Komentowana treść: Zamówienia na kartę X-Surf 100
[#31] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@jarek72, post #30

Ależ jeżeli policzysz z odpowiednim VATem po obecnym kursie, to wychodzi cena promocyjna (+- 3zł). Vesalia jest większym sklepem, więc np. bierze 50 szt. od ręki, ITU sobie na to nie może pozwolić, więc bierze przedpłacone od ręki w tej samej cenie, a każda następna to pewne ryzyko. Jak dla mnie, wszystko się zgadza.
[#32] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@baderman, post #31

Czyli to duża produkcja.

To w końcu okazja bo w SPECJALNEJ cenie nie ma co się zastanawiać.

Sama karta kosztuje troszkę mniej niż mediator do a1200, do którego karta sieciowa kosztuje tyle co piwo.

Nic tylko kupować.

Za przemawia gwarancja.
[#33] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #25

Nie martw sie, nawet jakby kosztowala 1000 zl to i tak znalazla by sie grupa frajerow twierdzaca, ze za tandetna sieciwke, na tandetnym scalaku to i tak tanio. Frajerow sie goli, a nie pyta o zdanie - od tego frajerzy sa.
[#34] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@jarek72, post #30

Tłumaczą to wahania kursu walut, znacznie mniejszy rynek i mniejszy zbyt, konieczność wysyłania paczek do serwisu w Niemczech, które kosztują 3x więcej niż krajowe (trzeba mieć to w jakimś % wkalkulowane w cenę), koszty stałe prowadzonej działalności, długi czas zwrotu poniesionych kosztów etc.

Każdy ma możliwość kupienia tej karty gdzie chce, może i w Vesali, może w AmigaKit. Jeżeli będzie miał z nią kłopoty, sprawy będzie załatwiał tam, gdzie kartę nabył, a ile go to będzie kosztowało czasu i pieniędzy, to będzie jego sprawa.

Dokładam starań, aby ludzie, którzy u mnie kupują byli zadowoleni. Zdaję sobie sprawę, że w prostym przeliczeniu złotówki <-> EUR ceny są wyższe, ale jest kilka czynników poza prostym przeliczaniem cen, które również mają znaczenie.
[#35] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@TrashO2, post #33

Hobby jest przyjemne dlatego że mogę na nie wydać ten tysiąc miesięcznie, stać mnie na to.
Pytanie jakie ty masz hobby, poza wchodzeniem na portale czy grupy tematyczne i krytykowanie ich stałych użytkowników że swoje pieniądze wydają zgodnie ze swoim kaprysem a nie takiego "oszczędnego" któremu żal tego tysiąca ?
[#36] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #25

Minimalna płaca dla Niemieckiego obywatela to 10 euro,
więc dla niego to powiedzmy jedna dniówka to jak dla nas 130 zł.
Jans nie bierze pod uwagę ile w jakim kraju stoi euro.
Jak dorównamy Niemieckiej gospodarce i euro będzie po 1 zł to będziesz miał za 130 zł.
Zrobisz kontroler usb za 130 zł chętnie kupie są nawet gdzieś projekty.
[#37] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@jarek72, post #30

[#38] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Dorian3d, post #36

To daj link do tego projektu.
[#39] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #38

[#40] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Dorian3d, post #39

To wygląda na bardzo proste a do tego jest gotowa płytka.
Gorzej by było ze śledziem.

Nie liczyłem ile kosztują części ale powiedzmy przy 50 płytkach złoconych jedna by wyszła mniej niż 100 - cynowane to dużo, dużo mniej.

Sądzę że przy nie za dużej ilości realna cena wyniosła by do dwóch stówek.

Jak chcesz to się dowiem ile by kosztowało 50 takich płytek w opcji złoconej i cynowanej.
[#41] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #40

Widzę, że jesteś chętny do przygotowywania projektów, to ja mam prośbę. Rozpracuj A1200 i przygotuj coś jak GBA1000 tyle, że tym razem niech to jest GBA1200. Spróbujesz, przemyślisz? Procek 68060 zamiast 68020, wbudowane SCSI (UW SCSI to szał), interfejs klawy PC i co tam jeszcze zapragniesz, ale te dwie rzeczy na nowej PCB A1200 no to byłoby coś.
[#42] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Ender, post #41

Jasne ale to jak własnoręcznie zrobię najnowszy model FERRARI ;)

Co innego skorzystanie z gotowca a co innego projektowanie od zera.
[#43] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #42

Gdzieś na ppa był podany schemat kontrolera usb na clock port ale nie mogę znaleźć.
[#44] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #38

[#45] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Dorian3d, post #44

Nie znalazłem linku do projektu, bo nie działają.
[#46] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #42

Przestań marudzić. Na stronie GBA1000 jest gotowy projekt Thylacine w postaci projektu Eagle i plików wsadów (.jed) : http://www.gb97816.homepage.t-online.de/download/a1k_usb.zip . Schemat jest prosty, nikt bardziej na tacy ci nie poda. Nie chcesz robić sam/nie umiesz, to zlecasz komus kto potrafi i wynagradzasz go za tę pracę.
[#47] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@wali7, post #46

Ale to jest na ZORRO a chodziło na port zegara.
[#48] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@11111olo, post #47

Poszukaj slotów ZorroII dla A1200. Są niedrogie.
Nie ma rozwiązań niedrogich i spełniających wszystkie wymagania. Chcesz mieć w pełni udokumentowaną i oprogramowaną kartę USB dla Ami? Proszę, oto Thylacine, ale jest tylko USB1.1, tylko Zorro, za to jest wszystko co trzeba do zrobienia i jest obsługiwana przez Poseidona.
Projekty na port zegara są, sam kiedys oglądałem, ale tego typu konstrukcje zazwyczaj nie są oprogramowane (autor uznaje za sukces, gdy napisany przez niego soft, po ustawieniu kilku bitów w RAMie spowoduje wystawienie określonej liczby na USB :) ).
[#49] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@jarek72, post #30

:DDDDD
[#50] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Ender, post #41

Ender po co zdychające SCSI, styknie ten 68060, AGA + jakiś 3Dfx 3000 -16mb (pełno tego w złomie), jeden slocik na SDRAMKi, 2xIDE, jakieś USB
Już to widzę jak wpakowuję taką płytę do mojej A1200
[#51] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Voyox, post #50

Już to widzę jak wpakowuję taką płytę do mojej A1200

Twój dealer sprzedaje Ci super towar.OK
[#52] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Voyox, post #50

Wiesz, mój post był w połowie prowokacyjny, bo kolega dużo mówi o pracy innych, więc zakładam, że sam posiada takie same umiejętności. Jeżeli tak, to nic tylko przyklasnąć i poprosić o taki projekt, jeżeli nie, to odpowiedz sobie sam. Co do SCSI, to dla klasyka to nie zdychający standard, ale chyba sensowne rozwiązanie odciążające niezbyt szybki procesor (jak na dzisiejsze standardy). W sumie jeżeli chce to może być IDE, ale to i tak marzenia, bo OLO stwierdził, że sam nie da rady zaprojektować. Plus za szczerość, minus na zbędną krytykę.
[#53] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Ender, post #52

Projektowanie w nowym urządzeniu/płycie kontrolera IDE to nie jest najlepszy pomysł. Jeśli już to SATA.
[#54] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@Art, post #1

Jak ja uwielbiam takie posty i te pierdzielenie,jestem ciekaw ile tak naprawde osob kupi karte mam nadzieje ze przynajmniej jedna.
[#55] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@SzaryWilk, post #54

Ja już zamówiłem X-Surf 100 w retroami.com.pl



Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 21:15:32 przez Dorian3d
[#56] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@jarek72, post #30

To "aż" 29 PLN różnicy. Sklep też musi zarobić.
[#57] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@SzaryWilk, post #54

Ja też zarezerwowałem jedną i zastanawiam się nad drugą. Nie bój żaby OK
[#58] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@SzaryWilk, post #54

I ja również :)

odpowiem również TrashO2, który wyzywał nas od golonych frajerów. Ominę cały wachlarz fanbojskich wymówek, jakie mógłbym skopiować z dowolnego applowego forum. Wystarczy, że odpowiem merytorycznie:
- Jedyne aktualnie produkowane natywne rozwiązanie sieciowe dla dużych Amig.
- Ponieważ moduł USB jest niemal pewny (jest w trakcie pisania sterowników, próbki zostały stworzone i rozesłane) - jedyne aktualnie produkowane rozwiązanie USB 2.0 dla dużych Amig, oraz jedynie aktualnie produkowane rozwiązanie zawierające swobodnie programowalną pamięć flash dla dużych Amig
- karta sieciowa, która nawet w trybie Z2 chodzi do 2x szybciej niż "Fast ethernet" w mediatorze (testy i linki do dalszych znajdziesz w wątkach podanych w tym newsie. W trybie Z3 jeszcze szybciej.
- karta USB jest oparta o szybszą wersję procka użytego w denebie (który potrafił chodzić, jeżeli mnie pamięć nie myli, nawet o 70% szybciej niż spider wpięty w medka A4kDi)
- FlashRom na karcie pozwala... hm, jako doświadczony Amigowiec, który wie jak się goli frajerów, powinieneś znać zalety posiadania takiego flasha, po co jest Luciferin, itp, itd.?

Duże Amigi - 2000 (1500, 2500), 3000, 4000. Zauważ, że te wyposażone natywnie w Z2 nie mają możliwości zainstalowania mostków PCI. A3000 w desktopie również (nie mówię o tych 'uwieżonych' ;) bo tych jest na rynku tyle co palców u drwala na emeryturze :) ). Jeżeli do tego dodasz niemałe stadko Amig 1200 ze slotami Z2, które chętnie zamienią chimeryczne sieciówki w kątówkach i wolnego subwaya w clockporcie na jedno zgrabne rozwiązanie, lub w ogóle uzupełnią konfig o brakujące elementy - to nagle się okaże, że jednak potrzeby są a nie wszyscy mają możliwości wsadzić medka/grexa/promka. Już nie mówię o tych, co nie mają chęci ich mieć ;).
[#59] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@baderman, post #58

Ok, ostatecznie mnie przekonałeś :) Ja również rezerwuję jedną (na razie) - jak w przypadku niektórych amigowych akcesoriów, liczę na niewielki spadek wartości w perspektywie X lat :)
[#60] Re: Zamówienia na kartę X-Surf 100

@baderman, post #58

- karta sieciowa, która nawet w trybie Z2 chodzi do 2x szybciej niż "Fast ethernet" w mediatorze (testy i linki do dalszych znajdziesz w wątkach podanych w tym newsie. W trybie Z3 jeszcze szybciej.

Z testów zawartych w wątku, do którego podałeś link wynika, że maksymalne osiągi karty X-Surf-100 w trybie Zorro 3 w konfiguracji z Cyberstormem 060 MKII@50MHz to ok. 1,8 MB/s. Tu jest bezpośredni link do tych testów.

W takiej samej konfiguracji sprzętowej (czyli z Cyberstormem MKII 060/50 ) spokojnie uzyskasz 1,8 MB/s korzystając z dowolnej karty sieciowej na RTL8139 pracującej w slotach Mediatora.

Maksymalna wydajność kart sieciowych w Amidze jest silnie zależna od mocy procesora, więc jeśli chcesz robić jakiekolwiek porównania to pamiętaj aby porównywać wyniki dla tych samych procesorów i przy korzystaniu z tych samych stosów (powyższe testy były z Roadshowem).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem