Komentowana treść: Indivision AGA Mk2 nadchodzi
[#1] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi
fajnie mam nadzieję, że niedługo po długim weekendzie przyjdzie paczka :) ze scandoublerem :)
[#2] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@sand, post #1

swietnie , ale wydac ponad 900 zl na SC to poroniony pomysl :) mi starczy taki za 300 ktory dziala na podobnym poziomie jak ten indivision ktorego mialem okazje widziec i znajomego na 1200
[#3] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Blendor, post #2

Poroniony pomysł tylko dla ciebie.
Zdecydowana większość ludzi związanych z Amigą (jeśli nie wszyscy-1) oraz sam konstruktor mają odmienne zdanie.
[#4] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Blendor, post #2

swietnie , ale wydac ponad 900 zl na SC to poroniony pomysl

I po co to jojczenie? Schoenfeld ma prawo sprzedawać za tyle, za ile ma ochotę. Ty masz prawo nie kupić. Ja na przykład nie kupię, ale dlaczego miałbym przy tej okazji czynić krzywe sugestie na temat rozsądku tych, którzy kupią?
[#5] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi
Pany, a ma to ustrojstwo tryb chunky czy nie?
[#6] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@marianoamigo, post #5

no co ty? :) a mzoe jeszcze ps3 na pokladzie?
[#7] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Blendor, post #6

a mzoe jeszcze ps3 na pokladzie?

Nie ma co dowcipkować, pytanie jest bardzo na miejscu. Scandoubler Indivision ECS ma takie tryby i daje rozdzielczości do 1024 x 768 w trybach 8- 15- i 16-bit, chociaż w tych dwu ostatnich paleta jest ścięta do 12-bitowej (pewnie przetwornik video ma 4 bity na składową). Niestety na razie na stronie AmigaKit nic nie ma na temat analogicznych trybów w wersji AGA, ale w newsie czytamy, że firmware będzie jeszcze aktualizowane, więc kto wie.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 21:42:35 przez krashan_
[#8] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@krashan_, post #7

Z takimi cenami tp Amiga nigdy nie będzie dla normalnego "Kowalskiego" Taka polityka cenowa pokazuje że oni maja Amige w du... i tylko chcą z ludzi kase wycisnąć.Projekt i nakłady na pewno nie kosztuja tyle co w miare dobry monitor 22"
[#9] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Baldur, post #8

amiga nigdy nie byla dla normalnego kowalskiego ona byla dla ludzi ktorzy interesowali sie tematyka komputerową , kowalscy co najwyzej interesuja sie zakupami w biedronce

ale fakt zgodze sie z toba :) haslo Amigia dzisiaj nie jednemu namieszala w łepetynie wystarczy spojrzec na tym forum jak sie marni handlarze burzą gdzie jest haslo cena wystarczy spojrzec pare postow wyzej dolatuja jak lwy kupuja hurotowo po 2 , 3 sztuki zeby zaraz to spieniezyc z jeszce wieksza marzą
[#10] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Blendor, post #2

Niestety ceny są w euro, dla nas zarabiających w złotówkach wydają się wymagające. Dla kogoś w strefie euro już nie. . .
[#11] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@PrzemasIII, post #10

Oj tam oj tam można sobie wziąć na raty
[#12] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Arbuz, post #11

199 euro na raty, masakra, moze na 20 lat z 30% odsetkami rocznymi :)
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@sand, post #1

Gratulacje, świetny zakup i dobra wiadomość. Zawsze podziwiałem Amigę i rozwiązania "wokół amigowe" za niezwykłą elastyczność w dostosowywaniu sprzętu do współczesnych wymagań. Wiemy, że działa to z opóźnieniem, ale przez to jest dreszczyk emocji równy zakupowi A1200 Dynamic Pack z Blizzardem 1230 50MHz. Nie przejmuj się negatywnymi komentarzami. Warto kupić dobry sprzęt i się nim cieszyć.
[#15] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Baldur, post #8

Projekt i nakłady na pewno nie kosztuja tyle co w miare dobry monitor 22"

Wiedzę tę zaczerpnąłeś ze swojej szklanej kuli zapewne. Osobiście jestem zdania, że projekt, prototypy, testy, usuwanie błędów i wdrożenie do produkcji kosztowały co najmniej 10 000 euro. Do tego dodaj koszty samej produkcji, logistyki i zysk, bo chyba nie sądzisz, że producent będzie głodował w imię amigowej idei?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 08:24:36 przez krashan_
[#16] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@PrzemasIII, post #10

Niestety ceny są w euro, dla nas zarabiających w złotówkach wydają się wymagające. Dla kogoś w strefie euro już nie. .


przemas przebywales kiedys dluzszy czas z ludzmi z strefy euro ? bo ja tak i nawet z majetnymi co mnie zaskoczylo to wielkie skapstwo gryza sie nawet jak maja wydac na cos 50 euro mialem dosc taki ciekawy przypadek ostatnio u kolegi w IRL rodowity irlandczyk zarabiajacy miesiecznie 4 tys euro skopal mu sie router latalismy po dublinie jak idioci bo on chcial jak najtaniej jak widzial routery za 100 euro to plakal wkoncu dostalismy tp linka za 60 eur i byl bardzo szzczesliwy

dla nich 50 euro ta caly bak w aucie wiec 200 euro zaczyna im bulgotac w glowie
wiec prosze cie nie mow jak jest bo wiem jak jest 200 euro wedlug mnie to ceny dla debili ktorzy znowu dadza sie zlapac na kawal elekktronicznego badziewia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 08:27:03 przez Blendor
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@krashan_, post #15

Dlatego jestem zdania, że oszczędzanie za wszelką cenę, nie może mieć miejsca. Sam nie wyprodukuję takiego scandublera, Amigi, Pegasosa i innych zaawansowanych projektów elektronicznych.

krashan_ ma rację. Jestem szczęśliwy, że mogę mieć dobry sprzęt i mimo "głodowych" polskich pensji, odłożę i kupię. Cenię jakość i szanuję nakład pracy innych.
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Blendor, post #16

Miałem podobny przypadek. Gość chciał "taniego" laptopa. Prosił mnie, abym doradził mu tani a dobry sprzęt, moje słowa pierwsze to ... nie ma taniego i dobrego sprzętu. Obraził się. Po kilku dnich zadzwonił, czy wiem jak lapka odpalić, bo ma czarny ekran i jakieś białe literki Kupił taniego laptopa bez windy Potem chciał go oddać, ale już był używany i ostatecznie musiał kupić licencję siódmej windy. Podsumowując, wydał sporo kasy na paliwo-ok 150zł na jeżdżenie po sklepach, kupił "taniego" laptopa za 1600zł do tego licencja windy 360zł. Dał "informatykowi" do zainstalowanie i 100zł też stracił...
Zmarnował czas i pieniądze, no i zatruł życie swoim samochodem-smrodem. Warto było?

Chciałbym uprzejmie zwrócić uwagę, że nazywanie kogoś debilem, wydającego kasę na Amigę i dodatki jest nietaktowne. Debilem nazwać należy tego ujeżdżającego samochodem za podobno tanim urządzeniem, trującego nas i środowisko naturalne!

Poza tym Twoja marna znajomość języka polskiego zbliża do tego określenia, które sam wcześniej użyłeś. Trochę kultury, to nie onet, ani M*TV...
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Blendor, post #16

Kultura wypowiedzi obowiązuje na forum PPA. Tydzień odpoczynku.
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: Indivision AGA Mk2 nadchodzi

@Blendor, post #16

ceny nowego amigowego sprzetu szokuja, bo to pewnie krotkie serie, a koszty stale sa jakie sa, ale pod dwakroc szokuja ceny uzywanego sprzetu amigowego np: moja wysluzona A1200 wyciagnieta gdzies z koszmarow garazowej otchlani okazuje sie byc rownie cenna co jeszcze niedawno kosztujace grube tysiace USD maszyna marki SGI

Karty turbo do Amigi tez byly czesto bardzo drogie juz w latach 90, skoro kiedys tam zamiast kupic sobie nowa 060 wyszlo mi, ze za to mam PC z PentiumMMX, monitorem itd., a nie byly to czasy kiedy mi sie przelewalo.
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem