Komentowana treść: Drugi konkurs muzyczny PPA
[#1] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA
Nawiązując do sąsiedniego wątku, mówię wam, wezmę udział w tym konkursie, jeśli ktoś zrobi podręcznik do Protrackera. Jest w ogóle coś takiego?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 23:34:52 przez Aurel
[#2] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #1

Jest i to nawet po polsku :)

http://aminet.net/search?query=protracker+manual

Podręcznik to za duże słowo, ale manual po polsku jak najbardziej. Polecam.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 23:39:28 przez Tom3k
[#3] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Tom3k, post #2

W której księgarni mogę kupić?
[#4] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #3

Pare postów temu napisałeś, że takie instrukcje powinny być dostępne jako HTML, a nie zajrzałeś nawet na Aminet. Zdecyduj się. BTW zobacz w którym roku zostało to napisane.


Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 23:45:22 przez Tom3k
[#5] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Tom3k, post #4

Przeszukałem właśnie Aminet na frazę "Protracker" i nic takiego nie znalazłem. Na serio jest tam książka o Protrackerze po polsku?
[#6] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #5

Kliknij po prostu w mój link (post wyżej). Trzeba wpisać "protracker manual" i wyskakuje jedna pozycja, ciężko się pomylić. :) To tylko krótki manual, ale po polsku i opisuje najważniejsze rzeczy razem z komendami w patternach i klawiszologią. A więc to co najważniejsze. Na Aminecie od 1996 roku. Poza tym z tego co pamiętam ok. 2000 roku w ACSie było kilka bardziej rozbudowanych artykułów o ProTrackerze i Bars & Pipes, a w MA o Symphonie (kilkanaście części) i OctaMEDzie (do pierwszego można ładować moduły PT, w drugim - zapisywać pliki w tym formacie).


Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 23:57:23 przez Tom3k
[#7] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Tom3k, post #6

Znalazłem. Niestety, jeśli ty nazywasz to książką, to żyjemy w różnych rzeczywistościach. To jest "książka" typu, cytuję, "PLAY - odtwarza moduł, EDIT - edycja patternu". A najważniejsze, czyli komendy do dźwięku, po prostu wypisane są na końcu jedna pod drugą, ot tak, żeby nie było, że autor coś pominął. To ja już wolę artykuł na ten temat z Commodore & Amiga z bodaj 1995 roku, tam chociaż rozwinęli to co najważniejsze.
[#8] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #7

To tylko krótki manual,

Sorry, ale nie umiesz czytać? Nic Ci nie pasuje, ot co (prześledziłem kilka wątków, w których się udzielasz).

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 00:05:37 przez Tom3k
[#9] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #7

Jest książka o protrackerze po polsku. Teraz ty mi powiedz czy jest książka o fasttrackerze po polsku.
[#10] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #3

Zobacz to http://helion.pl/ksiazki/protracker-marek-binkowski,protra.htm
[#11] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@il_capitano, post #10

nie może on mieć więcej niż 99,99 kB.


Nie chce się czepiać, ale w jakim filesystemie?
[#12] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@_arti, post #11

Na gołej A500 pomysł
[#13] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@parallax, post #12

No, i mamy do wyboru OFS i PFS co najmniej ;)
[#14] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@_arti, post #13

OFS pomysł
[#15] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@_arti, post #11

Ale się czepiasz. :D
Przyjmijmy że na FFS. :D
[#16] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #15

Nie trafiłem pomysł
[#17] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@parallax, post #16

To ja mam takie pytanka.
1. Kto organizuje konkurs muzyczny?
2. Są jakieś nagrody do wygrania? :)
3. Mam keyboarda Yamaha ale nie mam kabelka MIDI.
Czy mogę jakoś do SAMA podłączyć keyboarda i jaki program będzie działać na AmigaOS4?
Czy może podpiąć Yamahę do PC i pod WinUAE spróbować na protrakerze?
Chętnie coś bym stworzył na konkurs. W ogóle do żadnej gry nad którą pracuję nie mam muzyki i muszę coś z tym zrobić a muzyka trudno znaleźć.
[#18] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Leon, post #17

W ogóle do żadnej gry nad którą pracuję nie mam muzyki i muszę coś z tym zrobić a muzyka trudno znaleźć.


Załóż wątek na tym forum, a muzycy odezwą się na maila. Jeżeli masz już działające demo, bo grafiki wiem, że masz, to na pewno się dogadacie. Powodzenia.
[#19] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Leon, post #17

1. Kto organizuje konkurs muzyczny?


Właściwie to My wszyscy, a ja tylko go jakoś opakowałem. :)



2. Są jakieś nagrody do wygrania?


Niestety nie ma. Nasz portalowy sponsor strategiczny woli zasilać bardziej charytatywne akcje :D
Nagrody by się bardzo przydały. Jeżeli masz jakiś pomysł w tej kwesti, to daj znać :)


3. Mam keyboarda Yamaha ale nie mam kabelka MIDI.
Czy mogę jakoś do SAMA podłączyć keyboarda i jaki program będzie działać na AmigaOS4?
Czy może podpiąć Yamahę do PC i pod WinUAE spróbować na protrakerze?


Nie tędy droga. Protracker jest programem który nie pracuje w MIDI. A jeżeli są nawet jakieś nowsze wersje, to my i tak używamy protrackera jako trackera na 4 kanałach Pauli. Czyli tworzymy moduły. Możesz za to posamplować sobie dźwięki z Yamahy i użyć ich w Protrackerze.

A jeżeli chcesz używać MIDI i komputerem sterować brzmieniami w keyboardzie, to polecam Bars'n'Pipes i Octameda SoundStudio (z Aminetu). Jest jeszcze Symphonie PRO, ale nie miałem z tym programem dłuższej styczności.


W ogóle do żadnej gry nad którą pracuję nie mam muzyki i muszę coś z tym zrobić a muzyka trudno znaleźć.


Ja już mam za sobą stworzenie pierwszego moda. Zawsze mogę spróbować, a jak ci się muzyka nie spodoba, to znajdziesz kogoś innego :)
Moduły z pierwszego konkursu możesz posłuchać na stronie podanej w temacie.
[#20] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #19

Odsłuchałem 3 moduły z 1 konkursu czyli: "Byte Eater", "Rainbow&Storm" i "Destroy".
Dwa pierwsze są bardzo dobrze technicznie wykonane.

Dźwięki z "Byte Eater" przypominają mi czasy C64 (ale nie takiej muzyki szukam).

Twój modek czyli "Rainbow&Storm" jest po prostu rewelacyjny! Bardzo dobrze wyważony, idealne połączenie instrumentów, muzyczka wpada w ucho. Przyjemnie się tego słucha typowa muzyka z lat świetności Amigi.

Trzeciego modułu "Destroy" nie byłem w stanie długo słuchać, strasznie ranił moje uszy. :)
Mogłem tego się spodziewać po nazwie utworu. :) Nie przepadam za taką muzyką wolę coś lżejszego.

Dobra Andrzej, ja do Ciebie się odezwę na priv mam nadzieję, że nie skończy się jak z tabelką. :)
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Leon, post #20

Spoko :)
Jak będziesz potrzebował muzy dla klasyków to zrobię moduł, a jak bardziej "studyjnej" w mp3/wave dla AOS4, to użyję programu studyjnego. :)
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #22

Maila już wysłałem. Do gier potrzeba tylko klasycznych ProTrackerowskich modułów.
[#26] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Tom3k, post #8

Sorry, ale nie umiesz czytać?

Sorry, ale w pierwszym komentarzu zapytałem o książkę o Protrackerze, a ty dałeś namiar na Aminet w którym jest kilkustronicowy mikrodokument. Dopiero potem wyedytowałeś swojego posta dodając informację, że to "krótki manual", a teraz cwaniakujesz, że ja nie umiem czytać. Sam robisz zamieszanie odpowiadając na pytanie o książkę (papier, druk) tekstem o małym pliku tekstowym, który książką nie jest. Ja o krowie, ty o rowie.
[#27] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@il_capitano, post #10

Fajnie, ale ja pytałem w której księgarni ją można kupić. Podlinkowałeś Heliona, w którym książka jest od 15 lat niedostępna. Nie ma jej też w Empiku, Merlinie, Allegro, RetroAmi i Efunzine. Tylu tu kompozytorów, może któryś napisze coś choćby 20-stronicowego?
[#28] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #27

No to wyjdzie coś jak ten manual, druknij se go, bedzie szybciej :)
[#29] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #27

Proszę: http://allegro.pl/protracker-binkowski-muzyka-program-muzyczny-i3414988272.html
Kup, naucz się, napisz moduł, wygraj compo ;)
[#30] Re: Drugi konkurs muzyczny PPA

@Aurel, post #27

Napiszcie manual?

Tak naprawdę do używania Protrackera wystarczy przeczytać pliczek Help dołączany do pakietu instalacyjnego.

No a jak nie to kup ostatni nr PPA. Coś znajdziesz na ten temat ...



Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 21:11:46 przez mccnex
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem