Komentarze do artykułu: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie

[#1] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie
KAPITALNY POMYSŁ!!!! :)



Myślę o zaadoptowaniu tego to programowego wyłączenia Pegaza... Co prawda jest kilka rozwiązań, ale każde ma jakieś "ale"...



Pozdrawiam!! :)

[#2] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie

@quantor, post #1

Jakby cos to moze moge doradzic?!
[#3] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie

@11MASTEr, post #2

Mały OT - nie wiesz może jaką moc pobiera płyta A1200 + blizzardIV? Mam zasilacz 25W (5V 3A, 12V 0,5A), A1200, Blizzarda IV z FPU i dysk 3,5 ". Cosik mi siem zdaje że zasilacz pracuje na granicy możliwości .
[#4] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie
Witam!



Czy zwarcie przewodu PS_ON z masą może być na stałe?

Tzn. czy musi to być impuls, czy jednak można te sygnały zewrzeć przełącznikiem? A po zakonczeniu zabawy rozewrzeć?
[#5] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie

@cichym, post #4

Hmmm, nie wiem jak to jest w niektórych zasilaczach, ale w moim akurat przytrzymanie powera (czyli zwarcie PS_ON) przez 5 sekund od razu wyłącza kompa...innymi słowy pojedynczy impuls włącza kompa, kolejny impuls powoduje zamknięcie systemu i wyłączenie kompa (jeśli oczywiście ma się odpowiedni system, AOS niestety w ten sposób nie odpowie), natomiast dłuższe przytrzymanie zwartego PS_ON powoduje totalne odłączenie głównego zasilania. Dlatego raczej najlepiej zastosować się do rad zawartych w artykule.
[#6] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie

@abcdef, post #5

a czy ktos moze zapodac link do przerobki zasilacza AT ?
[#7] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie

@cichym, post #4

Moim zdaniem może. Miałem kiedyś problem z starym P3/550, które miało chodzić jako serwer. Problem polegał na tym, że komp nie wstawał sam po zaniku i powrocie zasilania. BIOS był chyba jeszcze za stary i nie można było tego tam ustawić. Podłączenie PS_ON na stałe z masą rozwiązało problem.
[#8] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Oczywiscie, ze moze - nawet powinno by PSU dzialal :)
[#9] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie

@abcdef, post #5

Przytrzymanie Powera, a zwarcie ps_on to 2 rozne sprawy. Taka koniecznosc kilusekundowego przytrzymania klawisza czy np. 5-cio ktorne jego wcisniecie to tylko funkcja biosu nic wiecej taki ficzerek. Aby zasilacz dzialal PS_ON jest caly czas podlaczony z masa.
[#10] Re: Zasilacze ATX i Amiga - następne rozwiązanie
Właśnie poskładałem AMI ATX i zaprogramowałem tym zaktualizowanym wsadem i wygląda, że wszystko OK. Jak na pierwsze PCB jakie wytrawiłem i pierwszy zaprogramowany mikrokontroler, projekt oceniam na łatwy do wykonania (o ile mamy programator).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem