Komentowana treść: BlaBla reaktywacja
[#31] Re: BlaBla reaktywacja

@tomek, post #21

Taaa MiniQ miał pojechać po całości dla MOSa kasę przyjął a portu GG dla mosa nie zrobil jak obiecywał.
ps. Pijeta? :)
[#32] Re: BlaBla reaktywacja

@tomek, post #28

W chwili obecnej jest jak piszesz. Gdybym miał się opowiedzieć wyłącznie po jednej ze stron to będzie jednak MorphOS.
[#33] Re: BlaBla reaktywacja
Spróbowałem KwaKwa i... podoba mi się. Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak fajne. Lubię taki minimalizm. :) Obsługa powiadomień przez Magic Beacon to baaaardzo dobry pomysł w przypadku komunikatora. No i fajnie chowa się do ikony na górnej belce, dzięki czemu nie zajmuje ekranu i jest dostępne zawsze i wszędzie dosłownie jednym ruchem ręki. Duże, bardzo duże brawa!

Taki soft korzystający z dobrodziejstw systemu (MUI, Magic Beacon, zwijanie do ikony na belce, ustawienia w sbar modules) pokazuje wyższość rozwijanego ami-systemu nad nierozwijanym. Jak się patrzy na to wszystko i się wie, że to nie jakieś hacki, gryzące się ze sobą nakładki, kombinacje tylko po prostu zwyczajne standardowe, legalne i pewne funkcje systemu (poza MagicBeacon) to aż się micha cieszy. Wtedy czuć po co to wszystko się rozwijało tyle lat w takich bólach. Warto było się cofnąć żeby wszystko posprzątać, stworzyć od początku i dać stabilną podstawę do rozwoju. Takiej "Amigi" aż się chce używać i coś na nią i na niej robić. :)
[#34] Re: BlaBla reaktywacja

@Ender, post #25

Ale przecież aros to też fajna inicjatywa, a jego użytkownicy i deweloperzy nie mają podejścia w stylu - zniszczmy MorphOSa i wszystkich niewiernych. Ja z arosem nie miałem nic wspólnego, ale zaciekawił mnie on i to, że działa na komputerze wielkości karty kredytowej do tego stopnia, że zamówiłem nawet RaspberyPi. Obu systemów mam zamiar używać równolegle i nie maiłbym nic przeciwko, gdyby na arosa też powstało KwaKwa.
[#35] Re: BlaBla reaktywacja

@Adam_K, post #34

Pisałem ogólnie, a gdyby ktoś koniecznie chciał wiedzieć to odnosiłem się do dawnej wypowiedzi KB, z którym dyskutowałem na łamach jego portalu, o ewentualnym połączeniu systemów. Jednym z jego haseł było stwierdzenie, że połączenie jest możliwe tylko jeśli inni przestana rozwijać konkurencyjne w stosunku do AmigaOS systemy postamigowe. Skoro mam sprzęt i kupiłem licencje to chyba normalne, że chcę przede wszystkim softu dla tego systemu, a ewentualne porty są dla mnie mało istotne. Jeżeli potencjalny programista ma poświęcać czas na zrobienie portu, zamiast na poprawki lub nowy soft to siłą rzeczy ja jako uzytkownik na tym tracę. Nie używam pozostałych systemów, a jedynie jak słusznie zauważył kolega przygladam się im (nie znaczy, że życzę im upadku !). Kiedyś obiło mi się o uszy, że powstaje poert Arosa na Maki, czy to prawda? Nie ma się co oszukiwać, że jak nie ma się naście lat i masę obowiązków (praca, rodzina, trzeba zadbać o zdrówko) to jest tyle czasu, że starcza na zabawę kilkoma systemami operacyjnymi. Mnie nie starcza, a skoro mogę poświęcić czas tylko na jeden (i tak mniej niż chcę) to wybrałem. Swoją drogą gdyby wszyscy działali razem w ramach jednego systemu to pewnie bylibyśmy daleko dalej niż teraz. Większość woli chyba twardo stać przy swoim i przekonywać innych, że moja wizja jest najlepsza. Oby nam wszystkim bez względu na "kolor systemu" wystarczyło sił i nie brakowało czasu na zabawę naszymi systemami.
[#36] Re: BlaBla reaktywacja
Czy grupa będzie tworzyć oprogramowanie dla 3 systemów czyli AmigaOS4.x, MorphOS, Aros
czy głównie dla systemu MorphOS? Jakie są kolejne plany grupy odnośnie oprogramowania
oraz czy jest szansa ukazania się czegoś dla klasyka?
[#37] Re: BlaBla reaktywacja

@Leon, post #36

Grupa została reaktywowana głównie po to, by wspierać Mosa ;) Teraz jak już mają KwaKwa, to łatwiej będzie się korespondować w celu omawiania kolejnych poczynań w związku z oprogramowaniem ;)
[#38] Re: BlaBla reaktywacja

@Leon, post #36

Ikonki trzech systemów na stronie grupy zdają się wskazywać na to, że oprogramowanie będzie powstawać na 3 systemy. Mam nadzieję, że komunikator powstał jedynie na MorphOS-a tylko z powodu tego, że zawiera funkcje nieobsługiwane przez pozostałe systemy i bez dużego nakładu pracy nie dałoby się go przenieść.
[#39] Re: BlaBla reaktywacja

@parallax, post #37

Tak to już w życiu bywa, że jedni robią coś pożytecznego, a inni tylko kłapią dziobami.

Co do tworzenia softu na inne platformy: Nie widzę problemu. Jeśli którykolwiek z członków grupy zechce wspierać swoim oprogramowaniem inną niż MorphOS platformę sprzętową to nikt na pewno nie będzie mu zabraniał.
[#40] Re: BlaBla reaktywacja

@parallax, post #37

Jestesmy bardziej grupa kolegow zrzeszonych pod szyldem BlaBla. Nie jestesmy jakos specjalnie zorientowani by pisac pod to czy tamto, staramy sie sobie pomagac. Ta ostatnia sentencja wskazuje glownie czym sie zajmujemy. Jezeli chcesz zaczac cos pisac, albo cos robic mozesz dolaczyc w razie cos z checia pomozemy przeniesc Twoj program na 3.x, 4.x , mos, aros , etc. To na co bedzie Twoj soft to Twoja sprawa.
[#41] Re: BlaBla reaktywacja
Pojawila sie nowa wersja z poprawionym zapisem ustawien, jest do zaciagniecia z tego samego url'a.
[#42] Re: BlaBla reaktywacja

@stefkos, post #41

Super! Już zaciągam, bo akurat miałem problem z zapisem ustawień i ręcznie je kopiowałem z ENV do ENCVARC. :) Dzięki za info!
[#43] Re: BlaBla reaktywacja

@MDW, post #42

Mialem ten sam problem...
... ale dalej nie zapamietuje listy kontaktow.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 15:03:31 przez MaveRick
[#44] Re: BlaBla reaktywacja

@MaveRick, post #43

Musisz :
- Zaciągnąć liste kontaktów .
- Odpalić prefsy i kliknąć save .
- Zamknąć kwakwa.
[#45] Re: BlaBla reaktywacja

@Drako^lM, post #44

Dziala! Ale teraz jest cos nowego. Ustawienia i lista zapisuje sie ale przy pierwszym uruchomieniu wyskakuje blad nru gg lub hasla ... wciskam anuluj i zmieniam status na aktywny i wtedy dziala...
[#46] Re: BlaBla reaktywacja
Milo widzieć reaktywację BB - fajna grupa to była. Testowanie nawzajem programów, warte uwagi teksty w BBC...

Powodzenia nowym członkom, Szczepan/ex-BlaBla.

PS: Wyrzućcie ze strony "News/Members" - w końcu to polska grupa.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 18:10:56 przez hrw
[#47] Re: BlaBla reaktywacja

@hrw, post #46

PS: Wyrzućcie ze strony "News/Members" - w końcu to polska grupa.


No już poprawione ;)
[#48] Re: BlaBla reaktywacja

@Drako^lM, post #30

Ot zobacz może się odpali


sprawdziłem pod MorphOS 2.7 i "KwaKwa: Cannot open charsets.library (V53)!"

version charsets.library
charsets.library 52.1

a charsets.library 53.1 nie działa pod MorphOS 2.7, a co dopiero pod MorphOS 1.4.5.


Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 01:54:17 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#49] Re: BlaBla reaktywacja
No proszę, się dzieje. Ciekawe co jeszcze w tym roku nas zaskoczy :D
[#50] Re: BlaBla reaktywacja
na liście honorowych członków brakuje Kysego
Jakby nie patrzeć zasłużył sobie na to, mimo iż od wielu wielu lat nie bawi się w te rzeczy.....

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 21:47:31 przez xeen
[#51] Re: BlaBla reaktywacja
Rozumiem ze teraz BlaBla robi dema na Atari ST ?
[#52] Re: BlaBla reaktywacja
"Z przyjemnością informujemy, że grupa BlaBla wznawia działalność"
Teraz dopiero zauwazylem, ze ze starej grupy nikt sie nie ostal... wszyscy odeszli. :(
[#53] Re: BlaBla reaktywacja

@Leon, post #52

Chyba się mylisz. Do BlaBla z pewnością należeli Kaczuś i Krashan, którzy (jak raczyłeś zauważyć) również są (honorowymi) członkami nowego BB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem