Komentarze do artykułu: PSP UAE – czyli Amiga Portable

[#1] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable
Hmmm... A ktoś próbował WB/protrackera i demka załączać? :>
[#2] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable

@Kokos, post #1

Jest napisane, że WB działa. Demek na A500 ani obrazu dysku z PT nie mam. Poza tym po co mi demka na przenośnej konsoli? A PT bez normalnej klawiatury to raczej się używać nie da (z wirtualną niespecjalnie wygodnie by było).
[#3] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable

@GumBoy, post #2

Spokojnie. :) Ja nic złego na myśli nie miałem. Luzik! :D Pytam tylko z ciekawości jak daje sobie rade PSP-UAE w innych kategoriach. Np odtwarzanie demek czy modułów (fakt, taki Eagle Player byłby lepszy do tego niż ProTracker ;) ). Pozdro&FajnyArt. :)
[#4] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable

@Kokos, post #3

Wiem, że nic złego na myśli nie miałeś. Przecież wcale się nie oburzyłem. Zważywszy, że czasem warto wyłaczyć dźwięk aby przyspieszyć emulację, to raczej nie przyszły mi do głowy wykorzystanie sprzętu do słuchania muzy. Zresztą zawsze można moduły do MP3 przerobić i słuchać ich w tej formie (odtwarzanie MP3, to jedna z multimedialnych funkcji PSP), zamiast zapuszczać emulator. Można też w ostateczności postawić W95 pod DosBoxem i pod WinAmpem moduły bez konwersji żadnej chodzą.
[#5] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable
jeny, kupie sobie i bede mogl rysowac w pociagu/autobusie ;)
[#6] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable
Spokojnie, to dopiero pierwszy port UAE na PSP i w dodatku w bardzo wczesnej wersji! Na pewno sytuacja będzie podobna jak z Xboxem - zaczęło się od nieśmiałych i średnio udanych portów opensource'owych emulatorów, a skończyło na tym że Xbox jest obecnie najpopularniejszym sprzętem do emulacji czegokolwiek a porty windowsowych emulatorów na konsoli przerastają niekiedy oryginały pod względem funkcjonalności i wygody użytkowania (tak jest w tej chwili np. z emu Amisi)!

Ale wracajć do tematu - jeśli chodzi o PSP i emulację Amigi to należy zwrócić uwagę na to, że:

- ekran ma rozdzielczość 480 x 272 i proporcje 16:9. Standardowe 320x256/200 można więc uzyskać bez skalowania i nawet można "zemulować" overscan, ale po bokach zostanie jeszcze miejsce (można wykorzystać na dodatkowe bajery typu diody od stacji dysków). Natomiast rozdzielczości "HiResowe" już trzeba skalować, aczkolwiek wydaje mi się że PSP potrafi sprzętowo realizować różne typy filtrowania więc skalowanie i wygładzanie obrazu może się odbywać bez obciążenia całego systemu. Oczywiście na tym etapie rozwoju emulatora nie ma jeszcze o czym mówić...

- Zużycie baterii w PSP zależy w głównej mierze od szybkości pracy głównego procesora, z tego względu mało która gra obecnie wykorzystuje 100% mocy konsolki a w przypadku emulacji Amigi procesor pracuje wręcz z wyższą niż nominalna prędkością!

- brak ekranu dotykowego, który byłby w przypadku emu Amigi bardzo fajnym dodatkiem :)

Ogólnie jeśli ktoś ma zamiar kupować PSP TYLKO po to aby emulować Amigę to równie dobrze może nabyć za mniejsze pieniądze jakiegoś szybkiego PocketPC. Ale PSP generalnie wymiata (w temacie współczesnych gier, jako player filmów i muzyki (np. modów!) i jako sprzęt 'scenowy' szczególnie do emulacji i WYGODNEGO GRANIA w stare gierki pod emulatorami) i stwierdzi to każdy, kto sprzęt miał w rękach. ;)



Pozdrawiam.

[#7] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable

@galu, post #6

Czy wymiata w temacie współczesnych gier - odrobinkę bym polemizował, to w końcu jest minikonsola. ;) Nic nie zastąpi dużego ekranu, i porządnego nagłośnienia. :) Nawet w sytuacji podpięcia słuchawek do tego urządzonka. PSP za to ma ten atut, iż można ją wziąść gdzie tylko się chce...
[#8] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable

@MinisterQ, post #7

Minikonsola, ale możliwościami graficznymi prawie dorównuje PS2. Z dźwiękiem też sobie nieźle radzi, choć na wbudowanych głośniczkach, jak nietrudno się domyślić, cudów nie ma (na słuchawkach już zupełnie inna bajka). Ekran może i mały, ale za to panoramiczny i naprawdę solidnej jakości. Wiadomo, że to nie to co granie na płaskich 21". Oba te aspekty da się załatwić podłączając PSP do TV i nagłośnienia, ale obraz w rozdzielczości PSP niespecjalnie wygląda na TV (a już na pewno nie tak jak na LCD). Nie po to jednak kupuje się przenośną konsolę, żeby ją do stacjonarnego sprzętu podłączać.

I zapewniam, że gry na PSP, to pełnowartościowe i solidnie wykonane produkty. To nie są jakieś dwuwymiarowe konwersje hitów z dużych konsol (które z oryginałem nie mają nic poza tytułem wspólnego), albo kolejne japońskie RPG. To naprawdę solidne produkty, w które niejedna osoba będzie grać w domu w fotelu, zamiast włączyć sobie stacjonarny sprzęt i grać w "duże" gry.
[#9] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable

@galu, post #6

Ogólnie jeśli ktoś ma zamiar kupować PSP TYLKO po to aby emulować Amigę




To chyba by na głowę musiał najpierw upaść :)



to równie dobrze może nabyć za mniejsze pieniądze jakiegoś szybkiego PocketPC.




Jak najbardziej. Jednak jeśli chodzi o funkcje multimedialne i rozrywkowe, to PocketPC zostaje daleko z tyłu.

Będzie jeszcze w blokach startowych, podczas gdy PSP pierwsze okrążenie zamykać będzie :)



Ale PSP generalnie wymiata (w temacie współczesnych gier, jako player filmów i muzyki (np. modów!) i jako sprzęt 'scenowy'




Z tym sprzętem scenowym to Sony walczy jak może :)

A emulatorów jest na to zaiste wysyp przeogromny i wszystko coraz bardziej do przodu idzie. Ostanio emulator Apple się pojawił nawet.



szczególnie do emulacji i WYGODNEGO GRANIA w stare gierki pod emulatorami) i stwierdzi to każdy, kto sprzęt miał w rękach.




Moim zdaniem, to szczególnie nadaje się owszem do grania, ale nie w stare gierki :)

Szczególnie wyśmienicie, to gra się w tytuły dla PSP od początku pisane, choć emulatory to naprawdę przednia zabawa. Zwłaszcza w obliczu cen gier na PSP :)

[#10] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable

@nelson, post #5

To akurat nie jest najlepszy pomysł. Zwłaszcza, jeśli chcesz kupić PSP tylko w tym celu.
[#11] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable
Superfrog w pociągu. Yay... ;]
[#12] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable
komputer z dostępem do slotów USB i sterownikami umożliwiającymi odczyt i zapis danych na karcie PSP (nie testowano pod AmigaOS, choć prawdopodobnie nie powinno być problemów).



Jak właśnie przeczytałem w tym wątku na MorphZone PSP bez problemów działa (jest wykrywane jako massstorage i można np. kopiować pliki na konsolkę) z Poseidonem na MorphOS-ie (czyli pewnie na Amigach klasycznych również zadziała). Nie sądze by były jakiekolwiek problemy również z AmigaOS4, z resztą jest nawet port programu pspsort dla mosa, aos3 i aos4.
[#13] Re: PSP UAE – czyli Amiga Portable

@grxmrx, post #12

potwierdzam, psp dziala bez problemu z morphosem.

btw. ten komentarz zostal napisany z psp. :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem