Komentowana treść: 20 rocznica premiery Amigi CD32
[#91] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@KJB, post #86

Lepsze neo-amigi niż padające kanapki, bo gdyby nie było tych pierwszych, to środowisko amigowe zostało by w przeszłości, do czasu aż ostatni klasyk wyzionął by kondensatory.

Hmm.. nie jestem tego taki pewien. Pewnie wtedy NATAMI było by pierwszą ligą wśród sprzętu zgodnego z Amigą, a klasykowcy stanowiliby większość w "parlamencie". Co do "kanapek" - każdy ma swój styl jak obchodzi się ze swoją Amisią.
[#92] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@Hextreme-Attic, post #91

Zgodnego z Amigą, ale klasyczną, bo AmigaOS4 chyba by nie poszedł na Natamipomysł
[#93] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32
Wszystkich zainteresowanych oftopem i dyskusją na temat wyższości (tudzież "niższości" ) CD32 nad (tudzież "pod" ) Jaguarem zapraszam tutaj. Uprasza się o spokój - stres wrogiem zdrowia.

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 21:23:26 przez recedent
[#94] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32
Może z okazji 20-lecia ktoś (chyba nam zostaje tylko Jens), przygotuje jakieś rozszerzenie (fast ram, fdd od PC). Zapotrzebowanie na takie coś powinno być spore, a coś takiego jak ACA1230 do CD-32 mogłoby kosztować nawet 1000pln i tak by poszło, gdyż za SX Pro ludzie płacą nawet 4000pln.
[#95] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@flops, post #94

Fajnie gdyby szło połączyć IndiAGA z turbo 68060 popędzonym na 100 mhz i dodatkowym RAM-em i HDD, bez dodatkowym portów i innych rozszerzeń.
[#96] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@flops, post #94

Dziś stacja dysków nie jest potrzebna można zintegrować HxC tylko po co jak jest WHDLoad itp. Procesor 68030 to minimum + chip DSP link i link, układ dźwiękowy, mobilny Radeon HD, USB, dwa złącza SATA i SD/MMC.

I to wszystko w takiej małej przystawce do CD32.






Ostatnia aktualizacja: 17.07.2013 03:54:46 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#97] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #96

Dziś stacja dysków nie jest potrzebna


W klasycznych amigach jest potrzebna, w neoamigach już nie :)
[#98] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@KJB, post #97

Jest potrzebna do czego? Amiga CD32 nawet nie ma obsługi stacji dysków w kickstarcie.
[#99] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #98

Powiem wam, że CD32 to jest to! W czasach szkoły miałem kolegę, który miał całą szafę oryginalnych gier na tę maszynę. Miał co najmniej 50 tytułów, w tym główne hity. Graliśmy całymi popołudniami. Moja A500, a potem A1200 się do tego nie umywała. Przykład: najpierw na A500 nie mogłem uruchomić gier z A1200 (oczywista oczywistość), potem na A1200 nie mogłem uruchomić gier z A500 (nie potrafiłem krzystać ze sztuczek degraderów, wkładałem dyskietkę i tyle). Potem po rozbudowie A1200 o twardy dysk, pamięć i turbo, żeby poszły gry które wcześniej nie szły przestały mi się uruchamiać gry z dyskietek ndosowych, które wcześniej normalnie chodziły, będziecie się śmiali, ale gdy chciałem w taką zagrać degradowalem Amigę ręcznie, wyjmując turbo i odłączając dysk. Na dodatek część gier, tych lepszych wielodyskietkowych, wkurzała koniecznością żonglowania dyskietkami, ciągle insert disc jakiśtam, większość nie działała z drugą stacją dysków. A u kolegi na CD32 wkładało się płytę i gra zawsze się uruchamiała! I to w jakiej jakości! Szybkie wczytywanie, doczytywanie, brak żonglerki, do tego świetne pady. Jagular się do tego nie umywał. Co z tego że ta konsola miała lepsze układy do 3D, skoro gier było jak na lekarstwo. Na CD32 przynajmniej wyszła cała masa gier, bez 3D, ale to kwestia gustu. Ja nie miałem ciśnienia na 3D. Zresztą teraźniejszość pokazuje, że ludzie wracają właśnie do tych prostszych gier 2D, choćby dla klimatu który daje ręcznie pikslowana grafika, a nie kilka tekstur przetwarzanych w kółko na ekranie.
[#100] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #98

Flop w amidze klasycznej jest potrzebny i każdy wie do czego :)
[#101] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@KJB, post #100

Ja tam nie wiem, zatem od dobrych kilku lat nie mam.
[#102] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@madman15, post #101

Klasyk bez stacji, to nie klasyk pomysłok, racja W nowych Amigach nie potrzeba, nie ten target pomysł
[#103] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@parallax, post #102

No to mam nieklasyczną A1200 bez PPC, fajnie :P
[#104] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #98

Poprawka. Nie w kickstarcie tylko na płycie co komplikuje wykonanie, zwiększa gabaryty i koszt przystawki.

[#105] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #104

Sam wiesz że AmigaCD32 to nie komputer Amiga, tylko konsola Amiga, więc flopa nie potrzebuje bo gry ma na nośnikach CD. Workbencha też odpali z CD.

W Amidze klasycznej flop się przydaje, zawsze można odpalić awaryjnie WB, albo jakieś gry świeżo kupione w niedzielę na giełdzie komputerowej
[#106] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@KJB, post #105

Mi to rybka tak samo jak to kto gdzie co kupuje. Dyskutujemy o jakimś nowym rozszerzeniu do CD32. Jak ktoś potrzebuje flopa to tu jest schemat http://aminet.net/package/docs/hard/cd32_floppy
[#107] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #106

Nowe rozszerzenie, a jeszcze lepiej nowa zmodyfikowana płyta dla CD32 lub A1200 coś jak ten projekt dla A1000. Gdyby wszystko zamknęło się w oryginalnej obudowie... .
[#108] Re: 20 rocznica premiery Amigi CD32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #106

A to sorki, myślałem że tak ogólnie o amidze z tym flopem :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem