Komentowana treść: ACA-1231 już w Vesalii
[#1] Re: ACA-1231 już w Vesalii
cena prawie jak aktualna Blizzarda IV :) natomiast podoba mi sie że jest tak mała i idealnie pasuje do desktopa :)
[#2] Re: ACA-1231 już w Vesalii
Karta zamówiona :)
[#3] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@grxmrx, post #2

Ooo jak coś czekam na opisa ;))
[#4] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@Drako^lM, post #3

Jak tylko skompletuje drugą A1200 i będę wiedział jak opisać cokolwiek więcej poza wyglądem i wstawieniem screenshota z benchmarkami ;) Być może kto inny będzie lepszy w tej roli.
[#5] Re: ACA-1231 już w Vesalii
Tak się właśnie zastanawiam, bo jedną Amigę mam dopaloną, tylko zastanawiam się co zrobić z drugą? W sumie nowy sprzęt za niecałe 800 zł (plus wysyłka).
[#6] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@grxmrx, post #4

Hej, a może byś zapuścił testy Benoit, DigiRoller i ewentualnie AmigaMARK i podesłał do mnie lub Recedenta wyniki, to zamieściłbym je tu. Na stronie znajdują się opisy jak wykonać testy Za wyjątkiem AmigaMARK). Aha - w przypadku AM pierwsze testy trwają strasznie dłuuuuugo, momentami wydaje się, że benchmark się zawiesił.
[#7] Re: ACA-1231 już w Vesalii
Może ktoś będzie się orientował jak jest z tą kartą.
Na stronie jest napisane, że dla Kicka 3.0 wymagany jest jakiś program aby dodać pamięć.
Czy po resecie będzie widoczna pamięć fast jakbym chciał np. wgrać grę NDOS?
[#8] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@APC74, post #6

Wszystko super- tylko to FPU, jednak szkoda że nie ma, aczkolwiek gdyby EURO trochę potaniało to śmiało można się zastanawiać! OK
[#9] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@BULI, post #8

No właśnie. Nie ma koprocesora i nawet gniazda dla niego nie ma i jak na taką cenę to jest to porażka. Chociaż gniazdo by do koprocesora zamontowali.
[#10] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@gilban, post #9

Cena jest bardzo dobra. JA ostatnio Blizzarda sprzedałem za 760 pln. Tutaj masz nówkę sztukę kartę. Fpu? Po co Ci fpu w 030? do mp3, quake? Chcesz fpu kup 040. Sprzęt jest dedykowany do whdload a tam fpu jest zbędne poza paroma wyjątkami.


Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

dzisiaj moze jest zbedny, moze, choc wiele nowych dem moze fpu wymagac?, ale w czasach Blizzarda to byl duzy atut ktorego walory byly widoczne natychmiast po zapuszczeniu jakis obliczen.
[#12] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@gx, post #11

Jakoś nie widzę nowych dem pisanych z myślą o 030+fpu Raczej albo mocniejsze konfigi albo a500. FPU to na pewno atut ale w tym wypadku konstruktor słusznie zauważył, że zbędny.


Benedykt Dziubałtowski
[#13] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

to samo mozna powiedziec o 030 bez fpu, a fpu to jednak atut dla tych ktorzy nie tylko chca uruchamiac gry z A500, do ktorych zreszta 030 nie jest konieczna.
[#14] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@gx, post #13

Więc ludzie mający takie potrzeby powinni kupić sobie inną kartę niż aca.


Benedykt Dziubałtowski
[#15] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@BULI, post #8

Też byłbym za FPU, aczkolwiek mało jest gier, które je wykorzystują. Natomiast obliczenia znacznie przyspieszają przy liczbach zmiennoprzecinkowych. :(
[#16] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@gilban, post #9

Większe porażki chodzą za większe pieniądze na alegroszu czy ibeju, uwierz mi. Tutaj dostajesz sprzęcik nowy, więc to też spora różnica.
[#17] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@pampers, post #16

Ja się zgodzę, ale przy tej cenie, jeżeli by się decydować, karta nie tylko do grania była by używana, ale również i do programów użytkowych. Na dzień dobry ostatnie z uwolnionych wersje Dopusa 4.xx wymagają FPU, a co mówić o innym sofcie. Jak ja miałbym się dziś decydować na powrót do Amigi, to nie myślał bym tylko o WHD-Load, bo do tego emulator Winuae wystarczy. Myślał bym przede wszystkim o programach użytkowych i o demach scenowych, którym działanie pod Winuae różnie wychodzi.
[#18] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@gilban, post #17

A ja właśnie odkurzyłem swoją A1200 ze strychu z jakąś 030 i myślę tylko o gierkach. Bo jak mam przenieść do pokoju PC po to żeby podłączyć do 51cali a za godzinę czy dwie odłączać to mi się nie chce. Wolę Ami która sobie stoi zawsze pod TV podłączona :) no i do przeniesienia wygodniejsza
[#19] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

Jakoś nie widzę nowych dem pisanych z myślą o 030+fpu Raczej albo mocniejsze konfig

ostatnio wlasnie demo pod 030+FPU wygralo

chociaz fakt jest ze ta karta dedykowana jest jako rozszerzenie pamieci 64 MB niz potezna turbina
cena bardzi dobra - po prostu kurs walut jest niekorzystny dla PL

W stosunku do poprzedniczki ma pelny 68030 a nie wersje EC

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 09:06:53 przez HOŁDYS
[#20] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

Konstruktor nie wyciął sobie FPU tak po prostu tylko konstrukcja samej kartu, a dokładniej rozwiązanie dotyczące szybkiej pamięci na karcie "podobno" wymusiły takie rozwiązanie (bez FPU :(
A FPU się przydaje na gołej A1200 z FASTEM i mocnym FPU różnica jest ogromna przy dedykowanym oprogramowaniu!

"Nawet" bez FPU to bardzo fajna karta :)

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 09:58:58 przez BULI
[#21] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@BULI, post #20

Dobra wiadomość, ciekawe czy kiedyś doczekamy się nowych 060. Cena jak najbardziej niewyjeta z kosmosu jak na taki nowy i mały gabarytowo rarytas. Taniej niż u pseudo biznesmenów z allegro, ale oczywiście polska społeczność amigowa zawsze musi sie do czegoś doczepic, tym razem padło na FPU.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 11:00:06 przez sordan
[#22] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@sordan, post #21

no 060 to byloby cos :)
skoro do natami sa takie proce i do atari to nie widze powodow aby nowe turbo do ami nie powstalo... Śpioch

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 11:04:03 przez XoR
[#23] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@XoR, post #22

Tym bardziej że z szybką pamięcią można by w końcu ładnie podkręcić 060 i nie było by problemu z FPU ;)
[#24] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@sordan, post #21

Tak, tylko my Polacy jesteśmy tacy wyjątkowi, ciekawe skąd wiem o problemach z pamięcią i FPU- pomyśl zanim napiszesz.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 11:50:19 przez BULI
[#25] Re: ACA-1231 już w Vesalii
Wygląda profesjonalnie i do tego ta wielkość. Ciekawa propozycja, oby za nią szły następne z 060, PPC ... :)
[#26] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@sordan, post #21

Dopiero co poruszałem ten temat na forum. Wprowadzenie FPU będzie objawiało się opóźnieniami w dostępie CPU do pamięci i tym samym spadnie wydajność CPU, czyli to co jest największą zaleta tych kart.

Chcesz FPU kup sobie 040 lub 060. Tam FPU jest wydajniejsze kilkanaście razy.


, a fpu to jednak atut dla tych ktorzy nie tylko chca uruchamiac gry z A500


Wymień mi chociaż 5 gier które chodzą płynnie na 030 i wymagają FPU!!

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 15:12:28 przez tom256
[#27] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@11MASTEr, post #25

oby za nią szły następne z 060, PPC ... :)


Cytując klasyka: "Uuu... Nie ma na to popytu, szefie", albo raczej "popytu uzasadniającego produkcję".
[#28] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@recedent, post #27

[offtop] Nie zwracajcie na mnie uwagi - tylko testuję błąd w silniku PPA...
[#29] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@11MASTEr, post #25

chciałbym ale wątpię
[#30] Re: ACA-1231 już w Vesalii

@tom256, post #26

Wymień mi chociaż 5 gier które chodzą płynnie na 030 i wymagają FPU!!

Ja znam np. tą - QUAKE. Nawet na 040/40 jest bidnie, chociaż dopiero na tym procku można już grać. ACA jest naprawdę do WHDLoad i użytków nie wymagających zbyt duzej mocy obliczeniowej.
A do całej klasycznej demosceny to często i 040/40 MHz jest zasłaby. Tutaj trzeba trzymać się standardu - 060.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem