Komentowana treść: FPGA Arcade Replay Board w produkcji
[#1] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji
nie podoba mi się to.
[#2] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@snajper, post #1

Co konkretnie?
[#3] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Ender, post #2

Pewnie to, że (w przeciwieństwie do Natami) udało się projekt doprowadzić do stadium produkcji. To takie nieamigowe...
[#4] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Ender, post #2

to "FPGA Arcade Replay Board". Sprzęty, które mają w nazwie "FPGA" i/lub "Arcade" wywołują u mnie nastawienie negatywne, tak jakby ktoś im przykleił etykietkę z napisem "to tylko zabawka, nie bierzcie tego na poważnie".
[#5] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@recedent, post #3

nie bluźnij, wypowiadając święte imię Natami przy tym czymś...
[#6] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@snajper, post #4

"to tylko zabawka, nie bierzcie tego na poważnie".


A czymże jest całe "amigowanie" dziś, jak nie zabawą? Fajnie, że sprzęt wychodzi, zawsze to kolejna fajna ami-zabawka na rynku :)
[#7] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@slay, post #6

Fajnie, że sprzęt wychodzi, zawsze to kolejna fajna ami-zabawka na rynku

Myślę, że fajnie jest mieć nowiutką amizabawkę, prosto z fabryki, o możliwościach przerastających o niebo oryginał...
[#8] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@slay, post #6

właśnie o to chodzi... że ami-zabawek Ci u nas dostatek i dla odmiany przydałby się konkretny Komputer, przez duże Ky, a nie kolejna zabawka różniąca się od klasyka tym, że ma te przysłowiowe 500MHz i pozwala uruchamiać gry z pamięci na USB. Ja już powoli zaczynam z tego wszystkiego schylać się ku x1000.
[#9] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@snajper, post #8

Pytanie brzmi - co ty chcesz na tym robić? Bo rozrzut możliwości pomiędzy X1000, a zabawkami takimi jak Natami jest duży.
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@slay, post #6

A czymże jest całe "amigowanie" dziś, jak nie zabawą?


i nie ma w tym nic pejoratywnego ok, racja . komputery do zabawy to kupujemy od dawna i dzis tak samo, chyba malo kto kupowal swoj pierwszy/kolejny komputer w jakis powaznych celach.
[#13] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@snajper, post #1

Gratulacje dla drużyny, że się nie poddają i cały czas prą do przodu OK Ja zaczynam powoli odkładać $ na zakup, jak pojawi się jakaś recenzja i cena nie będzie kosmiczna, to kupuję. Fajnie że taka zabawka powstaje, zastąpi A1200.
[#14] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji
Podając taką informację warto choćby zdawkowo napisać co to jest. W przeciwnym wypadku dla części czytelników brzmi to trochę jak: "PRB616 przeszło fazę betatestów i najnowszy hardcore trafi na miejsce przeznaczenia w przeciągu jednego okresu wylęgania"
[#15] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji
A sam projekt zapowiada się bardzo ciekawie.
Hmm.. tylko jeśli chodzi o tę kartę pod 60tkę to troszkę nie rozumiem.
Po pierwsze - jak się ma 60/50Mhz do tej emulowanej 68020/90Mhz? Czy to ma sens? Pewnie z czasem pojawią się jeszcze szybsze wersje proca na płycie.
Po drugie - wynika z tego że kupujemy samą kartę - skąd procesor? I jaki będzie jako koszt?
Chodzi mi o oszacowanie całościowego kosztu na nasz rynek. (i tak wygląda na przyzwoity)
[#16] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@jokov, post #15

Emulowana 020 z tego co wiadomo nie ma aktualnie emulacji FPU. Poza tym 060/50 (lub szybsze, np 100MHz które też były pokazywane, że działają) bedzie i tak sporo szybsze od 020/90MHz.
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@RadziN, post #9

chcę robić to, co przeciętny użytkownik komputera domowego zwykle robi na domowym komputerze. A co do Natami, to ja sam ją zaliczam do innej grupy niż Minimig, FPGA Arcade & Co., z tego prostego względu, że twórca/y w jakiś sposób rozwijał (albo przynajmniej pierwotne plany to zakładały - SuperAGA, N070) te "zatęchłe", wciąż odsmażane i serwowane w nowych "frontendach", amigowe skamieniałości.
[#19] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@snajper, post #18

ehhh... rozumiem, ze jesteś zwolennikiem rozwoju amigowego w tempie poludniowoamerykańskiej telenoweli... ok dla każdego coś dla niego.;) A tak serio jak chcesz juz cos wybierać to AOS, MOS lub AROS i tak naprawde innej drogi nie ma.
[#20] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji
Sprzęcik już dawno zamówiony, mam nadzieję że załapie się na pierwszą setkę.
[#21] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji
Póki nie uciągnie to filmów w 1280x720 i Quake w podobnej rozdziałce, to zadowolę się Amigami z 040/40 MHz.

O ile FPGA Arcade jest szybsze od 040/40? ;)
[#22] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Andrzej Drozd, post #21

jest troche wolniejsza z tego co wiem, ale z daughterboard yacube bedzie z dwa razy szybsza niz amiga060/50 + teoretycznie o pare wielkosci szybsza na busie graficznym, czy to chipram czy w porownaniu do kart rtg dostepnych przez zlacze zorro(3) czyli w ogole prawie wszystkich kart dostepnych na amige, wlaczajac te ktore sa dostepne za posrednictwem mostkow takich jak mediator.

reasumujac, sam sie lamie, ale tak jestem obsluzony tak zwanymi klasykami ze na razie spasuje chyba.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 23:35:49 przez wawrzon
[#23] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@RadziN, post #19

A tak serio jak chcesz juz cos wybierać to AOS, MOS lub AROS i tak naprawde innej drogi nie ma.

Po dłuższych bojach z AmigaOS 4.x spasowałem. Nie da się pogodzić dwóch rzeczy: pogoni za super nowinkami technicznymi i zachowania klasycznego klimatu. Przykro to mówić, ale ten system jest niestabilny, a programy powolne, chaotyczna próba "unowocześnienia" AmigaOS poprzez wprowadzenie trybów wyświetlania 16-24 bit, dźwięku 16-bit, przeglądarek WWW, odtwarzaczy MP3 itp. Po co mi pulpit 1280x1024 skoro na takim ekranie zmieszczą się chyba wszystkie najważniejsze programy i pozostanie jeszcze sporo pustego miejsca?

Nie chcę nawet próbować MOSa (i AROSa), bo podejrzewam, że jest podobnie. AmigaOS1-3, OCS/ECS/AGA i procesor 68k to kwintesencja Amigi. Oryginalny system i sprzęt Amigi był zaprojektowany przez sztab specjalistów, nie może być mowy o pomyłkach. Dziś rozwój AmigaOS 4 przebiega nie tak, jak bym chciał. Nawet sterowniki kart graficznych zarówno CGX, jak i P96 są niedopracowane.

Jeśli ktoś chce trybów 16-24 bit, przeglądarki WWW, filmów niech bawi się na PC, Mac itp. Ktoś pisał, że na Amidze odrzucała go powolność. Teraz wszystko chodzi jeszcze wolniej na nowym sprzęcie, w stosunku do starszego oprogramowanie na Amidze klasycznej. Tak jak kiedyś pisałem mocy zaczyna brakować, przykładowo teraz powstaje port MOSa dla G5. Ceny pójdą w górę, nie chcę myśleć co będzie po X1000 i w jakiej cenie. Portowanie opłaca się na krótką metę, jest stosunkowo proste (dla obeznanych) i szybkie w realizacji. Programy tworzone w ten sposób są podatne na błędy, często powolne i niestabilne. Po co nowy sprzęt co rok? Powinno się tworzyć programy.

Pozostając w temacie prędkości, dyskutuje się tu nt. prędkości tej nowej płytki FPGA Arcade. Znów stawia się na prędkość procesora jako wyznacznika wartości sprzętu. Ja powiem, że powinno się zakładać, że dany sprzęt jest bardzo wolny, dzięki czemu później nie będzie rozczarowań, gdy nowa przeglądarka działa z niezamierzoną prędkością. Amiga to właśnie nie tylko czyste megaherce, nie tylko kawałek krzemu, to również pasja, radość i zabawa.Amiga mi dostarcza najwięcej rozrywki. Jest też moim narzędziem pracy.

Wszystkie 3 systemy AOS, MOS, AROS wywodzą się pośrednio z AmigaOS, ale czerpią z niej tylko w warstwie zewnętrznej. Dla mnie to zbyt mało. Warstwa wewnętrzna oraz sprzęt pozostają w Amidze. Oryginalnie Natami miała dostarczyć nam właściwego podejścia do kontynuacji Amigi. Żywię nadzieję, że koncepcja Natami jeszcze powróci w jakiejś formie, czego życzę również Snajperowi, Andrzejowi i innym fanom Natami.
[#24] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@pampers, post #20

Gdzie to zamówić pampers?
[#25] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Hextreme-Attic, post #23

Nie chcę nawet próbować MOSa (i AROSa), bo podejrzewam, że jest podobnie.


Uważasz, że to do końca uczciwe podejście? Powinieneś spróbować i wtedy napisać, że jest beee lub oprzeć się na opinii kogoś kto bezsprzecznie jest dla ciebie guru w tej kwestii i wierzysz mu bardziej niż sobie samemu.

AmigaOS1-3, OCS/ECS/AGA i procesor 68k to kwintesencja Amigi. Oryginalny system i sprzęt Amigi był zaprojektowany przez sztab specjalistów, nie może być mowy o pomyłkach.


Amigi sprzed wielu lat, dzieciństwa. Zakładasz, że SAM440/460 AOX1000 rodzina Maków/Pegasosów powstała w garażu? A co do błędów, skoro było tak pięknie (a nie było, jeżeli tylko rozbudowałeś podstawowy konfig) to skąd te słynne "czerwone guru" ? Nie ma systemu bez wad i większa jego funkcjonalność, tym więcej miejsc gdzie można coś skopać za pierwszym podejściem.

Dziś rozwój AmigaOS 4 przebiega nie tak, jak bym chciał.


No ja też bym chciał, żeby było SH4/5, czyli jest nie po mojej myśli

Nawet sterowniki kart graficznych zarówno CGX, jak i P96 są niedopracowane.


To napisz lepsze. Powstały po to, by dało się w twoim klasyku używać kart graficznych.
[#26] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@fazior, post #24

Skrybnij do Mikej na maila.
[#27] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Hextreme-Attic, post #23

Dobrze napisane. OK
choć i tak każdy ma swoje, subiektywne odczucie co do potrzeb i wymagań w kwestii sprzętu i softu na niego. Także trzymam kciuki za reaktywację projektu Natami ale śmiem twierdzić, że każdy projekt ma w sobie coś na co warto zwrócić uwagę a nie tylko krytykować.;)

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 10:00:54 przez Papier79
[#28] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@wawrzon, post #22

daughterboard yacube
- co to właściwie jest?
[#29] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@Hextreme-Attic, post #23

Minniat, wszedłeś na wyżyny ignoranctwa. Miałeś pod ręką sprzęt ledwie 2-3 raza szybszy niż karty z procesorem PPC dla Amigi i marudzisz, że był wolny?

Tak, sprzęt pod OS4 jest wolny (w przedziale od 0 zł do 3000 zł), OS4 sam z siebie jest wolny (wolniejszy niż konkurencja) a ludzie kupują go i się dziwią, że wolno wszystko działa bo przecież: "na execu pisali, że to przyszłość".

Skąd wiesz, że sterowniki CGX są niedopracowane? Prawda jest taka, że jakby twoje słowo coś znaczyło to autor CGXa mógłby Cię pozwać bo pi*lisz farmazony a nawet nie wiesz jak CGX teraz wygląda. Sam sobie wystawiasz opinie gadkami o rzeczach, których na oczy nie widziałeś.

Ja mogę powiedzieć, że na Powermacu 1.42GHz z Morphosem z 1.5 gb ramu wygodniej korzystam z neta niż pod Kubuntu na laptopie z i5.

Odpal Arosa na swoim pececie (wersje pod windowsa), pożycz ok kogoś mocną mosową maszynkę. Wtedy się wypowiadaj.
[#30] Re: FPGA Arcade Replay Board w produkcji

@jokov, post #28

Daugther board to coś w rodzaju "karty turbo" dla FPGArcade, pozwoli wrzucić fizyczny procek 060 oraz ma parę ciekawych dodatków.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem