Komentarze do artykułu: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

[#1] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy
Mam pytanie: czy ktoś gra/grał/ma zamiar grać w te mapy?? Bo mam wątpliwośći czy robić kolejne a zapewniam żę to cała masa roboty jest z tymi mapami a i pomysły mi się już kończą (jakby ktoś zrobił jakąś mapkę to chętnie przyjmę:)
[#2] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Orson, post #1

Ja grałem. Nawet daleko zaszedłem i czekam na kolejne. Sam moje własne Wam wysyłałem (konkretnie to chyba Korniemu).
[#3] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #2

Orson widział te mapy. Powiedział, że trzeba poprawić :P
[#4] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Korni, post #3

To niech poprawi :P Ja się nie pogniewam.
[#5] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #4

Miło, że komuś się chce robić te mapy, nawet mi się nie chce. Jak przygotuje sobie system pod EUAE, to może coś jeszcze skrobnę. Narazie tylko poprawiłem instaler, ale już nawet nie pamiętam co dokładnie :)
[#6] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #2

Stare mapy poprawiłem, nowe mapy zrobiłem. Myślę, że na Boże Narodzenie Wyślę ci całą gotową kampanę (72 mapy, obecnie mam ich ponad 30)

Swoją drogą:

Zmieniłem sporo grafik w CF (zarówno Sprity z ludzikami, pojazdami, obiektami [ oraz więcej KRWI !] jak i grafiki w RAWie) i mam w związku z tym pytanie: czy zamieszczenie tych zmienionych grafik w nowej wersji CFNC (cannon fodder new campaign) będzie możliwe?

Dodatkowo planuję dodać Intro w Scali którego wykonaniem ma się zająć Korni.



Jeszcze jedno: mapa, którą podesłałeś jest przeróbką mojej pierwszej mapy (mapm1.map) nawet został jeden błąd którego wtedy zapomniałem usunąć:)



Ostatnio brakuje mi pomysłów na mapy, czasem biorę nawet "tygryska" (takie stare komunistyczne książeczki o drugiej wojnie )i zyskuję kilka pomysłów które natychmiest przelewam na nowe mapki :)



Jestem też ciekaw, czy znajdzie się jakiś leszcz, które pobierze te mapy z Aminetu i przypisze jako własne:( obawiam się tego, ale cóż, mam nadzieję, że wśród Amigowców nie ma takich podłych ludzi.



I kolejna rzecz: przeszedłeś wszystkie?? Jeśli tak to czy nie były przypadkiem za łatwe??
[#7] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Orson, post #6

Stare mapy poprawiłem, nowe mapy zrobiłem. Myślę, że na Boże Narodzenie Wyślę ci całą gotową kampanę (72 mapy, obecnie mam ich ponad 30)



Wszyscy czekamy ;)



Zmieniłem sporo grafik w CF (zarówno Sprity z ludzikami, pojazdami, obiektami [ oraz więcej KRWI !] jak i grafiki w RAWie) i mam w związku z tym pytanie: czy zamieszczenie tych zmienionych grafik w nowej wersji CFNC (cannon fodder new campaign) będzie możliwe?



Jeżeli nie ma ingerencji w plik wykonywalny, który nie będzie publikowany, to tak.



I kolejna rzecz: przeszedłeś wszystkie?? Jeśli tak to czy nie były przypadkiem za łatwe??



Doszedłem do misji siódmej (nie pamiętam, która to mapa). Z niektórymi trzeba było się trochę pomęczyć, więc łatwe nie są.
[#8] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #7

Doszedłem do misji siódmej (nie pamiętam, która to mapa). Z niektórymi trzeba było się trochę pomęczyć, więc łatwe nie są.



Poprawka - jestem w ósmej ;)
[#9] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Orson, post #6

Doszedłem do 10 misji. Pierwsza faza. Tam jest chyba jakiś błąd, bo działem nie mogę zniszczyć drzwi.
[#10] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #9

Możesz podesłać sejwa? Będzie szybciej ;)
[#11] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #9

Można zniszczyć drzwi działem. Strzelaj oporowo, dopóki nie wylecą :)
[#12] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Korni, post #11

Czyli jak? Wlazłem do działa, ładowałem w te drzwi i nic.
[#13] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #12

Widocznie za krótko, spróbuj dłużej.
[#14] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Korni, post #13

1. Faktycznie, jest w tej misji BUG, którego zreszytą poprawiłem.

W wersji, którą masz, trzeba uderzyć te drzwi 50 razy, w poprawionej tylko raz.



2. Pliku exe ani żadnych plików tego pokroju nie modyfikowałem, zmianom uległy tylko RAWy i IFFy (mam wersję WHD, w której Większość RAWów jest przekonwertowana na IFF i prawdopodobnie najnowsza wersja CFNC będzie WYMAGAĆ takiej wersji CF)



3. Niestety, ale kilka(naście) nowych misji, które zrobiłem jakiś czas temu uległy zagładzie, gdy HDD Caviar 2850 uległ destrukcji wskutek błędnemu zlutowaniu kabla zasilającego



4. W związku z tym premiera może się opóźnić, choć nadal robię i przede wszystkim poprawiam poprzednie mapy



5. Razem z misjami do CF JEDNOCZEŚNIE będzie miała miejsce premiera KOMPLETNIE zrobionej kampanii do HIRED GUNS oraz CAŁKOWICIE NOWYCH KAMPANII do DUNE2 dla wszystkich trzech ras (tu może być problem, gdyż robienie map CEDem zajmuje niezwykle dużo czasu). NIedługo po tym wyjdą moje Mapy do Extreme Racing 2.1. JAk wyrobię sie z tym do Nwoego Roku to będzie dobrze (pracuję non-stop od piątkowego popołudnia do Niedzieli wieczorem...)

[#15] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Orson, post #14

Przypomniałeś mi o poprzedniej edycji twoich map do Dune2... Nadchodzą Święta, więc spróbuję je przejść ;).
[#16] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Orson, post #14

1. Faktycznie, jest w tej misji BUG, którego zreszytą poprawiłem.
W wersji, którą masz, trzeba uderzyć te drzwi 50 razy, w poprawionej tylko raz.



Tyle cierpliwości nie miałem. Spróbuję.



2. Pliku exe ani żadnych plików tego pokroju nie modyfikowałem, zmianom uległy tylko RAWy i IFFy (mam wersję WHD, w której Większość RAWów jest przekonwertowana na IFF i prawdopodobnie najnowsza wersja CFNC będzie WYMAGAĆ takiej wersji CF)


To nie jest dobry pomysł. Warto, aby installer do dodatkowych misji sam proponował stworzenie kopii bezpieczeństwa zainstalowanej gry oraz kopiował/podmieniał stosowne pliki.



Co do reszty - czekamy.
[#17] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #16

OK, dało się rozwalić drzwi. Ale piąta faza misji 10. to już lekkie przegięcie. Trzeba być super szczęściarzem. Ja bym w niej coś dodał jako ułatwienie (helikopter chociażby lub rakiety kierowane).
[#18] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #17

Każdą misję da się przejść. Ale dobra. NIe będe cham, może coś dorzucę...



Co do reszty, oto aktualny stan (procentowo):



Cannon Fodder: Cały czas poprawiam stare mapy ( wreszcie mam trochę czasu na to w wakacje), od czasu do czasu zrobię coś nowego ( gotowe ok. 60% całej kampanii)



Hired Guns: gotowe około 70% kampanii



Dune2: gotowe 100% kampanii dla Atrydów, 40% kampanii dla Ordosów, 15% Harkonnenów



Extreme Racing: kilka pojedynczych tras, głównie deathmatch



Prawdopodobnie jednak to wszystko wyjdzie pojedynczo, wpierw Dune2 i Hired Guns, później CF i Extreme Racing.
[#19] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Orson, post #18

Aha, do archiwum z mapami dorzucę też poradniki do Cannon Fodder, Dune2 i Hired Guns.



I jeszcze jedno- nie każdą misję z ostatnio opublikowanej edycji da się przejść.. ostatnia z nich ma BUG, ale dodam na samousprawiedliwienie nie moją winą jest jego istnienie.
[#20] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Orson, post #19

Zamiast nęcić, to byś coś podrzucił ;)
[#21] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #20

Doszedłem do misji 17. To jest nie do przejścia. Nie ma siły, aby dojść do czołgu i ocalić mosty, po których ten ma przejechać. Kolejna mapa z błędem?
[#22] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #21

Czołg może przejechać po zniszczonym moście. badumtss

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 01:15:03 przez Korni
[#23] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Korni, post #22

No to muszę jeszcze potrenować.
[#24] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@Korni, post #22

Dotarłem do 22 misji, faza 2 - "Airfield". Masakra! ;)
[#25] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #24

O jakich wy mapach rozmawiacie?

Cannon Fodder New Campaign? Czy jakiś innych?
[#26] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@beniamin-gt, post #25

O tych, które komentujemy ;) Czyli New Campaign.
[#27] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #26

Z tego, co piszecie wynika, że użytkownicy o ksywkach Orson i Korni są odpowiedzialni za zaprojektowanie tych map.
[#28] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@beniamin-gt, post #27

[#29] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@mailman, post #28

Czyli podsumujmy. Panowie, którzy bardziej są znani pod swoimi ksywkami, niż nazwiskami zaczęli projektować dodatkowe mapy do CF, których najpierw było 12, potem 32, a na końcu 72 i ta ostatnia zbiorcza wersja została nazwana Cannon Fodder New Campaign.

Jednym słowem Sensible nie ma nic wspólnego z tymi mapami.
[#30] Re: Cannon Fodder - dodatkowe mapy

@beniamin-gt, post #29

Na wszystkie pytania odpowiedź brzmi - TAK. Jest nawet specjalna strona tego projektu. Szczegóły w Strefie gier -> Hostowane
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem