Komentowana treść: SamFlex Core
[#1] Re: SamFlex Core
Z tym zasilaczem to ogromna przesada
[#2] Re: SamFlex Core

@PrzemasIII, post #1

Też tak sądzę; ale kup słabszy :)
[#3] Re: SamFlex Core

@11MASTEr, post #2

Nie ma żadnego problemu z kupieniem słabszego.

Poza tym jak dla mnie to trochę wstyd sprzedawać komputer, który ledwo pociągnie DVD, ja na Powermacu 1.42 GHz mam trochę za mało mocy a taki 3 razy wolniejszy komp będzie nie do użytku. Plusem natomiast jest zainstalowanie OS4.1, ilość pamięci raczej wystarczająca i dysk też ok. Stara karta graficzna pokazuje, że raczej nie ma co liczyć na nowe 3D w OS4 w najbliższej przyszłości.
[#4] Re: SamFlex Core
Warto dodać, że to są ceny bez VAT'u......
[#5] Re: SamFlex Core

@michalmarek77, post #4

Masakra 2800 pln + vat za kompa z zegarem 667 Mhz.
Szkoda.... widzialem ostatnio na gumtree pełny zestaw sam za 1400 pln i to by była dobra cena za nowego kompa.
[#6] Re: SamFlex Core
za ta cene powinni dolozyc wiecej ramu(tani jest)dysk ssd dolozyc pod system i lepsza grafe(wiem ze to nie to samo co na pc alelepszeg radko mozna dodac:)paranoja ta cena, i jak oni chca promowac "amige"?
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] Re: SamFlex Core

@dario35, post #6

DDR(1) nie jest aż tak tanie, ale nie ma co się martwić gdyż Sam440ep-flex obsługuje max 1GB RAM (Instrukcja). SSD byłby dobry, szczególnie dla kogoś kto ma już gdzie trzymać pliki. Lepszej karty pod PCI ze sterownikami 3D pod AmigaOS 4.1 widocznie nie można już dostać nowej. Zasilacz 500W - po nazwie widać, że jakiś noname ;). Obudowa jest tania ale dobra, jedna z lepszych pod microatx (mam taką).

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 10:30:58 przez Korni
[#9] Re: SamFlex Core

@Korni, post #8

Teoretycznie można zamontować w Sam440 kartę RHD4350 lub RHD5450 ale nie ma do nich wsparcia 3D jak na razie.
[#10] Re: SamFlex Core
Filmy w fullhd dźwignie czy za słaby sprzęt ?
[#11] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #3

Plusem natomiast jest zainstalowanie OS4.1

Built around the well known Sam440ep, the SamFlex Core 733 will let you run AmigaOS 4.1 (not included) straight out of the box.
Poza tym niestety to prawda co napisałeś (na temat wydajności). Zupełnie nieatrakcyjna oferta.
[#12] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #10

pewnie w 720p nawet nie dźwignie. Byle jaka komórka jest szybsza od tego komputera...
[#13] Re: SamFlex Core

@XoR, post #12

To jaki sens zakupu takiego żółwia ?
A ten Radeon 9200 Pro to chyba jakiś z odzysku, bo przecież już dobre parę lat nie są produkowane.
Masakra...
[#14] Re: SamFlex Core

@adam_mierzwa, post #11

czyli w newsie z ppa jest blad?
[#15] Re: SamFlex Core

@XoR, post #12

byle jaka komorka ma sprzętowe dekodowanie, konkurencja czyli morphos nie ma lepiej bo 720p dziala dopiero od mniej wiecej 1.42 ghz (po paru dostosowaniach w mplayerze)
[#16] Re: SamFlex Core

@michal_zukowski, post #15

Kicha totalna
[#17] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #13

może po to aby sobie popatrzeć na wydajność wczesnych lat 00 i zastanawiać się dlaczego cena za to cudo prawie 7oo ojro

jakby nie patrzeć to 700 euro za takie coś to jest gięcie pały. Tyle to powinien X1000 kosztować maksymalniea i tak cena/wydajność była by nieoptymalna to co się dzieje w świece sprzętu na AOS4 to jakaś patologia jest...

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:29:25 przez XoR
[#18] Re: SamFlex Core

@XoR, post #17

Trudno się nie zgodzić...
[#19] Re: SamFlex Core

@XoR, post #17

A w świecie klasyka jest jeszcze gorzej - średnio wypasiona A4000 potrafi na eBayu kosztować tysiąc dularów! A wydajność rodem z lat 90... Albo taki C128 - przecież to jakaś cenowo/wydajnościowa kpina jest po prostu!
[#20] Re: SamFlex Core

@KingJulian, post #16

Kicha i patologia to są komentarze pod tym newsem. Produkcja sprzętu na małą skalę jest droga, co przekłada się na cenę dla użytkownika końcowego. Jednak niektórzy wydają się tego nie pojmować. Sprzęt jest produkowany taki jaki może być, biorąc pod uwagę warunki ekonomiczne. Wydaje mi się, że temat ten był wałkowany tyle razy, że nie trzeba o tym nikogo przekonywać.

cafe
[#21] Re: SamFlex Core

@strim, post #20

Dokładnie, ale jak wspomniałeś, są w naszych szeregach mało pojętni użytkownicy OK
[#22] Re: SamFlex Core

@parallax, post #21

są w naszych szeregach mało pojętni użytkownicy

Właśnie. Amigowiec nie jest od myślenia, porównywania, krytykowania. Amigowiec jest od płacenia.
[#23] Re: SamFlex Core

@krashan_, post #22

A jak by ACube Systems nie chciało zarobić ileś tam na tym komputerze, a wyjść na zero, to ile +- 50zł powinien kosztować ten model?
[#24] Re: SamFlex Core

@parallax, post #23

Za 50 ojro mozna miec wypasionego MaczkaPPC :P, po co myslec ;)
[#25] Re: SamFlex Core

@strim, post #20

A-Cube nie stworzyło płyt SAM głównie z myślą o użytkownikach Aos 4xx.
Sprzet kierowany jest głownie na rynki embedded. To, że przy okazji sprzedają go amigowcom wynika tylko i wyłącznie z możliwości uruchomienia na nich Aos i tego, że mając spore leżaki magazynowe można sporo zarobić........

Generalnie, patrząc na oferty sprzętu dla fanów Aos 4xx narzuca mi się takie spostrzeżenie.
Wiecie co jest największą życiową tragedią ? Bycie fanem Aos 4.xx ..............

:)
[#26] Re: SamFlex Core

@parallax, post #23

Był kiedyś taki temat na execu. Nie pamiętam ksywy człowieka, ale miał pojęcie o elektronice i na podstawie płyty referencyjnej (użyte podzespoły) próbował wyliczyć koszt zrobienia płyty identycznej jak tej z ACube. Jak się okazało że wyszłoby połowa z tego co bierze ACube to temat ucichł Problem leży w tym, że nie miałby kto to zrobić, a nawet jakby zlecić komuś - jeszcze musi "namaścić" to Hyperion, bo cała zabawa w tym żeby na tym AmigaOS chodził. Bez działającego na tym AmigaOS z pełną obsługą (sterowniki) na co komu tania płyta?
Analogicznie X1000 byłaby sporo tańsza gdyby nie robić ją w UK.
Amigowcy są rzeźbieni i będą ale taka mamy rzeczywistość na którą nie ma sensu się obrażać. Każdy ma wolny wybór. Dążymy do normalności - komputer nowy i dostarczany z systemem. Niestety najgorzej mają pierwsi użytkownicy - najsłabsze konfiguracje, najwyższe ceny.
[#27] Re: SamFlex Core

@recedent, post #19

C128 i A4000 to sprzęty kolekcjonerskie wyprodukowane przez Commodore wiele lat temu więc to zupełnie inna kategoria dóbr materialnych niż jakieś płytki które nigdy ani nie miały żadnej marki, ani żadnej wydajności ani w zasadzie nic w nich specjalnego nie ma

A4000 z akceleratorami PPC można bodajże po to chcieć aby sprawdzić jak by chodziła ta "wymarzona amiga" do której się w 90 latach śliniło

własnie człowiek zostawił mi athlona 2500+ z 1gb pamięci i radkiem 9200 128mb bo go wkurwiał i już nie chciał go naprawiać (kondziołek padnięty, zwieszał się) i kupił sobie nowego kompa. Ten złomputr który mam za przysłowiową flaszkę jest wydajniejszy od Amigi X1000 w CPU na jednym rdzeniu. XP na nim włącza się szybciej niż AOS4.1 na X1000, FF też szybciej działa niż Timber na X1000 i YT da się oglądać. Filmy 720p chodzą bez problemu. Więc X1000 za te 700 euro byłoby gięciem pały ale oni nawet nie oferują takiej wydajności za tą cene, o nie...

gięcie pały i tyle. Ten procesor w Sam440ep to klasa wydajnościowa AMD K6-III maksymalnie. Cena i badziewność wydajnościowa jest tak duża że nie ma żadnych usprawiedliwień... czerwona kartka

jedyne opcje na neo amigowanie dzisiaj to MOS na japkach lub AROS na X86
a AOS4 się coraz bardziej kompromituje sprzętowo buuu!
[#28] Re: SamFlex Core

@michalmarek77, post #25

Zajrzyj na execia pod news o Playbooku i powiedz mi (jako fan gier) - mylę się czy nie? Czy to jest jakaś droga na zwiększenie atrakcyjności sprzętu z AmigaOS 4.x?
[#29] Re: SamFlex Core

@adam_mierzwa, post #28

Czytałem.
Faktycznie, to , że Hyperion mając taki gamingowy,historyczny potencjał, ani razu nie postarał się by go wykorzystać zakrawa na kpinę, ewentualnie pokazuje krótkowzroczność producenta.....
Klasyczne gry, jako osobne aplikacje, to mógły być strzał w 10. Wyobraźcie sobie, zakładkę "Games" a tam jako osobne aplikacje, mnóstwo najbardziej klasycznych gier.............

Fakt, że dziś takie coś nikogo spoza środowiska nie zainteresuje, ale podejrzewam, że dla wielu osób, które wahały się/wahają się co wybrać spośród MorphOS/Aos 4 mogłoby być to niezłą kartą przetargową po stronie Hyperionu.......
[#30] Re: SamFlex Core

@adam_mierzwa, post #11

Rano, gdy zamieszczałem wiadomość jak byk stało na głównej stronie sklepu: AmigaOS 4.1 (all updates) included. Teraz widzę znikło, tak więc usunąłem tę informacje z wiadomości. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale to nie było ani zamierzone, ani celowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem