Komentarze do artykułu: Elbox Fast ATA 4000 MK-V

[#1] Re: Elbox Fast ATA 4000 MK-V
Mam ten kontroler w wersji jeszcze MKII w A4000 . Świetna sprawa.

Nie żałuję, że go wtedy kupiłem. Z tą różnicą, że ja nie muszę dzielić dysk bo używam PFS.
[#2] Re: Elbox Fast ATA 4000 MK-V
szkoda ze nie ma testu na mocniejszej konfiguracji

dla przykladu MK II GOLD z 060/50 wyciaga 10.6 MB/S

Jak na A1200 jest to przyzwoity transfer..tym bardziej ze pliki Amigowskie maja srednio do 1 MB objetosci ..
[#3] Re: Elbox Fast ATA 4000 MK-V
Jako uzupełnienie artykułu dodam że Amiga 4000(na pewno wersja D) obsługuje też PIO2 (max 8.3MB/s). Należy wymienić jednak 2 układy GAL na płycie głównej. Transfer praktyczny w trybie PIO2 wynosi od 2MB/s przy A3640, do około 4.1MB/s przy kartach Cyberstorm MC68060.
1
[#4] Re: Elbox Fast ATA 4000 MK-V

@tom256, post #3

karta wyciąga na mojej Amidze 4000 z A3640 na PIO5 5.2mb/s co uwazam za wynik swietny jak na zabytkowy komputer , system 3.9 przy tej karcie z fastata i zorram 128 doslownie szaleje czego mozna wiecej chciec :)?? karta mimo to ma jedna ogromną jak dla mnie wade obciąza fizycznie złącze zorro powinny byc troszke dluzsza zeby ladnie wisiala na sankach a nie na samym zlaczu zorro
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem