Komentarze do artykułu: Obudowa D-Box

[#1] Re: Obudowa D-Box
Miło się czyta, ale jak z jakością blachy? Nie wygina się, jest ładnie zaokrąglona na krawędziach?



Cena faktycznie zaporowa. No, a design.. cóż, zdecydowanie nie przypadł mi do gustu :)
[#2] Re: Obudowa D-Box
lol!!! 1000zl za sama obudowe Nie lepiej kupic PC z WinUAE? ;)
[#3] Re: Obudowa D-Box
"lecz nie dla każdego cena obudowy może okazać się normalną."



Bo ta cena to jaja jakieś...
[#4] Re: Obudowa D-Box

@Jacques, post #3

1000zl? Lekka przesada...
[#5] Re: Obudowa D-Box

@Lorak, post #2

Powiedzmy, ze tych tysiecy mialem dwa i kupilem to i to ;)
[#6] Re: Obudowa D-Box
Jak juz napisalem: to Tracer za 100 zl z zasilaczem, a zasilacz taki ze strach cokolwiek do niego podlaczyc.
[#7] Re: Obudowa D-Box
1) Nie jesteś jedynym użytkownikiem D-Boxa w Polsce. Ja też mam (i kupiłem wcześniej, bo w marcu czy na początku kwietnia 2006). :)

2) Ja kupowałem osobiście w Elboxie w Krakowie - zapłaciłem coś koło 800 PLN. Ale to i tak drogo. :(

3) Zasilacz marny - lepiej wymienić na coś porządnego i cichego. Mogliby sprzedawać wersję bez zasiłki.

4) Wadą jest brak chłodzenia w miejscu gdzie najwięcej ciepła generują Amigowe karty turbo. Można sobie z tym poradzić wycinając otwór w bocznej ściance (prawej - patrząc od przodu) i montując tam wentyla (60 mm) i grilla. Patent przetestowany - jak się dobrze wymierzy to pasuje idealnie. Sądząc po ciepłocie powietrza jakie wydmuchuje, ma to sens (karta: Blizzard 1260).

5) Kolejna wada to brak możliwości zdjęcia górnej ścianki. Przez to by wymienić kartę turbo trzeba właściwie całkowicie rozkręcić całość (łącznie z zasilaczem!). Być może da się to ominąć wybijając parę nitów i zastępując je śrubami, ale tego jeszcze w praktyce nie przetestowałem.

6) U mnie włącznik zasilania działa bez zarzutu. Mam jednak Mediatora SX i nie muszę korzystać z przejściówek. Może wina leży po stronie przejściówki?

7) To jest dioda HDD (czerwona)! Jeśli u Ciebie nie działa to może coś źle podłączyłeś.

8) Interfejs klawiatury działa po włączeniu dopiero od drugiego wciśnięcia klawisza. Być może jest to związane z tym, że jest "wielosystemowy" i przy pierwszym wciśnięciu rozpoznaje protokół. Sama klawiatura PS/2 (konkretnie to taka od A1200 włożona do obudowy na klawiaturę z kompletu Infinitiv) działa jednak od drugiego wciśnięcia klawisza bez zarzutu.



I to by było na tyle.



Pozdrawiam!



Łukasz C./Wrocław
[#8] Re: Obudowa D-Box
Ceny Elboxu od zawsze były dostosowane głównie do kieszeni Niemców i Brytyjczyków. Twierdzenie, że obudowy Elboxu to to samo co obudowy do PC za 200zł jest sporym nadużyciem. Osobiście mam E/Boxa i udało mi się kiedyś znaleźć jej pecetowy odpowiednik ale poza wyglądem panelu frontowego nic więcej je nie łączyło. E/Box ma stelaż z tylnią blachą i chassis dostosowane go Amigi a nie PC, do tego interfejs zasilania i klawiatury. To jest produkcja małoseryjna, jak na standardy PC to wręcz jednostkowa stąd cena musi być dużo wyższa. Jak ktoś chce może sobie kupić obudowę PC i później ciąć, spawać (o ile da radę tak cienkie blachy) lub nitować oraz kombinować z klawiszami i zasilaniem. Da się, ale to nie to samo co gotowe rozwiązanie prawda?

Inna kwestia, że za tą cenę zasilacze mogliby faktycznie dawać lepsze. Poza tym na potrzeby Amigi lepszym rozwiązaniem wydają się obudowy z zasilaczem położonym poniżej płyty głównej.
[#9] Re: Obudowa D-Box

@Torin, post #8

1000 zł za obudowę do PC to jest kosmos, gdzie obudowa waży blisko 20kg, a co dopiero do amigi ta obudowa która jest co najwyżej "taka sobie".
Widzę że wszyscy chcą się na tym dorobić a to nie tędy droga.

Sądzę że przeróbka tylnej ścianki była by kilka razy tańsza nawet jak by firma wycinała laserem wszystkie otwory!
[#10] Re: Obudowa D-Box

@11111olo, post #9

Lepiej mieć coś amigowego i wspierać firmy amigowe pomysł
Chodzi o kasę? pomysł
Pierdnyknij nadgodziny, albo się wstrzymaj z kupnem na jakiś czas, albo sobie pożycz pomysł

Ja lata temu, za obudąwę elboxa dałem prawie całą moją pierwszą wypłatę :D

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 15:16:07 przez parallax
[#11] Re: Obudowa D-Box

@parallax, post #10

To nie wspieranie żadnych firm amigowych tylko nabijanie kabzy sprzedawcom.
[#12] Re: Obudowa D-Box

@11111olo, post #11

Gdzie nie kupisz coś, to nabijasz pomysł
A masz już wyjaśnione czemu jest drożej pomysł
[#13] Re: Obudowa D-Box

@parallax, post #12

Obudowa jest taka droga bo sprzedawca ręcznie hebluje pilnikiem sloty PCI ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem