Komentowana treść: Podsumowanie jesiennych zmian
[#1] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
zapomniano o jeszcze jednej jesiennej zmianie

- wykopanie Hołdysa
[#2] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
Dziękuje OK
[#3] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@odo, post #1

Dlaczego?

Dzięki za zmiany, super że portal jest tak aktywnie rozwijany.
[#4] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
Gratulacje dla webmastera OK. By trollowało się lepiej. Wszystkim!
[#5] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
swietna robota!
[#6] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
Bardzo dużo zostało wykonane! Gratulacje i wielkie podziękowania dla ekipy PPA.
[#7] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@Sir_Lucas, post #6

A jak mogę się dodać do mapy użytkowników? Na PauBase byłem, a tu nie mogę znaleźć...
[#8] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@Tom Rain, post #7

Na razie jest lista i tam są wszyscy zarejestrowani na PPA i jesteś na niej. Mapka chyba w planach, ale już teraz jest fajnie (sprzęt, galeria, sortowanie wg kryteriów).

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 16:12:31 przez adam_mierzwa
[#9] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@Tom Rain, post #7

Dodanie do mapy jest automatyczne po uzupełnieniu pola lokalizacji (miasto, ulica) w profilu - wtedy odpytywane jest Google Maps API o współrzędne, które zapisywane są do profilu. Może być też tak, że ktoś poda lokalizację, której mapy Google nie rozpoznają - najlepiej samemu sprawdzić na maps.google.pl, bywa też tak, że w jednym mieście jest sporo użytkowników i bez podania adresu wpółrzędne nakładają się (wówczas jeśli ktoś nie chce podawać ulicy to może wpisać Rynek lub poczekać na poprawkę jaką zrobię by rozproszyć współrzędne).
[#10] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
Portal się rozwija i to cieszy, z roku na rok coraz lepszy :)
[#11] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@grxmrx, post #9

No właśnie mam podane wszelkie dane...
No ja wiem, że Koszalin to wiocha ;) ale na żadnej mapie nie było problemów ;)
[#12] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@Tom Rain, post #11

Miałeś racje, dobrze że zgłosiłeś problem, dzięki temu poprawiłem co trzeba i już jest tak jak powinno być, przy okazji zaktualizowałem dane i już jesteś na mapie.
[#13] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
Kiedy i czy w ogóle będzie funkcjonalnośc umożliwiająca wyłączanie tematów w newsach, które w ogóle mnie nie interesują?
Teraz moje oczy zmuszone są ogniskować wszystko.
[#14] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@grxmrx, post #12

Dzięki Wielkie :)
[#15] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@pekdar, post #13

No właśnie to już kiedyś było i chyba wcielo niestety teraz żeby znajsc newsa trzeba się przekopywac przez wszystkie kategorie
[#16] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@pekdar, post #13

Póki co nie planuję dodania takiej funkcjonalności.
Przykładowo osobę x nie interesują newsy o portach kolejnych gier pod bibliotekę sdl czy też wiadomości o aktualizacji sterownika RadeonHD, nowych klas Reggae czy wiadomości o wynikach ze scenowych imprez, ale newsów dziennie nie jest na tyle dużo aby to jakoś raziło. Być może znalazłyby się osoby, które nie chcą czytać moich czy mailmana newsów albo czytać tylko takie, które mają konkretne tagi przypisane. Inaczej mówiąc - wydaje mi się to co najmniej dziwne żeby przy tak niewielkiej porcji informacji jeszcze ją filtrować, zwłaszcza ze względu na profil portalu (Amiga i kompatybilne, systemy: AmigaOS, MorphOS, AROS). Taki mamy profil i póki nie zrobiłem stref/podstron zawierających forum/newsy itp. wg określonych kryteriów to na głównej stronie w tym kontekście zmian nie będzię. Przykładowo C&A pisze o Amidze i sprzęcie Commodore taki jak C64, mnie zawsze interesuje tylko część amigowa, ale idę na kompromis i nie oczekuję by pismo dzielono na pół bo mam np. ciężki plik pdf do ściągnięcia ;) Do tego dochodzi fakt, że kogoś mogą interesować tylko gry a innego gry i programy a jeszcze kogoś innego gra x na system y i niewiele więcej a kogoś innego tylko system xyz (i wówczas widziałby tylko bodajże dwa lub kilka newsów miesięcznie :)
Oczywiście rozumiem kontekst, choć dziwi mnie, że coś w oczy kole, ale przykładowo gdyby ktoś koniecznie chciał to na szybko zrobiłem przedwczoraj wyświetlanie 5 ostatnich newsów z kategorii AmigaOS 4 na nieaktualizowanej (a szkoda) od jakiegoś czasu stronie (same tytuły jako linki, bez treści, swoją drogą treść newsa też może zawierać informacje dla danego użytkownika niepotrzebne, czyli jak dla mnie to takie błędne koło).
[#17] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
mi się najbardziej podoba zmiana w formatowaniu cytatów w komentarzach. Teraz dużo szybciej się je czyta - przedtem w takiej Operze Mini tekst cytowany niczym nie różnił się od reszty i ciężko było dojść, w którym miejscu zaczyna się odpowiedź, bez cofania się i czytania cytowanego komentarza
[#18] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@snajper, post #17

Poza zmianą w formatowaniu cytatów jest jeszcze zmiana w wyświetlaniu sygnatury, teraz jest to jedna linijka (z opcja rozwinięcia) i przez to nie widać też ascii art z Twojej sygnatury ;)
[#19] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@grxmrx, post #18

z mapa dalej jest cos nie teges, zobacz dokąd Dublin przeniosło :
[#20] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@Valwit, post #19

Poprawione.
[#21] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@grxmrx, post #9

poczekać na poprawkę jaką zrobię by rozproszyć współrzędne


Odpowiadam sam sobie ;) Zrobione. Teraz jeśli więcej niż jeden użytkownik podał tylko miasto to marker na mapie nie nachodzi jeden na drugi a ich pozycja jest lekko rozproszona względem środka miasta jak wskazuje api do map.
[#22] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@grxmrx, post #16

Rany ale kazanie. Wystarczyło napisać: Nie będzie.
Przyjąłem do wiadomości.
[#23] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
Portal i w ogóle całość fajnie zrobiona, duże oklaski dla grxmrxa OK.
Czego mi brakuje to jest jakiegoś wyróżnienia linków pod tekstem, poza tym fajnie by było
gdyby można było wybrać opcję pokaż tylko nowe wątki/posty po kliknięciu na
"więcej nowych
wątków/postów"
Czasami lista jest bardzo długa i mieszają się te przeczytane z nieprzeczytanymi.

Przy okazji jedno pytanie, czy poza
[list][*][/list]
są jeszcze jakieś inne tagi dostępne
dla szarego użytkownika, czy to wszystko? Jeśli są to byłbym wdzięczny za jakąś ściągawkę ;p

A ogólnie to ok, racja 3mać!!!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 00:57:03 przez Radek_Cz
[#24] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@Radek_Cz, post #23

Czego mi brakuje to jest jakiegoś wyróżnienia linków pod tekstem,


To już było poruszane milion razy. To jest kwestia skórki. Ostatnio wprowadziliśmy podkreślenie odnośników na skórce niebieskiej - część użytkowników jest zachwycona, część niezadowolona. Zdarzało się również, że niektórym "coś się zmieniło w skórce" podczas gdy nic nikt w nich nie modyfikował. Ja osobiście korzystam ze skórki czarnej, która jest moim zdaniem najlepszą i powinna być skórką docelową dla całego portalu. Nie wiem czy kiedyś nie pójdziemy na tak radykalny krok i po prostu nie wprowadzimy jednej skórki dla wszystkich.

są jeszcze jakieś inne tagi dostępne
dla szarego użytkownika, czy to wszystko? Jeśli są to byłbym wdzięczny za jakąś ściągawkę ;p


Oczywiście. Ściągawkę masz nad polem komentarza, gdy go piszesz. Możesz wytłuszczać, pochylać i podkreślać tekst, wstawiać odnośniki, cytaty, kod, obrazek. Standardowe tagi BBCode.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 07:34:19 przez mailman
[#25] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@mailman, post #24

Oczywiście. Ściągawkę masz nad polem komentarza, gdy go piszesz. Możesz wytłuszczać, pochylać i podkreślać tekst, wstawiać odnośniki, cytaty, kod, obrazek.

No o tych wiedziałem ;). Nie byłem pewien tych "standardowych", dzięki za info.

Co do skórek, to używam zielonej bo jest najłagodniejsza dla oczu, przy czarnej kontrast jest za duży i oczy się męczą, przynajmniej moje. Tak przy okazji, chyba znalazłem jakiegoś robala, bo zamiast tekstu po między znacznikami wyświetla wartość koloru.
[#26] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@Radek_Cz, post #25

Poprawione.
[#27] Re: Podsumowanie jesiennych zmian
Świetna robota. Nawet sobie nie zdajecie sprawy ile coś takiego kosztowałoby gdyby ktoś chciał to komercyjnie zamówić po "korporacyjnych" cenach. :) Akurat ostatnio zostałem zmuszony do zetknięcia się z tymi cenami i pokrewnymi technologiami (nie mogę niestety napisać jakimi dokładnie). To jest dramat. Grxmrx i reszta ekipy PPA powinni dostać dostać ok. pół miliona złotych. :)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 10:09:02 przez MDW
[#28] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@grxmrx, post #26

To było szybkie - jesteś szybszy od szybszaka OK

@MDW
w takim razie zamiast płacić tyle kasiory obcym ludziom pogadaj z grxmrxem, zmodyfikuje trochę swoje
istniejące dzieło, dzięki czemu pracy będzie mniej a ty na pewno tyle nie zapłacisz ;)
[#29] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@MDW, post #27

Tam z lewej strony jest taki guzik - wsparcie
[#30] Re: Podsumowanie jesiennych zmian

@mailman, post #24

Właśnie sobie obejrzałem czarny styl strony i tam linki ładnie widać ale on zabija moje zmęczone oczęta.
Może podkolorować linki w zielonym stylu jakimś żółtym ordynarem?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem