Komentarze do artykułu: ACA 630

[#1] Re: ACA 630
Świetna recenzja .



Też jestem posiadaczem tej karty, w wersji 30MHz/64 MB. Nie próbowałem jeszcze niczego wsadzać w PCMCIA -- może się orientujesz, czy np. karta sieciowa zadziała, jeśli mam włączoną wewnętrzną stację dysków? Przy jakm ustawieniu stacji objawia się konflikt na PCMCIA?



I małe sprostowanie końcówki artykułu: nie zgodzę się, że sprzedano wszystkie karty w wersji 64 MB jeszcze przed rozpoczęciem dostaw. Jakimś cudem wersję 64 MB miała (hiszpańska) firma ASB Computer. Kupiłem u nich przedostatnią sztukę, dokładnie 3 stycznia 2011. Może jeszcze mają?
[#2] Re: ACA 630

@ppascal, post #1

U mnie konflikt z PCMCIA objawia się tylko jeśli jest obsadzona zworka NoDisk, która wyłącza DF0: lub/i zworka BootSel, która przemapowuje DF1: na DF0:



Konkludując, zawsze ma to związek z brakiem wewnętrznego flopa. Jesli go masz to nie ma problemu.



Co do dostępności kart, to sam producent twierdził w grudniu, że wszystkie karty 30MHz zostały już sprzedane. Być może miał na myśli, że zostały sprzedane resellerom.

[#3] Re: ACA 630
Całkiem fajnie to wygląda. Mogliby pokusić się o turbo do CD32, CDTV. Może następne wersje będą z 040/060. No i recka też niezła.
[#4] Re: ACA 630
Rewelacyjny Artek ! BRAWO DLA AUTORA
[#5] Re: ACA 630

@Ender, post #3

podobno z 40 i 60 nie mialo byc z uwagi na brak procesorow. A co ciekawe ostatnio pokazaly sie wersje karty z uzywanymi procesorami.
[#6] Re: ACA 630

@sand, post #5

Nic nowego ;). Tak kiedyś nawet robiło Phase 5 z Blizzardami 1240.
[#7] Re: ACA 630
Artek nawet niezly. Szkoda tylko ze nie umiesciles jak to w przypadku tego typu produktow jakiegos skrina z SysInfo.

[#8] Re: ACA 630

@Phibrizzo, post #7

[#9] Re: ACA 630
Gdyby kosztowało ze 250zł było by fajnie i miało większy sens. No i jeszcze, żeby zrobili coś z brakiem kości AGA, no ale to już marzenia ekstremalne :)
[#10] Re: ACA 630

@Duracel, post #9

NO i faktycznie, skoro zrobili coś takiego do A600 to niech zrobią do CD32!
[#11] Re: ACA 630

@Duracel, post #9

Zobacz ile procesor kosztuje i pamięci. A jak brakuje AGA to co za problem kupić 1200.
[#12] Re: ACA 630

@sand, post #11

Niby tak, ale popatrz jakie są ceny innych turbo, a na dodatek to turbo do A600 szybko się rozeszło. Nikt nie mówi o milionach egzemplarzy.

A swoją drogą gdyby połączyli siły z Natami Team :)
[#13] Re: ACA 630
ciekawe jak się grzeje to ustrojstwo wewnątrz obudowy A600 :)
[#14] Re: ACA 630
Czy ta karta nie jest już produkowana? Spóźniłem się z zakupem, a teraz zapasy we wszystkich znanych mi sklepach są wyczerpane, brak też informacji odnośnie kolejnej dostawy.
Na stronie Individual Computers widnieje jako dostępna, ale oni aktualizują stronę raz na dwa lata.
[#15] Re: ACA 630

@ash, post #14

Musisz napisać do sklepu lub do Individual Computers. Inaczej uzykasz najwyżej wątpliwej przydatności gdybanie.

Kiedyś Jens wspominał, że ACA630 nie okazała się zbyt dochodowa, więc być może nie jest już dostępna...
[#16] Re: ACA 630

@ash, post #14

Napisz do amigakit powinni jeszcze mieć. Z pcmcia nie ma żadnych problemów. A jeśli chodzi o grzanie się to wydziela sporo ciepła, w obudowie jest mało miejsca więc nic dziwnego. Przydałoby się jakieś wentylatory pozakładac tylko gdzie:)
[#17] Re: ACA 630

@Skiba, post #16

Z pcmcia nie ma żadnych problemów.


To że u Ciebie nie ma, to nie znaczy, że w ogóle ich nie ma (nie wiem czy czytałeś tą recenzję...).

Przydałoby się jakieś wentylatory pozakładac


Nawet producent pisze, żeby nie modyfikować oryginalnego chłodzenia w żaden sposób.
[#18] Re: ACA 630

@Skiba, post #16

Otrzymałem odpowiedź z Amigakit i z Alinea Computer. W obu sklepach nie mają już tych kart na stanie i nie wiedzą kiedy (i czy w ogóle) będzie kolejna dostawa.
Pozostaje mi napisać ponownie do Jensa, ale nie spodziewam się odpowiedzi.
[#19] Re: ACA 630

@strim, post #15

Dostałem dzisiaj odpowiedź od Jensa - zapasy ACA630 zostały całkowicie wyczerpane i nie przewidują uruchomienia dalszej produkcji tego akceleratora. :(
[#20] Re: ACA 630

@strim, post #17

Nawet producent pisze, żeby nie modyfikować oryginalnego chłodzenia w żaden sposób.

myslałem raczej o takim chłodzeniu
tekst pod linkiem

To że u Ciebie nie ma, to nie znaczy, że w ogóle ich nie ma (nie wiem czy czytałeś tą recenzję...).

czytałem recenzje, pisze o mojej Amidze z normalnym konfigiem bez cudowania z df0
[#21] Re: ACA 630

@ash, post #19

Pozostaje tylk rynek wtórny. Zaglądaj na amibay.com
Sporo się tam sprzedaje sprzętu retro.
Ostatnia ACA630 z 9 lutego 2012.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem