Komentowana treść: Zmiana Regulaminu PPA
[#1] Re: Zmiana Regulaminu PPA
Cenzura !!! Widać recedent postarał się utrudnić życie ateistom.
[#2] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #1

Rozumiesz słowo "cenzura", że się nim tak frywolnie posługujesz? Bo póki co, to zaczynasz uprawiać trolling, a jak widzisz jest na to zapis w regulaminie ;)

Tylko jedna zmiana w Regulaminie jest tak naprawdę nowością. Pozostałe są obecne na forum od dawna tylko nie były wprost zapisane w Regulaminie i należało je podciągać pod jeden z punktów. Teraz zostały napisane wprost.
[#3] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@mailman, post #2

A nie można było napisać jakie to zmiany ?
[#4] Re: Zmiana Regulaminu PPA
Dla mnie ok. Przy okazji przypomniałem sobie regulamin.:D Co do cenzury, Odo uważaj, na tej Twój podpis o tęsknocie do PRL, nie wiem jak go odbierają ludzie i jak przez prawo oceniany jest ten okres.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 10:02:14 przez Ender
[#5] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@Ender, post #4

Twój avatar też może kogoś razić. Właściwie to wszystko można podciągnąć pod regulamin
[#6] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@Dark_luke, post #3

Wolałbym, aby każdy przeczytał (dlatego podane zostały punkty, które zmieniono), ale skoro jest takie zapotrzebowanie:

- w punkcie 2 zostało doprecyzowane kto i kiedy może usunąć konto. Wprowadzono możliwość usunięcia konta w przypadku długoterminowego bana, lecz nie wcześniej niż po 3 miesiącach. Dodatkowo wprowadzono zapis o możliwości usunięcia konta przez administrację w przypadku długoterminowych banów przed upływem tego terminu. W obu tych przypadkach każda kolejna wykryta próba założenia nowych kont skutkuje blokowaniem użytkownika - innymi słowy jeżeli skasowano konto w trakcie trwania bana (samemu lub przy użyciu administratora) oznacza to ban permanentny.

- w punkcie 14 doprecyzowano, że treści niedopuszczalne dotyczą także sygnatur i avatarów. Wskazaliśmy również jakie treści są niedopuszczalne. Nic nowego.

- w punkcie 18 doprecyzowano za jakie działania są odpowiedzialni moderatorzy

- w punkcie 19 dopisano, że brak znajomości regulaminu nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania

- w punkcie 21 wprowadzono zapis o wydłużeniu blokad dla osób, które notorycznie łamią postanowienia oraz co robić w przypadku odwołań.

Jak wspomniałem, z wyjątkiem punktu 2, gdzie jest nowość, reszta to wyłącznie regulacje i doprecyzowania.
[#7] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #5

Gdybyś znał regulamin w poprzedniej postaci, to takich słów byś nigdy nie napisał. To o czym piszesz, to Twoje ukryte uwagi do pkt 14. Dla Twojej wiadomości, wszystko do szóstego myślnika w tym punkcie było już wcześniej i żadna wprowadzona zmiana kompletnie nie pasuje do tego, co napisałeś. Widzę, że szukasz jakiejś dziury, której nie ma i nadal twierdzę, że próbujesz nieudolnie trollować pod czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia i wykazujesz się jedynie ignorancją. Proponuję, w ten ostatni dzień roku, abyś zaprzestał siać zamęt i wypowiadał się konstruktywnie. Jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania, to nie pisz. A jeżeli Ci się nie podoba tutaj - skasuj konto, bo jak rozumiem z Twojej wypowiedzi, możesz nie zgadzać się z Regulaminem. Twoje prawo.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 10:15:01 przez mailman
[#8] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@mailman, post #7

Czy Hołdys może powrócić ?
[#9] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #8

Daj Boże nie.

Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #8

Zmiany w Regulaminie nie dotyczą tego typu kwestii.
[#11] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@mailman, post #6

Niedopuszczalne jest również:
- zamieszczanie postów w imieniu zbanowanych użytkowników na Forum Dyskusyjnym,

to nawet nie jest cenzura, to jest chore,
ktoś wydaje program albo organizuje zakup zbiorowy oprogramowania, dostaje bana ale ludzie chcą wiedzieć co się dzieje z ich pieniędzmi albo co poprzestawiać w programie. Prosi więc kogoś o przekazanie informacji na forum lecz ta osoba dostaje bana bo pisze w imieniu.....
[#12] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@mailman, post #6

- w punkcie 19 dopisano, że brak znajomości regulaminu nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania

O czym informuje już zresztą punkt 17 - może warto rozważyć usunięcie jednego z tych wpisów?

P.S. Mogę przyczepić się do przecinków, ortów i literówek w regulaminie (w e-mailu do Ciebie)?
[#13] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@michal_zukowski, post #11

Może wysłać newsa. Po co pisać o tym na forum?


Benedykt Dziubałtowski
[#14] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@michal_zukowski, post #11

Tutaj masz rację. Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Ten punkt już zniknął. Chodziło coś innego, co pierwotnie zostało po prostu w ten sposób zapisane.
[#15] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #8

Dura lex, sed lex
[#16] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

Nie wiem o co się sprzeczacie. Dość liberalny i klarowny regulamin, widziałem gorsze, w stylu "daj mi człowieka, a znajdę na niego paragraf", a społeczność i tak nieźle funkcjonowała.
Mam tylko kilka zastrzeżeń:
- uprawiania tzw. "trollowania" tzn. pisania postów wyłącznie w celu irytowania innych użytkowników bądź wszczynania awantur,

Jak to się ma do działu "Pręgierz"? :D

- uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe,

Co to jest treść powszechnie uznana za naganną moralnie? Bubel. Pod taką treść można podciągnąć wszystko, jak i od każdej blokady nałożonej z tego tytułu się odwołać z prośbą o udowodnienie, że dana treść jest niemoralna. Sformułowałbym ten punkt inaczej:
Obsługa portalu zastrzega sobie prawo do usunięcia treści, które uzna za niemerytoryczne bądź niezgodne z zasadami współżycia społecznego.

Nie nadużywaj emotikonek przy pisaniu wiadomości. Nie pozwala to czytającemu skupić się na czytaniu tekstu wiadomości.

O ile mi wiadomo jest to zawarte w netykiecie, a do takiej już się odwołaliście. Ponadto - punkt pasuje mi bardziej do instrukcji obsługi forum, niżeli zasad korzystania z niego.

Redakcja PPA zastrzega sobie możliwość przeredagowywania nieprzyzwoitych fragmentów opinii w sposób nie zmieniający ich przekazu.

Przeredagowywanie to głupi pomysł, niezgodny z zasadą wolności słowa. Opinia, jaka by nie była, to jednak opinia, a zmiana jej treści (nawet z zachowaniem przekazu) wyklucza możliwość przypisania jej pierwotnemu autorowi. Odnośnie sankcjonowania niewygodnych treści już wspominałem i wg mnie jeden punkt tu wystarczy - to niepotrzebne dublowanie tego samego.

W przypadku odwołań się użytkowników od blokad czy też innych działań moderatorskich należy skontaktować się bezpośrednio z moderatorem, który podjął decyzję [...]

Kolejny bezsensowny pomysł - jak jakiś mod się na kogoś uweźmie, to prawo jest w zasadzie nie do wyegzekwowania. Propozycja:
W przypadku odwołań od decyzji moderatorów należy skontaktować się bezpośrednio z administracją portalu (bądź innym moderatorem).

Dwa punkty z regulaminu publikowania treści, na podstawie których zniszczy Was pierwszy lepszy prawnik:
6. Opublikowany na portalu PPA artykuł nie może zostać usunięty. [...]

5. Nadesłany artykuł, w formie opublikowanej na portalu PPA, nie może być zamieszczany w innych miejscach w sieci oraz w formie papierowej bez zgody autora artykułu oraz redakcji portalu PPA.


9. Redakcja PPA zastrzega sobie prawo wykorzystania, za zgodą autora, wcześniej opublikowanego artykułu w ramach niekomercyjnych projektów redakcyjnych.

A ten to po co? Skoro i tak wynika z niego, że uzyskanie zgody jest wymagane...

Interpunkcja woła o pomstę do nieba! pomysł
Jak chcecie, to mogę przeredagować ten regulamin na bardziej formalny - oczywiście z zachowaniem jego obecnych postanowień.
[#17] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #1

E tam.
Porządek na forum i więcej kultury w wypowiedziach tak jak na innych forach.
Jestem za.
Jak już wszyscy przywykną to będzie można pomyśleć o zdjęciu ukrywania postów co poniektórym.
[#18] Re: Zmiana Regulaminu PPA
Po pierwsze co ma wspólnego engine strony z regulaminem, po drugie ten regulamin ma cechy faszystowskie, a przypominam, że mamy demokracje, po trzecie jest w wielu punktach ze sobą sprzeczny/bezsensowny, ale cóż powiedzieć, jak to w Polsce: głupie prawo, ale prawo.
Jak Dziubałtowski coś palnie i regulamin złamie to cisza i głowa w piasek, a jak ktoś sobie zażartuje to zaraz ban, obecny regulamin nie służy porządkowi tylko moderatorom/administracji.

PS. Szczęśliwego Nowego Regulaminu/Roku :P


Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 11:23:01 przez pinior
[#19] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@pinior, post #18

Hmmm, może żartować sobie tak, aby nie dostawać od razu bana?
Żarty przecież nie muszą być od razu jak te, co sobie zbójcerze robili w Dniu Śmiechały



Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 11:27:54 przez wali7
[#20] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@Geekboy68k, post #16

Dobrze mówi, polać mu. OK
[#21] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@pinior, post #18

Dziubałtowski łamie regulamin a Pinior zawsze tylko żartuje.:)


Benedykt Dziubałtowski
[#22] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@Benedykt Dziubałtowski, post #21

Teraz jest moda na to aby "nie szerzyć mowy nienawiści",, Tylko pod to można każdy post podciągnąć. Ludzie wdrażają jakiś nowy totalitaryzm, gorszy od komuny. W państwie prawa nagminnie dzieją się takie rzeczy :
link

Mi regulamin nie przeszkadza w ogóle. :P Porządek musi być i każdy powinien umieć się dostosować.
Nie rozumiem tylko ludzi kłótliwych którzy zawsze szukają dziury w całym...
[#23] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@Wojox, post #22

Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie marudził pomysł U nas jest co najmniej kilka typowych marud pomysł
[#24] Re: Zmiana Regulaminu PPA
Użytkownicy forum coraz bardziej kombinują, to i regulamin musi się dopasować :)

Pkt. 14 dałby radę na starcie parę osób wykopać, ze mną na czele :)

Nie ma nic na temat częstego usuwania i następnie zakładania konta, może dlatego że proceder znikomy :)
[#25] Re: Zmiana Regulaminu PPA
Skoro macie Adsense, to możecie dodatkowo zapodać tam linka do ich regulaminu i wspomnieć o tym w dodatkowym punkcie (ja tak dodatkowo robię :D) pomysł Chyba, że to co jest zawarte u nich odnośnie treści, jest i na PPA, dawno nie czytałem regulaminu PPA, więc nie pamiętam OK

pomysł

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 13:05:11 przez parallax
[#26] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #1

Kolego, proszę się zgłosić do psychologa. :)
[#27] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #1

Kolego, proszę się zgłosić do psychologa. :)
[#28] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@Andrzej Drozd, post #27

Nie trolluj, nie dubluj, najlepiej siedź cicho.
[#29] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@odo, post #1

Jak już zauważono, ten regulamin zmienił się tylko troszkę, co więcej - recedent jako admin podchodzi bardzo delikatnie do tematu, czasami wymieni parę zdań na gadaczu lub w odpowiednim wątku. Wg mnie zachowuje się tak jak powinien - neutralnie.
[#30] Re: Zmiana Regulaminu PPA

@kjb666, post #29

No tak, tylko czasem zafuczy, prychnie czy lolem strzeli. Uosobienie delikatności
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem