• Ankieta

Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

  • Poniżej 1000 zł
    91 głosów 91
  • 1000-1500 zł
    60 głosów 60
  • 1500-2000 zł
    25 głosów 25
  • 2000-2500 zł
    18 głosów 18
  • 2500-3000 zł
    3 głosów 3
  • 3000-3500 zł
    1 głosów 1
  • 3500-4000 zł
    1 głosów 1
  • powyżej 4000 zł
    8 głosów 8

Ankieta skończyła się 04.06.2011

[#1] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Zaznaczyłem przedział między 1000 a 1500 złotych. Tyle teoretycznie mógłbym dać. Ale pewnie ostateczna cena NatAmi będzie ze dwa razy wyższa.
[#2] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@waldiamiga, post #1

Ja zaznaczyłem 2000-2500. Na dzień dzisiejszy tyle bym za nią dał.
[#3] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@waldiamiga, post #1

Kto wie :) Mysle ze jest szansa na taka cene, nie ukrywajmy spora, jesli dotyczy ona samej plyty glownej. Dodajac fajna obudowe, czytniki CF/SD, dysk SSD itd, spokojnie zrobi sie 2500 :)



Jesli zlozony na Natami system przekroczy 2500 zł brutto, to niestety bedzie to bialy kruk dla kilkunastu osob, czego nikomo nie zycze.......





[#4] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
2000-2500
[#5] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Szkoda, że nie ma opcji "Nie jestem zainteresowany" - chociaż ja w tym przypadku po prostu nie zagłosuję. Ale z drugiej strony zaburzyć to może nieco wyniki, bo inny "niezainteresowani" zagłosują na najniższy przedział i zaraz będzie, że ludzie pieją jaka to Natami cudowna, a chcą ją za grosze...



Wiem, wiem, że był czas na podsyłanie uwag do ankiety, więc nie mam do nikogo pretensji (chyba, że do siebie, że się nie wypowiedziałem wtedy ;) ).



Co by nie było - choć potencjalnym kupcem nie jestem to kibicuję temu projektowi. Niektórzy lubią podrasowany retro-feeling. Ja jestem bardziej z tych owiec co się jarają OS-em.
[#6] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Ankieta powina zaczynac sie od kwoty do 500zl :)
[#7] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Co prawda nie zanosi się na to że kupię, ale ew. dałbym do 3000PLN i ten przedział zaznaczyłem. A moim skromnym zdaniem komplet będzie kosztował ok 4000PLN czyli 1kEUR wliczając niezbędny soft.
[#8] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
2000-2500- myślę ze to realna cena

jeśli przekroczy tą sumę to raczej nikt już nie kupi :(
[#9] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Masta Krishna, post #5

Osoby niezainteresowane nie głosują. Temat przewija się przy każdej ankiecie i nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie tego nie pojmują.
[#10] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@michalmarek77, post #3

mysle ze sie solidnie mylisz. spojrz na podobny projekt ACP - ktory za samą MOBO kosztuje 599E+ VAT (~740 EURO)+ shipping(24E) daje na nasze 3k pln



http://acp.atari.org/



z obudową zasilaczami , dyskiem ssd spokojnie przekroczysz sume o ktorej piszesz 2 razy :),
[#11] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@mailman, post #9

Dziwny ten podzial troche ,jezeli zaznaczylem 2-2,5k to znaczy ze jak bedzie kosztowac 1-1,5k to juz nie kupie bo bedzie za tania ? :D
[#12] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Hellena, post #11

nie, chodzi o okrelenie ram maksymalnych.
[#13] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Hellena, post #11

Logiczne jest, że jeżeli odpowiesz 2000-2500, to za 1000 też kupisz. Przestańmy zachowywać się jak dzieci, bo takie dylematy są rozstrzygane w podstawówce.
[#14] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@DRACOX, post #10

Faktycznie obawiam się o taki stan rzeczy - ACP to sprzęt dla megawąskiego grona osób. Nie jest to system, który głównie słuzy do rozrywki - Natami ma z tym nieporównywalnie więcej wspólnego.

Jesli cena za komplet bedzie ok 1000$ to, niestety IMHO, game over.

Geme over= mniej niż 100 sprzedanych egzemplarzy.

Mysle , ze gdyby w pierwszym roku udalo im zebrac zamowienia na ok 1000-2000 egzemplarzy wtedy projekt moglby otrzymac naprawde swietny soft.

Mysle ze przy odpowiedniej cenie i trafieniu do starych amigowcow mogliby w ciagu roku spokojnie sprzedac 5000 w Europie :)



Ja zycze im co najmniej miliona!

[#15] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
brak mi odpowiedzi - wole klasyka niz natami m jak rowniez dla MOSistow.Aosistow nie interesuje mnie natami
[#16] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
brak mi odpowiedzi - wole klasyka niz natami m jak rowniez dla MOSistow.Aosistow nie interesuje mnie natami
[#17] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@waldiamiga, post #1

powyzej 4 tysi tylko chyba wtedy gdy plyta wejdzie do obudowy A600 i zadziala z jej klawiatura..
[#18] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Załóżmy, że Natami wpadła w ręce jakiegoś nawiedzonego, ekscentrycznego przebogatego człowieka, który postanowił wyprodukować 20 tysięcy takich urządzeń i rozdać wszystkim chętnym. No i ja się zastanawiam czy zgłosiłbym się jako chętny. No przecież jakbym ją dostał to co bym z nią robił? Włączyłbym może raz z ciekawości, popatrzył, wyłączył i pewnie stałaby, kurzyła się i zajmowała miejsce. Zupełnie nie widzę dla mniej zastosowania. Ze wszystkich jej minusów przygniatający jest jeden, największy. Nazywa się AmigaOS 3.x. Wołami by mnie już nikt do tego systemu nie zaciągnął. Albo MorphOS albo AmigaOS4. No może jeszcze AROS, ale to inna bajka i wymaga odrębnego elaboratu. :) Gdybym miał maszynę z AmigaOS 3.x to bym tego nie dotknął. Ja może jestem sentymentalny i cenię historię ale bez przesady. Nie jestem w stanie aż tak bardzo się cofnąć. :) Tak więc ja zaznaczyłbym opcję "nie wziąłbym za darmo" gdyby taka była.
[#19] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@MDW, post #18

jak to co gral w super froga i rysowal gradieny
[#20] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@MDW, post #18

A może malkontenci i ludzie niezainteresowani dali by sobie na wstrzymanie? Nikt nikogo nie zmusza do kupna, a to, że kogoś zakup nie interesuje też ma marginalne dla ankiety znaczenie.
[#21] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@michalmarek77, post #14

Przy milionie egzemplarzy Natami kosztowalby ze 100$ :). Przy dzisiejszej konkurencji na rynku elektroniki uzytkowej to wymagaloby innego podejscia np: + ladna obudowa, pilot, dekoder cyfrowej telewizji, internet... ;)



---

Ankiety nie rozumiem. Nie wiem jak to odczytac. Ile bym chcial zaplacic, ile bym mogl zaplacic. Dla fana to chyba nie ma takiej ceny. Nie wiem co zaznaczyc :)
[#22] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@HOŁDYS, post #16

Hołdys, naprawdę uważasz, że odpowiedź: "Wolę klasyka" pasowała by do pytania "Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?"?

Ręce opadają.
[#23] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Ci co zaznaczyli ponizej 1000 zl, to swoja Amige tez tak wyceniaja ;)



Klasyk to juz unikatowy eksponat muzealny i trzeba obchodzic sie delikatnie z takim sprzetem, a Natami bedzie mozna katowac :)
[#24] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@frywolny_marian, post #22

sorry ale niektorzy nie sraja po gaciach na temat newsow typu natami dzien 256 ..

Dla mnie jedynym wyborem jest orginalna Amiga..tak tez zaznaczylem w poprzedniej ankiecie...natami moze bym sie pobawil z ciekawosci.. ale na dlugo by u mnie nie zagoscila.



jeszcze raz podkreslam ze wole klasyka niz natami ..dzien 356 :-]

oczysciscie kibicuje projektowi lepszy niz niz nic..
[#25] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@mailman, post #13

Mailman ,jasne ze logiczne :) Moje pytanie bylo ironią , ale nie było by dylematu gdyby w ankiecie były opcje do kwoty max np: do 1000 ,do 1500 ,do 2000 itd :) Wyszło by na to samo :P

pozdro :>

[#26] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Za sama plyte glowna max 1500, jednak gdyby okazalo sie ze bedzie jakis fajnie zorganizowany zestaw, to w gre wchodzi jakies 2000-2500 max.
[#27] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Lucus, post #26

Jestem sklonny dac powyzej 4000 zl
[#28] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Snajper., post #27

:)Nie mow tego glosno, bo jeszcze wykraczesz............:)



[#29] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Zaznaczyłem opcje do 1500 zł.



Jeśli Natami tyle by kosztowała, spora ilość ludzi mogła by sobie na nią pozwolić (nie chodzi mi tu o jakichś kolekcjonerów, czy innych, bez obrazy, pomyleńców, ale o zwykłych, przeciętnych Amigowców).

I kto wie, nie tylko Aros i AmigaOS3.x, ale może i AmigaOS4.x z powrotem przepisali by na mk68. Mając taki silnik pod maską.



Tak to było to. Bez wątpienia. Mieć dobry sprzęt, nowy soft, a stary soft, po prostu klikasz i już. Bez emulatorów i innych sztuczek.



Ale to tylko marzenie ściętej głowy. W rzeczywistości będzie tak, że na jednym dysku będziesz miał AmigaOS 3.x, a na drugim Arosa mk68. W sumie to też nieźle.

[#30] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@michalmarek77, post #14

Mam nadzieję że z ceną uda im się zejść jak najniżej, ale nie mogę się zgodzić z tym, że jeżeli będzie kosztowało $1000 to się sprzeda w mniej niż 100szt (założę się o dwa piwa, że sprzeda się w większej ilości . Na dzień dzisiejszy $1000 to 2700pln, jeżeli za to można by mieć 68060 130MHz i AGA nówkę sztukę to nie jest jeszcze tragicznie. Wiadomo to nie mało, ale za samą A1200 z 68060 50MHz trzeba zapłacić 1400pln, a nie wiadomo ile karta z przed 10-15lat jeszcze pochodzi. Do tego ludzie na zachodzie, pomimo tego, że Polska tak dobrze prosperuje , to nadal mają więcej pieniędzy na zabawki i na super szybką Amigę, będzie ich stać. Jak ktoś ma obudowę z A1200, A4000D, A3000D lub innej której już nie dało się odratować, to taka Natami będzie jak znalazł.

Ja osobiście chciałbym korzystać z swojego klasyka jak najdłużej, ale sprzęt nie jest wieczny i w razie czego, Natami trafi do mojej Migi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem