Komentowana treść: Projekt Cyrus
[#1] Re: Projekt Cyrus
No proszę, czyli powoli do przodu.
[#2] Re: Projekt Cyrus
a jednak się kręci- bravo OK
[#3] Re: Projekt Cyrus

@Deftronic/..., post #1

No. Ciekawe, czy tym razem będzie to szybsze niż PowerBook G4 z 2004 roku. No i czy zmieścimy się w 2000 Euro za sztukę...
[#4] Re: Projekt Cyrus
Ciekawe kiedy w koncu jakis sprzet bedzie nazywal sie amiga.
[#5] Re: Projekt Cyrus
Bravo A-EONOK
[#6] Re: Projekt Cyrus

@_arti, post #3

Te procesory FreeScale maja AltiVec?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 09:55:21 przez waldiamiga
[#7] Re: Projekt Cyrus

@SzaryWilk, post #4

[#8] Re: Projekt Cyrus

@jubi, post #7

I to jeszcze od commodore :D
[#9] Re: Projekt Cyrus
Zapowiada się nieźle, zobaczymy jaki będzie finał (kiedy i cena).
[#10] Re: Projekt Cyrus

@Deftronic/..., post #1

Do przodu ?
Tworzenie sprzetu o wydajnosci smartfona z nizszej polki /zanim sprzet sie pokaże minie rok, dwa.../ i zerowej niemal uzytecznosci jest droga do przodu ?
Z tego co wiem, dwa lata po ukazaniu sie X1k nadal nie ma, np glosno zapowiadanego wsparcia 3d.....

Amigowanie dzis /i chyba raczej takze i jutro/ to odwieczne czekanie na sterowniki......bo na soft juz pewnie nikt nie liczy. Chociaz, nie, soft jest :) GIMP potrafi wszsytko :)

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 10:21:26 przez michalmarek77
[#11] Re: Projekt Cyrus

@michalmarek77, post #10

Fanatycy WinUAE zawsze będą nie zadowoleni, bo na nowej Amidze nie chodzi Windows pomysłpomysł
[#12] Re: Projekt Cyrus

@michalmarek77, post #10

U nas to jest do przodu. Zawsze, zamiast lamerzyć na konsolce i narzekać, można nauczyć się C/C++/ASM/API systemu i napisać samemu (zebrać się w grupę, odstawić konsolkę i Mario Carts i do roboty) bo to jest prawdziwa zabawa szeroki uśmiech
A do przodu też, bo powstaje kolejna płyta dla takich jak my (hobbystów), nowa, którą będzie można kupować przez jakiś czas.
[#13] Re: Projekt Cyrus

@michalmarek77, post #10

Owszem, na amigowym poletku jest. Powstanie nowy sprzęt pod OS4, raczej lepszy niż SAM i o to chodzi.

Poza tym człowieku, ja nie oczekuję że współczesna Amiga będzie miała podobne wsparcie jak współczesne smartofony czy PC/Apple. To niemożliwe z wiadomych względów. Info cieszy, bo mogło być tak, że zwijają kasę i zabawki, olewają temat nowego sprzętu pod OS4.

Do zabaw 3D mam swojego złoma z cieplutką jeszcze GTX780, na której wreszcie mogę sobie płynnie, w FullHD obejrzeć ostatnie dema CNCD czy Fairlightu, plus gigabajty świeżego softu.

Amiga obecnie to hobby i tyle.

p.s.

O, widzę że Flops już Ci odpisał. :)

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 11:13:28 przez Deftronic/...
[#14] Re: Projekt Cyrus

@michalmarek77, post #10

Co tY tu w ogóle robisz ? Wiecznie bruździsz, narzekasz i marudzisz na wszystko co związane z A-EON. Masz lepsze pomysły to śmiało idź i aplikuj. Z pewnością taki geniusz zostanie od razu derektorem.
[#15] Re: Projekt Cyrus

@Deftronic/..., post #13

Poza tym człowieku, ja nie oczekuję że współczesna Amiga będzie miała podobne wsparcie


Miałeś na myśli współczesną AmigęOne?
[#16] Re: Projekt Cyrus

@jubi, post #15

Nie czepiaj się nieistotnych szczegółów. Historia Amigi potoczyła się w jeden z najgorszych możliwych sposobów i w rezultacie mamy to co mamy - Amiga Inc ma tylko nazwę i prawa do niej, a do tego od wielu lat nie robi nic (poza szukaniem głupa na zakup marki za niebotyczne pieniądze), a z drugiej strony stoi A-EON/Hyperion których własnością jest system i boing.
Jak w tej sytuacji chcesz rozgraniczać Amigę od AmigaOne to Twoja sprawa. Każdy zorientowany w sytuacji i losach Amigi, doskonale wie, że AmigaOne to najbliższa pochodna tego co miało być następca Amigi 68k (Power Amiga, Amiga NG itd)
Dlatego jeśli masz odrobinę oleju w głowie, to przestaniesz się czepiać tego typu rzeczy. A jeśli dalej będzie uprawiał swoją "misję" i wszczynał flamewary to znaczy, że jesteś głupi.



Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 11:39:37 przez lda
[#17] Re: Projekt Cyrus

@lda, post #16

Dobrze prawiszOK
[#18] Re: Projekt Cyrus

@waldiamiga, post #6

te nie tj. rdzenie e5500, dopiero e6500 maja miec wydajne jednostki AltiVec.
[#19] Re: Projekt Cyrus

@BULI, post #2

"a jednak się kręci- bravo OK"

Ale z gow...a bata nie ukrecisz.

Zobaczymy ile bedzie ochow i achow na minute po podaniu ceny
[#20] Re: Projekt Cyrus

@lda, post #16

Każdy zorientowany w sytuacji i losach Amigi, doskonale wie (...)


1. Nie każdy jest zorientowany w tej sytuacji.

2. Z powodu takich właśnie błędnych założeń oraz niedopowiedzeń, przemilczeń, drobnych przejęzyczeń, celowych lub nie pominięciach "One" robisz tym niezorientowanym bałagan w głowie.

3. Mam prawo oceniać czyjąś robotę jako szkodzącą wizerunkowi Amigi. Dla mnie wypuszczanie teraz płyt o wydajności telefonu komórkowego jest szkodzeniem legendzie Amigi jako czegoś przełomowego, co wyprzedzało swoje czasy i miało wydajność ówczesnego graficznego superkomputera.

Nazywaj sobie te płyty jak chcesz, ale nie nazywaj ich Amigą, bo ktoś kiedyś szukający informacji o Amidze natrafi na nie i kompletnie zgłupieje, co to jest, dlaczego tak mało wydajne, dlaczego takie drogie, dlaczego nie ma na to sterowników, nie mówiąc o oprogramowaniu i dlaczego ktoś nazywa to Amigą. Dla mnie odpowiedzi na te pytania nie są oczywiste. Ty już przestałeś te absurdy zauważać, żyjąc z nimi na codzień od lat odbierasz je jako coś oczywistego i nie podlegającego dyskusji, co nie znaczy, że przestały absurdami być.
[#21] Re: Projekt Cyrus

@_arti, post #3

Biorąc pod uwagę że ten procek kosztuje ponad 200$ przy zamówieniu 1000 sztuk to i tak podałeś atrakcyjną cenę. To jest po prost śmieszne PowerPC jest już martwą architekturą i powinno się jak najszybciej przeportować AmigaOS na ARM.

Ten P5020 ma tylko 3 DMIPS/MHz a Cortex A15 ma 3.5 DMIPS/MHz i jest ich 5 rdzeni w Tegrze 4 dodatkowo Cortex A15 ma NEON czyli taki AltiVec i układ graficzny z 72 rdzeniami GeForce a to coś niema ani AltiVeca ani układu graficznego więc potrzebuje jeszcze drogiego chipsetu i karty graficznej.

Tegra 3 kosztuje poniżej 25$ a Tegra 4 bedzie pewnie coś koło 50$

Nadszedł czas na zmianę architektury inaczej A-EON będzie musiał procesorów szukać po śmietnikach.
[#22] Re: Projekt Cyrus
No nie powiem, zaskoczyli mnie na plus. Wydawało by się że po "sukcesie" x1000 nie ma szans na nic nowego. Tylko za jaką kasę pytanie bo jak znowu ok 10tys to po co to nam
[#23] Re: Projekt Cyrus

@selur, post #19

Jak nie stać będzie, to zmiana pracy na bardziej godną? pomysł
Wiadomo, że cena nie będzie niska dla przysłowiowego kowalskiego, który pracuje w biedronce pomysłpomysł
[#24] Re: Projekt Cyrus
No wreszcie jakiś ciekawy news, a nie jakieś PS4, co to w ogóle jest ? :D
[#25] Re: Projekt Cyrus

@jubi, post #20

Ktoś nowy i szukający informacji o Amidze ? Raczysz sobie żartować :)
[#26] Re: Projekt Cyrus
1. Może teraz pojawią się tanie X1000 z drugiego obiegu.

2. Doczekaliśmy czasów, gdy użytkownicy PC i amigowcy liczą, czy pamięć w ich komputerach jest standardu DDR2 czy też DDR3. Jakie to ma znaczenie? Pewnie tylko takie, że użytkownicy mogą pochwalić się wydajnością i benchmarkami. Na co oni wydają jednak takie grube pieniądze?

3. Programiści, rozpieszczani przez coraz to szybszy sprzęt coraz mniej dbają o optymalizację swoich programów.

4. Użytkowników AmigaOS 4 guzik obchodzi, że po rychłym przejściu na 64 bity stracą kompatybilność wstecz. Również z obecnym oprogramowaniem na AmigaOS 4.

5. To jest w istocie Rolls-Royce wśród komputerów, bo jest kosmicznie drogi i bardzo rzadki model, wyprodukowany zaledwie w setkach egzemplarzy. Przeznaczony dla nawiedzonych hobbystów, którzy nie wiedzą co robić z forsą.

Widzicie straszną frustrację kolegi Mufy, który wypowiada się na PPA? Frustrację czuć w każdej jego wypowiedzi. Kupno tego sprzętu jest ryzykowne, bo można wpaść w taką frustrację. Czy zauważyliście też, że użytkownicy klasyków są najbardziej "przeźroczyści" jeśli chodzi o wypowiedzi. Dyskutują sobie spokojnie w dziale "Amiga" na forum i nie wchodzą nikomu w drogę.

Ja pozostaję przy klasyku, to jest najzdrowszy sposób życia dla amigowca, i jeśli pojawi się sprzętowy emulator w postaci Natami bądź Tiny zakupię go.

Dla mnie Amiga to Gambleriady z Amiga Show (najmłodszy w 1998 roku), Magazyn Amiga. Pasja, radość, fascynacja. Żadne komputery za obecne 12.000 złotych, które nie są w żadnym stopniu zgodne z Amigowym chipsetem nie mają prawa do bycia ochrzczone jako nowy model Amigi.

Ja komputerów zgodnych z IBM PC co prawda używam ale tylko do pewnych zadań, do których Amiga obecnie nie ma oprogramowania, czyli kilka usług w Internecie. Do reszty Amiga 1200 starczy mi w zupełności.
[#27] Re: Projekt Cyrus

@jubi, post #15

Jak zwał tak zwał. Mnie to obojętne. Amiga, AmigaOne - obojętnie, wiadomo o co chodzi (nie o PC, nie o Apple i nie o smartofony czy konsole). Ważne że działa na tym kontynuacja klasycznego systemu OS3 czyli OS4.x.

Jakby co to dzielę okres na klasyczną Amigę i czasy działania Commodore oraz okres i wszystko to co powstało po upadku tej firmy. :)
[#28] Re: Projekt Cyrus

@lda, post #16

Niech się kolega tak nie oburza, bo to pewnie był atak mosistowski. :D
[#29] Re: Projekt Cyrus
Miley Cyrus? Oooo, w końcu coś godnego uwagi. siedzi, pije i chrupki
[#30] Re: Projekt Cyrus
Moim skromnym zdaniem,jako biznes to jest przedsiewziecie schizofreniczne,dlaczego ano dlatego ze przeciez ludzie ktorzy kupili x1000 raczej tej nowej plyty nie kupia,tak wiec ja mam pytanie kto niby to kupi,nie wiem kiedy chlopcy sie skapna w amiga ze przeciez mozna zrobic sprzet tanszy kompatabilny z amigami klasycznym i na tym zarobic kase stworzyc cos ala sklep apple zeby tam sprzedawac oprogramowanie i wtedy cos z tego bedzie a tak mysle ze niedlugo to padnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem