Komentarze do artykułu: Fire Force

[#1] Re: Fire Force
Konkurencja Arnie, jednak dużo lepsza !
[#2] Re: Fire Force

@Hubez, post #1

Wersja na cd32 potrzebuje klawiatury żeby normalnie grać? czy może wystarczy sam pad.
[#3] Re: Fire Force
Udana gra ktora dobrze wspominam i milo przeczytac recenzje, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju - co do zdania ze 'uruchomi sie na dowolnej amidze', pamietam (dawno to bylo, ale cos kojarze), ze FF niekoniecznie chcialo sie uruchomic na golej A1200, a konkretnie wykrzaczalo sie graficznie na ekranie ladowania z jakims zoltym kolesiem z trojzebem (czy cos w tym stylu), natomiast bezproblemowo smigalo na A500 i CDTV.
[#4] Re: Fire Force

@Lucus, post #3

Sprawdzales na pirackiej wersji czy na orginale ? ja mam orginalny BOX i na A1200 chodzilo bez przeszkod.. pirackiej wersji na A1200 pewnie pomoze wylaczenie cache'u i emulacja kosci OCS/ECS (Early startup). nie mialem tej gry na CD32 wiec ci nie odpowiem w 100 % jednak jesli targetem byla konsola bez klawiatury to na pewno testerzy przesli gre na padzie CD32.
Co do konwersji ci ludzie w tym samym roku stworzyli wersje na ATARI 520 ST - calkiem zgrabna.
[#5] Re: Fire Force
Nie chcę wyjść na czepialskiego, ale w grze przylatuje po naszego żołnierza UH-1 Huey a nie UH-60 Blackhawk.
[#6] Re: Fire Force

@Solo Kazuki, post #5

czepialskich bylo wiecej :) oczywiscie macie racje moj blad ..zreszta maszyny sa blizniaczo podobne wiec o pomylke dla laika nie trudno
[#7] Re: Fire Force
@Holdys

1) Prosba o przeniesienie opisu misji do czegos w rodzaju solucji - moim zdaniem to psuje recenzje i jest niepotrzebnie popsuciem radoscs z gry .

2) W opisie broni lepiej stosowac poprawne nazwy - AKM (notabene to wlasnie AKM, a nie AK czy innej broni palnej(zwany ak-47 popularnie) jest najwiecej w magazynach WP, jesli sie nie myle - jakby nie patrzec przypadkowy polski akcent , poza tym ja bardzo lubie karabiny z drewnianymi kolbami/wykonczeniem, i na szczescie w grze nie ma "oficerskiej" wersji kalasza) - jak widac na zalaczonym obrazku, potencjalnie mozna nazywac go tez kalaszem(lepiej niz ak-47), gra jest dosc dobrze wykonana, zgadzaja sie stopnie, misje, bronie etc.

3) Z tego powodu dalbym 10 wiecej za grafike i kilka punktow wiecej za "grywalnosc",

4) Szkoda, ze nie wspomniales, ale to tez jest jedna z niewielu gier(nawet dzisiaj), gdzie mozna wlasciwie - tj. w stylu "rambo" lub jednostek specjalnych przechodzic misje - raniony i kluty nozem zolnierz wydaje odglosy, odpowiednie ustawienie sie z tylu daje mozliwosc "cichej eliminacji", ale stanie juz krok dalej na to nie pozwala - najlepiej chyba wykonana gra 2D pod tym wzgledem. Nie wiem dlaczego uzycie noze w wiekszosci obecnych i dawnych gier albo nie wystepuje, albo jest fatalnie wykonane. - patrz punkt 3.

5) Jestes przekonany, ze to jest M3 Trech Knife(wyglada inaczej-wikipedia )?

Moim zdaniem jest to wariacja na temat obecnie mniej popularnego noza Navy Seal Mk3 Mod 0, ktory wszedl na uzbrojenie w okolicach lat 90 i dosc szybko zostal wycofany. ( np tu obrazek - jakis sklep)

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 21:13:15 przez ruberum_ignis

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 21:20:32 przez ruberum_ignis

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 21:21:14 przez ruberum_ignis

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 21:30:12 przez ruberum_ignis

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 21:31:13 przez ruberum_ignis
[#8] Re: Fire Force

@ruberum_ignis, post #7

prosba o wyczyszczenie smieci typu ostatnia aktualizacja ....

co do solucji - niech zdecyduje mailman - wydaje mi sie ze w jednym miejscu jest ok

co do cichej eliminacji i tego ze nie wspomnialem ...cos slabo czytales text

"M3 zawsze jest w misji i służy do cichej eliminacji wroga (poderżnięcie gardła - dół + fire). "

ps.prosze wybaczcie jakies uchybienia - nie mam wyksztalcenia wojskowego - dla mnie ten noz to M3
[#9] Re: Fire Force

@HOŁDYS, post #4

Oczywiście wystarczy sam pad.Przy płycie jest książeczka do której wystarczyło zajrzeć,wszystko jest ładnie opisane jak i co robić.Gapa za mnie.
[#10] Re: Fire Force

@ruberum_ignis, post #7

1) Prosba o przeniesienie opisu misji do czegos w rodzaju solucji - moim zdaniem to psuje recenzje i jest niepotrzebnie popsuciem radoscs z gry.

Co za problem ominąć ten fragment? Osobiście tak właśnie zrobiłem. Ale jednocześnie jestem wdzięczny autorowi za umieszczenie go w opisie, gdyż nie wykluczam ewentualnej konieczności skorzystania z niego w przyszłości i przynajmniej wiem że mam go pod ręką, bez potrzeby grzebania w stercie czasopism.

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 15:04:06 przez cpt. Misumaru Tenchi
[#11] Re: Fire Force
Swietna gra i swietna recenzja! :) Jako ciekawostke moge dodac, ze sampel wrzasku zabijanego wroga zostal wyrippowany z filmu Commando z Arnoldem Czarnoneggerem:)
[#12] Re: Fire Force
Informacje o nożu i helikopterze zostały poprawione.
[#13] Re: Fire Force

@HOŁDYS, post #8

Tak, jak teraz patrze na swoj tekst to rzeczywiscie mozna go tak odebrac - moj blad. Chodzilo mi o to, ze nie wspomniales(i podkresliles) o wykonaniu gry w porownaniu do konkurencji i o tym, ze rzadko sa dobrze oddana walka nozem, zwlaszcza w 2D. Oczywiscie napisales o istniejacej mozliwosci eliminacji, nawet wspominajac jak to zrobic.
Choc w sumie najprzydatniejsza z recenzji jest informacja o apteczce, sporo osob ktore gralo ze mna w ta gre przechodzilo bez bo nie pamietalo tego klawisza . Najprostsze rzeczy czasem bywaja najtrudniejsze.

Nie moge teraz wyczyscic swoich ostatnich aktualizacji - ppa ma od jakiegos czasu bana na edycje komentarzy po 20 minutach od napisania.

Sprawa tego noza to co najmniej dobre pytanie do autorow gry, na ewentualny wywiad. Poza tym problem polega na tym, ze zolnierze sluzb specjalnych nosza rozne noze, zazwyczaj takie ktore sa w miare tanie(do 100 dolarow) bo to sie czasem lamie. Zreszta, zeby bylo smieszniej - w osrodku amerykanskim sluzb specjalnych najpopularniejsza bronia ktora sie nosi sa kalasze , z kilku powodow.
[#14] Re: Fire Force

@ruberum_ignis, post #13

PPA zawsze miało blokadę na modyfikacje komentarza po upływie 20 minut od jego napisania.
[#15] Re: Fire Force
Grałem w to u kumpla na A500 (miał pirata) , skopiowałem i w domu na A1200 nie dało się już uruchomić. Nie wiedziałem że to wina pirackiej wersji. Teraz po latach to może na UAE zagram w tą wymarzoną dla mnie wtedy grę :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem