• Ankieta

Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

  • Poniżej 1000 zł
    91 głosów 91
  • 1000-1500 zł
    60 głosów 60
  • 1500-2000 zł
    25 głosów 25
  • 2000-2500 zł
    18 głosów 18
  • 2500-3000 zł
    3 głosów 3
  • 3000-3500 zł
    1 głosów 1
  • 3500-4000 zł
    1 głosów 1
  • powyżej 4000 zł
    8 głosów 8

Ankieta skończyła się 04.06.2011

[#31] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Leon, post #6

Ankieta powina zaczynac sie od kwoty do 500zl



A ankieta na temat X1000 od 5 tyś, kończąc na 15 tyś :)
[#32] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Można by wysłać wyniki ankiety do teamu Natami , złotówki zamienić na euro , tak żeby mogli mieć podgląd ilu ludzi jest zainteresowanych i na ile mogą sobie ludzie pozwolić w naszym kraju.
[#33] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@vegeta, post #32

@Vegeta:

To może od razu zaoferujemy im, że kupimy 100sztuk po 1500zł/szt. :P
[#34] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Leon, post #33

niemal 40 tys euro? To mozna zaczynać robić mały biznes. Generalnie gdyby PPA pośredniczyło /skupiało/ wokół siebie zainteresowanych mogłoby otworzyć sklep na miarę Vesali.

Aż dziwne, że jeszcze na tym [prtalu taki sklep nie działa.....

Wszyscy byliby zadowoleni!
[#35] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@michalmarek77, post #34

Uwierz mi, ale znalazłaby się na pewno garstka takich, którzy skutecznie by zabili taką inicjatywę z być może nawet doprowadzeniem do zamknięcia portalu.
[#36] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@mailman, post #35

Poważnie ? W jaki sposób mogliby wpłynąć na jego zamknięcie ?

Przecież nikt takiego działania nie zabrania - fajne grono fanów /wielu opcji/ przesiaduje na tym portalu i wątpię by oni chcieli taką inicjatywę destrukcyjnie załatwić :)

Spróbujcie! To może być COŚ !
[#37] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@michalmarek77, post #36

Poprzez wysłanie życzliwego pisma do Urzędu Skarbowego na przykład.

Waści pomyślunku nie masz za grosz...
[#38] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@stachu100, post #37

Jeżeli sklep, jako firma, będzie działał zgodnie z prawem ?

Nie mówię tu o jakichś szemranych biznesach, tylko o normalnym sklepie, choćby podobnie jak www.benchmark.pl - tam można na portalu wszystko kupić. A to , że to komputronik to inna sprawa....

Biznesu nie da się prowadzić bez Urzędu Skarbowego - to czy nie lub ststy to inna sprawa:) Bez mozna tylko wałki kręcić :)
[#39] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@michalmarek77, post #38

I właśnie o to chodzi: PPA to NIE sklep.
[#40] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@stachu100, post #39

Wprawdzie parę razy udało się nam skrzyknąć grupę ludzi do kupienia soft'u ale rzeczywiście sklep to niezbyt dobry pomysł. Gdy w grę wchodzą pieniądze a z nimi to kłopot - podatki, ZUS'y srusy, księgowa w takiej czy innej postaci etc, etc, etc. Koszty, koszty, koszty...
[#41] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Tomski, post #40

Gdzie są koszty tam i zysk :) Choć strata także :)

A Poważniej - przecież WSZYSCY polscy amigowcy / w takim czy innym stopniu/ odwiedzają ten portal!

Nikt od razu Krakowa nie zbudował, aczkolwiek, kiedyś ktoś postawił pierwszy krok ku temu celowi :)

Nie będę rozwijał tematu bo to nie mój interes, w każdy razie /IMHO/ ekipa tworząca ten portal mogłaby się zastanowić nad niewykorzystanymi możliwościami.......

[#42] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@HOŁDYS, post #24

Hołdys pewnie by nie kupił Natami, bo trzeba by za nią zapłacić, a klasyki ma w domu już dawno temu zapłacone/znalezione. Ale jakby taką Natami dostał do ręki za darmo, to pewnie by wystawił po cenach "hurtowych" jak legendarna czerwona dioda do A500 i capslock za 69zł.
[#43] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@michalmarek77, post #41

przecież jest efunzine
[#44] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Ciekawe czy dobijemy do 200 głosów :D?
[#45] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@Tomski, post #44

Spokojnie.
[#46] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@snajper, post #45

Ludzie otwórzcie oczy i bądźcie realistami, skoro za 1500 a nawet i mniej można kupić np. netbooka, który spełnia większość podstawowych wymagań posiada matrycę, klawiaturę, baterię, wifi, blutacze i wiele innych, to jaką wartość na rynku ma mieć NATAMI sentymentalną za 2500 ? W tym kraju kariery nie zrobi. Ilu będzie chętnych na gierki typu super frog. Pospolici gracze wolą PlayStation, które można kupić od 1100 zł. i ma o wiele lepsze gry. Jak cena będzie 500 - 700 zł. to jest szansa na jakąś popularność. Przykładem może być Mini-Mig i to samo czeka NATAMI za 2000.

[#47] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@cim, post #46

Pospolici gracze nie mają czego szukać na amigowych portalach. Poza tym nikt nikogo do niczego nie zmusza, więc co Twój post miał na celu? Jeśli nie widzisz różnicy między netbookiem a Natami/Amigą, to nie wiem, jak się tu znalazłeś... BTW, podobny tok myślenia przejawia mój durny brat-pecetowiec linuxowiec (i dlatego mam wstręt do linuxów): "teraz procesory w komórkach mają więcej MHz niż dowolna Amiga". No normalnie żal.

P.S. osobiście wolę wydać jednorazowo 3k na Natami, niż co roku pakować 500pln w samą kartę graficzną.
[#48] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?
Z ankiety wynika, że najprawdopodobniej NatAmi kupi zaledwie kilka osób ;)
[#49] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@snajper, post #47

Rozmówca miał sporo racji....

Osobiście bliżej mi do pospolitego gracza , niż do amigowca. A PPA szczerze uwielbiam. Wielu graczy z amigowymi korzeniami /czyli większość w Polsce/ nadal czuje sentyment do tej maszynki. i to jest spora grupa osób, która prędzej zwróci się w stronę retro gamingu, niż obecnie uzytkownicy komputerów w stronę retro computingu. Redaktorzy polskiej prasy konsolwej to amigowcy z krwi i kości /PSX Extreme - pierwszy numer złożyli na Amidze 500, Neo+/

Posiadaczy PS3 w Polsce jest około 300 tysięcy /kont PSN PL ok pół miliona/. Amiga jako maszyna do gier, stoi ramię w ramię ze SNES'em, MEgaDRive - konolowcy lubią wydawać kasę, i Natami może zwrócić ich uwagę. O tyle to ważne, że posiadając konsole, ma się również i kompa (kompy) więc sprzęt nie stoi na liście zakupów, i można inwestować w gry i niszowe sprzęty :)

Sam gdybym nie miał laptopa/PS3/X360 itp, itd, to Natami była by dopiero któraś w kolei do kupienia.



Obecnie jest druga. Za iPad'em 2 :)

[#50] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@michalmarek77, post #49

No, tyle że skoro rozmówca jako argument przemawiający na większą korzyść z kupna konsoli niż Natami podaje, że "ma o wiele lepsze gry", to to stawia pod dużym znakiem zapytania, co stanowiło o jego uwielbieniu dla Amigi. Poza tym określenie "pospolity gracz" użyte przez niego bardziej przywodzi na myśl dzieciaka, który o istnieniu czegoś poza PC i konsolami ma blade pojęcie, aniżeli człowieka, który wyrósł na Amidze, stąd spostrzeżenie, że "pospolity gracz woli mieć wypasioną konsolę, na której będzie mógł pykać w nowe megahity", przedstawione na portalu amigowym, stawia pod kolejnym znakiem zapytania, czy kolega aby nie pomylił adresu.

A mi z kolei bliżej do Amigowca niż do pospolitego gracza i dlatego Natami jest u mnie na pierwszym miejscu na liście zakupów. I nie mam laptopa, ps3, xboxa, wii ani ipada. Co kto lubi... Ja lubię Amigę, a nie gry, i coś takiego jak konsola mogłoby dla mnie w ogóle nie istnieć.
[#51] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@snajper, post #50

Chciałem tylko dodać, że rozpatrywałem NatAmi pod kątem sprzętu / technologii i wg. mnie nie jest ona warta zbyt wygórowanej ceny. Nie jest też jakąś nowością czy szczytem techniki, nie jest też klasykiem / retro sprzętem. Hej !
[#52] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@cim, post #51

NatAmi (...) Nie jest też (...) szczytem techniki




Uważaj, nie wywołuj 1989 z lasu, bo zaraz przyjdzie i zakłóci Cię na śmierć .
[#53] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@grxmrx, post #48

Dokładnie 8 sztuk

Tak przypomina mi się poprzednia ankieta ("Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości"). Na NatAmi oddało głos wtedy 47 osób (chyba, nie pamiętam dokładnie). W każdym razie porównując tamtą ankietę do tej (na tę chwilę 205 osób czyli 4x więcej) - wniosek jeden:

Większość osób głosujących w tej ankiecie ("Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?") to te "sympatyzujące", ale niezainteresowane zakupem w gruncie rzeczy.
[#54] Re: Ile byłbyś gotów zapłacić za NatAmi (płyta główna +VAT)?

@adam_mierzwa, post #53

Czemu? Zapominasz, że w poprzedniej ankiecie wiele osób skarżyło się, że nie ma wielokrotnego wyboru. Co więcej, wielu z nas posiada nadal przynajmniej jedną Amigę klasyczną i musi się liczyć z jej padem. NatAmi za mniej niż 1000 zł jest pewną formą "zabezpieczenia" na taki wypadek - nawet dla osoby, która nie zamierza traktować jej jako swojego "głównego" amikomputera.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem