X1000 reprezentuje markę AmigaONE i można na nim odpalić AmigaOS4.
Natomiast Amiga z C=, poza czystością nazwy AMIGA, nie oferuje środowisku dużo...chociaż kult nazwy AMIGA to dużo i taka Amiga z AROSem zapewne wzbudzi duże zainteresowanie, w śród tych którzy wolą AROSa od AOS4. :)

Tak czy inaczej oba projekty są bardzo marginalne i liczone w produkcji jednostkowej lub małoseryjnej.
[#7] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@madman15, post #2

Dobrze by było aby pojawiły choć szczątkowe testy czy pokazy wydajności. Jakby nie patrzeć mają trochę obsuwy ;)

Ale generalnie dobra wiadomość OK - czekamy na oficjalną premierę i pokaz co ta Amiga potrafi :)
[#8] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
Dobra wiadomość dla środowiska. Niestety już dziś wiem ze amigi X1000 nie kupie. Gdybym miał 1500 euro to dołożył bym je na wesele.


Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Andrzej Drozd, post #6

No kto by się tam przejmowal śrdowiskiem ... Niech robią swoje ja jeżeli miał bym brać nowego PC to własnie kupił bym sobie Amige by CUSA ;;)
Ot z sentymentu dla nazwy i pewnie sporo ludzi kupi bo większość i tak nie używała AOS-u w tych czasach .
No co do X1000 to na pewno będzie liczony w produkcji jednostkowej. Myśle że Amiga x86 będzie spokojnie produkowana w większej liości niż małoseryjna ;)
[#10] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Elder_ppa, post #7

czekamy na oficjalną premierę i pokaz co ta Amiga potrafi

No, tyle co Sam. :)
Jest tylko ze 2 lub 3 razy szybsza.
[#11] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
Super się teraz te płyty robi OK
[#12] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Andrzej Drozd, post #10

Nie tyle co sam ;)
Ma wiecej gniazd USB tez ;)
[#13] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

Gdybym miał 1500 euro to dołożył bym je na wesele.

Każdy ma swoje priorytety.
[#14] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
Firma A-EON przypomniała również słowa Stevena Solie, który potwierdził, że nowa wersja AmigaOS oznaczona numerem 4.2 będzie dostępna wraz z premierą AmigaOne X1000.


To z jakim systemem płyta zostanie dostarczona beta testerom?
[#15] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@pampers, post #14

Pewnie 4.2 ale też w wersji beta. Wg. mnie ten cały beta-testing bardziej dotyczy samego systemu niż płyty nemo :)
[#16] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Andrzej Drozd, post #10

czekamy na oficjalną premierę i pokaz co ta Amiga potrafi


No, tyle co Sam.
Jest tylko ze 2 lub 3 razy szybsza.


Ależ pragmatyczne podejście ;) Ta Amiga będzie miała w sobie przede wszystkim to coś ;) A z wydajnością na pewno będzie bardzo dobrze (no i dzięki wnikliwym testom będzie bez błędów).

Jakiś pokaz co AmigaOneX1000 potrafi byłby bardzo mile widziany. Pewnie Timberwolf będzie gotowy na premierę (może nawet dostarczony wraz z systemem 4.2). Może OpenOffice4Kids też. Chętnie zobaczyłbym jakieś dema pisane specjalnie pod ten komputer. Ciekaw też jestem nowej wersji AmigaOS w akcji (coś mi się wydaje, że jakaś wersja systemu zostanie dostarczona beta-testerom).
[#17] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Minniat, post #16

nawet nie myśl o openoffisie, autor nie daje znaku życia, pewnie problem go przerósł
[#18] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
Fajna wiadomość. Ciekawe czy w Polsce znajdzie się więcej niż powiedzmy... czterech klientów na ten sprzęt. Jednak cena jak dla przeciętnego Polaka jest nie do przyjęcia. Szkoda (piszę tak pomimo tego, że sprzętu bym nie kupił nawet za 100 zł, bo to nie moja bajka).

A tak jeszcze odnośnie podlinkowanego filmiku... Tak wygląda normalna seryjna produkcja tego typu sprzętu czy to tylko seria prototypowa tak wygląda? Chodzi mi o to, że dosyć długo ten robot się grzebie z tymi wszystkimi drobiazgami na płycie. :) Oczywiście jest tysiące razy szybciej niż Chińczyk z lutownicą ale i tak myślałem, że szybciej to schodzi.

Ostatnia edycja: 04.08.11 11:24:44
[#19] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@rzookol, post #17

@Rzookol

Szkoda. Może jeszcze się odezwie.

@MDW

Pierwszy raz widzę produkcję płyty głównej, ale coś nie zwróciłem uwagi na to, że robot pracuje wolno. Zauważ, że podnosi kilka elementów jednocześnie z taśmy i montuje na płycie głównej. Musi być przy tym niesamowicie precyzyjny. Według mnie praca idzie mu nawet szybko :)
[#20] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@MDW, post #18

Zapierdziela jak szalony, no i pokazali tu tylko jednego robota w akcji :)
[#21] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Minniat, post #19

ojeja, robot niektorym za wolno pracuje , proponuje przyspieszyc film.

niezla to bedzie gratka dla kolekcjonerow, jak sadze, dlaczego dla kolekcjonerow, bo na obecnym poziomie rozwoju AOS4.x to pozostaje uzywanie glownie LinuxPPC lub jakiegos BSD. Powiedzmy sobię to szczerze :)

Ostatnia edycja: 04.08.11 12:02:59
[#22] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@1989, post #21

No póki co, to będzie to najszybszy Amigowy komputer :) A gratka będzie na pewno :)
[#23] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@parallax, post #22

poki co to jeszcze jest ciagle w stadium beta, choc zapewne bedzie najszybszy, tylko zastanawiam sie o ile na jednym rdzeniu w porownaniu do np: G4 1.67Ghz z dobra DDRka. Poza tym, systemy amigowe sa tak lekkie i male na PPC, ze tak wydajne procesory jak w/w G4 wydaja sie byc za wydajne, moze jak ktos wykonuje jakies "ciezkie" obliczenia, choc co to znaczy "ciezkie" obliczenia na amigowym systemie, bo rozne sa definicje "ciezkich obliczen" i to co robimy na codzien nie ma z tym nic wspolnego :)

Amigowe systemy na PPC to moim zdaniem, potrzebuja obecnie jak najwiecej nowego oprogramowania i programistow..., bo sprzetu to jest cala sterta, wlasnego i naturalizowanego :)
[#24] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@1989, post #23

"Poza tym, systemy amigowe sa tak lekkie i male na PPC, ze tak wydajne procesory jak w/w G4 wydaja sie byc za wydajne"

Sam system i programy pisane pod niego z pewnością ale nie zapominaj o tych korzystających z AmiCygnixa czy QT. Tutaj taka moc obliczeniowa z pewnością będzie spożytkowana :D
[#25] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Elder_ppa, post #24

Sam system i programy pisane pod niego z pewnością ale nie zapominaj o tych korzystających z AmiCygnixa czy QT. Tutaj taka moc obliczeniowa z pewnością będzie spożytkowana

jak ktoś chce mieć ociężałe programy to wybiera linuxa a nie system amigowy
[#26] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Elder_ppa, post #15

No to raczej nie jest tajemnicą, skoro Varisys przetestowało płytę pod linuxem wzdłuż i wszerz ;)
[#27] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku
Słowa Soli można też zinterpretować, że X1000 nie wyjdzie do czasu pojawienia się 4.2.
[#28] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@MDW, post #18

Chodzi mi o to, że dosyć długo ten robot się grzebie z tymi wszystkimi drobiazgami na płycie.


W DCE mieli jakby szybsze maszyny ;) Jeśli ktoś przegapił, polecam - fajny filmik.

http://www.bplan-gmbh.de/output.php?PAGE_ID=162&nid=18
[#29] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Jacek Piszczek, post #28

Nawet jakby mieli produkować 10 szt. płyt dziennie, to dajmy na to, w ciągu roku powstanie ich ok.3650 - to aż nadto jak na obecne rynku amigowskiego. Tak mi się wydaje. Więc bez sensu jest takie podśmiewanie się z tego, że "DCE miało jakby szybsze maszyny". Może i miało, ale co z tego? Dzisiaj mamy drugą połowę roku 2011 i wszystko (OS4, sprzęt do niego, rynek amigowy, sami amigowcy, scena amigowa itp.) wyglądają tak jak wyglądają... Na dobrą sprawę podśmiewać się można i traktować jako ciekawostkę zarówno OS4 jak i MOSa (klasyczne Amigi i OS3 to... klasyka i retro).

Widzę, że odpuszczenie sobie takiego podszczypywania się wciąż przerasta coponiektórych fanów Amigi/klimatów amigowskich. :)
[#30] Re: AmigaOne X1000 - produkcja w toku

@Deftronic/..., post #29

Mnie wydaje się, że "podszczypywać" nawet trzeba ;) tak dla pobudzenia aczkolwiek z umiarem.

Ostatnia edycja: 04.08.11 17:18:08
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem