Komentowana treść: C&A Games 5
[#1] Re: C&A Games 5
Poprostu extra
[#2] Re: C&A Games 5
Kapitalna sprawa z tym pismem. Widzę mnóstwo nowych gier dla Commodore 64. Proszę ile można jeszcze uzyskać z 16 predefiniowanych kolorów i niskiej rozdzielczości. A na Amidze nadal nic nie wychodzi, mimo że oferuje większe możliwości. C64 żyje, bo ludzie wydają na niego przez siebie stworzone gry. A Amigowcy przesiedli się z Amig na Macintoshe i PC i udają amigowców. To co dzisiaj wychodzi (porty) z Amigą ma już niewiele wspólnego.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 23:06:20 przez Minniat_Planet
[#3] Re: C&A Games 5
Cieszą takie inicjatywy, mam tylko nadzieję że autorzy tekstów większą wagę w tym numerze przywiązali do weryfikacji tego co piszą. Takie stwierdzenia jak "Giana była popularna a o Mario w Polsce mało kto słyszał" każą mi zadać sobie pytanie gdzie był autor tego tekstu w latach 90-tych, bo chyba nie w naszym kraju, gdzie rzucając na bazarze kamieniem trudno nie było trafić w Pegasusa.
Jimmy's Fantastic Journey rownież nie był wydany w 1994r, tylko lata później, chociaż akurat tu tłumaczy autora błąd na HOL skąd jak mniemam go powielił.
Poza takimi drobnymi wpadkami, pismo oceniam jednak dobrze.
[#4] Re: C&A Games 5
dużo tego - fajna sprawa, naprawdę!
[#5] Re: C&A Games 5

@Mufa, post #3

W Gianę grałem i widziałem ją u paru kumpli na Amigach, za to Mario widziałem tylko u jednego co miał pegasusa. Pierwszy raz w życiu zagrałem w Mario jakiś miesiąc temu (tego pierwszego, bo w Mario64 to już dawno temu).
[#6] Re: C&A Games 5

@Minniat_Planet, post #2

Może na Amigę nic nie wychodzi, bo nakład pracy jest zbyt duzy, aby uzyskać efekty zbliżone do starych amigowych hitów ?
[#7] Re: C&A Games 5

@kjb666, post #5

Mario istniał jako postać niemal od samego początku ery gier komputerowych, chciażby za sprawą gry Donkey Kong, dostępnej na automatach i wszelkich możliwych konsolach oraz komputerach. Mario to nie tylko seria Super Mario Bros, to nawet nie tylko gry komputerowe, to zjawisko. Był nawet serial animowany dla dzieci (emitowany również w Polsce) z Mariem i Luigim w rolach głównych. Z całym szacunkiem dla Giany jej popularność nie umywa się do populraności Mario. Zresztą nawet jeśli ktoś jakimś cudem nie słyszał o Mario, to czytając dowolną recenzję Giany musiał o nim usłyszeć, gdyż zazwyczaj podawano klonem jakiej gry ona jest.
Odrębną sprawą od populraności danego bohatera gry komputerowej w ogólnej świaqdomości, jest to kto i kiedy w co grał. Ja też np. Gianę przeszedlem całą dwadzieścia lat temu albo lepiej, a Super Mrio Bros chyba dopiero jakieś 4 lata temu i to w dość nietypowy sposob bo używając emulatora na mało poręcznym w sterowaniu PDA.
[#8] Re: C&A Games 5

@Mufa, post #7

Mario pojawił się w ponad 120 grach. W 2009 roku liczba sprzedanych kopii samych tylko głównych gałęzi gier z Mario to ponad 210 MILIONÓW kopii /Super Mario, Mario Galaxy, Mario 64, New Super Mario, etc/.
Seria z MArio ma także kilka /kilkanaście/ rekordów w księdze Guinessa.
MArio to nie postać. To kopalnia złota.
A co najlepsze, gry z MArio trzymają niesamowicie wysoki poziom, i zawsze są fenomenalne. Czego zresztą dowodzi Mistrzostwo świata zwane Super Mario Galaxy czy New Super Mario Bros.....

Granie w Mario na emulatorze - fuj.
[#9] Re: C&A Games 5

@michalmarek77, post #8

A co najlepsze, gry z MArio trzymają niesamowicie wysoki poziom, i zawsze są fenomenalne.

Nie przesadzałbym.
[#10] Re: C&A Games 5

@odo, post #6

Nie. Na Amigę nic nie wychodzi, bo amigowcy, zamiast cieszyć się tym co mają, czekają na nie wiadomo co i ładują całą parę w dyskusje o amigowej tożsamości i czystości rasy.
[#11] Re: C&A Games 5

@Daclaw, post #10

OK
[#12] Re: C&A Games 5

@Minniat_Planet, post #2

Na Amigę nadal nic nie wychodzi, bo wiele hurraoptymistycznych projektów (np. Nurek, Arcymag, czy Dune 3) nie ujrzało światła dziennego ze względu na wysoką nieproduktywność prawdziwych (nie udawanych) amigowców.
[#13] Re: C&A Games 5

@recedent, post #12

Wysoce trafne podsumowanie.
Dune 3 bez posiadanej licencji na tę nazwę zresztą...
Byłbym pierwszym który by maila do Westwood/EA napisał, więc może dla jego własnego dobra odpuścił.
[#14] Re: C&A Games 5

@recedent, post #12

Wybaczcie, choruję, nie bijcie Moja choroba jest tak złożona, że potrzeba wielu lat na jej wyleczenie, biorę lekarstwa, które nazywają się neuroleptykami, prócz tego ze względu na to że te lekarstwa wywołują u mnie halucynacje wzrokowe (to występuje jedynie u mnie), biorę lek przeciwlękowy. Ze względu na chorobę moja praca idzie mi jak po grudzie. Zaczął się rok akademicki, na szczęście od paru dni po niemal roku zażywania aktualnej dawki lekarstw nastąpił mały przełom, dzięki czemu z optymizmem pojechałem na uczelnię. Wytrzymałem do ostatnich zajęć (a trwały 6 godzin). Niepokój się nie pojawił. Wszystko wyjdzie jeszcze w praniu, bo to dopiero pierwszy dzień zajęć. We wtorki mam wolne.

Ja się staram, parę dni temu zrobiłem nową grafikę, naprawdę ładną, do mojego klonu gry Robbo Janusza Pelca, na dowód przedstawię grafikę, jak ją skopiuję. Z programowaniem idzie mi różnie, ale jestem z kodu coraz bardziej zadowolony. Gdyby nie choroba pewnie wszystkie te projekty ukończyłbym w kilka miesięcy.

Co do Dune 3 to pewnie masz rację, że nazwy nie powinienem używać, a co powiesz o tych wszystkich Dune 2: the Maker, Dune: Legacy, Dune 2: Redux, Super Dune 2? Ta nazwa miała być na takiej samej zasadzie. Ale żeby uniknąć nieprzyjemności zrezygnuję z tej nazwy, choć na Sourceforge widnieje pod nią. Moim celem nie było łamanie prawa ale przywrócenie legendy. Prócz tego mam pytanie: czy Ty, człowieku, przestaniesz się nade mną znęcać?
[#15] Re: C&A Games 5

@Minniat_Planet, post #14

Oto nowa grafika do mojego klonu gry Robbo (plansza powstała za pomocą napisanego przeze mnie edytora plansz). Co prawda są póki co tylko 4 elementy (Robbo, Skrzynia, Śrubka, Ściana), ale jestem z nich bardzo zadowolony i będę rysować nowe.
[#16] Re: C&A Games 5

@GumBoy, post #13

UWAGA konkurs:
Kto jest gorszy?
1. Wszechwiedząca ględa udzielająca się w sprawie własnego ego (do tej grupy należymy w większości, na pewno zaliczam się do niej ja- kłaniam się).
2. Czy to co powyżej + dobre chęci + mniej lub bardziej udane próby programistyczne?
[#17] Re: C&A Games 5
kurcze, az mnie naszła ochota, chyba sobie wyciągnę z szafy nintendo64 i zagram w mario64 :D
[#18] Re: C&A Games 5

@kjb666, post #5

Ja też w latach 80/90-tych nie widziałem Mario na oczy. Zagrywałem sie za to w Gianę Sosters, w Power Sisters i Hard'n'Heavy na C64. :)
[#19] Re: C&A Games 5
C&A super, tylko co się tak na końcu do PRL'u przyczepił :)
[#20] Re: C&A Games 5

@Minniat_Planet, post #2

To już niepierwszy raz, gdy czytam na PPA, że na Amigę klasyczną nie wychodzą żadne gry - zaś inne platformy są "zasypywane" nowymi produkcjami.
Jeśli można, to chciałbym zauważyć, że w roku 2011 na naszą Przyjaciółkę ukazało się ok 80 gier - zaś od początku roku do dziś mamy już ~130 pozycji. Może szału nie ma, ale moim zdaniem twierdzenie, że w sferze ami-rozrywki mamy zastój to lekka przesada jest.
To ile tych gier na C=64 wyszło w tym roku lub ubiegłym? Jakości produkcji nie ma sensu porównywać, bo najgorszy gniot z Ami zabija najlepszą grę na 8bitów, ale może ktoś rzucić jakąś cyfrę?

DODANE:
Miniat - nie czepiam się Ciebie, to tylko takie ogólne spostrzeżenie a akurat się nawinąłeś... ;)

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 20:07:36 przez APC74
[#21] Re: C&A Games 5

@APC74, post #20

bo najgorszy gniot z Ami zabija najlepszą grę na 8bitów,


Nieprawda.
[#22] Re: C&A Games 5

@Deftronic/..., post #21

Prawda.
[#23] Re: C&A Games 5

@APC74, post #22

Ot taki mały przykład jak dzisiejsze gry z małego Atari górują nad amigowymi grami

Nie dość, że się mylisz to jeszcze chwalisz się brakiem wiedzy :) Pogratulować :)
[#24] Re: C&A Games 5

@michalmarek77, post #23

Bosh... następny, który wie lepiej, ode mnie co lubię i jaki mam gust... Leczcie się. wariat?

P.S. Oczywiście, o meritum mojego posta - czyli pytania o ilość produkcji na C64 cisza...

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 20:24:57 przez APC74
[#25] Re: C&A Games 5

@michalmarek77, post #23

Mniejsza o wykonanie tej giercy, ale pomysł fajny OK

Ktoś siedzi w temacie C64 małe Atari na bieżąco- dużo tego nowego wychodzi?
[#26] Re: C&A Games 5

@APC74, post #20

"Jeśli można, to chciałbym zauważyć, że w roku 2011 na naszą Przyjaciółkę ukazało się ok 80 gier - zaś od początku roku do dziś mamy już ~130 pozycji"

..80? 130? Szok


Rozumiem, ze te zera po cyferkach to chochlik drukarski dodal.
[#27] Re: C&A Games 5

@BULI, post #25

www.atarionline.pl
Czy sporo to nie wiem, za to jak wychodzi to w fenomenalnej jakości.

http://www.rgcd.co.uk/
Tutaj o wszystkim - c64, zx, pc, etc..swietna strona.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 21:32:20 przez michalmarek77
[#28] Re: C&A Games 5

@michalmarek77, post #23

Tytuł tej gry doskonale oddaje atmosferę na ppa w ostatnich dniach..
[#29] Re: C&A Games 5

@selur, post #26

Aminet według prostego (wszystko z kategorii "gry" co ukazało się po pierwszym stycznia 2012) filtra znajduje 206:

http://aminet.net/search?path[]=game&o_date=newer&date=20120101
[#30] Re: C&A Games 5

@APC74, post #24

Nie o to chodzi co lubisz a czego nie, ale o stwierdzenie ze najgorszy gniot z Amigi jest lepszy od najlepszej gry na komp 8bit. To bzdura.

Przyklad 1 szy z brzegu - gra na Amige AKIRA. Ogolnie slaba w kazdym aspekcie - grafika, muzyka, grywalnosc. Wezmy jedna z lepszych gier na C64 TURRICAN oraz na ATARI BOMB JACK. Kazda z tych gier w kazdym aspekcie bardzo dobra. Obiektywnie patrzac sa to gry lepsze niz wspomniana Akira na Ami. A przeciez Akira nie jest najgorszym gniotem na Ami.

Tekst o leczeniu powtorz glosno do lustra. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem