Komentarze do artykułu: Philips CM8833-II

[#1] Re: Philips CM8833-II
Bardzo fajna recenzja. Nie mogę się zgodzić tylko ze stwierdzeniem, iż scandoubler nie zapewni takiej jakości obrazu jak stareńki Philips. Oczywiście wiele zależy od użytego scandoublera i monitora. Scandoublery produkowane w połowie lat 90 faktycznie często obniżały jakość obrazu (zwłaszcza te zewnętrzne). Jednak dzisiejsze konstrukcje, takie jak Indivision radzą sobie doskonale - nie powodują obniżenia jakości obrazu. Tryby PAL są idealnie wyraźne - na tyle na ile monitor analogowy może coś robić idealnie ;). Pozwalają też na wykorzystanie trybów Super Hi-Res, które są praktycznie bezużyteczne na monitorze PAL. Na nowoczesnym monitorze CRT (przynajmniej 17") ze scandoublerem Indivision ECS można z nich wygodnie korzystać.

[#2] Re: Philips CM8833-II
dodal bym ze monitor moze pracowac w lepszym trybie ECS - euro36 mniejszy interlace 656x400x256 (moj CBM 1084S radzil sobie wysmienicie !)
[#3] Re: Philips CM8833-II

@strim, post #1

Dzięki za info. Pisząc recenzję porównywałem monitor do SD firmy ELBOX.



pzdr
[#4] Re: Philips CM8833-II
"(...) ani złącze scart nie zapewni takiego obrazu." Jak to nie zapewni? Przecież do SCART można mieć tak samo doprowadzone RGB z Amigi, jakość zależy jaki monitor/TV jest odbiornikiem.
[#5] Re: Philips CM8833-II
a ja sobie cenie koniec epoki kineskopowcow. Przeszkadzal mi w nich rozmazany obraz w rogach i na brzegach, szczegolnie na literkach bylo to widac, wypalanie sie kineskopu i drgajacy obraz mimo wyzszych czestotliwosci niz w panelach na ktorych nawet przy 60 hz obraz jest stabilny jak skala.
[#6] Re: Philips CM8833-II
Recenzja przypomniała mi pad trafopowielacza w moim CM8833-II ehh ;p
[#7] Re: Philips CM8833-II
a juz nic

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 22:13:39 przez HanSolo
[#8] Re: Philips CM8833-II
Jesteś pewien że jest to s-video ? Jeżeli jest to rzeczywiście s-video to podłączysz tam wszystko co jest zgodne z tym standardem. Nie tylko Amigę, ale i odtwarzacz DVD i inne. I nie patrz na te khz. Bo równie dobrze to gniazdo może służyć do czego innego.
[#9] Re: Philips CM8833-II
TEST
[#10] Re: Philips CM8833-II
Dziś zdobyłem ten monitor. Jest naprawdę dobry OK
Chyba już jest więcej warty niż te od 100zł na końcu recki
link
[#11] Re: Philips CM8833-II

@Vato, post #10

Gratuluję udanego zakupu!

Sam kupiłem niedawno doskonały monitor Hercules - polecam. Używam go ze wszystkimi swoimi komputerami (tylko z CD32 jest troszkę problem z barwami ze względu na S-VHS). Z Amigą mam niezrównanego MicroViteka, choć i Hercules z nią działa bardzo dobrze przez RGB.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 15:56:45 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem