Komentowana treść: MUI OWB 1.9
[#1] Re: MUI OWB 1.9
zajebista wiadomosc OK wiecej softu i wspolpracy, mniej wojenek i idiotow
[#2] Re: MUI OWB 1.9
To policzek w twarz dla całej ekipy! ;) ;) A tak na serio to... gratuluję użytkownikom AmigaOS 4.1 obecnie najlepszej przeglądarki na ami-systemy. :)
[#3] Re: MUI OWB 1.9
Pięknie. OS4 ma już najlepsze OWB (nic to, że 5 wersji do tyłu, to się da w miarę szybko nadrobić) i USB 2.0. Pora na krok ze strony "konkurencji".
[#4] Re: MUI OWB 1.9

@recedent, post #3

MOSowe OWB jest niewątpliwie bardzo dobrą przeglądarką - w amiświecie najlepszą. Ciekawe na ile wersja OS4 jest podobna do tej MOSowej... skoro bazuje na źródłach MOSowych.
Co do konkurencji, to myślę (niczym niepoparta prywatna spekulacja), że MOST szykuje mocne uderzenie - support dla PowerBooków. Dotychczas mieliśmy dosyć częste kolejne wersje MOSa, a od kilku miesięcy cisza, co (moim zdaniem) dowodzi, że kolejna wersja motylka wniesie sporo zmian. Mam nadzieję, że w nowej wersji MOSa znajdzie się obsługa karty WiFi w miniaku (jako odprysk wprowadzania obsługi hardware PB).

Ostatnia edycja: 01.09.11 10:24:44
[#5] Re: MUI OWB 1.9

@recedent, post #3

Gdzie jest ten, co mnie ostatnio odsądzał od czci i wiary,za stwierdzenie że OS 4.1 OWB zawdzięczają Mosowi ?

Ostatnia edycja: 01.09.11 10:23:36
[#6] Re: MUI OWB 1.9

@recedent, post #3

Mamy OWB i mamy USB 2.0, zapomniałeś ;)
Podobnie jak Wali myślę, że MorphOS Team szykuje jakieś mocne uderzenie.
[#7] Re: MUI OWB 1.9
Power AOSowcy to chyba beda mieli jeszcze swojego Firefoxa.
[#8] Re: MUI OWB 1.9

@pampers, post #6

Nie zapomniałem. Chodziło mi o to, że lista punktów, w których MorphOS ma przewagę trochę ostatnio zmalała.

Tak czy siak - jeśli mamy tę dyskusję kontynuować, to lepiej przenieść się z nią gdzie indziej.
[#9] Re: MUI OWB 1.9

@MDW, post #2

"No ale co nam dali Rzymianie?" - taki cytat z Moty Pythona ;)
[#10] Re: MUI OWB 1.9
OK
[#11] Re: MUI OWB 1.9

@deadwood, post #10

Super! OK
[#12] Re: MUI OWB 1.9

@recedent, post #8

OWBMUI dla OS4 nie odtwarza video.
[#13] Re: MUI OWB 1.9

@pampers, post #6

MorphOS Team szykuje jakieś mocne uderzenie.

Jakby tak obsługa Power Mac G5, bo szykuję się do kupna.
A i wreszcie GeForce może ?? Wiem że to prawie nie realne ale może ..kto wie...
[#14] Re: MUI OWB 1.9

@Wojox, post #13

a moze to mocne uderzenie to wersja MOS na 68k i A500
[#15] Re: MUI OWB 1.9

@1989, post #14

A ja po raz kolejny przypominam, że news nie dotyczy bezpośrednio ani MorphOSa ani amig "klasycznych". Jest dział "MorphOS" na forum, i tam właśnie proszę przenieść ewentualne dywagacje na temat obsługiwanego przezeń sprzętu.
[#16] Re: MUI OWB 1.9

@1989, post #14

Gdyby ta przeglądarka pod MOS-a umiała automatycznie wycinać głupie posty to jestem pierwszy w kolejce po licencję na MOS-a.
[#17] Re: MUI OWB 1.9

@stachu100, post #16

ale to dziala w obie strony, w tym problem, wtedy nieopatrznie moglbys zamilknac w sieci odciety przez wlasna madrzejsza przegladarke :)
[#18] Re: MUI OWB 1.9

@stachu100, post #16

OWB/MOS całkiem dobrze wycina głupie posty z moobunny, gdzieś tam leżał userscript do tego ;)
[#19] Re: MUI OWB 1.9

@Jacek Piszczek, post #18

Naprawdę mam wlepić Wam po banie za offtop?
[#20] Re: MUI OWB 1.9

@recedent, post #19

Ja poproszę ale tak na tydzień, bo roboty mam sporo a tak nie będę przychodził trollić na ppa :)
[#21] Re: MUI OWB 1.9

@Jacek Piszczek, post #18

nie sadze zeby takie proste skrypty czy programy jak OWB byly w stanie cokolwiek sensownie wyciac, wiec podejrzewam, ze to raczej skrypty okaza sie predzej glupie anizeli post.

A w ogole to w czym takie skrypty sa tworzone w OWB ?

Ostatnia edycja: 01.09.11 16:03:00
[#22] Re: MUI OWB 1.9
Brawa dla tego pana :)
Teraz jeszcze prosimy o podobną akcję dla AROS-a.
[#23] Re: MUI OWB 1.9

@1989, post #21

Skrypty userscripts (których bibliotekę znajdziesz np. na userscripts.org - działają na chrome/chromium, firefoxie przez rozszerzenie greasemonkey i innych) są w języku JavaScript.

nie sadze zeby takie proste skrypty czy programy jak OWB byly w stanie cokolwiek sensownie wyciac


Jesteś w błędzie.
Przykładowo twoje komentarze w całym portalu ppa.pl bardzo łatwo i skutecznie ukryć za pomocą tego skryptu, więcej informacji w tym wątku na forum. Rozwiązanie opisane w postach od 32 i w kolejnych.
[#24] Re: MUI OWB 1.9
Dziala bardzo fajnie i szybko... tylko fonty jakby brzydsze.
[#25] Re: MUI OWB 1.9

@recedent, post #15

Przepraszam bardzo ale czegoś tu nie rozumiem. Zaczyna się tu robić trochę sztucznie. Nie jesteśmy przecież w wojsku gdzie na pierwszym miejscu jest regulamin. Wyobraźmy sobie analogiczną sytuację ale występującą nie w sieci a w rzeczywistości: spotyka się kilku amigowców rozmawiających na temat wspomnianego tu owb i nagle któryś z nich zbacza z tematu i wspomina coś o amigowych klasykach. I w tym momencie pojawia się kolejny rozmówca i tonem nieznoszącym sprzeciwu nakazuje rozmówcom nie zbaczać z tematu. A jeśli nie dostosują się i nadal będą rozmawiać nie na temat to będzie po kolei wyprowadzał delikwentów z miejsca rozmowy. Na tak długo jak uzna za stosowne.
Do czego zmierzam? Ano do tego, że w luźnych relacjach międzyludzkich rozmowa i przeskakiwanie z tematu na temat to coś zupełnie normalnego. Pewnie, że mamy wiele sytuacji w których nie trzymanie się tematu nie jest wskazane, czyli różnego rodzaju obrady, konferencje, sympozja, panele itd itp ale to chyba nie dotyczy newsów amiświatka. To nasze hobby, dajcie ludziom pogadać, wyrazić emocje i zobaczyć co myślą inni. I pisząc o emocjach nie mam tu na myśli bluzgania na lewo i prawo. To chyba zrozumiałe. To co piszę odnosi się tylko do komentarzy pod newsami. Uważam, że zdecydowana reakcja moderatora jest potrzebna ale w dziale FORUM. Nie ma nic bardziej wkurzającego, gdy po żmudnym szukaniu interesującego nas tematu okazuje się, że na dany temat coś sensownego napisało kilka osób a reszta to trolle zaśmiecające szukany przez nas wątek.

Pozdrawiam
[#26] Re: MUI OWB 1.9
Pouzywalem troche tego programu. Jest bardzo udanym portem OWB z systemu MorphOS i nie odczuwa sie zbytnio braku cech MUI4 (jedynie w wygladzie widac roznice, ale mnie to nie przeszkadza, w uzytku niewiele jest szczegolow, ktorych brakuje). Zrobilem pierwszy screenshot i wrzucilem do dzialu Graffiti.
Oczywiscie brak jest wspomnianej wczesniej obslugi tagu video z html5 (wiec nie poogladamy filmow) czy audio, ale jak na pierwsza odslone portu to nie ma co narzekac. Jest dobrze i w koncu AmigaOS 4.1 ma przegladarke, ktorej mozna normalnie uzywac.
[#27] Re: MUI OWB 1.9

@grxmrx, post #23

no dobrze, ale to jest tylko "user blocker", ktory jak widze dokladnie dopasowany jest do budowy strony ppa. jeszcze daleko do rozpoznawania np: kontekstu wypowiedzi, tak zeby skrypt sam stwierdzil czy jest madra, czy glupia, czy chociaz nie na temat... Echelon czy "chinskie oko" toto nie jest, ale niezle, nawet nie przypuszczalem, ze OWB umozliwia tworzenie takich dodatkow :)

Ostatnia edycja: 01.09.11 20:40:31
[#28] Re: MUI OWB 1.9

@grxmrx, post #26

moglbys sprawdzic ile lapie punktow dla html5testu ?
[#29] Re: MUI OWB 1.9

@luk, post #25

Zamiast dać Ci obiecanego bana za offtop postanowiłem odpowiedzieć na Twoje zarzuty w nowym wątku w dziale Hyde Park. Jeśli odpowiedź Cię nie zadowoli to kontynuuj wątek tam, zamiast pod newsem.
[#30] Re: MUI OWB 1.9

@rzookol, post #28

185 punktów, mosowe OWB ma 288 i 15 punktow bonusowych (do tego poza html5 ma lepsza obsluge css3, chocby obsluga cieni) na http://html5test.com
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem