Komentarze do artykułu: Chłodzenie AGA-nieszki

[#1] Re: Chłodzenie AGA-nieszki
Może to zależy od wersji układu, ale moja Alice siedzi w desktopie i żadnych pasów nie wyświetla. Pracuję od bardzo dawna w DBLPalu (704x512, 31 khz, 59 hz).
[#2] Re: Chłodzenie AGA-nieszki
Kocham Cie :D ;*
[#3] Re: Chłodzenie AGA-nieszki
Niezły ten artek. Metoda z klejem jest niezła, ale ja na nią za leniwy jestem (mieszanie 2 składników, pilnowanie proporcji - ble) dlatego używam termoprzewodzącej, dwustronnej taśmy samoprzylepnej 3M. Przewodność termiczna wyższa niż kleju i nie trzeba bać się o zwarcia. Przyklejone nią radiatory trzymają się już ponad rok.
[#4] Re: Chłodzenie AGA-nieszki
Problem z przegrzewaniem zależy od wersji układu. Ja nigdy go nie spotkałem nawet w desktopie.

Inna sprawa jest drobna nieścisłość w artykule, autor pisze "układ AGA" nie jest to do końca poprawne określenie ponieważ zarówno OCS, ECS czy AGA to zestaw układów specjalizowanych czyli zakłada radiator tylko na Alice a nie na cały zestaw AGA.
[#5] Re: Chłodzenie AGA-nieszki

@Kiv_Master, post #4

autor pisze "układ AGA" nie jest to do końca poprawne określenie ponieważ zarówno OCS, ECS czy AGA to [b]zestaw układów specjalizowanych czyli zakłada radiator tylko na Alice a nie na cały zestaw AGA.[/b]





Zgadza się





Problem z przegrzewaniem zależy od wersji układu





Problem występuje głównie z Amigami wyposażonymi w kartę PPC





Benedykt
[#6] Re: Chłodzenie AGA-nieszki

@aga192, post #2

Ten artykuł dedykuje mojej CUDOWNEJ DZIEWCZYNIE Aguśi





I LOVE YOU BEBAY :*











Benedykt
[#7] Re: Chłodzenie AGA-nieszki
Witam,



Bardziej eleganckim (i nie permamentnym) rozwiazaniem od kleju sa dwustronne tasmy termoprzewodzace (3M i Scotch).
[#8] Re: Chłodzenie AGA-nieszki

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

A ja mogę Was kochać? :(
[#9] Re: Chłodzenie AGA-nieszki
Miałem dokładnie to samo :)



Tyle że ja po prostu przystawiłem wielkiego coolera wyjętego z pecetowego zasilacza i przystawiłem do układu :D



I nie do tego po prawej, ale tego zaraz nad PCMCIA. I po problemie :)
[#10] Re: Chłodzenie AGA-nieszki
Tam niema romu?? Dlaczego
[#11] Re: Chłodzenie AGA-nieszki

@arti4-92, post #10

P.S. Wylutowana podstawka xD
[#12] Re: Chłodzenie AGA-nieszki

@arti4-92, post #11

Dzieciaku, znowu pracujesz na bana... ;)
[#13] Re: Chłodzenie AGA-nieszki

@szuler, post #12

Wszystko się zgadza miałem taki problem z m1438 w rozdziałkach wymagających 30kHz teraz problem minął :)
[#14] Re: Chłodzenie AGA-nieszki

@miro_78, post #13

U mnie też były dziwne sytuacje. Krzaki na ekranie i zawiechy.
Gdy nakleiłem niskoprofilowy radiator to problem znikł. ze 2 lata już śmiga bez problemu.
Alice faktycznie się bardzo grzeje bez radiatora. Ja się oparzyłem ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem