Komentowana treść: Zamówienia na kartę X-Surf 100
[#1] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100
579zł niezła cenka! Do PC kupi taką za 20zł

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 14:00:23 przez Art
[#2] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Art, post #1

Kupi za 20zł i wsadzi ją sobie w... Amidze gdzie?

Jak się pojawią to zapodam sobie taką kartę do mojej A3000, bo tylko tam mi brak USB, a czasami trzeba przenieść jakieś pliki.

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 14:05:14 przez Deftronic/...
[#3] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Deftronic/..., post #2

Ale póki co USB tam są nieaktywne, dopiero później będziesz musiał wydać kolejne parę pln (pewnie od 300-600) żeby mieć je aktywne. Teraz to po prostu szybka karta LAN.
Ale i tak, jakbym w tym miesiącu nie wydał za dużo na Amigę, to bym ją kupił. A tak będę musiał poczekać i kupić drożej.

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 14:33:21 przez flops
[#4] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Art, post #1

A PCta bijącego w niektórych operacjach pod WinUAE każdą klasyczna Amigę możesz kupić nawet za 50zł!
[#5] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@flops, post #3

A to lipa trochę. :( Nie widziałem.
[#6] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Art, post #1

Żona mnie zabije...
[#7] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@_arti, post #6

ja już wiszę na framudze
[#8] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Art, post #1

do A1200 karty pcmcia chodza po 20-25 zl wiec tez podobnie
[#9] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@michal_zukowski, post #8

@ITU
czy ta karta zadziała w Zorro2? Nie ma nigdzie info o tym. Dwa. Możesz zdradzić, ile osób już zarezerwowało?
[#10] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@michal_zukowski, post #8

Ale firma Commodore nie pomyślała i nie zainstalowała gniazda pcmcia w Amigach 3000/4000. A i również też nikt nie pomyślał i nie zrobił do nich karty pcmcia do slotów Zorro, aby móc więcej urządzeń do nich wkładać. Więc wszyscy, którzy mają A 3000/4000 ewentualnie 2000 muszą sobie radzić inaczej. Ja gdybym miał kasę, to wolał bym sobie kupić A4000 w miejsce A1200, bo wydajność A4000 i wygoda użytkowania w stosunku do A1200 jest dużo większa. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Takie życie.
[#11] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@_arti, post #9

@Arti
jest wyraźnie napisane na stronie sprzedawcy:
W A2000 lub w A1200 wyposażonej w złącza Zorro, karta będzie działać z prędkością slotów Zorro2.
i dodatkowo:
Jeśli zostanie zainstalowana w A3000, A4000 lub odpowiedniej wersji tower, będzie działać z prędkością slotów Zorro3, które są do pięciu razy szybsze niż Zorro2.


Jedynie jest zastrzeżenie:
Należy pamiętać o tym, że nie ma gwarancji poprawnej pracy karty X-Surf-100 w płytach rozszerzeń Zorro2/3 firm trzecich, używanych w obudowach tower (produkcji Eagle, Mikronik, RBM or Elbox), do których zostały przeniesione Amigi w wersji desktop. W takich przypadkach X-Surf-100 może nie działać poprawnie.
.

Ale Amigi 2000 to nie dotyczy.
[#12] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@gilban, post #11

Fakt, nie zauważyłem. Dzięki. Spróbujemy w ZorroIV Elboksu. Mam nadzieje, że zadziała.
[#13] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@gilban, post #11

Pytanie jakie sa wymagania sprzetowe dla A2000? Bo USB ma podobno miec minimum 020, co wyglada jakby karta byla projektowana bardziej dla A4000.

Zreszta ona chyba jest tak droga bo ma niezle wykorzystywac Zorro3.

Co do informacji na temat karty w sklepie, to chyba sa zle wiesci dla "skladakowcow" z dodatkowymi zwlaszcza nietypowymi slotami, Vesalia juz podaje, ze OnBoard od RBM ma "raczej pewnikiem" nie dzialac.

Cena jest wysoka ale z drugiej strony to ma byc niszowa, chyba glownie pod wlasnie Zorro3 szybka karta sieciowa. Za czasow jak projektowano Ami to PCMCIA byla relatywnie droga(karty do niedawna tez), nie umieszczono jej w "duzych" bo ktos doszedl do wniosku, ze A2000 ma i tak sloty Zorro...


Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 20:15:02 przez ruberum_ignis
[#14] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@ruberum_ignis, post #13

Jak się porówna do czasami pojawiających się na rynku wtórnym innych kart sieciowych na zorro to cena nie jest taka wysoka, a to ma być najszybsza karta sieciowa na sloty zorro. Wróże mini wysyp starszych kart na giełdzie i alledrogo po cenie niższej niż koszt tej.
[#15] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@flops, post #3

Ja ją kupię, tak jak już ITU wspominałem... Ale taki mi się miesiąc złożył, że będzie u mnie w domu to o czym pisał Arti... :D
[#16] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@_arti, post #9

Na razie jest 6 osób.

Jeżeli ktoś robił już zakupy w RetroAmi i ma historię zakupową, nie ma akuratnio kasy (wakacje, urlopy, remonty etc.), ale chciałby nabyć kartę w "promocji", niech się do mnie zgłosi na priv OK.

Jens pisał, że karta była testowana w różnych konfiguracjach, z różnymi prockami przez szeroką rzeszę betatesterów :) Życie pokaże z czym to będzie działać, pewnie podobnie jak pozostałe karty z serii X-Surf.
[#17] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100
hmmm... ale gwarancji że moduł USB będzie nie ma?
[#18] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@ITU, post #16

Grrrroza, chcę kupić a tu ani strona retroami ani strona banku nie działa... :(
[#19] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@baderman, post #18

Sprawdź, może Ci internet nie działa.
[#20] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@XaVeR, post #19

O rany, to jak napisalem tego posta?

Ps.strona retroami juz zyje :)
[#21] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@pekdar, post #17

Jak mozna bylo przeczytac w watku ktory podalem w newsie o karcie, Jens napisal ze prawdopodobienstwo jest wysokie graniczace z pewnascia.

A gwarancja ze bedzie... Coz, amiswiat... :)
[#22] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@pekdar, post #17

Zazdroszczę że nie mam dużej Amigi. Muszę się po jakimś recyklingu rozejżeć, może ktoś nieświadomy wyrzuci jakieś cacko (A4000 NP.)
Gdybym miał dużą Ami, już bym zamówił sieciówkę. Podejżewam że Jens "dozuje" sobie rynek i USB już ma dawno, tylko musi sprzedać odpowiednią ilość sieciówek, aby wiedział na co się nastawić....na jaką sprzedaż...

Ciągle mi chodzi po głowie aby taki właśnie Jens, trochę pomyślał o większej kasie. Chętnie bym zobaczył GBA -1200, lub jakiś klasyk w "pigułce" na miniATX....
[#23] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Voyox, post #22

Jak wypuści dopalonego klona klasyka to mocno zredukuje sobie rynek zbytu dla aktualnej produkcji. Ale kto wie, jak ten rynek nasyci to może zainwestuje w kolejny.
[#24] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@baderman, post #20

Zamówione :) Teraz czas przyjąć "gratulacje" od żony :P

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 13:38:56 przez baderman
[#25] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@baderman, post #24

Te ceny są brane z sufitu czy tylko 10 sztuk będzie wyprodukowanych?
[#26] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@baderman, post #24

kobiety nie zawsze wiedzą, co potrzebne facetowi do szczęscia
[#27] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #25

"Blaszka jaka jest każdy widzi - musu zakupu NIE MA!"
Mówi ci to coś?
.
[#28] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #25

Sprawdź czy ceny są z sufitu, zapodaj swoją wersję, bo ja osobiście nie jestem w temacie...
[#29] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #25

Jako "mniej niż początkujący użytkownik A1200" kolega nie jest za bardzo w temacie nowego hardware do Amigi by IC.
[#30] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@mccnex, post #29

Tylko czemu na vesalia karta jest za 130eur czyli 550pln?? Roznica 4% VAT tego nie tlumaczy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem